Téma: Államérdek

arcansas 2011 okt. 02. - 16:33:23
(43/83)
Na én most direkt semmit nem olvasok a filmrõl,se a hsz-eket se a tartalmat,remélem jó kis meglepi lesz:)
goodboy 2011 okt. 02. - 16:26:40
(42/83)
Nem tudom felemás érzéseim vannak ezzel a filmmel. Tetszik is meg nem, pedig már többször láttam, de még mindig nem tudom eldönteni. Lehet megnézem még párszor és alszok rá még egy párat.
Ford Mustang 2011 okt. 02. - 15:55:36
(41/83)
Ez egy zseniális Eastwood alkotás. Kár, hogy egy idõben több nézhetõ filmmel... de ez mellett egyik sem rúg labdába.
offtopic
efes 2011 szept. 30. - 14:31:58 Előzmény zee944
(40/83)
A mûvészet lényege, hogy öncélú - ha ez alatt az önkifejezés mindenek felettiségét értjük. Hogy nem szereted a mûvészetet, mert az öncélú, az olyan, mintha azt mondanád: utálom az esõt, mert esik az esõ. Utálom a napot, mert süt a nap és meleg van. A kommersz is öncélú, amúgy, megsúgom: azért készül, hogy a hozzád hasonlóak örömmel és sikoltva adják pénzüket az azt elõállító mesterembereknek. Tehát a kérdés lényege az én olvasatomban az: hogy Tarr Bélának, vagy Andy Vajnának adom inkább a pénzem. Kurvára mindegy, szerintem. De nyilván Tarr Bélának, mert neki nincs (annyi), viszont érte ezerszer többet ad, mint bandi egész életmûve.
6/10
zee944 2010 nov. 13. - 21:00:11 6/10 Előzmény Commodus
(39/83)
Én is szeretem a (jó) kommerszfilmeket, sõt a legtöbb kedvencem ebbõl a mûfajból kerül ki, ahogy a legtöbb embernek. Eleve gyanakvó vagyok mindennel, amit mûvészfilmnek neveznek. Általában joggal, mert bûzlenek az öncélúságtól. Számomra az a mûvészet, ha egy hétköznapi dolgot merõ lelkesedésbõl olyan magas színvonalon valósítanak meg, hogy az emberek azt elkezdik mûvészetnek nevezni. Pl. a Beatles csinálta ezt a popzenével, a lehetõ legkommerszebb mûfajjal. Eszük ágában sem volt nagyot alkotni. Legalábbis nem jobban, mint százötven másik beatzenekarnak.

"Mellesleg érdekes, hogy néha egészen egyedi alkotások, kifejezetten nem a nagyközönségnek készülnek, ám a nagyközönség ezt nem tudja, megszereti, magáévá teszi és ettõl a dolog rögtön kommerszé válik?"

Ilyen nem írtam, sõt utaltam rá, hogy van kivétel.
Ez a film pedig nem mûvészieskedõ, ez egy becsületesen közepes krimi, én Eastwood újabb rendezéseirõl beszéltem, amik kimerítik a giccs fogalmát.
Commodus 2010 szept. 28. - 14:55:50 Előzmény zee944
(38/83)
"Ami a nagyközönségnek készül, azaz a tömegízlés kiszolgására, az a kommersz."

Talán igaz ez a mondat, de a filmkészítés esetén, valahol igazságtalan is.A kommersz a mûvészetben egyet jelent azzal az alkotással, ami kizárólag anyagi haszonszerzés céljából, készül.

A filmek többsége ezen indok alapján készül,mégis fel-fel bukkan köztük értékes is, és a szórakoztatás is lehet érték.A mûvészek többsége minél több embernek szeretné eljuttatni az alkotásait, és ezért alkot néha kommerszet is, vagy akár "elkommerszesedik", még ha egyébként a pályája nem is, úgy indul.A tömegízlés pedig nem feltétlenül káros, nincs benne semmi ördögtõl való, sõt az attól való néha már túlzott eltérés, azt eredményezi, hogy semmilyen üzenet nem jut el a közönséghez, mert a mûvész maximum saját magának alkot.

Ez a film, mely egyértelmûen a szórakoztatás céljából jött létre, lehet, hogy kommersz, csak éppen ez nem baj, nem érzem, hogy ebben a filmben "álmûvészfilmi" hajlamok mutatkoznának meg.

Mellesleg érdekes, hogy néha egészen egyedi alkotások, kifejezetten nem a nagyközönségnek készülnek, ám a nagyközönség ezt nem tudja, megszereti, magáévá teszi és ettõl a dolog rögtön kommerszé válik?

Az ezen a fórumon felbukkanó filmek jelentõs többsége kommersz, de ettõl még tetszhet nagyon sok embernek, hordozhatnak tanulságot, okozhatnak katarzist, levonhatunk belõle következtetéseket, vagy csak simán megnevettethetnek...
6/10
zee944 2010 febr. 23. - 19:10:13 6/10
(37/83)
Nem. Ami a nagyközönségnek készül, azaz a tömegízlés kiszolgására, az a kommersz. Ami sikeres, az 95%, hogy eleve kommersznek készült. Lehet arról is beszélni, hogy _minõségében_ tömegcikk-e valami, de ez már nem üzleti fogalom, mindenesetre Eastwood rendezései mindkét értelemben azok, drámához mérten a lehetõ legszélesebb réteget célozzák. Chan filmjei is tömegízlést szolgáltak ki, természetesen, legalábbis a nagyrészük, viszont nem értem, hogy jön ez ide.

