1/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 24. - 13:13:51 1/10
(58/278)
itt eleve ott a probléma,hogy ép eszû ember nem megy egy idegen országba öldökölni
se pénzért,se sehogy
fõleg nem a "hazámat védem,a hazámat szolgálom"szlogennel
és ezt nem csak az amerikaiakra értem,hanem minden ország katonáira

persze ez csak az én véleményem :)
Sz Peter 2015 febr. 24. - 11:25:00
(57/278)
Tehát ha te katona lennél, soha nem ölnél embert és amúgy is ingyen dolgoznál?
korpeti 2015 febr. 24. - 09:08:36
(56/278)
Igazi propagandafilm! Célja, hogy a világ közvéleményének eladja Amerika mocskos, pénzért, hatalomért és nyersanyagokért folytatott háborúit. A filmben a muzulmánokat úgy lövik le, mint a nyulakat, õértük nem kár, viszont ha meghal vagy megsérül egy amerikai, akkor sír a mozi. Pedig ne felejtsük el, hogy ezek mind zsoldoskatonák, akik pénzért mennek oda másokat gyilkolni, hogy ezzel Amerika nagyhatalmi, nyersanyag kincs szerzõ világpolitikáját kiszolgálják!
korpeti 2015 febr. 24. - 09:00:16
(55/278)
Igazi propagandafilm! Célja, hogy a világ közvéleményének eladja Amerika mocskos, pénzért, hatalomért és nyersanyagokért folytatott háborúit. A filmben a muzulmánokat úgy lövik le, mint a nyulakat, õértük nem kár, viszont ha meghal vagy megsérül egy amerikai, akkor sír a mozi. Pedig ne felejtsük el, hogy ezek mind zsoldoskatonák, akik pénzért mennek oda másokat gyilkolni, hogy ezzel Amerika nagyhatalmi, nyersanyag kincs szerzõ világpolitikáját kiszolgálják!
Sz Peter 2015 febr. 23. - 11:45:49
(54/278)
"egy propaganda film ami megmagyarázza h ,miért is volt indokolt a háború."

Semmi ilyesmi nincs a filmben. Csak azt mondja/mutatja, hogy Kyle miért döntött úgy, hogy beáll SEAL-nek és mi az õ személyes véleménye. Bár ez nem is lett kellõen kifejtve, talán kellett volna egy narráció alá. Én így is rövidnek éreztem (bár több mint 2 órás), a könyvben sokkal több lényeges gondolat van, aminek - szerintem - nem kellett volna kimaradnia a filmbõl.
Edmond Dantes 2015 febr. 23. - 10:56:16
(53/278)
Egy technikai díjon kívül semmit nem nyert. Vajon ez jó v rossz hír azoknak, akik hasonló (gyakran minden) amerikai filmet kitörõ "örömmel" (azaz dühvel) "mocskos propagandafilmnek" mantráznak? Ezen épületes véleményt ezúttal máshová kell tartogatniuk.
8/10
Brew 2015 febr. 23. - 10:45:29 8/10
(52/278)
A számos negatív vélemény és a téma miatt egy amcsi heroikus pátosztól lucskos filmre, vagy legalábbis befejezésre számítottam, és már elõre felkészítettem magam. Ezzel szemben egy rendkívül érdekes lélektani filmet kaptam, ami sokkal több és mélyebb kérdést boncolgat, mint amit a legtöbb ember ebbõl egyáltalán megértett.
Aki zsigerbõl ellensége az amerikaiak tevékenységének, az egy "mocskos propagandafilmnek" fogja tartani, a többiek pedig talán rájönnek, hogy miért csatlakozik ez az alkotás a Szarvasvadász, a Generation war vagy épp a The beast of war által fémjelzett csoporthoz.
Zuluparaszt 2015 febr. 23. - 04:49:11 Előzmény h.tibi91
(51/278)
" megtörtént eseteket feldolgozó filmek mindig felkeltik az ember érdeklõdését, pláne ha nem is olyan régi a történet."
Ki kell ábrándítsalak ezekben kb annyi a valóság, h volt egy olyan nevû pasas és az volt a foglalkozása.
Ez a film egy propaganda film ami megmagyarázza h ,miért is volt indokolt a háború.
Noam Chomsky könyvei után totál hiteltelen.
8/10
Künge 2015 febr. 22. - 12:15:25 8/10
(50/278)
Mustafa szempillái miatt kapásból 5 pontról indul a film értékelése nálam. Már ezért érdemes volt megnézni! :)
fanteye.blogspot.hu 2015 febr. 22. - 10:52:08
(49/278)
Technikailag és színészileg kiváló film, viszont üzenetében gyenge, a mondanivaló leegyszerûsített és sablonos, nincs benne semmilyen ambíció, hogy az elcsépeltnél és az ismertnél kicsivel többet mondjon.

