Téma: Álomház

1/10
Yotarodis 2020 szept. 11. - 06:24:24 1/10
(9/29)
Európában, még a leggazdagabb területeken is teljesen irreálisak és irrelevánsak a műsorban megjelenő házak léptékei, az évszázados formajegyeket összekeverve mímelő amerikanizált neokonzervatív stílus, valamint az errefelé teljesen ismeretlen hitvány minőségű épületszerkezeti megoldások. Ennek a sorozatnak semmi köze a valós és minőségi építészethez, csupán egy kommersz és rémesen gyenge színvonalú építőipari felújítgató sufnivállalkozás felhúzása, manipulatív módon használt valóságshow-szerű elemekkel. Sajnos az átlag magyar építtető számára az építészet (+ belsőépítészet, lakberendezés, kertépítészet) nem jelent mást, mint a kedvenc szappanoperájában/szitkomjában látott díszletek és nyaraláson látott, stílusában/gyökereiben teljesen idegen léptékek, formák, színek és szerkezetek önmegvalósításként és magamutogatásként megvalósuló összefüggéstelen beleerőszakolása bármelyik magyar utcaképbe, vagy éppen egy arra alkalmatlan panellakásba. Azzal a naiv és önámító hittel, hogy majd elérkezik a képernyő által közvetített, vagy az utazáson csak apró töredékeiben megtapasztalt, felsőbbrendűnek gondolt, de valójában totálisan fals életérzés.
Pollák Gabriella 2020 máj. 25. - 12:51:06
(8/29)
Nagyon szeretem mert jó ötleteket ad a felújításhoz. Felhívja a elkövethető hibákra a figyelmet. Jó lakberendezési stílusokat mutat. Sokat lehet tanulni ebből a sorozatból.
9/10
Ann B. 72 2020 máj. 18. - 18:36:14 9/10
(7/29)
Nagyon tetszik, mindig nézem. Szeretném megkérdezni, hogy a Scott testvérek új műsora a Celebrity IOY elérhető lesz-e a Spektrum Home csatornán keresztül? Van e erre vonatkozó terv / információ?
axis85 2020 ápr. 22. - 20:12:06
(6/29)
Az olyan forgatási velejárókon nem akadok fenn itt sem, hogy csöngetnek, kinyitják az ajtót, ott áll a látogató, majd mindenki meglepődik...miközben egy egész stáb filmezi a szobából a jelenetet. Azt viszont nem tudom, miért kell majdnem minden részben eljátszani, hogy győzködik a családokat, hogy jobb felujítani, mint újjat venni. Nyílván tudják, milyen műsorba jelentkeztek, és hogy a felújítás a lényeg, minek kell a készítőknek beszuszakolni ezt a színjátékot?
Amúgy szórakoztató műsor, érdekes látni, mit lehet kihozni terekből. Bár az is igaz, hogy az amerikai éítkezés és lakberendezés nem túé változatos itt, állatlában lebontják a falakat, hogy egybe nyissák a tereket, kerül be tolóajtó és konyhasziget.
10/10
Teis5554 2020 ápr. 21. - 08:57:44 10/10
(5/29)
Nagyon tetszik a műsor. Szívesen megnézném újra a saját otthonuk építését. Az Otthon édes Otthon részeket.
10/10
Qksika 2018 júl. 25. - 18:44:31 10/10
(4/29)
Úgy vártam, hogy legyen Spektrum Home-om, mert érdekelt ez a sorozat, de nagyot csalódtam. Olyan unalmas, mire végig kínlódják a ház kiválasztását, jönnek-mennek, vándorolnak, hezitálnak, bontanak, meglepődnek, építenek, drágállják, akarják, nem akarják, addigra unom az egészet és mire az utolsó 5 percre elkészül a lakás, már nem is érdekel.
abisztriczky 2018 ápr. 04. - 21:00:31
(3/29)
Én azért azt hiányolom, hogy a végén nem mutatják be a felújított EGÉSZ házat legalább 2-3 másodperces bevillanó képekben, csak néhány helyiséget. A legtöbbször csak a konyhát, ebédlőt, nappalit, vendégmosdót, és valami különleges esetben még egy szobát. Az amerikaiaknak általában ezek a legfontosabb helyiségek. Viszont, ha olyan házat vesznek, amelyet teljesen fel kell újítani, az alagsortól a kémény tetejéig, akkor azért kíváncsi lennék legalább felvillanó képek formájában az ÖSSZES felújított helyiségre. Azt azért megértem, hogy a végén a bemutatás, ha az összes átalakított helyiségen végigkalauzolnák a tesók a boldog tulajt, az túl sok időt venne el. Ezért hiányolom a nézők számára legalább 2-3 másodperces villanóképeken a TELJES bemutatást.
ponca 2013 jún. 10. - 11:22:42 Előzmény vikri
(2/29)
Melyik adón nézed?
Én azon lepõdtem meg, hogy 2 különbözõ csatornán láttam ezt a mûsort, igaz nem azonos részt, de más volt a szinkron hangja a tesóknak.
vikri 2013 máj. 11. - 03:25:03
(1/29)
Annyira idegesít, hogy most van ez a nõi narrátor. Eddig nem volt, és nem hiányzott egyáltalán, jobb volt anélkül.