Téma: Alkonyat

bambi-na 2010 márc. 27. - 12:42:34
(91397/91797)
Annak ellenére, hogy nem szeretem a vámpíros filmeket, nagyon kellemeset csalódtam... És bár már nem vagyok tini, de én is belészerelmesedtem :DD
Titinóó 2010 márc. 22. - 17:31:22
(91396/91797)
Szerintem nem olyan rossz ez a film. Jobbnak vártam én is, kis csalódás volt, de ezt én szerintem nem úgy kell nézni, hogy mennyire hiteles a vámpírokról. Inkább csak egy romantikus limonádé, ami eléggé akció mentes. Az egész csak arról szól, hogy milyen halhatatlan nagy a szerelmük egymás iránt...
Kristen Stewart játéka szerintem kritikán aluli, még mosolyogni sem képes, szerintem nagyon rossz választás volt. Kb olyan mint egy élõ halott, mintha csak belenne állítva, semmi érzelmet, semmi valódit nem mutat. Nagyon mû!!! A magyar szinkronja is rettenetes úgy gondolom.
Robert Pattinson elég jót alakított, miatta lett ez egy nagy szám a tinik körében, mindenki bele szeretett ebbe a karakterbe....
A többi szereplõvel sem volt baj szerintem.
Az Újhold nekem is jobban tetszett, több történés volt benne, felirattal néztem de sokkal élvezhetõbb is volt. Kiváncsi vagyok a folytatásra.
10/10
Klau9 2010 márc. 22. - 17:07:06 10/10
(91395/91797)
Sziasztok! Nem tudja valaki h Rob hol fog forgatni Budapesten? elõre is köszi a választ :)
MiaLarge 2010 márc. 22. - 11:50:32
(91394/91797)
Na,akkor bemásolom....
Alkonyat (Twilight) közös kritika by Ekoz és Huck

HUCK: Na megnéztük a várva-várt, szuper hitech sikeres, tinivámpír
romantikus filmet. Ami nem más mint a Twilight. A kritika különleges-
sége annyi, hogy együtt néztük Ekoz cimborámmal, így egy közös
kritikát olvashattok a továbbiakban. Na vágjunk is bele gyorsan!

EKOZ: Na hát akkor azt kell mondjam, hogy Huck erõltette, de mon-
dom okés, elsõ közös kritikának kitûnõ alany lesz a vámpírrománc
amiért döglenek a tinik csak azt nem tudom megérteni, hogy
miért?! Mert belegondoltunk, hogy okés lehet hogy van egy-két
dolog ebben a szerelmi szálban, ami jól kivan dolgozva, de a ló-
faszt. Mondom is mire célzok: Alapból olyan hosszú a felvezetés,
hogy elalszok. Értem én, hogy a könyvet próbáltak meg vissza-
adni, de ezt nem úgy kellett volna, hogy húzzák 50 percig aztán
kis eksön és összecsapják, mert azért ne legyen már túl hosszú.

HUCK: Hozzátenném, hogy hajtott a kíváncsiság, el nem bírtam
képzelni mi lehet ebbe a filmbe akkora király, hát..semmi.
Ahogy utóbb kiderült, a szerelmi szál gagyi, a cgi ratyi, a
vámpírok meg nevetségesek:D. Fõleg a karotnyelt hihi. Mond-
juk könyvben biztos élvezhetõbb. Na meg a másik hogy,
"az új lány" másfél perc alatt megfejti a film kulcsát, amire a
többi arc 10év alatt nem jön rá. wáó.

EKOZ: Ráadásként olyan párbeszédek voltak néha, hogy a pofám
leszakad. A másik elnagyzolt túlzás pedig, ahogy kifehérítették a
vámpírokat, hát az valami borzalom. Még egy látáskárosult is le-
vágja, hogy valami nem stimmel velük. Miért kell ennyire betolni az
emberek agyába hogy: "na õk vámpírok!"

HUCK: Na meg a másik "csak rossz idõben járnak iskolába", jézus...
És még az "éhezõ" vámpír színészi játék is sztem full szar volt.

