Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2006 szept. 28. - 21:45:10 10/10
(343/2983)
Sziasztok!
Itt vagyok ismét! Örülök, hogy ilyen jól elvagyunk. :-))
Blythe, jó a megoldás, hiszen ha a három páros jó, akkor a negyedik volt a hangversenyen, John és Renee. Azt jelenti, hogy a társasághoz tartoznak, hogy a nyolc fõhöz tartoznak, azért, hogy tudjuk még kikrõl kell kitalálni kivel és hol volt az este.
A 333-as üzi képén Calista alig felismerhetõ, olyan tininek néz ki. Aranyos! A filmen nekem sem tetszett viszont az a tulajdonsága, hogy gyorsan dobta a pasikat ha valami nem tetszett neki. Esélyt sem adott a változásra.

A fiú és lány barátsághoz egy jó akadály ha az egyik fél éppen házas. Viszont valószínû, hogy a másik többet érez barátságnál.:-) Az viszont, hogy nem vonzó az akivel jó barátságban vagyunk, nagyon is megváltozhat! A belsõ értékei széppé teszik, vagy egyszerûen a korral, vagy külsõ változásokkal vonzóbb lesz.

Igen, tinikortól más a hosszabb idõ a házasság elõtt. A történetedben azt nem értem, hogy a lány miért nem kérdezte meg a fiút, hogy mire vár még!? Igaz lehet, hogy nem lehetett mégsem fontos ez a kapcsolat, hiszen a fiú hagyta, hogy dobják! Szerintem ma az a gond, hogy mire a költözés szóba kerül mindkét fél önállóvá válik és bizony azt a kényelmet nehéz feladni. Nekem olyan ismerõsöm van aki külön háztartásban, azaz külön házban élnek párkapcsolatba. Állítólag jól megvannak. Ez a jövõ?! Igaz õk nem akarnak gyereket. A családhoz azonban egy fedél alatt kell élni...
10/10
jocsill 2006 szept. 28. - 19:55:45 10/10
(342/2983)
Nos, ami a házasság témát illeti, a párosnak nem árt lefixálni, hogy hisznek-e a házasságban, vagy sem, mert ha élettársi kapcsolatban képzelik el, semmi gáz, ha nincs házasság (Calistát nem hiszem, hogy valaha is elveszi Mr. Ford, mert aki közel 20 év után válik el az elsõtõl, úgy gondolom nem nagyon igyekszik újra nõsülni).

Abban viszont nem hiszek, ha 7 évig úgy járnak egymással a felek, hogy nincs közös kuckó, közös perspektíva. Van ilyen a férjem baráti társaságában, és folyton szakítanak, kibékülnek, és csak egy helyben topognak... Ennek semmi értelmét nem látom, csak a saját idejüket rabolják, ráadásul nem is igazán tudják egymást boldoggá tenni...

Ami a férfi nõ barátságot illeti, ebben nem hiszek. Régen hittem, de rájöttem, hogy soha egyik ilyenem sem volt "tisztán" barátság... vagy a fiú, vagy pedig én voltam szerelmes, viszont ezek sosem találkoztak, szóval igazi, csak barátságban nem hiszek.
10/10
jocsill 2006 szept. 28. - 19:48:30 10/10
(341/2983)
Sziasztok!

A férjemmel 2003 júlisában ismerkedtem meg, és elsõ látásra beleestem. Õ nem szerelmesedett belém azonnal, de mindenképp felkeltették testi adottságaim ("cici"), és talán imponált az iránta érzett heves szerelmem. A gond annyi volt, hogy Õ Bács-Kiskun megyében, én pedig Csongrádban éltem. Egy ideig ingáztunk, és minden elválással úgy éreztem meghalok kicsit. A sztorinkhoz hozzátartozik, sokat vívtam a szüleimmel, mert Õk elsõ látásra utálták... Szóval felvetettem, mi lenne ha mozdulnánk valamerre, és úgy döntöttem közelebb költözöm. Azonnal lett a végzettségemnek megfelelõ munkám (mert Szegeden egy pizzériában kaptam állást) és 2003 decemberben Kecsón kezdtem melózni. Ekkor még albiban voltam, majd késõbb spórolás miatt Jociékhoz költöztünk, és 2004. augusztusában megvettük a lakásunkat. 2005. novemberében összeházasodtunk (akkor már vártuk Emmát, megbeszéltük csak akkor esküszünk, ha sikerül teherbe esnem). Most van egy gyönyörû kislányunk, persze gondunk, bajunk, gyönyörû pillanataink, stb. Eddig úgy érzem bõven megérte, még a harcok ellenére is...
10/10
Blythe 2006 szept. 28. - 08:55:42 10/10
(340/2983)
Ja igen a fiú lány barátság. Furi, nekem az igazi mély barátaim mind lányok, de haverom az csak fiú van. Lányokkal nem lehet haverkodni, mert ha elmondasz nekik valami bizalmasat, rögtön elpletykálják. Viszont a fiúkkal jókat lehet mulatni kötetlenül és tuti nem pletyizik el a dolgaidat.
Nem mondom, biztos sok haveromnak tetszem lányként (csak ez most elég nagyképûen hangzott - azért annyira nem vagyok jó nõ :)) ...
Szóval sok haverom van, de õk mind tudják, hogy van barátom, ismerik is õt és tudják, hogy nagyon szeretem, és sose csinálnék semmi hülyeséget. Egy fiú van, akit a barátomnak mondanék, de õvele én pl sose járnék. Egyáltalán nem vonz, mint pasi. Lehet, hogy régebben teszettem neki, de mostmár tudja, hogy úgysem lesz köztünk semmi (ha 6 év alatt nem történt már csak rájött :))