Amikor hozzászólok, nem szoktam olyasmit odaírni, hogy valaminek a nevében teszem, tehát a saját véleményemet írom le. Felesleges hangsúlyozni, ami nyilvánvaló. Szerintem.
lng 2010 febr. 23. - 17:42:09 Előzmény zee944
(36/83)
Tehat azt mondom hogy barmi ami sikeres az kommersz? Nalam a kommersz nem egeszen ezt jelenti, az hogy egy film sikeres attol nem lesz kommersz. Sot azt mondom hogy a eastwood filmek nincsenek is annyira szet marketingelve mint pl. a cameron filmek. Azokat a filmeket neveznem kommersznek, mert ott valoban a tomeg izlesre mennek ra. De egy Gran Torino, vagy egy millio dollaros baby eseteben nem mondanam ezt. De ugyanugy igy kommersznek neveznem a te allitasod szerint jo Chan filmeket, mert azok is az azsiai piacra lettek gyartva, es klisek alapjan.

Amit en mondani akartam az az hogy ugy irsz be forumokba hogy amit a filmrol gondolsz az az egyetlen es elfogadhato velemeny arrol a filmrol, talan ha neha alkalmaznad a "szerintem" szot sokkal jobb lenne.
6/10
offtopic
zee944 2010 febr. 22. - 20:53:50 6/10 Előzmény lng
(35/83)
Csak parasztokkal viselkedem paraszt módjára. De azért vicces, hogy épp te oktatsz ki, amikor az imént szóltál be, mert nem méltóztattam veled egyedérteni. Azt helyesen látod, hogy nem én döntöm el, hogy mi kommersz és mi nem, ezt eldönti helyettem több millió ember, akik áhitattal ülnek be minden egyes Eastwood rendezte filmre. Ezt hívják kommersznek.
lng 2010 febr. 21. - 18:52:38 Előzmény zee944
(34/83)
off

A masik dolog amit eszre vettem hogy hihetlen paraszt mondjara akarod osztani az embereket, mintha te lennel itt a Jani. Az hogy mi a kommersz es mi nem azt velemenyem szerint nem te dontod el.

on
6/10
offtopic
zee944 2010 febr. 20. - 17:50:59 6/10
(33/83)
Megnéztem neked, ha csak a mai kb. tíz darab hozzászólásamat nézem, három olyan filmhez is írtam, amit kifejezetten jónak tartok. Persze rád bizonyára roppant terheket róna ez a pár kattintás, ne is erõltesd, annyira nem lehetsz kíváncsi. Te is abban a betegségben szenvedsz, mint a legtöbb ember, rajongsz valami kommerszfilmesért, és halálra sértõdsz, ha valaki azt közepesnek minõsíti. A másik betegség, amiben szenvedsz pedig az, hogy a "közepest" és "sz*rt" nem tudod egymástól megkülönböztetni.
lng 2010 febr. 20. - 17:28:00 Előzmény zee944
(32/83)
OFF

Egyszer kivancsi lennek szamodra mi a jo film, es kik a jo rendezok mert eddig meg csak szarozo kommenteket lattam toled, talan te is abban a betegsegben szenvedsz amiben a legtobb kiritikus hogy minden szar.

On
6/10
zee944 2010 jan. 30. - 19:12:18 6/10 Előzmény lng
(31/83)
Mûdráma-klisé. Ez olyan, mint amikor egy mûvészfilmnek kötelezõ kilátástalanul végzõdnie, különben senki nem nevezné mûvészfilmnek. Eastwood drámái is ilyenek: kommersz film + "mûvészi" okokból eleve elrendeltetett szomorkás vég. Ettõl olyan középszerûek.
lng 2010 jan. 25. - 11:17:23 Előzmény zee944
(30/83)
Nemtudom azert vannak ilyen filmjei, Gran Torino peldaul, de azert a millio dollaros baby veget nem neveznek hollywoodi klisenek.
10/10
tuvics13 2010 jan. 11. - 23:52:01 10/10
(29/83)
Ez az egyik legjobb politikai film. Megunhatatlan számomra!
6/10
zee944 2009 dec. 08. - 19:36:27 6/10 Előzmény lng
(28/83)
Ugyan hagyd, nem kell átfogalmazni, jó az úgy.

Eastwood remekül kiszolgálja a tömegízlést drámában, ezt tudja, és ezt is akarja. Nem baj, szükség van erre is. Amikor nem erõlteti túl, csak a jól bevált vén róka karakterét alakítja (pl. Véres munka vagy akár ez), azt még szeretem is.
lng 2009 dec. 08. - 16:24:04 Előzmény zee944
(27/83)
Atfogalmaznam amit irtal:

Eastwood egy szûk skálán, azaz megbízhatóan REMEK filmeket csinál. Ez egy közülük, ami egy picit kivétel.
8/10

Egyebkent a koraban ez egy remek film, Ed Harris remek szinesz, Clint papa meg hozza a format.

En meg mindig azt mondom hogy az oreg korunk legjobb dramai rendezoje.
9/10
Perillustris 2009 máj. 21. - 21:07:22 9/10
(26/83)
SPOILER

Kidolgozhattak volna egy-két részt alaposabban. Pl. a lány megölésének kísérletét. Nem kell nagy kémfilm-rajongónak lenni ahhoz, hogy sejtse az ember, abszolút nem ilyen amatõr módon próbálnák meg eltenni láb alól. Tipikus kormányautóval, szemtanúk esélyével, stb. A nyomeltüntetésnél is az amatõrség tûnt fel. Lássuk be, az amerikai elnök közvetlen közelében nem kispályás testõrök vannak, ennél õk azért sokkal ügyesebbek (még ha a legjobbak is tévednek néha).
Sorozatfüggõ 2009 jan. 19. - 10:15:31 Előzmény fürmender
(25/83)
Sajnos nem értem, mire gondolsz!
modla 2009 jan. 16. - 22:18:35
(24/83)
A film nagyon jó, több ilyen kellene