EKOZ: Nevetségesen néztek ki. Aztán jött a vega vámpír szöveg
is amin sírtam. De mégis a legnagyobb bukta és hiba az a ma-
gyarázat arra, hogy miért bírják a napot és miért nem mennek a
fényre. Áll a srác, aki megjegyzem hatalmas retardált ebben a
filmben - mert a Potterben nekem semmi gáz nem volt vele - és
mondja Kristennek, hogy: "nézd, ezért nem mehetünk mi a nap-
fényre" kiáll és várjuk a nagy bummot, hogy mi lesz vele - kiván-
csiak voltunk mindketten, hogy hogy oldják meg - erre nem
történik szinte semmi. Elkezd egy kicsit így párologni a bõre, meg
ilyenek. Akkora hatásromboló az egész, hogy ezt most kajak így
komolyan gondolták, hogy ezzel így minden oké?! Sztem azért
lehetett volna pénz kidolgozni, hogy mondjuk megég valamennyi-
re vagy elkezd rohadni a selymes arca, de ekkora blõdséget
kitalálni - szép volt srácok.

HUCK: Pattanásig feszültek az idegek, teljesen rávoltunk tapadva
a tv képernyõre. Aztán megindult a vámpírifjonc a fényfelé és ami-
kor kiért, olyan hangos hahotázásba kezdtünk:D. Üditõ volt, ez a
film csúcspontja ;). Na meg a másik megint egy csúcspont, leírha-
tatlan, aki látta érti aki nem nézze meg: hüpp-hüpp barba trükk,
ebédlõben alma trükk:D. Annyira komolyanvehetetlen, fel nem tu-
dom fogni ezt az igénytelenséget, amit a mai tinik képviselnek, ez
a film üti a high scool musicalek szintjét.

EKOZ: Nah azért ne dícsérjük ennyire. De valóban, felfoghatatlan
hogy a rajongók azért fanok, mert megfilmesítették a kedvenc
könyvüket vagy ha tényleg bírják a filmet, akkor ott elég nagy
problémák vannak. Aki ebben a szerelemben lát valami "szépet"
- mégsem írhatom hogy valószerût, habár kitudja? - az nem tudom,
hogy eddig milyen alkotásokat látott, de sürgõsen nézze meg
mondjuk a Before sunsetet. Egy pozitívum amit úgy ahogy oda-
tettek azok az esõs, erdõs tájak. Mert a sok baromságtól függet-
lenül a helyszín gyönyörû volt. Jó helyet választottak mindenképp,
ezt meg kell hagyni. Erre jár némi elismerõ bólintás.

Összegzés:

EKOZ: De összességében egy eszméletlen nagy szar az egész,
nem méltó, hogy vámpírfilm ilyen legyen, nevetséges. Huck kér-
dezte a végén, hogy hány pont mondom maxi maxi 4/10 jóindu-
lattal, aztán végül-is õ is rábólintott, hogy ja. De marha sokat
röhögtünk rajta, úgyhogy jól szórakoztunk. Mert tényleg ezt ki-
fikázva baromi vicces nézni, de komolyan venni nem lehet.

Remélem nem bántottam meg ezzel senkit sem,hogy bemásoltam.
Ez is egy vélemény.
Nekem tetszik ez a cikk.:)
MiaLarge 2010 márc. 22. - 11:44:17
(91393/91797)
Kis érdekesség...(negatív)kritika a filmrõl:) :)

http://mozi-iz.freeblog.hu/archives/2009/11/06/Alkonyat_Twilight/#comments
10/10
lenccs 2010 márc. 22. - 11:35:57 10/10
(91392/91797)
KÉRDÉS! (huh, de régen járrtam erre)
Úgy gondolom, ennél naprakészebb fórum nem létezik kis hazánkban, ha arra vagyok kíváncsi, mikor jelenik meg a New Moon dvd Mo-n? Elõre is köszönöm az infót!;-)
7/10
NADALFAN 2010 márc. 21. - 22:18:39 7/10 Előzmény Hajcika
(91391/91797)
pozitiv kicsengése van a filmnek ,mert megtudjuk hogy vannak jó útra tért ,romantikus lelkületü szerethetõ vámpirok:))
7/10
Hajcika 2010 márc. 20. - 11:14:05 7/10
(91390/91797)
Sziasztok!
Nem nagyon olvastam a hozzászólásokat mert baromi hosszúak. A lényeg az hogy a könyv csúcs!!! Azt hittem hogy egy nyálas story de nagyon nagyon szép történet.
A film nekem nem tetszett, nagyon gyenge volt....