Tehát a kérdésre válasz: szerintem van fiú és lány közt barátság. Csak az általában valamelyik részrõl nem barátságnak indul, és persze sosem lesz olyan bensõséges mint amilyen két lány közt lehetne.
10/10
Blythe 2006 szept. 28. - 08:45:13 10/10
(339/2983)
Hú, ti aztán jó kitartók voltatok a pároddal!
De szerintem teljesen más tinikorunktól kitartani valaki mellett, mint felnõttként. Úgy értem, ha tiniként találkozol az "igazival", akkor persze hogy nem rohantok rögtön az oltár elé, elõbb még elvégzitek a sulikat megteremtitek a biztos hátteret stb, ahogy Ti is csináltátok (és pl egyik unokabátyám is).
De mi van, ha két olyan emberrõl beszélünk, akik külön-külön, már teljesen készen állnak a házzasságra ilyen szempontból? Például van egy barátnõm, aki 2 évig járt egy sráccal. A barátnõmnek biztos állása, jó keresete van, ugyan a szüleivel él, de nem lenne gond neki egy albérlet. A pasija szintén biztos állással, saját lakással, a csajnál 2 évvel idõsebb. Szóval minden olyan, mint a nagy könyvben. Erre a barátnõm 2 év után neki szegezi a kérdést, hogy ugyan már mi lenne, ha összeköltöznének. Erre a srác, hogy nem mintha nem akarna egyszer majd összeköltözni vele, de nem most. Kérdem én, mire vár még? Ha egyszer majd össze akar költözni vele, akkor miért nem most, hisz minden megvolt hozzá. A baránõm legalábbis így gondolta és szakítottak. Valahogy úgy érzem, ha csak ennyi a kifogás, az nem takart igazi összeköltözési szándékot a fiú részérõl.
De hát ki érti õket? Szerintem örökké kissrácok maradnak. :)))

Amúgy én 2 éve járok a párommal, olyanok vagyunk, mint a kis gimnazisták, olyan "suli után megvárhatlak?" szintû a kapcsolatunk. Mondjuk én most örülök, hogy kicsit egyedül lehetek az új lakásomban, de azért ha úgy egy év múlva sem merül fel az összeköltözés, azért lehet én is elgondolkodom, mint a barátnõm. :(
10/10
Blythe 2006 szept. 28. - 08:34:38 10/10
(338/2983)
Szia!
Igen ezt kicsit benéztem, de ha azt mondod, az elsõ három páros jó, akkor csak két tippem maradt:
Az egyik, hogy Ling, Richard és Renee voltak a színházban, John egyedül a hangversenyen.
A másik, hogy Ling és Richard színházban, Renee és John hangversenyen, csak akkor nem tudom hova tenni azt, hogy " a társasághoz tartozik még Richard és Renee".
Na feladom! :))))
10/10
Meli 2006 szept. 27. - 20:56:48 10/10
(337/2983)
Szia Jocsill!
Magdiról az a véleményem, hogy õstehetség. Már a válogatáson felfigyeltem rá, meg Esztire. Az utóbbiban csalódtam, de Magdi lazán vezetett végig a versenyben. Jól megváltozott az élete, az biztos! Remélem fel tudja dolgozni.

