Téma: Anna

Rockdoll 2006 márc. 19. - 18:19:15
(63/543)
Szia Acica,köszöntelek az Anne rajongók között,köszi a "bátorítást",azt hiszem belekezdek az olvasásba!!!
És Míra,neked is köszi...amúgy már a könyvtárban bele-bele olvasgattam...és milyen is lett volna,ha nem jó!:)
Amúgy Míra,te mit mondasz arra amit néhány nappal ezelött írtam...szerinted elvetemûlt vagyok azzal kapcsolatban,hogy nekem bejönnek a régi D'Artagnan fazonú pasik???OLyan romantikus lovagok,jó jó todom ilyenek ma már nincsenek,de van egy álom kép és punk tum!Na ,de szerinted Gabriel Byrne jól nézett ki mint D'Artagnab???VÁLASZOLJ RÁ!:-)
hallatlan 2006 márc. 19. - 17:53:43
(62/543)
Hello!
Ne félj, hogy nem fog tetszeni.... A könyv óriási, bár még csak az Anne otthonra talál és az Anne az élet iskolájában-t olvastam. A második fantasztikus...Szétröhögtem az agyamat rajta...
Én mondom érdemes elolvasni, csodálatos, tele humorral...
Acica 2006 márc. 19. - 16:10:08
(61/543)
Sziasztok Anne-rajongók!

Már régóta olvasgatom a hozzászólásaitokat, de még csak most jutottam odáig, hogy regisztráljam magamat. Szóval örülök, hogy ilyen sokan szeretitek az Anne-filmeket. Én azon kevesek közé tartozok, akik elõbb ismerték a könyvet, mint a filmet. Nekünk sokáig nem volt videónk, de a könyvet már megkaptam 12 éves korom körül (most 25 vagyok, szintén szörnyû öreg!!! :-))), és összegyûjtöttem mind a nyolc részt, ami egész Anne 50 éves kora körülig meséli az eseményeket. Beleszerettem a könyvekbe, és már rongyosra olvastam, fõleg az elsõ három részt, azok a legjobbak. Úgyhogy, Rockdoll, nagyon ajánlom a könyveket is, engem akárhányszor olvasgatom, mindig fergeteges jó kedvre hangol :-)))) Van köztetek szegedi vagy környéki, kedves Rokon Lelkek?
Rockdoll 2006 márc. 19. - 12:27:39
(60/543)
Sziasztok!
Az Anne könyvekkel mindig szemezek a könyvesboltokban,csak ,ha már a szöveget is kívülrõl fulyom,nos lehet,hogy nem élvezném az olvasást.Mert a könyv más...én szeretek olvasni nagyon,de egy film mindig "hivogatóbb".Úgy értem nekem az Anne sorozat megvan videón és én bármikor leülök és megnézem 100 szorra,mert abba nem fáradok bele,de félek a könyvet leraknám és nyúlnék a videóért...Amúgy az ovasáshoz vissza térve én most olvasom a Mikszáth Kálman:Szent Péter esernyõjét,azaz igazság,hogy kegyetlen jó,alig várom,hogy megnézzem filmen!Ti láttátok?Tudjátok,ami romantikus az jöhet:-)Tuti élvezném a filmet és ti is sztem...Mit gondoltok???
hallatlan 2006 márc. 19. - 12:08:17
(59/543)
Üdv!

a Vasállarcost én is szeretem...
a BBC filmeket is...
így hirtelen még kedvencek: az összes Julia Roberts film, Forsyte Saga, A vér szava +Gwyneth Paltrow filmek többsége, Igazából szerelem, 6 nap 7 éjszaka, Grease, Harry Potter :)...

P.S.: Az Anne-sorozatot olvastátok??
aralk1 2006 márc. 18. - 16:09:00
(58/543)
Sziasztok!

Ha eddig nem hittem volna el, hogy rokon lelkek vagyunk, akkor most már biztos vagyok benne.
A legtöbb film, amit felsoroltatok Nekem is tetszett.
Szóval, az Anne, a Büszkeség és Balítélet, az Értelem és Érzelem után a következõ kedvenceim (nem feltétlenül tetszési sorrendben):
Sok hûhó semmiért; Kisasszonyok; Holt költõk társasága; Halálsoron; Muriel eskövõje; Jane Eyre; Egy apáca szerelme; Aludj csak, én álmodom; Távol Afrikától; Álljon meg a nászmenet!; Örömapa 1-2; Sztárom a párom.
Most hiretelen ezek jutottak eszembe. Ha valamit kifelejtettem, legközelebb megírom!

