Téma: Ally McBeal

10/10
Meli 2007 ápr. 24. - 20:57:13 10/10 Előzmény jocsill
(583/2983)
Szia!
:-)) Jó-jó! De azért a gumipasit kölcsönadod ha kellene? :-)

Áh, semmi rossz érzést sem keltettél, nincs mibõl.:-)
Jó volt elképzelni téged az apukáddal, kedvelem Bud Spencer lazaságát, mackós kedvességét. Valóban szép bókot kaptál tõle, mármint az apukádtól. Féltékeny volt rád amikor párt választottál?

Köszi a gondolatsort, örülök, hogy te is így látod. Már többet hallgatok, talán zárkózok, mivel az társadalomi nézetek változnak. Úgy gondoltam annak nem is kell a közelsége aki megsértõdik ha magamat adom és nem színlelek valami tetszõbbet. Ha baráti akkor inkább a miértekre kérdez és nem elõítélkezik, amibõl láthatom, hogy érdeklõdik irántam vagy sem. Annak sem aki egyszerûen elmenekül a véleményem elõl. Viszont ma alig marad aki állja a sarat, így hát csak bólogatok és tartom a távolságot.
Most azt vettem észre, hogy az emberek udvariasságból hazudnak!!!! Például: persze, hogy felhívlak; jó volt menjünk legközelebb is; majd megkereslek; majd meghívlak ha lesz; szeretnék én is; elmegyünk majd együtt stb. Ezt mondják sugárzó arccal, viszont a fejükben éppen az ellenkezõje van!!! Nem csupán képzelem, mert ezt meg is tapasztalom, valamint mások meg is mondják. Például: -Áh, csak mondod! - Persze, udvariasságból!
Ti is tapasztaljátok?

Csilla! Hogyan szeretnéd összehangolni a családanya és az ügyvédnõ szerepet?

Üdv!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 15:01:20 10/10
(582/2983)
Az a rész nagyon tetszett nekem is, amikor Ally befeküdt Jackson Dupper mellé az ágyba!!! Meg az a távirányítósdi is jó volt...... :-)

Szegény Ally...nagyon cikis helyzetek voltak!!!!

Sziasztok! Szép hetet mindenkinek! :-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 14:58:30 10/10
(581/2983)
Imádom ezeket a képeket!
A legtöbb valamilyen szép Allys- emlékemet juttatja az eszembe!
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 14:56:28 10/10
(580/2983)
Kedves Jocsill!

Jó, hogy írtál. És nagyon remélem, hogy a közeljövõben is olvashatom a soraidat!

Jó jegyeket és kitartást neked!!!
Gondolok rád továbbra is!

:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 14:53:21 10/10
(579/2983)
Hello!

Bárcsak igazad lenne! Tényleg nagyon jól jönne egy ember, aki az igaz barátom lenne , mivel én is egy igen stresszes idõszakomat élem, a suliban és itthon is egyaránt! :-(

Olyan jó lenne beszélgetni valakivel, aki megért! De , ahogy írtad , talán eljön majd az én emberem is egyszer!!!

Sokszor kívántam, hogy bárcsak olyan lennék, mint a többiek!!! De valahogy én mindig kilógtam a sorból, mivel nehezen oldódom fel, nehezen barátkozok és eléggé más vagyok, mint a többi srác. Pontosan arra gondolok, hogy nem nagyon tudok velük közös témát találni, beszélgetni , megértetni magamat!

Sajnos egy burokba zártam magam, amibõl nehéz kiszabadulni, de ezt a környezetem is megnehezíti!!!!

De már rájöttem, vagyis kezdek rájönni, hogy én is értékes ember vagyok, és nem foglalkozok azokkal az emberekkel, akik lenéznek vagy kinevetnek!!!

Megpróbálok boldog lenni....!

Olyan jó, hogy írtál!!!

:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 14:41:32 10/10
(578/2983)


:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 14:38:37 10/10
(577/2983)
Szió!

Ugye milyen fura a sors?!
Talán minden okkal történik!!!
Ha akkor felvesznek, lehet, hogy nem ismered meg a barátnõd! És akkor egész másképp alakult volna az életed!!!

Ha....ha....ha..ha.....! Ha így történt volna,....ha úgy történt volna.......! Mindig ezeket mondjuk, de valószínû mindennek, minden történésnek megvan az oka!
Eddig nem nagyon hittem a sorsszerûségben!



:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 24. - 14:32:43 10/10
(576/2983)
Köszi!

:-)
10/10
jocsill 2007 ápr. 24. - 12:24:29 10/10
(575/2983)
Francba, lemaradt az üzim vége...