Õszinte barátság lány és fiú között? Errõl nekem az a véleményem, hogy csak akkor mûködik, ha valami leküzdhetetlen akadálya van annak, hogy közelebbi kapcsolatba kerüljenek. Mert ha már egyszer nagyon jó a barátságuk, miért ne lenne belõle több?! Tehát ritka az ilyen fiú és lány barátság.
Üdv.! Szép napokat!!
10/10
Meli 2006 szept. 27. - 20:47:17 10/10
(336/2983)
Szia Blythe! Sziasztok Olvasók!
Aha, amint látni is, a Harrison Ford korszakból...
Szerintem nem idõ függvénye az, hogy mikor lesz esküvõ. Épp Calista is csak vár, vár, vár az esküvõre. Többnyire beszélgeténi kellene a párnak arról, hogy miképpen gondolkodnak a házasság intézményérõl. Lehet, hogy aztán a helyére kerülnek a gondolatok.
Az én kapcsolatom még tiniként kezdõdött 1989-ben. Idõvel egyre közelebb kerültünk egymáshoz, 92 körül egy szobában voltunk, majd 94-ben közös otthonunkba költöztünk. Az esküvõre 1997-ben került sor amihez mi teremtettük elõ az anyagiakat. Nos, ez az én történetem.
Ti mióta vagytok együtt a párotokkal?
Kívánok sok boldogságot!!:-)
10/10
Meli 2006 szept. 27. - 20:28:59 10/10
(335/2983)
Szióka!
És kik voltak hangversenyen?!?
Az elsõ három páros remek megoldás! :-)))))
Köszi!
10/10
Blythe 2006 szept. 27. - 09:04:43 10/10
(334/2983)
Szia!

Egy tipp:
Ally és Larry kiállításon,
Mark és Elaine moziban,
Ling és Richard, valamint Renee és John színházban.

Késõbb benézek! :)
10/10
Meli 2006 szept. 26. - 18:40:51 10/10
(333/2983)
Hali! Minden lány egy fiúval volt!
Majd jövök még...
10/10
Blythe 2006 szept. 26. - 08:52:55 10/10 Előzmény Meli
(332/2983)
Meli, agyalgattam a fejtörõn, de eddig semmi, azért még egyszer nekiugrom majd, úgyhogy még ne áruld el a megfejtést :)
Jaj, nagyon jó képeket tettél fel Ally-rõl, mindegyik mostanában a Harrison Ford-os korszakban készült, ugye? Látszik, szép kerek mosolygós a pofija. :)

Engem az érdekelne, ha már így beszélgetünk, hogy szerintetek van-e olyan idõpont, ameddig érdemes várni egy pasira, hogy végre elszánja magát mondjuk az összeköltözésre. Pl. Jocsill, Ti mennyi idõ után házasodtatok össze? Sokszor hallok olyan lányokról, akik 6-8 évet járnak/élnek együtt egy pasival, aztán szakítanak és szegénykék, hirtelen azt se tudják, mit kezdjenek magukkal. Én nem szeretnék ebbe a hibába esni. Nem hiszem, ha 6-8 évig várok, hogy "hátha megkér" annak van értelme. Amelyik pasi addig nem szánja el magát, az azután se fogja. Szerintem. Ti mit gondoltok?
10/10
Blythe 2006 szept. 26. - 08:52:08 10/10
(331/2983)
Rúzsa Magdi szerintem óriási! A Megasztár szerintem egyrészt tényleg jó tehetségkutató mûsor, másrészt viszont túl erõteljesen mûködik a sztárcsináló gépezet, azért az eddigi 36-ból érdemes megnézni hánynak készült sikeres albuma, mégis mindegyiket ugyanannyira nyomja a tv2. Meg nehezen tudom felfogni, milyen alapon kritizálja Soma õket, mikor egy nyamvadt számot se tudok mondani, amivel minimális közönségsikert sikerült volna elérnie... De Magdi, Ibolya, Vera és Gáspár Laci szerintem mind egyformán jók (bár ha sorrendet kéne felállítani, nálam az elõbbi lenne az :) és meg is fognak maradni sokáig, a többiek szerintem "felejtõsek".
10/10
Blythe 2006 szept. 26. - 08:51:32 10/10
(330/2983)
Én is imádom a musicalaeket, bár a legtöbbet filmen láttam, a Muzsika hangját, a My Fair Lady-t, a Mary Poppins-t, a Hairt. Ezeket már nem is nagyon szeretném megnézni színpadon, mert az már nem nyújtaná ugyanazt az élményt. Senki sem léphet nálam, Julie Andrews vagy Audrey Hepburn helyébe. :)

(Ja és az Elfújta a szelet, Vivian Leigh-t imádom :)

Azt tudtátok, hogy eredetileg Julie Andrews játszotta a Brodway-n a My Fair Lady-t, amikor a film készült? Csak akkoriban Andrews még ismeretlen volt a filmvilágban, ezért az ismertebb Hepburn-t választották a szerepre, és nem is õ énekel a filmben, annak ellenére, hogy jó hangja volt (Az Álom luxuskivitelben-ben õ énekel). Erre ugyanebben az évben a Disney elkészítette elsõ élõ szereplõs zenés filmjét, a Mary Poppinst, ahová viszont Disney elsõ és egyetlen választása Andrews volt. A következõ évre elterjedt Hollywoodban, hogy Hepburn "elorozta" Eliza szerepét "Marry Poppins"-tól, ezért végül szimpátiából õ kapta az Oscart. Ez az egyik kedvenc hollywood-i sztorim. :) Csak annak lenne jó egyszer utánaolvasni még, hogyan befolyásolta ez végül a két színésznõ viszonyát? Hm. Egyikbõl se nézném ki, hogy haragtartó lenne.

