10/10
Keló Scofield 2014 jan. 27. - 00:30:23 10/10
(461/561)
A forgatókönyv létezik, de azt nem viszik vászonra...
ulqui11 2014 jan. 26. - 23:22:54
(460/561)
Nincs itt semmi féle tündérmese,a filmben jó pár momentum tökéletesen ábrázolja a helyzetet,pl az apa enyhén rassz szövege amit elnyom a családi asztalnál,azért nem volt olyan nagy hülyeség...

A probléma ott kezdõdik,mikor IQ sík emberek különféle eszméket használnak fel arra,hogy kitobolják állati ösztöneiket,de eközben igazából közük sincs a dolgokhoz,sõt egyátalán az is csoda,hogy beszédre képesek,és 2 lábon járnak. :D
ulqui11 2014 jan. 26. - 23:13:12
(459/561)
Hát,érdekes nézõpont,belõlem semmi negatívumot nem váltana ki,csak hihetetlennek tûnne,hogy egy felettébb okos ember,felismerve a hibái,és annak következményeit újra elkezdje ugyan azt amibe belerokkant õ is,meg a családja is...

+ Nemtudom,te hogy látnád abban a szeretetet,hogy Norton a kisöccse halála után újra kopaszra nyírja a haját,és elkezdi halomra lõni a tetteseket,nekem inkább a bosszú jutna róla az eszembe,és megint csak ott tartunk,hogy nincs értelme a filmnek,vagyis van,de az nem feltétlen pozitív,mondjuk így sem az. :D
offtopic
merkel 2014 jan. 26. - 22:44:28
(458/561)
Pedig értelmesebb lenne felhagynia a végén ezzel a rózsaszín, antifa tündérmesével, amit beadnak neki. Ti nagyon megvetitek a rasszizmust, de amikor a magadfajták csinálnak egy rasszizmus ellenes reklámot, és a végén azt mondja a fekete, hogy "hülye FEHÉR p.csa", az számotokra rendben van. Ki az igazi rasszista itt, kérem szépen? Valóban a fehér ember?
Moz-art 2014 jan. 26. - 22:25:56
(457/561)
Nem veszne el, a család, a szeretet a legfontosabb. Csak nyilván azért vágták le a végét vagy ezt le sem forgatták mert a legtöbb emberben ezt váltotta volna ki és a film végsõ megítélésében is inkább negatívumot kapott volna ez a jelenet, sajnos.
ulqui11 2014 jan. 26. - 21:53:29
(456/561)
Nemhinném hogy létezik az bizonyos változat,az egész film lényege veszne el egy ilyen véggel,semmi értelme nem lenne.
10/10
Huncutka01 2014 jan. 26. - 18:27:14 10/10
(455/561)
Elméletileg ezt hívják rendezõi változatnak. Na de hol lehet ezt megszerezni? Megnézni? Én csak ezt a verziót láttam (amit most is adni fognak) Úgy gondolom, hogy a világ egyik legjobb filmje, legalábbis számomra.
10/10
Keló Scofield 2014 jan. 26. - 17:53:22 10/10
(454/561)
SPOILER

Sajnos félbevágták a filmet. Az eredeti történet szerint Derek az öccse halála után bosszút áll. Akkor még nagyobb lehetett volna ez a film, de hát ez Amerika.
10/10
antimason 2014 jan. 26. - 17:27:27 10/10 Előzmény Hatnull 2010
(453/561)
Érdekes, nekem tetszett.
oktondi pocok 2014 jan. 26. - 17:13:06 Előzmény stanmore
(452/561)
Teljesen egyetértek ezzel, hogy "... normális és objektív ember elitél mindenféle rasszizmust és népirtást,és nem kezdi egyiket amásikhoz hasonlítgatni."
Másfelõl egy fontos ember idézete szerint: "A h....... máshoz nem fogható szenvedéstörténet, a teremtett világ fokozhatatlan tragédiája." Hát persze hogy ércsük! Akkor hogy is van ez?
10/10
Hatnull 2010 2014 jan. 26. - 11:40:49 10/10 Előzmény stanmore
(451/561)
Kiváló film. 10/10. A náciknak és szimpatizánsaiknak persze nagyon nem tetszik, hiszen pont az õ beteg világukat elemzi.
csilobi 2013 aug. 15. - 19:53:30
(450/561)
Kb. 20-21 évesen léttam elõször, akkor az eredeti változatot, én nagyon lesokkolt a film. Most, több mint 10 év után megnéztem a vágott verziót, és teljesen más lett a film. Elveszítette az eredeti hatását.