Szóval ha anno felvettek volna a jogra, akkor nem ismerem meg Julcsit, és ez mindennél többet ér, hogy megismertem...

Mostmár tényleg megyek, mert szeretnék jó jegyeket szerezni, nem csak úgy átcsusszanni...

ciao
10/10
jocsill 2007 ápr. 24. - 12:21:37 10/10
(574/2983)
Hali!

Nagyon örülök, hogy eltaláltuk!!!!! Azért ha nem baj, én nem fekszem be melléd, különösen nem akkor, ha épp pasi van nálad :-) Hû, az a rész mennyire vicces volt, és ott Ally nagyon dilisen viselkedett... Bár legalább "lemeózta" Jackson Dupper-t :-)

Nem akartam beletrafálni az apa-lánya kapcsoaltodba, bocsi, remélem azért semmi rossz érzést nem keltettem benned...

Azért én elmondom, hogy nekem van a legszuperebb apukám! Külsõre egy igazi Bud Spencer hasonmás, kicsit mackós, de annál viccesebb... Imádni való, Régen viccbõl mindig azt mondta, ha valami vagány dolgot csináltam , ami miatt urtó büszkék voltak rám, hogy ha nem a lánya lennék, feleségül venne :-) Életem legjobb bókjai :-)
Most volt 50 éves, és egy gyönyörû tortát kapott, amin egy fényképe van. (kb. 8 éves lehetett ott). Tõlem kapta, csak Tõlem, (meg persze Emmától kicsit) és mikor megláttam, majdnem elsírtam magam. Annyira szép volt.
Szóval érdekes módon Ally és apukája is nagyon jól voltak egymással, és mi is...

Kirándulás: haha, Lakitelek nem messze van tõlünk, minden héten átmegyünk rajta, amikor anyósomékhoz, Nyárlõrincre megyünk... Rendszeresen le szoktunk menni a Tiszára Tõserdõnél...

Ami azt illeti elhiszem, hogy nehéz "Renee"-s szókimondással együtt élni, de megéri. Én sem smúzolok, és nem is maradok csöndben, ha valami cseszi a csõröm, mégha jobban kedvelnének is úgy, de teszek rá.. Az elveimbõl nem adok fel azért, hogy szimpibb és népszerûbb legyek.Akik szeretnek így szeretnek, a többi nem számít, fontosabb, hogy a tükörbe tudjak nézni!!!!!

Puszi Nektek, rohannom kell, ki kell használni, hogy Emma alukál, ilyenkor lehet tanulni!!!!
10/10
jocsill 2007 ápr. 24. - 12:10:45 10/10
(573/2983)
Sziasztok!

Kedves Hozzászóló, nagyon örülök, hogy örömet jelent számodra a virtuális "jelenlétem"... Idõm semmi, de annyira felpezsdült a kedvem Miattatok, (meg bevallom csináltam idõbeosztást, és így talán több dolgot megengdek magamnak, ha tudom magam ahhoz tartani...)

Szóval, nagyon örülök, hogy jó olvasni a soraimat, Julcsim mindig azt mondogatja, egyszer kiadja az e-mailjeinketm mert akkorákat szórakozik rajtuk, olyan jók, hogy mindig feldobom... :-)
Annak külön örülök, hogy úgy érzed megértelek, mert ez kölcsönös... Nagyon szeretem a férjemet, de sokszor fogalma sincs arról mi a fenét "vartyogok" neki, Te meg úgy értesz, mintha ezer éve ismernél... Az öcsémet szintén imádom, de Õ sosem törpöl ilyen dolgokon, Apukám pedig egy "félisten" számomra, de nem tudja követni az érzelmi hullámvölgyeimet! Férfiban ritka dolog ez...

A "vicces", hogy a tini és kamasz korom körül, szinte nem volt Anyuval konfliktusom, aztán becsapott a lamour és "elment" az eszem :-/ Akkor lettek veszekedések, 21-22 évesen, addig szinte soha.. Talán ez a legfájóbb, hogy Anyukám és a családom szerint "mintagyerek" voltam egészen addig, és utána bántottam meg... Egy Anya valóban mindent megbocsát, és az utsó csepp véréig, utsó lélegzetéig szereti a gyermekét, de vannak dolgai, amiket nem feled... Ez így is van jól...