Bõvebben:

***MODERÁLVA***
9/10
TitusLivius 2015 febr. 22. - 09:31:26 9/10
(48/278)
Ennyi extrovertált, bármihez érdemben hozzászakértõ filozófus ezermester egy ilyen kicsiny országban..... hiába no, van itt potenciál. Nálunk bármely porszívóügynök, bolti árufeltöltõ, autószerelõ, bróker, jegyellenõr, nyelvtanár, csorba filmesztéta jobban ért egyszerre a filmrendezéshez, a hadviseléshez ellenséges területen, a poszttraumatikus stressz szindróma kezeléséhez, de még az M1-es gepárd kezeléséhez is, mint azok, akik ezzel jelenleg -kontárként- foglalkoznak. Néha nem árt egyszerû emberként szemlélni egy filmet, és csak lelkesedni, tátott szájjal vagy könnyes szemmel. Nagyon rendben volt ez a film. Nálam.
10/10
h.tibi91 2015 febr. 21. - 19:37:45 10/10
(47/278)
Nagyon jó film, érdemes megnézni. A megtörtént eseteket feldolgozó filmek mindig felkeltik az ember érdeklõdését, pláne ha nem is olyan régi a történet.
Talán kicsit mélyebb is lehetett volna a történet vonalvezetése, egy nyomasztóbb, feszültebb hangulat mindenképp jót tett volna a filmnek, ami Clint Eastwoodnak nem is igazán esett volna nehezére. Kicsit jobb rendezés mindenképp elfért volna tehát, és némely malõr, mint a játék baba tényleg méltatlan a filmhez és a casthoz. Ettõl függetlenül mégis leköt és magával ragad a film, még ha kissé felszínes is itt ott. A katona lelkében lejátszódó lelki folyamatok, és a "hogyan válhat valaki gyilkoló géppé" nagyon szemléletesen kerülnek bemutatásra, a nehéz döntéseknek megvan a hangulata és talán emiatt is érezhetjük, hogy a film nem nagyon akar semmit a szánkba rágni mindössze prezentálni és ránk bízza, mennyire merülünk el benne. Az amerikainak mindenképp kultuszfilm, az átlagemberbõl lett nemzeti hõs maga a megtestesült amerikai álom.
Összességében megérdemelte a film az összes Oscar jelölést, bár igazán Bradley Cooper jelölését érzem igazán esélyesnek a holnapi gálán!
Mindenkinek ajánlom, akit vonzanak az iraki háborúval kapcsolatos filmnek, és akik szeretik az amerikai érzelmekkel teli filmeket!
10/10
8/10
urbanlegends 2015 febr. 21. - 17:49:49 8/10
(46/278)
Akit érdekel, hol színezték ki a történetet az alkotók utólag, itt utánaolvashat: http://www.urbanlegends.hu/2015/02/amerikai-mesterlovesz-kitalalt-valosag/
9/10
zodiac1967 2015 febr. 19. - 17:46:27 9/10 Előzmény NADALFAN
(45/278)
Remek! Az öreg nagyon tud! 9/10
8/10
offtopic
NADALFAN 2015 febr. 15. - 18:51:30 8/10 Előzmény Sz Peter
(44/278)
Ok. köszi a választ.
offtopic
Sz Peter 2015 febr. 13. - 19:02:05
(43/278)
PTS szindrómás volt.
Nem is lehetett volna ott a lõtéren.
8/10
offtopic
NADALFAN 2015 febr. 13. - 18:18:23 8/10
(42/278)
NA ja ,de mindegy ! innen SPOILER -kérdésem ha ennyire otthon vagy témában az érdekelne miért lõtte le egy másik veterán szerencsétlen legendánkat , csak nem egy alkaida agymosott volt?--Vége
3/10
offtopic
ati01 2015 febr. 13. - 18:13:21 3/10 Előzmény Sz Peter
(41/278)
Ja, és egy szóval se említettem semmiféle terrorizmust.
Én háborúról beszélek.
Ahol mindkét fél olyan eszközöket vet be, amit csak tud.
Ha ezt terrorizmusnak hívjuk, akkor mindkét fél részérõl hívhatjuk terrorizmusnak!
3/10
offtopic
ati01 2015 febr. 13. - 18:10:56 3/10 Előzmény Sz Peter
(40/278)
Nem, te nem érted.
Ez a háború kb 6000 éve tart, de minimum 3500, és mindig is a hatalomról szólt.
Konkrétan, hogy melyik vallásé legyen a legnagyobb hatalom.
Pont a pénz az, ami álca, illetve egy eszköz, a hatalomhoz vezetõ úton.
De egy másodpercre sem szabad elfelejteni, hogy ilyen tekintetben ha az U.S.A.-t emlegetjük, az egész pontosan olyan, mint ha Izraelt emlegetnénk.
Szóval itt egyáltalán nem csak az iszlám radikálisok öngyilkos merényleteirõl beszélek, hanem az izraeliták nyílt világuralmi törekvéseirõl is.
Globális szinten, és több száz (!!!) emberöltõnyi történelmet felölelve!
Sz Peter 2015 febr. 12. - 21:38:53
(39/278)
SPOILER
Az a jelenet a valóságban nem pont úgy történt. Egy falon mászott át egy fickó az RPG-vel akit lelõtt Kyle, aztán utánaküldtek egy gyereket, hogy õ hozza vissza mert tudták, hogy azt ne fogja lelõni.