efes 2008 jan. 07. - 20:05:19
(43/343)
jó a párhuzam, nekem is megvolt.
efes 2008 jan. 07. - 20:04:41
(42/343)
én nem gondolom, hogy ez a filmben/könyvben felvázolt helyzet, viselkedéskultúra vagy yuppie-szubkultúra, akármi, jövõbeli vízió lenne. éppen ellenkezõleg: aprólékos, pszichológiailag is hiteles hiperrealista látlelet azokrõl az öltönyös köcsögökrõl, akik azokban a magas üvegbõl és betonból épített házakban keresnek annyi pénzt, mint amennyit mi sosem fogunk. (úgy gondolom, egyikõjük sem olvas/ír fórumokat:) tehát ez a jelen, már itt, budapesten is. na tán még nem gyilkolnak... de rám már fogott pisztolyt egy jaguárból kipattanó divatinges, vérben forgó szemû pacák, szinte még látni lehetett orra körül a finom fehér porkarikát, mert szóvá tettem, hogy leszorított a biciklimmel...:) elsütni még nem merte.
norton15 2008 jan. 07. - 20:04:40 Előzmény rockqueen
(41/343)
Na igen, a Gépész... Még nem néztem meg, de kedvet kaptam hozzá.;)
norton15 2008 jan. 07. - 20:02:56
(40/343)
A film után mindenképpen várok, de az biztos, hogy elolvasom a könyvet. Lehez hogy én vagyok hülye, de némi párhuzamot vontam a Harcosok klubjával. Talán azért, mert minkét fõszereplõ yuppie, mindkettõ unatkozik, és mindkettõ csinált valamit ez ellen. Sajnos mindkettõ hihetõ is. Mindkettõ a saját kis világába volt belefeledkezve. Néha rémisztõ erre rágondolni, hogy vannak ilyen emberek.
efes 2008 jan. 07. - 19:58:21 Előzmény norton15
(39/343)
várj egy picit a film után, de a könyvet feltétlen olvasd el. na az nagyon kemény.
10/10
rockqueen 2008 jan. 07. - 18:02:38 10/10
(38/343)
Azért én mégis csak a Gépészben gyújtott alakítását tartom a legjobbnak.
Elég önimádó volt Pat.Fõleg amikor azzal a két prostival szeretkezett és közben magát nézte a tükörben.Tulajdonképpen senki nem is törõdött vele.Még a barátnõje,Evelyn sem,pedig azért észre vehette volna,hogy nincs vele minden rendben,amikor az étteremben a terítõre rajzolta,hogy az egyik nõ,milyen pózban feküdt,ami után megölte.
Jövõhéten megyek könyvtárba,aztán majd kiveszem ezt a könyvet és a Félelem és reszketés Las Vegasbant.
Alternat 2008 jan. 07. - 17:56:08
(37/343)
Még ilyen beteg filmet, ezt meg kell szereznem valahonnan. :-)
Akik szeretik ha valami kicsit más, azoknak ez kötelezõ darab!
norton15 2008 jan. 07. - 15:52:57
(36/343)
Nem volt semmi baj az alakításával?!:) Szerintem zseniális volt. Nem jó színész, hanem fantasztikusan jó. Szó szerint halálra ijedtem az arckifejezésétõl, és attól, amikor a végén becsavarodva lövöldözik mindenkire... Hú. No meg amikor õrült arckifejezéssel áll, vigyorog, és elõvesz egy tollat... Nagy hatásal volt rám a film, a könyvet eddig nem kezdtem el.
pozsizsuzsi 2008 jan. 07. - 14:50:15
(35/343)
Hát szerintem ez a film semmitõl sem mûködik. Sekélyes egy darab. Kár hogy nem az Elisabethet választottam, még ha már többször láttam is.
amozijo 2008 jan. 07. - 13:58:32
(34/343)
***SPOILER***
A filmben és a könyvben is minden valóban megtörténik, nem pedig csak elképzeli a fõhõsünk. Szerintem. Ez van az egészben végig, igazából ez az egész társadalmi réteg, amit felvázol, csak egy felszines, nemtörödöm yuppi banda, akik még egymást is összekeverik, senkinek a nevét és az árcát nem jegyzik meg, mert valójában rohadtul nem is érdekli õket. Pontosan ezért úszhatta meg az egészet. Hogy ez mennyire "hiteles" az ebben az esetben egyáltalán nem számít,mert nem azon van a hangsúly. És hogy a film nem a brutalitások minnél többszöri és minnél látványosabb megjelenítésére koncentrál, hanem magára Bateman-re, az meg egyáltalán nem baj. Sõt. Ha a film jó lenne -mert szerintem nem az- akkor pont ettõl lenne iszonyúan ijesztõ és horroriszikus. De egyébként is ez a film csakis Bale miatt mûködik...
