Téma: Alkonyat

Samaire 2008 dec. 03. - 09:43:58 Előzmény olgo9
(217/91797)
a fura, hogy én inkább választanám Robertet, mint a filmbeli Edwardot :S
Samaire 2008 dec. 03. - 09:43:12 Előzmény Zsütz
(216/91797)
a Bella's Lullaby nyerhetne... :)
T42 2008 dec. 03. - 02:53:17
(215/91797)
illetve nem is kell bejelölni, hogy elmúltál 14
T42 2008 dec. 03. - 02:42:33
(214/91797)
Ja : ma ezen röhögtem jókat ( rá kell nyomni egyet az elmúltam 14 éves gombra , de semmi erkölcstelen nincs benne , egy nagyon vicces irás arról, hogy milyen csaj illene Robert pattinsonhoz GetRobADecentGirl.com )


http://tracygee.livejournal.com/1139.html
T42 2008 dec. 03. - 02:38:58
(213/91797)
Én is hozzád hasonlóan érzek. Tetszik a hangulata, az érzelmek, még ha nem is a világirodalom ékessége a könyv és Oscarra se fogják jelölni a filmet...

A fõszereplõ srác egy vicc, igaz szép szeme van, érdekes arca meg a keze is szép, látszik, hogy zongorázik de ezen kivül tényleg semmi....viszont nem is akar másnak látszani, nagyon jópofák az interjúi. Közölte, hogy õ unalmas, béna a sportokban, mindenhez kaszkadõr kellett neki, egy rendes nõt sem bir összeszedni, néha sörpocakja van, utál öltözködni, különben is két bõröndbõl él, a mosógépet nem birja bekapcsolni, úgyhogy már büdös is sõt hajat se szokott mosni .... szóval õ az anti-sztár.
Érdekes módon mindezek ellenére a fanoknak õ a szex-szimbólum egy olyna országban, ahol a filmsztárok kockahasú görög istenek.
T42 2008 dec. 03. - 02:27:14 Előzmény olgo9
(212/91797)
olgo szépen gyûlnek a szobadiszek nálad :-)
olgo9 2008 dec. 02. - 22:00:34
(211/91797)
Abszolút egyetértek és minden tiszteletem a könyvgyûjteményért! És amit a filmrõl és Pattisonról mondtál teljesen igaz, tehetséges színész már most, lesz még jobb is, a filmben pedig nem az effekteken van a hangsúly hanem a képeken, amik gyönyörûek és a hangulaton, valamint érdemes a zenékben elmélyülni, mert azok igazán magával ragadóak! :-)))
CallOfDutyWolrdOfWar 2008 dec. 02. - 21:46:46
(210/91797)
CallOfDutyWolrdOfWar 2008 dec. 02. - 21:40:27
(209/91797)
Grand Theft Auto IV PC-re!!!
http://gameguru.hunsms.hu
e-batta 2008 dec. 02. - 21:39:08
(208/91797)
Elolvastam az összes véleményt ( a könyvhöz még nem jutottam hozzá :-)), és megnéztem a filmet. Nekem bejött. Egy hónapja töltöttem be a 40-et, abszolút nem tinikor :-). Két barátnõmmel néztem meg, õk is 40 felett vannak, nekik is bejött. A trükkfelvételek néhol elég amatõr módon lettek megoldva, de a film inkább az érzelmekrõl szól, abban viszont nagyon jó. A következõ rész több pénzbõl biztos jobb lesz. Viszont Robert Pattinson nagyon jól játszott. Lesz még belõle jó színész, ha jó szerepeket választ (ahogy látom jó felé indul, ha a Dali filmbõl indulok ki, sokat kell kipróbálnia, de lehet olyan kaliber késõbb, mint Brad Pitt, végül is még fiatal, Pitt is fiatalon a Dallasban és egy farmerreklámban kezdte). A könyvre viszont nagyon kiváncsi vagyok, megyek is és megveszem. És mielõtt leszólnátok, hogy kommersz érdeklõdésem van : 11 éves voltam amikor elolvastam a Bûn és bûnhõdést, és nagyon tetszett, kedvenc íróm Keruac, költõm Alan Ginsberg és Villon, szóval ebbõl induljatok ki. Meg abból, hogy kétezer kötetes könyvtáram van, és 468 filmem, szóval egyelõre a könyvek állnak nyerésre :-)Mégis bejött. A jeleneteket és a színészeket figyeljétek, az atmoszférát, a hangulatot, a nyomasztó életérzést, ne a trükkfelvételeket.
olgo9 2008 dec. 02. - 21:10:42
(207/91797)
Olvasom itt nem sokkal lentebb, hogy Edward nem mindenkinek tetszik. Hogy T 42-t idézzem, elég szociopata feje van néhol, de szerintem azért illik a szerepre, és amikor kell, elég széppé tudták tenni. Amúgy megnéztem pár képet Robert Pattison-ról, aki Edwardot alakítja, és nem akarnám megbántani, de nem egy kimondottan szép gyerek, tehát azok a képek, amelyeken megdobogtatja mégis a lányok szívét, a sminkesek, rendezõ, technika, stb...stb...érdeme, illetve, hogy jól sminkelhetõ arca van és arany színû kontaklencsével ellenállhatatlan tekintete. De úgy egészben azt mondanám, hogy elfogadnám szobadísznek karácsonyra! :-)))
9/10
Zsütz 2008 dec. 02. - 19:47:05 9/10
(206/91797)
Na, szóval én ma néztem meg. Nem vagyok kritikus, de elmondom, hogy szerintem ki nézze, és ki nem, és miért.
Nézze az, aki:
-szereti a rettentõ nyálas(pozitív értelemben) filmeket
-naná, hogy a vámpírokat
-a szép embereket
-nem olvasta a önyvet, vagy el tud vonatkoztatni
Az ne nézze,aki:
-nagy látványvilágra számít(elég gagyi a "gyors"mozgás sztem)
-nem egy romantikus alkat
Szerintem tökre mehetnek rá pasik meg gyerekek is, most is voltak, és mindenkinek tetszett, ahogy hallottam. XD (Beleértve a szobatársamat, aki végigvinnyogta mellettem a filmet, és olvadozott minden fájdalmas vigyornál... -,- :D)
Nekem tetszett, habár a könyvben több minden van,vagy nem is tudom, szóval kicsit más, de a szövegek szinte szóról szóra vannak idézve benne.
aki tényleg egy jó kis romantikus ilmre vágyik, sztem nézze meg. El fog olvadni...Meg hát a vége felé ott van az a kisebb akciójelenet. Na meg a baseball-meccs is jó. És hát a zene. Habár sztem hiába jelölték, nem lesz oscar-díjas. De a paramore-betétdal viszont jó. :9NAmost egyelõre ennyi. XD
10/10
P.Cat1 2008 dec. 02. - 18:57:57 10/10
(205/91797)
igen
rockyoboa 2008 dec. 02. - 18:36:41
(204/91797)
Bíró Blani 2008 dec. 02. - 15:20:59
(203/91797)
Tudom, ebben teljesen igazad van. Nem akartam beléd folytani a véleményed, csak egyszerûen néha minden embernek jól esik egy kis laza romantikus film. Persze az emberek többsége állandóan a tv-t nézi, nap mint nap látják a celeb vagyok-t, és a gyõzikét.
az ilyen emberek csupán szánalomra méltóak.
De az Alkonyatot én nem sorolnám ebbe a kategóriába.
T42 2008 dec. 01. - 20:08:31
(202/91797)
Én csak akkor megyek el, ha túléltem a fogorvost szerdán :-(

