Fannie 2010 jan. 07. - 15:52:31
(1004/1384)
hát mint mindent frissebb mozi film 1 max fél év deh inkább egy...
Otka 2010 jan. 07. - 09:51:33
(1003/1384)
Sziasztok!

Nem tudjátok mikor jelenik meg DVDn?
2/10
Andika22 2010 jan. 07. - 09:21:34 2/10
(1002/1384)
Sziasztok!

Ismét kénytelen vagyok többeknek válaszolni, máskülönben az igazságérzetem nem hagyna nyugodi.

1 - nyusszko: Ha megfigyeled, még mindig Volvo, csak ez már családi kiszerelés (XC60-as) :) Amikor Bella azt képzeli a parkolóban, hogy Ed felé mosolyog, akkor a Volvoja mellett áll...

2 - Nykol: Én olvastam, és hogy õszinte legyek, nekem az nem tetszett, hogy a Jacobbal töltött idõt nagyon lerövidítették a filmben. Nem is idõben, inkább fontosságában kurtították le a dolgokat. Pl. a szerelõs jelenet: 4-5 mozdulat, azok is összevágva... hát... nem is tudom. Nem jött át, hogy hirtelen miért ragaszkodik hozzá annyira Bellus, ha egyszer Eddy miatt szenved. Röviden: a lényeg maradt ki, hogy Bella egyedül mellette vidám, és feledkezik meg a bánatáról. Az, hogy ezt egyszer megemlíti - egy filmben - nem elég.

3 - Inessza: Amikor azt írom, hogy nem érthetõ a távozás oka, akkor arra gondolok, hogy nem az látszik belõle, hogy Bellának új pasit kéne keresnie. És ez a könyvben sem így van. Csak az látszik, hogy Eddy "kiábrándult", esetleg félti a csaját, és az gondolható, hogy ennek a szülinapi bulin történtek az okozói. De az, hogy "Gyerünk Bell, keress mást!" ?! Ez nincs benne.
A végén, mikor Ed visszatér, akkor sem ez a fõ szempont az elmondottakban... Csak egy lehetõség...

