antika4 2009 jún. 07. - 13:47:47
(240/440)
Hasonló a zene, mint a Davinci-nél.
Tücsök@ 2009 jún. 06. - 23:51:38
(239/440)
Valamiért kihagyta a gép vagy nem tudom:

De még írtam azt is, hogy Ewan McGregor miatt még egy + pont ide. nagyon jól játszott.
Tücsök@ 2009 jún. 06. - 23:48:33 Előzmény Nathan Petrelli
(238/440)
Hasonló véleményen vagyunk, Nathan Petrelli :)

Nekem a Da Vinci-kód is nagyon tetszett, de ez jobban.

Az story alapvetõen mind2ben érdekes, izgalmas(mondjuk ez a könyvek érdeme). De ez a film pörgõsebb, akció dúsabb volt és egész sok poén volt benne :D
És nem is tûnt fel, hogy 2 óra...

Tom Hanks alakítása is jobban tetszett (nem mintha a pasi tudna rosszul játszani), a frizurájával együtt:D

SPOILER
Én az Ewan McGregor szálat az elején megfejtettem..de aztén vagy 3szor elbizonytalanodtam ... és emiatt teszett nagyon a film.
Én is sajnáltam ugyan, de szerintem nagyon jól ki volt találva ez az elégés,...ez is azt volt hivatott mutatni, hogy vannak akik ennyire elborultan hisznek...
8/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 05. - 11:26:20 8/10
(237/440)
Elõre leszögezem, hogy ezt a könyvét nem olvastam az írónak, csak a Da Vinci-kódot.
Nekem tetszett, meg voltam vele elégedve, és mind film, szerintem felül is múlta az "elõzõ" részt.
Egy percig nem unatkoztam rajta, volt látvány, akció, pörgés, jelkeresés, magyarázatok, egyszóval minden, ami ahhoz kell, hogy az ember jól érezze magát 2 órára:)
És amit még kiemelnék: Ewan McGregor nagyon jól eltalált karaktere és Robert Langdon sokkal tûrhetõbb frizurája:) Mindketten jók voltak, továbbra is csípem õket:)

10/8

****SPOILER, ANNAK, AKI NEM LÁTTA****
Bár már az elején sejtetettem, hogy ki a ludas,a végén mégis sajnáltam Ewan McGregor karakterének halálát:s Jobban tetszett volna, ha simán a mennybe repíti magát:P:D De a végeredmény ugyanaz: így is, úgy is szentté avatjákXD
****SPOILER VÉGE****
2/10
Shelly_Webster 2009 jún. 04. - 19:36:27 2/10
(236/440)
Hát, ahogy olvasom, elég vegyes a felhozatal...
Elsõre nekem nem nagyon tetszett a film, weil a könyvhöz köze nem volt..És én nagyon a könyvet vártam vissza, fõleg mert a da Vinci egész jól követte a könyvbeli eseményeket.
De azért másodjára úgy vettem észre, hogy voltak a filnek határozott pozitívumai is.Pl már csak Hans Zimmer miatt is érdemes beülni rá(bár nagyrészt ua. a zene, mint a DVK-é).
Ewan McGregor nagyon jó volt camerlengóként, bár azt nem vágom, miért kellett megváltoztatni a nevét...Lehet, hogy szentségtörés, de kicsit lejátszotta Tom Hankset, aki itt nem hozta a DVKos formáját.(Mentségére legyen mondva, hogy már nem fiatal...gondolom a helikopteres rész ezért is maradt ki)Ayelet Zurer sem volt rossze, de jóval kisebb szerepe volt, mint a könyvben.
Összeségében nálam a könyv a nyerõ, de azért az nem igaz, hogy nem lehet végigülni a filmet. Viszont azt hallottam vissza azoktól akik nem olvasták a könyvet, hogy úgy nem nagyon értették a filmet.Ez mondjuk nem újdonság, mert a DVKnál is ez volt a szitu.
10/10
champeii 2009 jún. 04. - 18:34:09 10/10
(235/440)
Iván:D
10/10
Gabriella54 2009 jún. 03. - 21:22:23 10/10 Előzmény May?be?
(234/440)
Szerintem is remek! Dan Brown-nak mind a négy könyvét olvastam, de ez a csúcs!
"Ivan" tényleg remek volt (persze benne még sosem csalódtam!)