Most elolvasom a hozzászólásokat is:P
10/10
Triana 2010 márc. 20. - 10:03:17 10/10
(91389/91797)
Elképzelhetetlennek tartom hogy a majd 30 éves Natalie Portman hitelesen el tudott volna játszani egy középiskolai diákot. Tény,h voltak a filmnek hiányosságai,de sztem Te sem gondoltad komolyan,h egy 500 oldalas kötetet bele lehet zsúfolni 120 percbe úgy,h minden részlet benne legyen pontosan úgy,ahogy a könyvben volt. Azt gondolom ez a filmtörténelem során még senkinek sem sikerült maradéktalanul. Egyébként véleményem szerint is elég vérszegényre sikerült a Saga elsõ filmje,nekem a második (New Moon) sokkal jobban tetszett,bár abban is bõven akad kifogásolni való.
Lilliefv 2010 márc. 19. - 19:03:47
(91388/91797)
a filmbõl tényleg még annyi story sem jön le amennyi a könyvben van. De azért a könyvnek megvan a maga bája.
Mondjuk az elsõ kötet egyenesen szánalmas cselekményûnek és még a könyvként is vontatott volt. Viszont az erõltetettségi érzés tompult a többi kötetben. Tulajdonképpen fogalmam sincs hogy jutottam el az elsõ kötet után az utolsóig, de így utólag örülök neki. Határozott véleményem hogy a történet önmagában nem nagy szám, de a (nagyon)lassan kibontott személyiségek, és a vámpírértelmezés egy új formájaként van benne érték. Az egész ad egy olyan illúzióképet hogy van egy világ (a négy kötet világa) ahol létezik szeretet (minden nyálazás nélkül). És az érzés amit összegészében kelt az olyan mint egy lélegzetvétel. Személyszerint Renesme karaktere a csúcspont, aki még a könyvön keresztül is elbûvölõ. Emlékszem amikor elõször olvastam egészen a végéig a várakozás volt a meghatározó, hogy valami adjon már értelmet a könyv a létezésének, és valami arra késztetett, hogy kivárjam, vagy csak kényszeresen nem bírom félbehagyni amit elkezdek, de végül sikerült adnia valamit. pont azokat a hétköznapi csöndeket, amit az elején irritáló vontatottságnak éreztem.
Lilliefv 2010 márc. 19. - 18:28:53
(91387/91797)
Ez a megfilmesítés a legelferdítõbbek közül való. Kezdve a furcsa színészválogatással egészen odáig, hogy mégis mi akar lenni az a rész amikor Bella fáramászik? Bella. És ráadásul hogy Edward vitte volna fel egy fára. Közben a középpontba helyezik Bella ügyetlenségét de még azt is nevetségesen ábrázolják, egyenesen közhelyesen. Nikki Reed nem egy Rosalie, és Alice szerepe is elég erõltetett lett, s bár a színésznõ belepréselhetõ Alice külsõ leírásába, de nem árad belõle Alice személyisége, és túl magas. Mondjuk Natalie Portman jobb lett volna. Na és Jasper??? Ugyanmár!
Bellát egy könyvmolynak kállították be, aki visszataszítónak tartja a vásárlást, a "lányos" dolgokat, é látványosan elkülönül a társaitól, ha valami foglalkoztatja. Pedig a könyvben egyáltalán nem ilyen. Nem egy divatmániás, de azért nem is ilyen szélsõséges. Teljesen részt vett a barátnõivel való ruhaválogatásban. Aminek nem is az a lényege hogy mit un, hanem a film ilyenekkel szinte bunkónak állítja be, pedig a könyv agyonhangsúlyozza, milyen kedves, és önzetlen. Hol van az a filmbõl, hogy õ visel gondot Charlie háztartására? Korábban olvastam h vki azt mondja hiányzik neki egy hobbi, hát biztos csak a filmet látta, mert a könyvbeli Bella nagyon is jól el tudta magát foglalni. És pont az a személyiségének magja, hogy mindenkit kizár a fejébõl. Ami nem azonos a zárkózottsággal, csak azzal, hogy nem mutatja ki minden baját (ami valószínûleg azért alakulhatott ki mert az anyja nyitott könyvnek hívta, mert az arcáról leolvasott mindent az álmában beszélésrõl nem is beszélve), nem terhel vele másokat ami szintén az önzetlenségét erõsíti. A második kötetben amikor Edward elmegy az más helyzet.
