7/10
Hörcsögg 2009 máj. 26. - 13:40:31 7/10
(220/440)
Úgy néztem meg a filmet, hogy vallásokról szinte semmit sem tudok, csak érdekelt. Érdekes volt, de lehetett volna izgalmasabb is.
10/7
petimetra 2009 máj. 25. - 18:44:23
(219/440)
Nekem nagyon tetszett a film, a zenéje sztem *5-ös.
Ha már ott tartunk, hogy Howard ragaszkodik ahhoz, hogy a szereplõk a filmben is olyan nemzetiségûek legyenek, mint a valóságban a színészek, akkor Vittoriát miért egy izraeli színésznõ játssza? :)

SPOILER!!!!
Sztem azért vették ki a filmbõl h a Camerlengo a Pápa fia, mert a filmet ígyis több katolikus vezetõ elítélte, nem kellett még egy dolog, ami felbosszantja õket. Azért olyanokkal nem szoktak szórakozni, hogy a Pápának titokban gyereke van...
hutizs 2009 máj. 25. - 15:02:57
(218/440)
Csak ajánlani tudom a könyvet, roppant olvasmányos, cselekménydús és fordulatos. Még a film ismeretében is tartogat meglepetéseket.
9/10
sziszka1 2009 máj. 25. - 11:59:21 9/10
(217/440)
nem olvastam a könyvet! Így nem tudom mit változtattak meg vagy hagytak ki, nekem nagyon tetszett a film, de ennek ellenére nem hiszem hogy elolvasom!
hutizs 2009 máj. 25. - 11:15:12 Előzmény JohnsonMilan
(216/440)
SPOILER
A könyv szerint Langdonnak tényleg fel kellett volna szállnia a géppel. Szerintem ez a könyv - talán nem egyetlen, de mindenképpen legnagyobb - bakija.
SPOILER VÉGE
Az Angyalok nekem sokkal jobban tetszett, mint a DaVinci, ez filmen is jobban sikerült. Valószínûleg jobb volt az anyag. Az, hogy több mindent változtattak, szerintem nem sokat rontott, viszont továbbra is azt tartom, hogy könyvben az igazi.
lemon2u 2009 máj. 24. - 14:03:14
(215/440)
Szerintem jó volt a film. Én olvastam a könyvet is, mielõtt megnéztem és ennek ellenére tetszett. Elvégre is nem lehet elvárni, hogy minden úgy legyen mint a könyvben, különben nagyon hosszú lenne a film és nem biztos, hogy végig is ülné mindenki. Szerintem érthetõ a film, a lényeg lejön belõle és az, hogy változtatni kellett bizonyos karaktereken és kapcsolatokon, természetes egy könyv adaptációnál, nem kerülhet minden bele. De ez csak az én véleményem. :)
Örülök, hogy ez jó pörgõsre sikerült, ez a story nekem könyvben is jobban tetszett, mint a Da Vinci kód. Az is jó volt persze, csak lassabb tempójú, fõleg a filmváltozata. Ennek ellenére mindkét könyv ott figyel a polcomon és ha megjelenik az Angyalok és démonok DVD-n, azt is megveszem, mint az elõzõt. :)
Mermaid. 2009 máj. 24. - 13:15:55
(214/440)
hát én a moziban ezekbõl nem láttam túl sokat....
zsion 2009 máj. 24. - 11:06:14
(213/440)
1. nekem nagyon tetszett a film, sajnos még nem olvastam a könyvet, de el fogom!
2. ha a könyvrõl is van szó, rakjátok már ki, h SPOILER, mielõtt írkáltok, h meghal ez meg az! Ha tényleg más a könyv, legalább legyen meglepetés!
köszi
7/10
kovnoe999 2009 máj. 24. - 10:11:13 7/10
(212/440)
Mikor az elõzetest láttam azt mondtam úhh ezt meg kell néznem! Kicsit csalódtam mert az összes izgi részt belevágták az elõzetesbe és azt hittem ennél több lesz! És már a legelejétõl lehetett tudni ki a gonosz! Jó film, de én többet vártam!
tygie 2009 máj. 23. - 00:25:36
(211/440)
na ennek nem orulok.
En holnaputan terveztem moziba menni,es megnezni a filmet.En is felek hogy csalodas lesz a film.
Ugye olyat sokszor csinalok hogy valamit elolvasok,utanna megnezem,de forditva soha!!
Mar nem erdekelne a konyv ha mar lattam elotte a moziban.Pedig tudom hogy konyveben minden sokkal jobb.
Az angyalok es demonok jobban bejott nekem,mint a Da Vinci kod,de a masik ket konyve egyaltalan nem volt nagy durranas.Sok konyvet elolvastam mar,de ezt a ket konyvet kihagyhattam volna...
ybso 2009 máj. 22. - 23:10:07 Előzmény JohnsonMilan
(210/440)
hajj, én is a film elött kicsivel tettem le a könyvet, pontosabban a bemutató elött két héttel... igy én is nagyot csalódtam
7/10
ReBii 2009 máj. 22. - 21:19:06 7/10
(209/440)
Nekem az elõzõ jobban tetszett, de Tom Hanks továbbra is hozza a formáját.
Kicsit sok benne a lövöldözés, elkrimisedett az elõzõhöz képest (nem hiba, csak kommentár), számomra a megoldás evidens volt, de biztos okoz meglepetéseket.
Személy szerint 6-7 / 10 adok rá.
k00001 2009 máj. 22. - 11:37:42 Előzmény Majcsi
(208/440)
Nem hiszem hogy spoiler, de a biztonság kedvéért SPOILER