Maszek: nagyon tetszik a stílusod! :)))
May?be? 2009 jún. 03. - 14:42:10 Előzmény Gabriella54
(233/440)
Elmesélem hogy én hogy ültem be erre a mozira... nos az úgy volt hogy a testvérem nagyon meg akarta nézni. A nõvérem a könyvet is olvasta (ami azt illeti mind a 2õt), és Ewan McGregor (a késõbbiekben: Iván)rajongó. Elõzõ hét csütörtökön fél 3-kor teljes punnyadásban feküdtem az ágyamban, mikor a tesóm szólt, hogy még odaérünk a fél 4-es elõadásra. Jó, mondom, menjünk.
És elmentünk. Igazából abszolút semmi elvárásom nem volt, a könyvön nem akartam magam átrágni, a Da Vinci se kötött le sokáig.
MAYBE SPOILERS!!!!!!!!!!!!
A film elején még röhögtünk a zenén, mert csak. Utána azt vettem észre, hogy szurkolok Robinak meg a brifkónak mint ATOM! Még ha tudom is, hogy a végén megváltják majd a világot, mint a legtöbb amcsi filmben. Röhögjetek ki, de elõször megkönnyeztük Iván "égbe szállását", bár elõtte már elköpték nekem hogy õ a legnagyobb szarkavaró. És persze tök szomorúak lettünk mikor végül berántotta a kanál, és fáklya lett belõle... hát... Na mindegy, szerintem tökizgi film volt, én nagyon bírtam, alig várom hogy kijöjjön DVD-n, meg ilyesmik. Engem lekötött, utána még a könyvbe is beleolvastam! És mekkora poén már utána megnézni Stellan Skarsgard (remélem jól írtam a nevét..õõõ)alakítását a Mamma Mia!-ban! Elképzeltem ugyanis, hogy a legnagyobb kavar közepén rázendítenek a Take a chance on me-re, vagy akármi. Lényeg a lényeg: ez a film fényévekkel ver a DVK-ra, mind színészekben mind látványban. Egyedül a zene volt kb. ugyanaz, de az is jó volt, mert Hans Zimmert szeretem.
Kicsit hosszú komment lett. De mindegy. Ez egy, a könyvet nem olvasott ember véleménye volt! /Ja és kb. értettem a cselekményt. Ööö, végülis. Persze minden filmben vannak hülye csavarok amikbõl szart se értesz./
10/10
Gabriella54 2009 jún. 03. - 00:04:17 10/10 Előzmény Bubble Gum
(232/440)
Imádom, amikor azt írod: "papi személy"
A Vatikán simán hívhatta Langdont segítségül, hiszen a történet idõben megelõzi a Da Vinci kód eseményeit!
Ja és (nekünk legalábbis) nagyon-nagyon tetszett!
10/10
champeii 2009 jún. 02. - 23:48:31 10/10 Előzmény Bubble Gum
(231/440)
Kedves Bubble Gum, nem mondták még neked, hogy ez egy film? :D Ha történelmi dokumentumfilmet vártál, miért pont az Angyalok és Démonokra ültél be?... LOL
Bubble Gum 2009 jún. 02. - 16:56:32
(230/440)
Õszintén szólva ez a film a létezõ legrosszabb, amit valaha csak láttam és hatalmas csalódás volt! A regényt nem olvastam, pusztán a filmrõl beszélek.
Aki végig bírta ülni a majd két és fél órát, aligha hiszem, h mindent megértett a filmbõl, és akkor még enyhén fogalmazok. Nem csoda, ha pozitivumnak a zenét, a film sodró tempóját, a színészeket - már ha lehet - próbálják kiemelni, mert mindenezek elleplezik a film tényleges mondanivalóját és értékét. A szereplõk indítékai nem voltak világosak, az egész cselekmény, szinte minden jelenet nevetséges, vagy zavaros volt. A két és fél óra ellenére olyannak tûnt, mintha össze lenne csapva az egész, pedig inkább egy kiérlelt tartalmat várna az ember ennyi játékidõ alatt. Nemcsak történelmi szempontból, hanem pusztán a józan ész szempontjából is giccs az egész.
Csak pár dolog, ami eszembejut a teljesség igénye nélkül:
H hívhatja az egyház Langdont segítségül, aki a Da Vinci-kódban hát nem éppen a Vatikán álláspontját erõsítette?
Ha vki merényletre készül a Vatikán ellen, miért ad fel feladványokat, talán azért, hogy elkaphassák? Nem az lenne az ésszerû, h minden nyomot eltüntessen magával kapcsolatban? Ide-oda mutogató szobrokból olyan egyértelmû következtetések levonni amiket Langdon tett, maximum találgatás lehet, tekintve, milyen gyors tempóban játszódik az egész történet... Nem tudni, kinek mi haszna van egyáltalán az egészbõl...
A camerlengo miután mellen égeti magát, még simán futkározik-tevékenykedik, holott az a minimum h egy ember elveszti az eszméletét egy ilyen sérülés után...
Nem tudom, h lehet egy hiperbiztos levéltár állományában olyan kevés levegõ, h az senkinek se tûnjön fel, ha meghibásodik vmi? Nincs biztonsági szolgálat, bekamerázott terület??
Hogy lehet egy tövig becsavarozott hatalmas álványt ütögetéssel kidönteni a helyérõl??? Ez kb a Terminátornak megfelelõ feladat, de nem egy professzornak...
Mi volt a nõ szerepe a filmben? Azon túl h kitép egy lapot egy könyvbõl? Ráadásul szerelmi szál se alakult ki vele kapcsolatosan. Talán azért kellett bele, különben egyetlen nõ sem lett volna a filmben??
Aki elrabolta azt a 4 papi személyt, az utána nyomozó Landon életét megkíméli, és a társáét is, mert nem kapott megbízást a megölésére!! Ekkora ökörséget h mondhat bárki egy thrillerben?? Amikor a templomban meg akarták menteni a máglya feletti papi személyt, akkor persze úgy le tudta szedni a rendõröket mint a legyeket, és ha ott véletlenül megöli Langdonékat akkor talán elmegy gyónni egy másik templomba?