Rockdoll!
A Vasálarcost én is szeretem, annak ellenére, hogy Leonardo-t ki nem állhatom...
Rockdoll 2006 márc. 18. - 12:13:30
(57/543)
Az elõzõ üzimben az "Láttátok a filmet?????"akart lenni..
Puszi,VÁLASZOLJATOK!!!!:-))))
Rockdoll 2006 márc. 18. - 12:11:21
(56/543)
Sziasztok!
Én még a Vasálarcost szeretem mint filmet,sztem nagyon jó!Fõleg D'Artagna (asszem így írják....)Nem tom ti nektek mi a férfi idealotok,de én a hosszú hajú pasikat szeretem,persze az ápolt hosszú hajat:-)Most biztos tök hülyének néztek,de nekem az olyan pasik jönnek be akik hosszú hajuak,és olyan karakterüek mint A Vasálarcosban D'Artagna,hõs lovag,harcol,rózsát hoz,kedves,kissé komoly....na jó leállok,asszem túl romantikus vagyok...Nektek mi a véleményetek???Láttátok a filmet.
u.i:csak 1 baj van,hol találok ilyen pasit???Plussz még lovon közlekedjen,kivont karddal...igen,tele van a világ ilyen pasikkal...:-)Reménytelen..DE nekem meg van ideálom és nem változtatom meg!:-)
hallatlan 2006 márc. 17. - 18:11:14
(55/543)
Én is ugyan ezeket szeretem, tök jó!!
+ még a Féktelenül, Forrest Gump
kolibri 2006 márc. 16. - 18:44:03
(54/543)
A Miss Daisy sofõrjét nagyon régen láttam, és nem igazán emlékszem rá, de Jessica Tandyt a Sült zöld paradicsom óta nagyon kedvelem, és szeretem a filmjeit! Az Órák nagyon különleges film, nekem is tetszett! :-) Egyébként rengeteg kedvenc filmem van! Néhány cím: Az élet szép, A szerelem hálójában, Kisasszonyok, Holt költõk társasága és még sorolhatnám! :-) Ezekrõl mi a véleményed? Inkább a mûvészfilmeket szereted? (az Órák abszolút annak nevezhetõ) :-)
Rockdoll 2006 márc. 16. - 18:24:34
(53/543)
Sziasztok!
Képzeljétek,megszereztem Skye Sweetnam cd-jét!!!Nagyon köszönöm mindenki segítségét,olyan nagyon örülök,hogy meg van!!!!!
Na puszi mindenkinek!!!!!!!!!
u.i:Anne 4ever!!!!:-)
Rockdoll 2006 márc. 16. - 16:44:29
(52/543)
Hali,mi van veletek???Régen írtam!!!:-(
Kata01 2006 márc. 16. - 08:32:49
(51/543)
Szia Kolibri!
Elsõ hallásra, tetszik a film....
Most, hogy írtad, eszembe jutott még 1 film, amit imádok: Miss Daisy sofõrje.
Ez is garantált bõgõs. Morgan Freeman és Jessica Tandy játszik benne, azt hiszem Oscart is kapott érte... Nem mintha ez garancia lenne a jó alakításra,sõt!!!
De tényleg csodálatosan játszanak benne!!!