És igen, ismét kisnovella sikeredett, de muszáj kimondanom, ami a szívemet nyomja! Üdv mindenkinek!
10/10
Nykol 2010 jan. 06. - 20:38:44 10/10
(1001/1384)
Én ma néztem meg bár nem moziba hanem letöltöttem, de szerintem a film teljesen korrekt a könyvel szemben.
Nemértem mértmondja olyan, h nemjó a film aki olvasta könyvet, hisz szerintem bár nagyon apró eltérések kihagyások mellett követi a könyvet.
Egyébként meg aki nemolvasta a könyvet, de az 1 része a filmnek tetszett, a második nemfog, mert kell hozzá a könyv hogy jobban átélje az ember.
Szol a többségnek ezért nem tetszik, de tudni kell hogy az alkonyat nem a filmre központosult mint pár megfilmesített könyv.
Amúgy meg ha ennyire nemlenne jó a film az irónõ nem engedtte volna vetítésre.
Végszóra jól megcsinálták.
10/10
Inessza 2010 jan. 06. - 19:00:19 10/10
(1000/1384)
Nah szijasztok! Ha bármit szeretnétek tudni az Eclips-rõl vagy a New moon-ról van egy oldal amit mindenap megnézek és nagyon jó infók vannak rajta csak angolul van tehát akkor nézd meg ha tudsz angolul...:/ http://www.eclipsemovie.org/ mindennap tesznek fel újat csak este fele nézd az idõ eltolódás miatt:D xD
karoliaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 2010 jan. 05. - 23:13:55
(999/1384)
hol kel elinditani a filmet?
10/10
nyusszko 2010 jan. 05. - 21:50:26 10/10
(998/1384)
Hová lett a volvo????????? :(
:)
10/10
Inessza 2010 jan. 05. - 20:21:50 10/10
(997/1384)
Hát szerintem nagyon jó film... és már várom a 3. részét ki is olvastam és a 4.-et is kifogom... De mondjuk nem értem hogy nem lehet érteni érdekes én 15 éves fejjel megértettem úgy, hogy még addig nem olvastam a könyvet... de lehet hogy azért nem értik az emberek mert feliratos. Angolul nem tudnak és olyan gyorsan pedig olvasni nem tudnak erre csak azt tudom ajánlani hogy várják meg amíg kijön szinkronizálva és nem üljenek be feliratos filmer akkor még a pénzt se pazarolják:D
10/10
BabyBaba07 2010 jan. 04. - 18:41:03 10/10
(996/1384)
Köszi Andika az infokat :), én is rákerestem, a 3. része elvileg 2010. június 30.
Reméljük így is lesz...
2/10
Andika22 2010 jan. 04. - 16:33:48 2/10
(995/1384)
És hogy a legjobbat el ne felejtsem:
új filmhez új rendezõ is dukál majd. Az eddigiek ugye:
Alkonyat - Catherine Hardwicke; Újhold - Chris Weitz
és most a Napfogyatkozás - DAVID SLADE.
Bizony, ismét egy férfi! Reméljük tehetségesebb, mint az elõzõ...
Igaz rövidebb filmes karierre tekint vissza, de mûvei legalább komolyabb mûfajúak, mint Chris Amerikai pitéi (1-3.)
2/10
Andika22 2010 jan. 04. - 16:04:36 2/10 Előzmény BabyBaba07
(994/1384)
Amennyiben a filmstúdió nem csõdöl be, leadják a filmet, mert a felvételek már készen vannak. A színészek hetekkel ezelõtt hazautaztak a forgatás helyszínérõl.
Már csak a vágás és a számítógépes effektek hiányoznak.
Elvileg idén nyáron, de legkésõbb õsz végén kerül a mozikba (az Újholdra azért kellett várni novemberig, mert nyáron volt a HP7 premier, és így szétoszlott a "moziba beáramló tömeg" :)
10/10
BabyBaba07 2010 jan. 03. - 23:32:57 10/10
(993/1384)
Én imádtam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Remélem tényleg lesz folytatás!:):)
2/10
Andika22 2010 jan. 03. - 18:10:41 2/10
(992/1384)
Na ennyi embernek sem írtam még egyszerre hozzászólást, sebaj!
1 - Demimoor: Azt már rég tudni kellene, hogy ahány ember szert valmit, épp annyi utálja. Ettõl csodás a mi kis bolygónk, ettõl lesz mindenki önálló egyéniség... Nem kell rögtön azzal vádolni bárkit is, hogy nincsenek érzései. A könyv nekem is tetszett, de csak azért, mert jó a stílusa. De csak az elsõ 2-3 kötet, a 4. elviselhetetlenül lerontott színvonalú. A film ellenben iszonyatos! /A legjobban egyértelmûen Billy Burke (Charlie) alakítja a szerepet! ^_^/

2 - Fannie: Azért nem érthetõ igazán, hogy miért hagyja el az Eddy a Bellust, mert nincs indokolva. Aki a filmben megérti az indokot, az a könyvben elolvasta! Ne higyj Demimoor-nak, õ vagy késõbb jött rá, vagy olvasta, vagy megmondták neki! ;)

3 - Csabeszkova: Sajnos ki kell ábrándítsalak: igenis létezik, hogy a mai fiatalság /mondom mindezt 22 évesen :D/ ennyire igénytelen. Sosem lehetek azonban elég hálás a gimnáziumi média tanáromnak, hogy annak idején megtanította: minden film élvezhetõ! Szúrd ki a technikai, vágási, színészi hibákat és nevess jót rajta! Ebben a filmben erre rengeteg lehetõségem adódott, ebbõl a szempontból igen jól mulattam.
1/10
Csabeszkova 2010 jan. 03. - 01:20:37 1/10
(991/1384)
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Kész, passz!!!
Van jobb javaslat: vedd meg dvd-n és tanuld meg...:-))))
9/10
Demimoor 2010 jan. 03. - 01:15:16 9/10
(990/1384)
Még valami Fanninak, ezt te írtad: "és mindig csodálkoztam azokon akik meg néznek egy filmet és nem értik a dolgok közti összefüggést am meg olvasd el a könyvet vagy nézd meg még 1szer a filmet és megértesz mindent...". A 2009.10.15-i hozzászólásod. Ajánlom figyelmedbe! Ha nem érted a New Moont, nézd meg még1x.
1/10
Csabeszkova 2010 jan. 03. - 01:09:35 1/10
(989/1384)
Üdv Mindenkinek!


