Téma: Alkonyat

anbra 2012 nov. 20. - 19:22:16
(91676/91796)
Ez egy nézhetõ, sõt a filmes trükkök, különös színek, szép szereplõk miatt még érdekes is, pedig semmirõl nem szól.
SPOILER...... jó lenne tudni, hogy miért nem tûnik fel senkinek, hogy ez a srác már baromi sok éve ugyanabban a gimiben érettségizik többször sikeresen, a mérget miért csak õ tudja kiszívni a csajból, ha azt mondja, hogy soha nem alszik, akkor miért szundikál a szerelme mellett a pamlagon..... hogy csak pár logikai érdekességet említsek....SPOILER VÉGE.
És, hogy miért romantikus?????? Hát ez egy cseppet sem az. Ez valami teljesen más. A nézhetõ semmi.
9/10
döncimama 2012 nov. 20. - 18:33:52 9/10
(91675/91796)
Ja igen, és elfelejtettem mondani, hogy a Harry Potter könyv az egyik legjobb mese, amit valaha is olvastam.
És imádtam a Csillagok háborúját, a Gyûrûk urát stb. (Talán lélekben nem öregedtem?- ki tudja?)
Akit nem érdekel az ilyesmi, az ne olvassa és ne nézze.
Ezek a könyvek és filmek nem véletlenül voltak ilyen sikeresek. Úgy tûnik, nem én lógok ki az átlagból.
9/10
döncimama 2012 nov. 20. - 18:29:28 9/10 Előzmény grace08
(91674/91796)
A vámpír önmagában is visszataszító lény - írod.
Igen.
A vasorrú bába nem az? A hétfejû sárkány nem az?
Mégis, kedvelt mesehõsök. Vámpírok sem léteztek, csak a mesében.
9/10
döncimama 2012 nov. 20. - 18:20:28 9/10 Előzmény -greghouse-
(91673/91796)
Kimondtad a varázsszót: egyszerûen nem érdekelt. Ennyi. Ezt minek ragozni?
_goldie_ 2012 nov. 20. - 12:59:40 Előzmény döncimama
(91672/91796)
láttam a film bemutatóját és képtelen lennék megnézni egy ilyen témájú filmet
se a vámpíros se a potteres filmek (ahogy Greg is írta) már a téma választása okán sem tudnak lekötni
vféle borzongató Rómeó-Júlia témát szerettek volna az alkotók kihozni ebbõl a vámpírosdiból
már bocsánat..de mitõl romantikus egy vámpír? ez lenne az utolsó ami eszembe jut róla
egy vérszívónak semmi köze a romantikához.....

a másik dolog ami miatt ettõl a filmtõl messzire futok az pénzhajhászás
anyagi válságban lehetett a szerzõ (ahogy a potter írónõje is) mikor ezt papírra vette
..nemcsak könyv és filmek..bármit el lehet adni ezen filmek képeivel..
csak meg kell nézni iskolakezdés elõtt az áruházi kínálatot
mi mindent megvetetnek az emberekkel ezek és hasonló filmek fotóival dekorálva
joghurtot..színes ceruzát..papír zsebkendõt..zoknit..iskolaszereket
pénz..pénz..és pénz..csörög..gurul..hullik..szép bevételt produkálva

láttatok-e valaha magyar tinisztárok Ullmann Mónika (Égig érõ fû) Ábel Anita (Szeleburdi család) fotóival ellátott termékeket?
na és vajon miért nem..?

borzasztóan sajnálom de én sem értékelem ezt a fajta "romantikát"
nõ létemre csatlakozom az elõttem szólóhoz
és a fiúk által felsorolt filmekre szavazok
grace08 2012 nov. 20. - 08:58:46
(91671/91796)
Én nõ vagyok, de egy kicsit sem tartom romantikusnak az effajta filmeket/regényeket. Sõt azt is felvallalom,hogy még sosem láttam egyetlen részt sem ezekbõl, és úgy formálok véleményt.:-)A vampír önmagában egy visszataszító lény, fel nem foghatom mitõl lehet vonzó egy ilyen demonizált figura. És vajon mitõl romantikus az a horrorisztikus atmoszféra, amibe ezeket a filmeket helyezték? Tényleg egy hullafehér vampírfiú a nõk ideálja?

Az a szomorú,h ez az õrület nem csak tinilányok esetében érhetõ tetten, felnõtt nõk is rajonganak ezért az értéktelen butaságért.
És ez még nem minden, a minap olvastam egy cikket, ami azt fejtegette,h sajnálatos módon itt az új divat, a zombiromantika. hmm, fincsi lesz. :-)
borkasztik 2012 nov. 20. - 07:24:36
(91670/91796)
A világ legjobb kritikája az Akonyatról. Nem kell félni nem kigúnyolás csak tényleg tényszerûen nézi :)

http://www.youtube.com/watch?v=BWoS3jQAGG8
borkasztik 2012 nov. 20. - 07:19:56
(91669/91796)
"A vámpíros dolgoktól a legtöbben idegenkednek."