A lelkifurdalás valóban az egyik legrosszabb dolog (de ha belegondolsz az egyik legcsodálatosabb is, mert ez azt jelenti, hogy van lelked..., ha ez megszólal számomra nincs annál nagyobb büntetés és visszatartó erõ, mert akkor szólal meg, ha valakit megbántottam)... Nagyon filizofikus lettem hirtelen
Míg élek örök lelkifurdalásom lesz, de csak annyit mondhatok erre magamnak kavartam... Emma is megcsinálja majd a maga "köreit", és remélem ha majd megszületik egyszer a 2. gyermekünk, akkor majd Õ is. Mindenkinek meg kell lépnie a maga hibáit, mert hiába próbálják óvni, csak a magunk által megtapasztaltak, (és az ezzel esetleg fellépõ lelkifurdalásunk) fognak példaként szolgálni...

Az igaz barát nehéz dolog ám... Nekem Julcsi csak 18 éves koromban, a fõiskolai beiratkozásom alkalmával lépett az életembe. Addig is voltak barátnõim, de õk "csak" barátnõk, nem igaz barátok! Ez egyik például mindig irigy volt rám, mert nekem megadatott az, hogy igazi "apa-lánya" szerelemben élhettem, neki meg szinte nincs kapcsolata az apukájával, (szent meggyõzõdésem, hogy anyuka "áldásos" tevékenysége folytán)
Szóval bízz, mert az igaz barát valahol a Te barátságod, "lelki társságod" után sóvárog, és azt reméli megadatik neki is! Az élet megadja. Sosem felejtem el Julcsi és az én elsõ közös napomat, éreztem, hogy Õ Anne Shirley-sen szólva a kebelbarátnõm lesz! Az lett!!!!

Szóval tudom, hogy Te is talizol majd a Te kebelbarátoddal :-) Remélem nem tûnök hülyének, de így gondolom!!!!! (ez sorsszerû dolog volt, mert anno nem vettek fel a jogra, de helyette
10/10
Meli 2007 ápr. 23. - 22:46:21 10/10
(572/2983)
Jók a képek!!!:-)))
10/10
Meli 2007 ápr. 23. - 22:43:50 10/10
(571/2983)
Sziasztok!
Itt vagyok, bocsika! Köszönöm a gyors válaszokat!!:-)
Mi ez az izgalom, hogyha egyértelmû választ írtatok?!:-))
Azt gondoltam ennél azért nehezebb lesz!!!:-)))
Valóban Renee karaktere áll hozzám közel.
Viszont azért is tettem fel kérdésként, mert ezekkel a tulajdonságokkal nem könnyû élni. Mikor például tudatában vagyok annak, hogy attól lehetek kedves valakinek ha egyet értek vele, vagy azt teszem amit õ jónak tart, de nem igazán tudok színlelni és érvelek, hogy miért gondolom másképp, akkor már aligha lehetek számára kedves. Tehát mások szemében ettõl lehetek akár "Ling-es". Vagyis kíváncsi voltam, vajon belõletek mit váltottam ki. Valójában gyakran érzem úgy magam, mint Ling.
Nos, kedves Ally-k, örülök, hogy a szobatársatok lehetnék!!!:-)))

Köszönöm a kirándulóhelyekrõl írtakat is. Valóban szép környék a Körös vidéke. Egyszer kéthetes körtúrát tettünk és arrafelé Kecskeméten át Lakiteleknél táboroztunk, majd Szarvas után Gyomaendrõdön. Innen pedig felfelé Hadúszoboszló felé folytattuk az utat. A Tisza-tónál Kiskörénél és Tiszafüreden nézelõdtem, szép volt, de ez már nagyon régen volt. Azóta sokat változhatott! Szeged még kimaradt a kirándulásból. Remélem eljutok oda is.

Az apa- lánya kapcsoltról annyit, hogy a szüleim még pár hónapos koromban el is váltak. Volt látogatás, de elmaradt. Csupán képrõl ismerem az apámat. Beszélgettem anyuval arról, hogy mi történt akkoriban. Állítólag én nem akartam az apámnál látogatóba lenni, de csupán egy másik gyerek társasága miatt. Voltam vagy egy éves! Én döntöttem?? Milyen szüleim vannak?! Késõbb sem keresett meg az apám. Azóta már nem él.
Anyám másik házastársával sem lett apa viszony, kissé távolságtartó volt, kedves lakótárs és kész.
Nem érzem az apa hiányát, különös, titokzatos maradt számomra a férfi.

Szép virágokat és huncut napsugarakat kívánok nektek!!:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 23. - 15:52:52 10/10
(570/2983)

:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 23. - 15:47:06 10/10
(569/2983)


Sziasztok!
:-)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 23. - 15:44:54 10/10
(568/2983)
Szia! Hellosztok!