10/10
rockqueen 2008 jan. 07. - 09:52:50 10/10
(33/343)
Christian Bale teste qurv@ jó volt és az alakításával sem volt semmi baj,szerintem megint bizonyított,hogy õ igenis egy jó színész.
A fõcímrõl,amikor a neveket írták ki és kaját szolgáltak fel,a Dexter(amerikai filmsorozat) jutott az eszembe,mert annak is ilyen a fõcíme.Lehet,hogy róla mintázták?
Érdekes,hogy Ellis másik irományában a Vonzás szabályiban is Batemannak hívják a fõszereplõt.
Aki olvasta a könyvet,az létszíves mondja meg,hogy milyen hosszú a könyv?!
10/10
rockqueen 2008 jan. 07. - 09:46:14 10/10
(32/343)
A végét nem teljesen értem,mert csak odáig láttam,hogy bement abba a lakásba,ahol azoknak a nõknek a hullái voltak.Szóval akkor õ csak elképzelte,ezt az egész sorozat gyilkolásos dolgot,vagy pedig tényleg megtette,de a többiek eltussolták az ügyet,elrejtették a bizonyítékokat vagy esetleg a vége nem is olyan egyértelmû?Bocs,ha h.lyeségeket kérdezek,de ma reggel különös lassan forog az agyam.
7/10
rajongólány 2008 jan. 07. - 01:34:57 7/10
(31/343)
Én nem olvastam a könyvet, de nekem a filmbõl is átjött a mondanivaló. És Bale tényleg tehetséges.
SassuWunnu 2008 jan. 07. - 01:18:41
(30/343)
Ez így tényleg unalmas volt, Jöhetett volna egy végsõ katarzis, egy mindent leleplezõ, gyönyörteli vérontás, egy gátlástalan vérontás.
bender 2008 jan. 06. - 20:29:30
(29/343)
Való igaz Ellis könyveit rohadt nehéz filmre vinni. Az Amerikai P szerintem kurva sz.. lett, szemben a Vonzás szabályai-val. Bár ez utóbbit nem olvastam, de a film zseniális. A két filmet összevetve az volt az érzésem, hogy az AP-t egy favágó készített a baltájával, a Vonzás Szabályait pedig egy sebész a szikéjével. A tehetségtelen filmeseket le kellene tiltani mestremûvekrõl.
luca90 2007 dec. 26. - 10:19:35
(28/343)
Christian Bale az Equilibriumban tök jó volt, bár Bale nem a szivem csücske,a szemeitõl kiráz a hideg.Még nem láttam a filmet,kiváncsi vagyok rá, megnézem....(mert Jared Leto<3 is benne van)
judephil 2007 febr. 11. - 01:12:35
(27/343)
mintha csak Christian Bale re írták volna a szerepet, nagyon jól állt neki,nekem a film is nagyon tetszett bát bevallom leginkább a föszereplõ miatt.
chhaya 2007 jan. 28. - 21:41:43
(26/343)
hát nem is tudom. egy ilyen alapvetõen érdekes, izgalmas, de egyben borzalmas sztorit ilyen mocskosmód unalmasan leírni.. hát az már mûvészet. a film meg szerintem ugyanaz, csak jópár jelenetet kihagytak belõle. rossznak nem mondanám.. de jobbra számítottam.
amit viszont Punkológus írt.. abban sok igazság van, nagyon sok.
karlmalone 2007 jan. 10. - 21:27:45
(25/343)
Szerintem olvasd el a köknyvet is. Sokkal jobb, illetve más, sõt az az eredeti. Nem nagyon lehet belõle filmet csinálni...
Ja, akkor kiderül, hogy nem a fejében játszódtak le a dolgok.
kadasroni 2007 jan. 09. - 00:23:38
(24/343)
tudom hogy rosszul írtam a nevét!Bocs!