Ez nem vámpíros film, semmi köze hozzá. Csak annak akarják mondani de semmi köze a vámpír történethez és még mesének is rossz. UGyan már fénylik a naptól, mint egy gyémánt -.- ekkora baromságot. A vámpírok a mese/legenda szerinte félnek a naptól mert elégnek tõle stb stb.

Nem nem bírtam végignézni el is kapcsoltam. Régebben néztem meg egyszer amikor adták elsõnek, mert kíváncsi voltam rá, de nagyon rossz volt. MOst azért néztem bele hogy hátha másodjára látok benne jobbat, mert elõfordul az nálam hogy elsõre nem tetszik egy film de többszöri megnézésre megtetszik. De ez ugyan olyan hatással volt rám, mint elsõnek.

Nem a romantikus részével van bajunk, hanem hogy milyen unalmas.
3/10
-greghouse- 2012 nov. 20. - 01:17:29 3/10
(91668/91796)
Nem tudom szó nélkül hagyni. Még hogy nincs bennünk romantika! EZ nem romantika, hanem tinibutító hülyeség. Igenis a Római vakáció, a Sabrina, a My Fair Lady, de akár a Micsoda nõ, vagy bizonyos Meg Ryan filmek, teli vannak romantikával. Csakhát azokhoz humor is kell.
Vajon miért van az, hogy eddig értelmesnek hitt tinik arról beszélnek, hogy õ látott vámpírt meg vérfarkast, és hogy nézzem meg, ül-e szellem a vállán. Ez nem romantika, hanem hülyeség.
(Bár meg kell mondanom, valószínûleg én vagyok az egyetlen Magyarországon, aki egyetlen Harry Pottert sem tudott sem végignézni, sem elolvasni, pedig (tini) lányom a kezembe nyomta a vastag könyvet, esküszöm elaludtam a könyvön is és a filmet sem bírtam, egyszerûen nem érdekelt.
Egy dolog a romantika vagy a mese, más dolog a néphülyítõ tini-biznisz.
9/10
döncimama 2012 nov. 19. - 23:22:51 9/10
(91667/91796)
Mi benne a butaság?
Azt hiszed, ha ilyeneket írsz, attól bölcsebbnek tûnsz? Egek!
9/10
döncimama 2012 nov. 19. - 20:29:04 9/10
(91666/91796)
Végignéztem a hozzászólókat, jellemzõ, hogy aki leszólja ezt a filmet, szinte mind férfi.
Csak azt nem értem, ha ennyire nem tetszett, mi a csudáért néztétek meg?
Nem kellett volna otthagyni és számotokra értelmesebbel eltölteni az idõt?
Mellesleg megjegyzem a legtöbb férfiból hiányzik a romantika, ezért soha nem is fogja megérteni, hogy egy nõ miért szerethet egy ilyen stílusú filmet.
Ez egy felnõtteknek szóló érdekes mese, leginkább azoknak, akik szeretik ezt a stílust. A vámpíros dolgoktól a legtöbben idegenkednek.
És mégegyszer mondom, a könyv sokkal-sokkal jobb. Igaz, csak azoknak, akik tudják értékelni.
Denisam 2012 nov. 19. - 17:40:00
(91665/91796)
Már megbocs, de ez a vámpír még mindig szimpibb,mint az életbeli pasik, akik drogoznak, piálnak, buliznak, tesznek rád magasról, megcsalnak, stb. Igenis jó néha arról álmodozni, hogy jön egy herceg fehér sportkocsin, és egyetlen icipici hibája van, téged akar megenni, ám de nem teszi :D
Maga a film egyébként valóban borzalmasan uncsira sikeredett, a könyveket viszont gyorsan felfaltam átólcetig, mert nagyon jó volt. Jacob nem sikerült rosszul, leszámítva, hogy félidõtõl picit meg kellett volna növeszteni, így egy kissé nehezen hihetõ el a farkas mérete, Edward és a többiek sem vészesen rosszak, de a fodrászt az elsõ résznél meg kellett volna tartani, az volt talán a leginkább eltalált frizijük, Esme karamell haja, Alice laza bohócos szétálló frizije sokkal jobb, mint a késõbbi színek, és formák.
Kristen Stewart más kategória, láttam más filmben, ugyanezekkel az eszközökkel dolgozott, meredõ szemek, nyitott száj, se nem szép, se nem különleges, pont ezért nem rossz Bella, aki a könyv szerint abszolult átlagos, csupán a nagyon fehér bõrével rí ki a többiek közül... :)
fosokazarcotokba 2012 nov. 19. - 17:23:32 Előzmény felicia68
(91664/91796)
Nem vagy vele egyedül. Igaz, elaludtam rajta, de ez nem a filmet minõsíti, pusztán fáradt voltam. :)
felicia68 2012 nov. 19. - 16:17:59
(91663/91796)
Szégyen ide, szégyen oda, nekem is tetszett.Elõször a könyvet olvastam, és valamiért nem olvastam el a tartalmát, csak hallottam róla.. Alkonyat. Könyvben is mindenevõ vagyok,Így nekiláttam, és tetszett. Könnyed volt a hangja, stb.
És jöttek a vámpírok.. :)Nem volt vér, semmi különös.El sem merem mondani, hány éves vagyok, de sok..Persze, a klasszikosokon, már régen túl vagyok..Szóval a szobám szinte könyvekbõl áll.,Tudom, hogy nagyon rossz kritikát kapott. Hát nem egy remekmû született, de ennél sokkal rosszabb filmek léteznek. Mondjuk ahol csépelik egymást, vér folyik a csapból is..Na, ennél szerintem jobb..
Lala87 2012 nov. 19. - 11:38:40
(91662/91796)
Én azt olvastam hogy ezek már össze voltak bútorozva, csak épp nagyon privát módon kezelték a kapcsolatot.
De mindegy is, nem szimpi a csaj, olyan õrült feje van. Jövõ7en jön a 2. rész. Talán leadják a harmadikat is. Na odáig láttam.
barbi_112 2012 nov. 19. - 11:18:01
(91661/91796)
Áhh szerintem nem voltak õk együtt. Csak reklám lehetett, hiszen tudomásom szerint nem igazán mutatkoztak együtt szerelmespárként pl.
barbi_112 2012 nov. 19. - 11:15:09
(91660/91796)
Eddig nem szántam rá magam hogy megnézzem, mert annyira ellenszenves volt az összes szereplõ (mármint ahogy újságokban, itt-ott láttam õket). Tegnap azonban kíváncsiságból megnéztem, és kövezzetek meg, de tetszett.
Nem életem "legkedvencebb" filmje, de 8-9 pontot azért én erre a részre adnék. Sõt, meg is nézem a többit is.