Még nem láttam a filmet, a könyvet sem olvastam, de az interneten (azt hiszem a wikipédián) azt írják, hogy azért változtatták meg a bérgyilkost, mert az arabokra már így is rá jár a rúd rendesen mostanában.

A pápa meg a camerlengo kapcsolatát azért változtatták meg, hogy ne legyen túl nagy a botrány (hasonlóan ahogy a Da vinci kódban nem az Opus Dei szerepel, hanem egy "árnyéktanács az Opus Dein belül")

A camerlengo nemzetiségét pedig azért változtatták meg mert Howardnak az a dilije (errõl a Da Vinci kód werkfilmjében beszél) hogy minden szerepet olyan nemzetiségû szinész játszon, mint amilyen nemzetiségû a szerepben. Bár itt ez egy kicsit visszafele gondolkodás.
2/10
JohnsonMilan 2009 máj. 21. - 21:26:48 2/10
(207/440)
Teljesen egyetértek veled, de mivel direkt a bemutató elõtti napon olvastam el újra a könyvet, nekem nagy csalódás volt a film, de mint mondtam azoknak a barátaimnak akik nem olvasták a könyvet nagyon tetszett.
2/10
JohnsonMilan 2009 máj. 21. - 21:22:06 2/10
(206/440)
Amint láttad én a könyvrõl beszéltem, és ott meghal Baggia bíboros, a filmben szinte semmi nem úgy van, mint a könyvben. :-)
ybso 2009 máj. 21. - 21:21:54
(205/440)
no, végre láttam.
abszolute vegyes érzéseim vannak, ha elvonatkoztatok a könyvtöl, meg Tom Hankstõl, meg Ayelet Zurer, meg a (negatív irányú) változtatásoktól akkor 10/8, ha nem 10/2... mert végül is maga a film mozgalmas, érthetõ, szépek a képek és nincs benne hosszabb fennakadás. de könyörgöm, mért nem lehet egy jó könyvbõl egy olyan forgató könyvet írni, amiben minimum az eredeti személyneveket megtartják és nem velõzi ki belõle a csattanót??? mert ha ezt megteszik, sokkal jobb lenne a film és nem lenne annyi kritika sem...
ybso 2009 máj. 21. - 21:15:17 Előzmény Anett0711
(204/440)
ha a film tetszett, a könyv meglepetéseket fog okozni és szeretni fogod :D
ybso 2009 máj. 21. - 21:14:02
(203/440)
emberek, SPOILER! használjátok! :P :D
rikkygirl 2009 máj. 21. - 20:50:33 Előzmény JohnsonMilan
(202/440)
öhm... nem, az utolsó bíboros (a film szerint!) nem hal meg, mert kihúzzák a kútból még idõben. õ nem hal meg! és õ lesz a pápa is!
2/10
JohnsonMilan 2009 máj. 21. - 10:31:19 2/10 Előzmény Gaba-baba
(201/440)
Igen mind a 4 bíboros meghalt, és Mortati bíboros (aki a filmben az új pápa camerlengója lett) lesz az új pápa. Azért nem tiszta sok dolog, mert rengeteg fontos dolgot kihagytak a filmbõl ami a könyvben egyértelmûvé teszi a dolgokat. Miért nem öli meg a hasszaszin a fõszereplõket? Azért mert õk ölik meg, nem pedig felrobban egy autóban. Egy fiatal tudósnõ, hogyan jön rá ekkora volumenû dologra? Úgy, hogy a pap tudós aki meghal az elején, az apja, és õ fedezi fel valójában az antianyagot, Vittoria a segédje volt és tervezte az antianyag-tárolót. Teljesen titokban kisérleteztek vele, csak õk ketten tudnak róla. Kihagyták a CERN vezetõjét a filmbõl akinek igen fontos szerep jut amúgy. Vittoriát nem rabolja el a hasszaszin - röhej. A hasszaszin egy szemüveges fehér pasi - röhej. Langdonnak is fel kellett volna szállni a helikopterre - röhej. Egy A/4-es papíron küldi el az 1. ambigrammát - röhej, belesüti Vittria apjába. A TV riporterek kihagyása - röhej, nélkülük teljesen más a fõ történet. A 6. (és nem 5.) ambigramma a pápai címer - felháborító, gyalázat, a könyv megcsúfolása. Íme a 6. illuminátus ambigramma valójában: http://www.freewebs.com/tquinphoenix/Illuminata%20symbol.jpg
Ez csak ami hirtelen eszembe jutott, ettõl függetlenül maga a film nem rossz.