Azt én sem értettem sose, hogy miért érzi sértõnek Ally, hogy Julie Andrews-hoz hasonlítják. Én biztos nem bánnám, ha azt mondanák, hogy hasonlítok egy híres, szép és tehetséges nõre.
10/10
Blythe 2006 szept. 26. - 08:50:39 10/10
(329/2983)
Üdv!
Hú, most nem vagyok éppen topon, úgyhogy nem biztos, hogy mindenre reagálok.

Ami a párok túl korai szakítását illeti, nagyon egyet értek. Sajnos tényleg minden ezt sulyokolja belénk, hogyha probléma van, lépj ki, kezd újra mással, és hogy az nem is lehet az igazi, akivel gáz van, mert az igazi tökéletesen passzol az elvárásaidhoz.

Ebben egyébként szerintem Ally is kicsit szõrszálhasogató. Amit én sosem bírtam benne, hogy a legtöbb pasit pár hét után dobja, mert talál egy hibát, amire ráfogja, hogy sosem tudná elviselni. Pl. a biszex srácot nem bizti, hogy dobtam volna a helyében. Legalábbis még egy picit próbáltam volna szokni a helyzetet.
10/10
jocsill 2006 szept. 24. - 19:48:39 10/10 Előzmény Meli
(328/2983)
Helló!

Ami A muzsika hangját illeti, Julie Andrews-t ismerem, és az egyik rész jut eszembe, hogy Allyt Julie Andrewsosnak "csúfolták", és én akkor sem értettem mi ebben a bántó, mert Ally nagyon ozkon vette.
Szerintem Julie A. nagyon szép nõ még most is, fiatalon meg végképp, ráadásul én imádom a Mary Poppinst is. Ezeket a régi, de örök érvényû filmeket igazán elõvehetnék újra. Az Elfújta a szelet is imádom Vivien Leigh-vel, és Clark Gablelel.

Akkor egy véleményen vagyunk, tényleg korán feladják... Sõt megdöbbenve olvastam valamelyik magazinban, hogy ezt sugallják, hogy nyugodtan lépjenek ki egy elfáradt, lecsendesedett kapcsolatból. Szerintem badarság azt hinni, hogy egy kapcsolat végig azt nyújtja, mint a legelején. Az szépen érik, fejlõdik... Nem az lesz a legfontosabb, hogy hogy vegyem le a páromat a lábáról a szexuális trükkökkel, hanem hogy segítsem, masszírozzam, ha kell, vagy épp bátorítsam, ha bizonytalan önmagában. Természetesen elvárom, hogy bátorítson, néha megerõsítsen, hogy nõ vagyok, hogy vonzó vagyok stb. Az sem igaz, hogy mindig ennyire idilli volna minden, mert vannak az ember élete folyamán (szerencsés esetben csak kisebb) zökkenõk, amikor az emberre nem úgy néznek, nem úgy szólnak hozzá és kész a baj... A lényeg, addig rendbe lehet szedni a dolgokat, amíg a felek nem alázzák meg egymást...

Emma alszik, az ablak alatt pedig Rúzsa Magdi énekel, mert Lakótelepi Napokat tartanak. Eszméletlen hangja van a csajszinak, én nagyon szeretem, de nem akartam lemenni, nem akartam ezért felborítani Emma menetrendjét, így csak Apuci ment le, és Õ nézi élõben. Szóval Mi a véleményetek Magdiról? (A Megasztárt nem szeretem, de Õ nagyon állati...)

Most pár napig megint nem vagyunk, mert újra konzultációm lesz, utána jelentkezem.

Várok kérdéseket, aminek tekintetében kíváncsiak vagyunk mások véleméynére...

Egy kérdés: fiú és lány között létezik-e tiszta, õszinte barátság?

Meli, nekem a logikázás nem megy, de még törpölök kicsit rajta.

Üdv Mindenkinek...
10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:59:21 10/10
(327/2983)
Ally!!!
10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:58:51 10/10
(326/2983)
Ally!!
10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:57:35 10/10
(325/2983)
Ally!
10/10
Meli 2006 szept. 24. - 11:56:43 10/10
(324/2983)
Katt a képre.