Túl vagyok rajta. Véletlen ültem be, Sherlock Holmes-t szerettük volna, de lecsúsztunk róla, így az értékelés alapján ennek szavaztunk bizalmat. Nem vagyok nagy fúromozó, de ezt muszáj leírni!
Én megértem, hogy ez tinédzsereknek szánt film. DE ez a korosztály nem lehet ennyire sekélyes, igénytelen!!! Ugye neeeeeem!!!
Ez a film egy rakás szar!!! A történetet a brazil romantikus filmeket játszó csatorna röhögve dobná vissza!!! EMBEREK!!! Erre nincs magyarázat!!! Borzalmas, buta, gagyi, rossz színészi alakítás és rendezés!!! NE NÉZZÉTEK MEG, kérlek ne!!!
9/10
Demimoor 2010 jan. 03. - 01:07:10 9/10
(988/1384)
Szia!
Azért hagyta ott, hogy normális életet élhessen egy ember fiúval, mivel a vámpírral egy ember nem élhet "rendes" életet...Keressen a lány magának egy hús-vér pasit, Edward ezt szerette volna. A szerelem egyik legmélyebb része, annyira szereti a lányt, hogy képes elengedni, mert tudja, hogy mellette nem lehet teljes élete. De szerintem ez egyértelmûen benne van a filmben.
Fannie 2010 jan. 03. - 00:39:12
(987/1384)
csókolom!!!
nekem semmi bajom sincsen azokkal a filmekkel,könyvekkel amik nem arról szólnak h h kell kivégezni egy vámpírt meg hasonlók(p.l.:Penge,Ikerhatás,Van Helsing vagy ki...:D)sõt én szeretem az érzelmes vámpír filmeket fõleg az Interjú a vámpírralt deh ez...nekem ebben semmi érzelem nem volt nagyon hûvös volt az egész...olyan semmilyen...és megkérdezhetem h Edvárd mért hagyta ott Bellát mert ez nekem nem derült ki???:D

olyan lassú volt és vontatott...:Snekem ez a véleményem és nem kell h mindenki egyet értsen velem...
Zsuvi 2010 jan. 02. - 21:46:25
(986/1384)
Helloo! Szerintem csak azért nemszeretik sokan mert nagyon felkapott lett, errõl csak annyi a véleményem hogy hülyeség azért szeretni valamit mert sokan szeretik viszont mégnagyobb hülyeség azért utálni vmit mert sokan szeretik! Én nekem nagyon bejött a könyv is és a film is. És nem csak nekem... Ezt a párnát például egy barátnõmnek csináltam én magam!
9/10
Demimoor 2010 jan. 02. - 21:22:14 9/10
(985/1384)
Érdekes, hogy mindenki fikázza ezt a filmet, mégis millióknak tetszik. Valamiért csak bejött ez a film, könyv, tökmindegy. Nekem nagyon tetszett mindkettõ része eddig. Pedig nem vagyok tini. Azok szapulják általában ezt a filmet, akiknek nincsenek érzéseik, érzelmeik vagy még nem fejlettek azok. Én nem akarom azokat bántani, akiknek ez a film nem tetszett, de nem kellene olyan embernek kritikát (origo-s) írnia errõl a filmrõl, aki nem is érti, mi az a beteljesületlen szerelem. Lássunk már a vámpír-ember ellentét mögé, és próbáljunk már kicsit érzékenyebbek lenni. Akkor talán nem lenne ennyi önzõ, korrupt, törtetõ, szarházi ember a világon.