Queeg 2013 júl. 26. - 02:34:38
(449/561)
Jó film lenne,ha nem bûzlene annyira a propaganda szagától.
fenrir 2013 júl. 06. - 20:32:11 Előzmény giggs985
(448/561)
igen, ezeket hívják propaganda(agymosó) filmeknek.
10/10
giggs985 2013 jún. 01. - 09:46:43 10/10
(447/561)
Mint film, nagyon tetszett. Csak van egy nagyon erõs tanmeseszerû jelleg benne (a gonosz rasszista fehér ember toposz), amibõl nem ártott volna lefaragni, hogy ne legyen ennyire didaktikus.
10/10
Attaca 2013 máj. 21. - 20:19:34 10/10
(446/561)
Edward Norton elképesztõen jó színészi alakítása, szerintem a legjobb az összes közül (nem mintha a többi filmjében nem lenne jó, de azok nem adnak ennyi teret a játékhoz - már amit láttam), a film is kiváló. Gyûlöletrõl, változásról, elõítéletrõl, családi hatásokról, mindenkinek ajánlott.

**** SPOILER ****
Az a jelenet, amikor a rendõrök kérik a gyilkosság után, hogy forduljon meg, és hátranéz az öccsére - na az valami elképesztõ. Az a cinikus büszkeség, felsõbbrendûség, amit szavak nélkül közvetít abban a jelenetben... Na az ilyenekre nem minden színész képes, az ilyenektõl színész egy színész. A változást is eljátszotta hitelesen, amikor már nem a gyûlölet irányította azt a karaktert is tökéletesen hozta.
A történet szempontjából a végén az öccse meggyilkolását túlzásnak érzem, legalábbis a mutatott elõzmények alapján ez még Amerikában is kevés lenne egy gyilkossághoz. Elõre megfontolva nem hiszem, hogy ennyiért börtönbe akarna menni valaki 16 évesen. Szerintem egy alapos összeverés reálisabb lett volna, esetleg abba belehal, de ezt leszámítva szerintem hibátlan film. Emiatt nem húzom le, megkapja a 10-est. :)
Volt olyan hozzászólás, aki szerint túl kevés a történetben a változásokra sarkalló esemény. Nyilvánvaló, hogy film keretein belül nem lehet minden érzelmet, gondolatot közvetíteni, de a filmes kereteket szerintem maximálisan jól kihasználták. Nekem például tetszett, ahogy megmutatta, hogy az öccsének jobbak a megfigyelõképességei, lásd a végén, honnan indult a gyûlölet (apa jelenet), de rájöttem, hogy az egész filmen végigmehetnék, óriási :)
**** SPOILER VÉGE ****
merkel 2013 márc. 09. - 19:48:44 Előzmény lepkeszárnyúdélibáb
(445/561)
Itt nem a feketékrõl vagy más rasszokról van szó szerintem, hanem ennél sokkal többrõl. Amikor értelmetlenül megölik az apját, akkor azért egy mentalitás tehetõ felelõssé, ami bizonyos csoportokra jellemzõ. A bûnözésnek vannak olyan fajtái, melyek bizonyos csoportokra jellemzõek, míg másokra nem. És sokszor hasonló okokból lesznek rasszisták egyes emberek. Az öcs meggyilkolása is egyértelmûsíti, hogy nem egy normális csoporttal van dolgunk, hisz ez a tett egy normális országban elképzelhetetlen, hogy minden normális ok nélkül megöljenek valakit, mert az nem tetszik. Nem csak az igaz, hogy egyes emberek ilyenek meg olyanok, de az is, hogy nagyobb csoportok, népek is ilyenek vagy olyanok. A magyarok gyakorlatilag mindegyikét pl. ki lehet szúrni külföldön, mert hasonlóan viselkednek, még ha nekünk nagyon különbözõeknek tûnnek is.
