Téma: Apatigris

6/10
napraforgó 2021 ápr. 14. - 20:32:29 6/10 Előzmény guess.who
(355/595)
Én bizony az első évadban is panaszkodtam a sok bulira, sok volt a sötét felvétel, mert a szórakozóhelyek mind sötétek voltak, esetleg villogó fényekkel. Minden randi ezeken a sötét, zajos szórakozóhelyen történt.
10/10
Jozsikis 2021 ápr. 14. - 20:21:42 10/10
(354/595)
Nem tudom mi a gond a bulizós jelenetekkel. Most, hogy november óta nemhogy buliba, még étterembe se lehet menni, nekem kifejezetten tetszenek ezek a jelenetek. Jó látni egy olyan jelenetet, ahol mindenki önfeledten szórakozik és sehol egy maszk.
Vagy akik panaszkodnak a bulizásra, mit szeretnének látni? Otthon ülő és folyton tv-t/gépet bámuló embereket? Ehhez felesleges lenne egy sorozatot leforgatni.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 13. - 20:08:28 Előzmény janderka
(353/595)
Na, akkor görgess vissza, hogy Napraforgó hányszor panaszkodott az állandó bulizás miatt a második évadban - és hányszor nem az elsőben. ;)
janderka 2021 ápr. 13. - 05:03:39 Előzmény guess.who
(352/595)
Én ezt a túlspirázott bulivonalat a korábbi évadban éreztem. Nem is néztem akkor a sorozatot. Ahhoz képest ez már egy visszafogott, célirányos valami... Ahhoz képest persze. ;)
A DIFÜ meg egy kiköpött NER paródia.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 12. - 21:46:33 Előzmény janderka
(351/595)
Szerintem amúgy ez a DIFÜ-Dénes valójában az írók önkarikatúrának szánták: ugyanilyen erőltetetten akarnak ebben az évadban jópofák, fiatalosak és izgalmasak lenni, mint az ex-szobrász - és ugyanilyen kínos nézni, ahogy szenvednek ezzel az egésszel.
És mindezt nyakon öntik az epizódok felére-kétharmadára felhabosított, "felszabadult" bulizásos jelenetekkel, amik amúgy a világon semmit nem adnak a sztorihoz a részegség hatalmas "poénjain" kívül. Azért az előző évadban igazából csak Szandimandi volt ilyen, neki életkori sajátosság, hihető, elfogadható volt a dolog. Ja, meg Scherer apu járt még egy-két alkalommal bulizni a részeges Dorkával, de érezhető volt, hogy nem érzi jól magát - és ha jól emlékszem, nagyjából ennyi is volt.
Most meg gyakorlatilag MINDEN szereplő (még Lujzika is ott volt a házavató bulin!) minden részben ezt csinálja sztori, tartalom és értelem nélkül. Nagyon ergya.
janderka 2021 ápr. 12. - 16:09:37 Előzmény zazee
(350/595)
Girhes.
6/10
zazee 2021 ápr. 12. - 15:19:08 6/10
(349/595)
Nem értem miért kellett drámát csinálni ebből a sorozatból, eredetileg vígjátéknak indult! A mai világban inkább gondűző filmeket kéne készíteni.
Walters Lili pedig már betegesen sovány.
janderka 2021 ápr. 11. - 20:05:20
(348/595)
Gondoltam, hogy a főnök nagy szívességkérése ilyen jellegű lesz. Jó kis fricska.
ferus50 2021 ápr. 11. - 16:36:48
(347/595)
A korábbi epizodók többé kevésbé követhetőek voltak, de a II. évad..egyre inkább követhetetlen..fokozza ezt az RTL TV végeláthatatlan ajánló-reklám-ajánló-szponzor negyedórái..egy órás film alatt kétszer is..elkezdődik az epizód..végre képbe kerülünk..mi-ki-hol..aztán kezdődik a következő műsor ajánlata..reklám,stb. ..már nem tudom,ki kivel...jobb lesz,ha más csatornára kapcsolok..!
offtopic
guess.who 2021 ápr. 10. - 17:37:02 Előzmény napraforgó
(346/595)
Az attól függ.

A pécsi szubmediterráneumban nem kell vetni, hiszen évelő bokrairól úgy lehet szedni, mint az eperfáról az epret, az uborkafáról az uborkát vagy a krumplifáról a krumplit.
A pécsváradi "Micsurin" és "Előre a 200%-ért" Termelő Szövetkezetekben kísérleteznek az utóbbiak miatt macskaleves szaporításával is (a hamburgervesszők ugyanis nem eredtek meg), hogy teljes legyen az étlap. Igaz, hogy a fish'n'chipshez még a fish hiányzik, de mivel a Balatontól és a Dunától is meleg nyári napokon rendszeresen elrepülnek Pécsig, különösebb gondot nem okoz befogni egy lepkehálóval pár hekket vagy afrikai morgóharcsát, amikor leszállnak egy-egy illatosabb virágra táplálkozni.

A németes ízlésnek inkább megfelelő jelzőbokrok nemesítgetése egyelőre teljesen tévút volt, mert senki nem értett egy szót sem a hörgős-krákogós beszédükből - pedig szándékosan Drezda környékéről hozták a palántákat.