Viszont a kolléganõm elment a párjával meg annak az általános iskolás( 10 év körüli ) fiaival. Én mondtam, hogy ne menjen velük, mert nem nekem valõ. Még eléggé kisgyerekek a fiuk, a pasi meg nem az a romantikus széplélek, de végül mégis együtt mentek. Nagy meglepetésére mindhárom himnemünek tetszett a film, a gyerekek nagyon élvezték, már attól a pillanattól, amikor kiderült, hogy a HP-s Cedric szerepel a filmben, de a történet is nagyon tetszett nekik, persze fõleg az akciójelenetek meg az iskolai poénok. Úgyhogy embere válogatja, van amelyik himnemü bevihetõ a filmre.
Samaire 2008 dec. 01. - 20:08:19
(201/91797)
na én is megnéztem végre ma...és pofára is estem úgy ahogy azt kell.
egész jó film...csak akkor felejtsük el hogy tartozik hozzá egy könyv is. amint nem gondoltam rá, képes voltam élvezni is.
ami még kopp volt az Edward...kb. a film 3/4 részében nekem nem tetszett. ha most kéne értékelnem 10/4 lenne. ha majd lehiggadtam talán ugrunk max. kettõt felfelé..valamikor :D
olgo9 2008 dec. 01. - 19:35:51
(200/91797)
Kedves Twilight rajongók, és azok, akik nem! Nem olvastam el mind a kétszáz valahány írást, csak az utolsó ötvenet, de látom itt is megvan a vita a filmrõl és a könyvrõl, hogy vajon érték vagy szenny...senki mellett sem voksolnék, mert tényleg minden viszonyítás kérdése!!!
De azért nekem kellemes élményem volt a filmmel, két pasival néztem meg ugyanis, mindkettõ 28 éves, én magam 25, tehát nem a tinik táborába tartozunk - gondolom. Nagyon izgultam, de mindkét fiúnak tetszett a film, bár azt mondták õk nem mennének feleségül Edwardhoz, tehát Pattisonhoz sem, de ez volt a legdurvább kritikájuk. Mindketten heterók, az egyik World or Warcraft, a másik Total Club Manager buzi, imádják az akciófilmeket és nem a romantika élharcosai, mégis bejött nekik a film, szóval sosem lehet tudni...aki tud, menjen el, nézze meg, aztán ha tetszik neki, csinálja azt, amit T 42 és én, hogy újra és újra elmegy megnézni...:-)))))))))))))
Xéniii 2008 dec. 01. - 19:30:25
(199/91797)
Én imádtam!!! :DDD
A könyv szuper volt és hát a filmet is nagyon jól megcsinálták! :)
10/10
P.Cat1 2008 dec. 01. - 11:29:58 10/10
(198/91797)
*********************SPOILER**************Midnight Sun*****************SPOILER*****************

Igazából nem tudom, hogy ezzel a könyvvel kapcsolatban mi számít spoilernek és mi nem, mert a történetet ugye ismerjük.
*********************************************************************************************
Elsõ benyomásaim:
a könyv az iskola ebédlõjében kezdõdik, ahol Edward elõször látja Bellát, és a Twilight feléig van kész.
1, Edwardnak nagyon szórakoztató, cinikus humora van
2, szerintem tényleg nem beszélt 80 éve emberekkel, és nem is érdeklik, sõt untatják de nagyon
3, kb. annyira foglalkoztatja a külseje, amennyire egy oroszlánt érdekelhet vajon tetszik-e a zebrának
4, a vega vámpírok sem medvékrõl álmodoznak...
5, és ami meglepett, Edward amikor elsõ alkalommal látta Bellát az ebédlõben: " I looked away, bored."