Jó, hogy írtál Jocsill! Amikor megláttam, hogy írtál, tök jó kedvem lett!!! Köszönet ezért!!! :)

Amit anyukádról írtál, az velem is így van.
Sokszor összevesztünk és csúnyán megbántottam, aztán meg nem gyõztem bocsánatot kérni tõle! Õ mindig azt mondja, hogy megbocsátani megtud, de elfeledni nem fogja!
Szerintem annál rosszabb nincs, amikor az embernek lelkiismeretfurdalása van!!! Velem sajnos ez sokszor elõfordul, sokszor hibázom, elbotlok az életben!!!
Aztán meg jön a lelkiismeretfurdalás.................!!!

Sajnos barátok terén tényleg nem bõvelkedek! Irigyellek ( de nem rossz értelemben!!! ), hogy megtaláltad az lelkitársad, a legjobb barátnõd személyében!
Sajnálom, hogy olyan távol van tõled, sejtem, hogy milyen nehéz lehet!!!!! Viszont tök jó, hogy nem hagyjátok, hogy a barátságotok elhaljon!!! Ez maradjon így is!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha van rá idõd, akkor írj nekünk !!! Nagyon szeretem olvasni az írásaidat! Ritka az olyan ember, aki egy kicsit is akár megértene!!! Te azok közé tartozol, aki megért engem!

Szia! Jó tanulást és szép tavaszt!

Üdv nektek!
10/10
jocsill 2007 ápr. 23. - 10:15:02 10/10
(567/2983)
Szia!

Beugrottam egy percre, mert nem bírtam ki, hogy miket írtál, írtak a többiek, és megöl a kíváncsiság, hogy Meli kit játszana...

Teljesen értem, amit érzel Anyukáddal kapcsolatosan, nekem is egy ilyen IGAZI KINCS ANYUKA jutott, és anno egyszer életem folytán annyira összetörtem egy cselekdetemmel, döntésemmel, amit Õ megbocsátott, (de soha el nem feledi) de én SOHA NEM BOCSÁTOM MEG MAGAMNAK!!!!! Ez az én keresztem, hogy lelkifurdalok miatta!!!!!!

Egyébként én a barátokkal kapcsolatban azt vallom, ne legyen sok, mert az már nem õszinte. Legyen egy, max 2. igazi, de Õ(k) nagyon igazi(ak), igazi kebelbarátnõ(k) legyen(ek)!!!!! Nekem megadatott ez, és örökké hálás leszek a sorsnak, hogy a fõiskolás éveim alatt megismertem AZ IGAZ BARÁTNÕMET, az én drága Juliemet... Sokan "irigyelték" a barátságunkat, és ami az igazi boldogság, annak ellenére, hogy Õ maradt Szegeden, én pedig mentem KKfélegyházára TARTJUK A KAPCSOLATOT és jön hozzánk pár napra. Amikor Emma megszületett, akkor is jjött 3 napra, és örökké hálás leszek neki miatta, mert feldobott, amikor a gyermekágyi depi jött volna és így probléma nélkül kihevertem...

Ami a jogászságot illeti. 98-ban láttam Allyt és kicsit miatta is szerettem volna jogász lenni (mondjuk Ally ügyvéd, de azt én nem szeretném csinálni, ahhoz nem vagyok elég taposós, és nagyon más a mi jogrendszerünk is...) Szóval akkor még nem lettem jogász, mert a TB-szakra vettek fel Szegedre, de így majd egyszer meglesz az az áhított jogász diploma is...

Igazi új színnel gazdagítottad a fórumunkat, öröm Veled/ Veletek írni...

Üdv, és valamikor jövök...

Szép Napokat: csilla
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 21. - 13:38:24 10/10
(566/2983)
Üdv mégegyszer mindenkinek!

:)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 21. - 13:35:35 10/10
(565/2983)
Most én is lépek!
Olyan sok a lecke és olyan nehéz!!!!!

Ha már most ilyen nehéz, mi lesz késöbb?!

Olyan szép idõnk van, bárcsak lenne elég idõm, hogy a szabadban lehessek!!!!

Alig várom a jövõ hétvégét, mivel 4 nap pihi lesz!!!!
Talán kicsi Ally maratont is tarthatok a 4. évados részekbõl!!! Sajna csak a 4. évadból vannak meg részeim! :( :( :(

Jó hétvégét mindenkinek!

Sziasztok! :)
10/10
hozzászóló 2007 ápr. 21. - 13:30:17 10/10 Előzmény Meli
(564/2983)
Szia Meli!

Gyerünk, kivele!!! Igaza van a lányoknak? Tényleg Renée karaktere áll hozzád a legközelebb? Õt játszanád el szívesen? Már egészen kíváncsívá tettetek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Létszi írd meg nekünk!!!

üdv ! :)