Nem azért ültem be a filmre h fikázhassam, de ekkora giccset egyszerûen nem lehet ép fejjel megnézni!! Körülbelül olyan érzése van az embernek, mintha az Egri csillagokban a törökök trabant-wartburgrohamát nézhetnénk, megalapozottnak tûnõ, minden másodpercben a történelmi hûség és mélység látszatát keltve a magyarázatokkal....
9/10
zsofcsimofcsi 2009 jún. 01. - 14:18:48 9/10
(229/440)
hát szerintem a filmben a zene volt a legütõsebb. Hans Zimmer megint felejthetetlent alkotott,nekem ez a véleményem. amúgy a film is nagyon jó volt, tetszett, hogy pörögtek az események, nem lehetett unatkozni, rég nem láttam ilyen jó filmet. a színészi alakításokban nem csalódtam, de egyik sem volt olyan kiugróan jó, persze amiben Tom Hanks szerepel már nem lehet rossz.:)
lemon2u 2009 máj. 30. - 10:24:03
(228/440)
Sziasztok!

A zenéje szerintem is nagyon jó volt, bár szinte egy az egyben ugyanaz, mint a Da Vinci kódban. :) De ebben kicsit felpörgették, más lett a tempója, de nagyon tetszett. :D
8/10
beo71 2009 máj. 29. - 16:13:15 8/10
(227/440)
A Da Vinci kód 7/10 kicsit csalódás volt,talán emiatt tetszett az Angyalok és démonok 8/10 mert nem vártam túl sokat tõle.Régimódi krimikre emlékeztetett,bár tényleg kiszámítható volt néhol és a nyomozás is megbicsaklik néha,azért elég izgalmas és jó színészi munka is van benne.
Érdekes volt látni az imádott Audrey Tatou a francia filmekben isteni volt,a Da Vinci kódban pedig milyen gyengus,az izraeli csaj nagyon lejátszotta.Bocs Tatou.
2/10
JohnsonMilan 2009 máj. 29. - 14:58:37 2/10 Előzmény lemon2u
(226/440)
Egyetértek, hogy kellenek kisebb változtatások, mert egy film az nem egy könyv, a pörgõsebb cselekmény miatt ez teljesen érthetõ. De itt nem kisebb változtatásokról van szó, hanem arról, hogy a fontos jelentek közül egyik sem ügy történik, mint a könyvben. Én ezt nem nevezném kisebb változtatásnak.
Noncsa 2009 máj. 28. - 22:42:52
(225/440)
Bocs nem az elsõ rész, hanem a Da Vinci-kód
Noncsa 2009 máj. 28. - 22:40:49
(224/440)
Én az elsõ rész tapasztalatai alapján nem vártam sokat a filmtõl, de meglepõen jó volt, pozitív csalódás!!
Most is pörgõs volt a cselekmény, és érdekes a történet, de most legalább érthetõ, követhetõ volt számomra a rejtvények sora.
A zenét én is kiemelném, elég katartikus hatást keltett, meg is keresem gyorsan :P

--Spoiler--

Én nem azt a színészt választottam fõgonosznak aki végül lett, mivel sejthetõ már a színészi pályájából is, hogy nem csak egy egyszerû mellékszerepet fog játszani... De azért még így is csavaros volt

--Spoiler vége--

A vége viszont lehetett volna jobb is, nem tudom a könyvben is így volt-e, de kicsit túlspilázták.

Ja és elég durvák meg undik benne a gyilkosságok :S

összességében kaphat tõlem egy 8ast :)
Jeló82 2009 máj. 28. - 20:28:14
(223/440)
Sziasztok!!

Én tegnap néztem meg a filmet, és mondhatom majdnem hogy jobb mint a Da Vinci Kód. Igaz annak aki NAGYON MÉLYEN VALLÁSOS, annak nem merem 100%-ban ajánlani. Ezt onnét gondolom, hogy volt valaki mellettünk, akit igencsak megbotránkoztatott 1-2 jelenet (pl: a Szentatya "ellenõrzése").

De ha valaki egy jó filmet szeretne megnézni, annak NAGYON AJÁNLOM (még úgy is, hogy nem látta a Da Vinci Kód-ot)!!
dedongo 2009 máj. 28. - 19:58:10 Előzmény petimetra
(222/440)
De izraeli játsza, Ayelet Zurer izraeli színésznõ!
9/10
King Diamond 2009 máj. 27. - 17:36:09 9/10
(221/440)
Most néztem meg a filmet moziban. Jó volt, nekem jobban tetszett, mint a Da-vinci kód. A zenéje nagyon jó, nekem nagyon bejöttek a helyszínek is, a sok templom, meg Róma...
A könyvet azt nem olvastam, de nem is azért néztem meg a filmet, hogy összehasonlítósdit játsszak.
Tom Hanks most kevésbé tûnt korosnak, jól játszott, habár McGregor is.
9/10