Az utóbbi idõk filmjei közül még az Órák jut eszembe, ami tetszett.
Írjatok még jó filmeket!!!!
Pusza
kolibri 2006 márc. 14. - 19:59:17
(50/543)
Kedves Kata! Szívesen írok neked a filmrõl. :-)Ez egy varázslatos történet, ami leginkább arra ébresztett rá, hogy mennyire fontos az életben az igaz barátság és a szeretet. (1991-ben készült dráma). Egy középkorú nõ (Kathy Bates) látogatóként egy idõsek otthonába érkezik, ahol beszédbe elegyedik egy ismeretlen idõs asszonnyal (Jessica Tandy), aki elmeséli neki élete történetét. A nõt lenyûgözik a néni meséi, és a folytatást várva majd minden nap meglátogatja. Lassan rájön, hogy ez az idõs asszony megváltoztatta az életét, eddig értelmetlennek tûnõ élete újra értelmet nyert, mert megtanulta értékelni saját magát, és jobb ember lett. De megismerhetjük a néni fiatalkorának szereplõit is, majd titkok és talányok, öröm és tragédiák után jutunk el a végkifejletig, amit nem mondok el, mert hátha meg tudod nézni valahol. :-) Párhuzamosan halad a jelen és a múlt, amitõl a filmnek nagyon különleges hangulata lesz. Nagyon mély érzelmi mondanivalója van, legjobb egyedül megnézni, mert garantált a sírás. :-)
aralk1 2006 márc. 14. - 15:56:12
(49/543)
Én is a <a target=blank href="http://www.rokonlelkek.hu-ra" title="www.rokonlelkek.hu-ra">www.rokonlelkek.hu-ra</a> szavazok!!!
aralk1 2006 márc. 14. - 14:50:16
(48/543)
A BB-t interneten rendeltem meg az origo-ról, de a Mokép-tõl is meg lehet rendelni (szerintem ezt próbáld).
www. mokep.hu

Nekem sikerült egy 3 CD-s változatot megvenni (az 1-2 CD maga a film, 3-on extrák vannak).

De figyelj arra, hogy vagy személyesen menj érte, vagy kérd, hogy törékeny csomagként küldjék, mert az enyémnek is összetötött a doboza útközben, még szerencse, hogy a DVD-k épen megúszták. (A Magyar Posta szerint nem õk a hibásak, mert nem volt rajta, hogy törékeny....) Az a bosszantó, hogy ez ugye egy különleges 3 DVD-s tok volt, ami helyett nem igen tudok venni másikat.
hallatlan 2006 márc. 14. - 13:48:24
(47/543)
Én is egyszerûbbre tippelnék. A többi agyszüleményem csak amolyan kilengés...hirtelen ötletek...

Ahogy Kata mondja szerintem is a legmegfelelõbb a <a target=blank href="http://www.rokonlelkek.hu" title="www.rokonlelkek.hu">www.rokonlelkek.hu</a> lenne, Kedves Rokon lelkek...
hallatlan 2006 márc. 14. - 13:45:48
(46/543)
Hello Klára!

Az Értelem és érzelmet boltban vetted meg, mert én eddig sehol sem találtam. :(

Az MTV-rõl meg megvan a véleményem, mivel én is írtam már nekik az elmûlt pár hónapban néhányszor, de egyszer sem méltattak válaszra...
Kata01 2006 márc. 14. - 07:38:52
(45/543)
Sziasztok!!!

Szerintem a <a target=blank href="http://www.rokonlelkek.hu" title="www.rokonlelkek.hu">www.rokonlelkek.hu</a> lenne a legjobb, hiszen másról sem beszélünk, mint hogy milyen klasszul egymásra találtunk.....

Kedves Kolibri!
A "Sült, zöld paradicsom"-ról még nem hallottam.
Írnál róla valamit még????

Pusz
aralk1 2006 márc. 13. - 19:51:56
(44/543)
Sziasztok!

Bár Kata01 (a húgom) és én teljesen különbözõek vagyunk, a kedvenc filmjeink mégis ugyanazok.
Anne, Büszkeség és Balítélet, Értelem és Érzelem, ez a három áll nálam is a dobogón.
Az utóbbi kettõ már megvan DVD-n, az Anne sajnos még hiányzik.

A Moképtõl egyébként nem kaptam választ (holnap újra írok). Azóta írtam a Magyar Televíziónak is, hogy leadják-e mostanában az Anne-t, vagy kiadják-e DVD-n, DE SEMMI VÁLASZ!!! (Még jó, hogy az az e-mail címük, hogy irjonnekunk@mtv.hu . Hát igen írni lehet, de hogy válaszolnak-e az más kérdés...)

Van még egy-két ismerõsöm, akik szeretik a fenti filmeket. Ha tudom, nekik is megadom a Fórum elérhetõségét, hátha újabb rokon lelkekre találunk!