Na és a kirándulásuk a partra? Kristen Stewart elég szép és elég jó Bella kinézetre de abban a jelenetben a lényeg hogy rápillog Jacob-ra és õ elmondja amit B tudni akar, erre a többi jelenetben beállított sérója kontrasztjaként olyan mint egy szakadt hajléktalan, mintha a legkegyetlenebb lesifotós kapta volna el a leglelakottabb állapotában. És hol a Nap abban a jelenetben? Mike épp azon örvendezett, hogy összejön a dolog, mert szép az idõ.
Amit végképp nem értek, hogy mi az a szuszogás? Manapság ez illusztrálja az elgondolkodást? És a Debussy-s jelenet? khmm...
A Hölgyválasz est és a Bál összekeverése már alig észrevehetõ momentum mindezek után.
De az éttermi jelenet is értelmetlen. A beszédtémájuk miatt pont egy eldugott sarokban ültek. A csókjelenet Bella szobájába szállítása Bella párbeszéde után az anyjával a védekezésrõl, ráadásul úgy, h félmesztelen, és Edward rámászik, ez nemcsakhogy minden ízében kitalált, esetlenül megoldott, és hatásvadász, de a legfontosabb, hogy Edward személyiségét gyökereiben másnak állítja be mint amilyen, csak mert a vélt átlagtinédzser nem megy be egy ilyen filmre ha nem lát egy kis husikát, és megnyilvánuló szenvedélyt. Amikor együtt érkeznek a suliba, és Edward nagyonis xx. századi filmgesztussal átkarolja Bellát, azon már csak nevetni lehet. Az egész elsõ rész során rettegett hozzáérni, a közelében lenni nehogy felfalja ergo megölje, vagy véletlenül összetörje ergo megölje.
Az egész filmnek pedig az adja az egységét, hogy tömve van nevetségesen eltúlzott hatásszünetekkel, a párbeszédek laposak még ami hasonlítana is az eredetiekre, a szuszogással pedig minden poén el van sunnyantva. ami marad röhögés tárgyának az Bella ügyetlenségének karikatúraszerû koncepciója. a hörgõ sikoltozás (ami a második filmben mégtöbb helyet foglal el) egyenesen fetrengetõ.
9/10
kzsu1979 2010 márc. 19. - 10:24:22 9/10 Előzmény boszy84
(91385/91797)
Köszönöm szépen :) Nagyon örültem neki.Az tuti,hogy nagyon jó lesz a film.Bár Jasper haja szerintem elég gáz.Köszi még egyszer.
siegler7 2010 márc. 18. - 23:10:06
(91384/91797)
Nah, akkor én is írok h aztán mindenki jól letudjon oltani.
Ez egy ótvar nagy szar! Kis koppintás...
Gyûlölöm az ilyeneket, az Avatart is azér utálom most, mert cameron mindenhonnan kopizozz, de az a film milliókkal jobb, mint ez a fos!
Undorító...
10/10
boszy84 2010 márc. 17. - 12:38:42 10/10
(91383/91797)
10/10
Triana 2010 márc. 17. - 12:37:56 10/10
(91382/91797)
Az Újhold sztem sokkal jobb,bár ha elvakult Edward fan vagy,valszeg nem fogod annyira élvezni.:) A szinkron borzalmas,a színészek hangszíne teljesen más,én sokkal jobban szeretem a feliratos változatot.
10/10
Triana 2010 márc. 17. - 12:33:40 10/10 Előzmény Holdacska
(91381/91797)
A 4. könyvnek (Breaking Dawn) még nincs hivatalos trailere,hiszen a forgatást sem kezdték el. Robert Pattinson nem volt ott az idei Oscar gálán.
Titinóó 2010 márc. 17. - 12:33:10
(91380/91797)
Jobbat vártam ettõl a filmtõl, de összességében nem rossz. A szinkron az eléggé borzasztó volt. Kiváncsi vagyok a folytatásra, még nem láttam az Újholdat, de várom, hogy meg tudjam szerezni.
Holdacska 2010 márc. 16. - 15:15:32
(91379/91797)
Sziasztok!!!

Én is nagyon szeretem! Mind a filmeket, mind a könyveket!! kb. 3 nap alatt olvastam ki/kötet - õket. :)
És megnéztema 4. könyv film elõzetesét.. bár tényleg vannak benne ismerõs részek, sõt, az egyik képkocka, mintha a Remember Me-bõl lenne, de azért nagyon tetszet, remélem a film is legalább ilyen jó lesz!!!

Megvan valakinek az oscar gála letölthetõ formátumban??? Szeretném megnézni, és a képeket hol találtátok, Robert Pattinsonról is volt??
10/10
Katicas 2010 márc. 15. - 14:51:00 10/10
(91378/91797)
vampirtortenetek.mindenkilapja.hu
Innen le lehet tölteni.