A gyûlölet gyûlöletet szül, ez igaz, és ezért azt kéne csinálni a gyûlölködõkkel, amit az antifasiszták javasolnak, vagyis egyfajta kirekesztést, ami felvilágosítás nélkül nem megy, mert akkor azt sem tudják az emberek, hogy mi a probléma. Ezért Cameront nagyobb dícséret illet, mint a liberálisokat, akik letagadják a problémákat. Bár itt nem is gyûlöletrõl van szó szerintem, nem ez a fõ probléma, ez csak kísérõjelenség. Amikor a végén lelövik Derek öccsét, vagy amikor csoportosan mennek lopni Derekhez, azt nem gyûlöletbõl teszik, és nem is korábbi sérelmeik miatt, hanem a rájuk jellemzõ viselkedésminta szerint. Aki meg ezért "gyûlöli" õket, az mindössze a tapasztalataira támaszkodó életstratégia szerint mûködik.
lepkeszárnyúdélibáb 2013 márc. 07. - 12:47:01 Előzmény merkel
(444/561)
Bocs,nem akarok kötekedni,de Cameron átmosta Derek agyát eléggé öncélúlag és nem azért,hogy Dereken segítsen.Mert azzal,amit tett,nem is lehet.A gyûlölet gyûlöletet,az erõszak erõszakot,a bosszú bosszút szül.Ez örök körforgás,sosem lesz vége,ennél fogva teljesen értelmetlen,ezzel nem fogsz végetvetni,de fellépni sem a probléma megoldásában.Ha valakit békés szemléletben nevelnek föl,nem lesz sem tudatlan,sem magatehetetlen áldozat.A kettõ nem függ össze.Az embernek az egyénben kéne gondolkodnia és talán az sokban megkönnyítené a fajgyûlölet problémáját.Ez a film nagyon hasznos ebben a témában,nagyon örülök neki,hogy létezik!
lepkeszárnyúdélibáb 2013 márc. 07. - 12:32:27 Előzmény merkel
(443/561)
Az emberben az a nagyszerû,hogy képes felismerni a hibáit és képes a változás folyamatára.Ennek a filmnek az esetében Derek a változást nem akárhol,hanem a börtönben élte át,ez a körülmény nem egészen elhanyagolandó.Ha egészen pici korától olyan környezetben nõ fel,ahol durván gyûlölik a feketéket és ez a szemlélet belé is beleivódik,azt mondom,hé,3 év lehet kicsit túlzás még a rácsok mögött is a szemléletváltásra.De itt néhány évre visszavezethetõ ez a gyûlölet.Azt nem mondtam,hogy az apja nem hibás,hiszen elültetett benne néhány gondolatot,mert,hogy az õ ellenérzései mennyire voltak véresek,az annyiból derül ki,mikor a visszaemlékezés végén nyomatékosítja a "nigger" szót.Persze,hogy az jött le a srácnak ezek után,hogy a feketéket okolja hirtelen.Meggyilkolták az apját,sokk,zûrzavar és harag,amit a fájdalmon kívül érezhetett!Ezt persze könnyû kihasználni,meg a fiatal naívságot is-gondolok itt Cameronra.
Szerintem a film nem elnagyolt,csupán a részletek is nagyobb jelentõséget kapnak,oda kell rájuk figyelni.A börtönben a társával nem csak úgy beszélgettek,ennél azért bõven több lett kettejük között,de ezt már írtam.Derek pedig nem azért szakított a neonácizmussal,mert a börtöntársai üzleket bonyolítgattak.Persze ez is kissé kiábrándító lehetett neki.Önmagáért tette és a családjáért,szerintem ez elég indok a váltásra.Nagyon fontos az a kérdés,ami elhangzik a filmben,hogy jobb lett-e az élete attól,amit tett!Szerintem ez mindent elmond.
Az öccsére kitérve,õ Derek miatt kezdett ezzel az egésszel foglalkozni.Felnézett rá,imponálni akart neki.Mindent ezért tett,azt hiszem,ezért vette azt is könnyebben,hogy Derek leszámolt ezzel az egésszel.Mellesleg,õ sem volt hülye gyerek.Végiggondolni,visszaemlékezni,megérteni a miérteket és hogy te miért tetted azt amit,merõben rávilágíthat a dolgok lényegére.Viszont az utolsó kérdéseddel megfogtál.Mert arról aztán fogalmam sincs. :)
stanmore 2013 márc. 07. - 10:21:56
(442/561)
Egy film megítélésében nem játszhat szerepet hogy hány hasonló témájú film volt már errõl,csak azoknál akik olyanok mint Móriczka,hogy minden nácikat és rasszistákat érintõ film kapcsán elkezdenek komcsizni stb ,mert ezzel akaratlanul ill inkább akarva is relativizálni mentegetni akarják a nácizmust és annak bûneit.