Ja és elmúltam már 13 éves.
8/10
peti2006 2012 nov. 19. - 10:48:34 8/10
(91659/91796)
Önmagában az Alkonyat sorozat nem egy rossz sztori, de sajnálatos módon, itt valóban igaz lehet az "hogy könyvben sokkal jobb". Valószínû a forgatókönyv a hibás, aminek a javításával egy sokkal jobb filmet lehetett volna készíteni. Ennek ellenére nekem tetszik, különösen az elsõ része. De a folyamatosan csökkenõ minõség látható a filmadaptáción.
Várom a film végét, még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem. Egyszer azért mindenképpen érdemes az idõt rá szánni, mert ez amolyan látni kell típusú film.
Lala87 2012 nov. 19. - 09:56:20
(91658/91796)
Én nem kezdem el kritizálni senki ízlését, mindenkinek más tetszik. Miért ne imádhatnák ezt a filmet sokan. Én bírom a vámpíros filmeket és ezt is meg tudtam nézni másodjára. Amikor elõször láttam a filmet kicsit csalódtam mondjuk. Többnyire tetszett, a látvány, az alapsztori. De tele van bugyuta párbeszéddel és közhellyel, sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle. Gondolok én arra a részre amikor a csaj felsorolja a vámpír tulajdonságait és az egészhez háttal áll a srácnak. Nagyon dramatikus..... Erre Edward: "Mondd ki! Hangosan" Jajjjj. A fõszereplõ csaj annyira irritált engem. Valahogy nem hiteles számomra ez a szenvedõ fej, Kirsten Stewart eredeti hangja meg még rosszabb. A magyar szinkronnal sokkal élvezhetõbb. Az se teszi szimpatikusabbá a csajt hogy 4 év után meg szépen megcsalta Pattinsont.
3/10
-greghouse- 2012 nov. 19. - 00:12:19 3/10
(91657/91796)
Ez borzasztóan sok...(szeretem a számokat(is)), úgy csinálnék egy statisztikát a hozzászólók koráról, nemérõl, iskolai végzettségérõl, stb., ha lennének megbízható adatok meg ha lenne rá idõm... meg ha lenne értelme.
..De most inkább megyek kedvenc Jackie nõvéremet nézni, mert jõ a Pirkadat (biztos lesz ilyen folytatás is. Vagy már van? bocs, nem ismerem ezt az irodalmat.)
Jackie nõvér legalább érdekes.
És értem, amit mond...:-)