6/10
napraforgó 2021 ápr. 10. - 15:12:47 6/10 Előzmény guess.who
(345/595)
Mikor vetik el a tarhonyát? Na és mikor aratjáák?
offtopic
guess.who 2021 ápr. 10. - 12:27:23
(344/595)

Igen, állítólag Pécs környékén, a szubmediterrán klímában fává tudják nevelni és úgy szüretelik, de északabbra a száraz és hűvösebb kontinentális klímájú homokhátságokon csak egynyári kapásnövényként termeszthető. Szegeden a Botanikus kert és az SZTE-MGK közös kísérleti projektjében pár köbméter földet vittek át a pécsi Barbakán tövéből, illetve helyben palackozott levegőt is szállítanak folyamatosan, de egyelőre nem túl sok sikerrel, hiszen a bánáti bazsarózsát sem tudták meghonosítani a Zengő nélkül.


offtopic
guess.who 2021 ápr. 10. - 11:59:35
(343/595)
"tartalomelőzetese szerint még jobban belebonyolódik az ügybe."
Az "ügy" valószínűleg Ártúró

(legyen Tarhonya! Úgy hallottam, azt is szántóföldi kapás kultúrában készítik... :) )

és a kórházi ébredése lesz, nem a "markecolás", amit szerintem innentől folytatni botorság lenne. És ezzel Anettkiscsillag dicsőséges szerepe is véget ér (elvégre meg is mondta, hogy a drogügyben ne merje Mandy említeni az ő nevét).
6/10
offtopic
napraforgó 2021 ápr. 08. - 11:19:57 6/10
(342/595)
Köles és gersli volt már?
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 11:19:12 6/10
(341/595)
Anettka nagykorú, de azért otthon lakik, papa-mama tartja el, ezért hát nyilván joguk lenne kissé rosszallani ezt a sűrű éjszakai életet. És nem hinném, hogy pártolnák a markecolást, meg a kurválkodást sem.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 08. - 10:25:19
(340/595)
Egyre jobban hullik szét a háttér, ahogy egyre több dolgot próbálnak megmagyarázni.
Ahogy korábban is írtam, az első évad kompaktsága és feszessége pont azt eredményezte, hogy nem tudtak magyarázgatni, gyorsan lepörgött minden történés és elértünk a végkifejlethez. Most szerintem kivonták az egyenletből a kompaktságot (=az előre meghatározott, kevés epizódot), és láthatóan el is kezdtek belefulladni ebbe a szétfolyó dagonyába, amit ez okozott. Ráadásul újra és újra megpróbálják az üres bulizgatós-piálgatós jelenetekkel kitölteni a műsoridőt, úgyhogy még unalmassá is teszik.
Kár-kár! - mondaná erre Varjú szaktárs.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 05:27:13 6/10 Előzmény guess.who
(339/595)
Sajnos, igy valóban lejáratják az egész ügyvédi szakmát, hisz az ember minden csatornán csak ezt látja. Az ügyvéd nagydumás, nemcsak a rosszembereket dumálja ki a bajból, hanem a nőket is a bugyijukból.
Azért lássuk be, az ügyvédek többsége nem ilyen, csak a forgatókönyvirók fejében.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 08. - 05:22:45 6/10
(338/595)
Úgy tűnik, hogy pont azok a fiatalok züllenek el leginkább, akik jó körülmények között élnek, minden megkapnak, anyagiakban nem látnak hiányt.

Vajon mi indit egy ilyen 14-15 éves gyereket arra, hogy az éjszakában járkáljon, és pláne ne csak szórakozzon, hanem céltudatosan kifosszon magányos férfiakat? hiszen ezek a lányok még mindig csak tizenévesek és mégis rutinosan másznak rá ötvenes, gazdag pasikra és fosztják ki őket. És Anett már 4-5 éve űzi az ipart.

Mire költik az igy szerzett pénzüket, a szülőknek nem tűnik fel, hogy a lányuk tele van lóvéval? És hogy engedhetik, hogy napról napra elmenjenek szórakozni, ki tudja hová?

Ennél az Anettnél nem azt láttuk, hogy el van hanyagolva, hisz az anyja rögtön rákérdezett, hogy ki jött a lányához, amikor Szandi megjelent a kapujuknál. Egy konszolidált külsejű fiatal lány, nem rosszarcú férfiak keresték a lányát, és az anyuka máris érdeklődött.
Hogy tudott egy ilyen figyelmes szülőktől Anett állandóan megszökni "bulizni"? nekem ez sántit.
offtopic
guess.who 2021 ápr. 07. - 18:42:52 Előzmény napraforgó
(337/595)
Az életkora amúgy majdnem mindegy, meg láthatóan a tibeti megvilágosodása is csak egy jó csajozós szöveg volt. De ha egy kis esze van, akkor nem a szomszéd csajt szedi fel, miközben odahozza a lakására a másik nőjét lakni. Ennyire nem lehet hülye, pláne ha ügyvéd.

Érdekes egyébként, mert láthatóan EGYFÉLE ügyvédfigurát tudnak írni itt és a csigakettőn is: Ártúrón kívül a Mintaapákban Szabi, de éppen a Balatonban "Nándi" is ugyanez volt, mindegyik nagypofájú csajozógépet akart játszani, miközben a legalapvetőbb dolgokat is elbaltázták és csak néztek ki bambán a fejükből, mikor lebuktak. Ártúró pont ugyanezt játssza el harmadszor. Csak míg Kamarásnál hihető lett volna, Kalászosnál nem az.
6/10
napraforgó 2021 ápr. 07. - 07:30:54 6/10
(336/595)
Szerintem ez csak a rutinos ügyvéd csajozós dumája volt a szomszéd kislánynak, aki immár nagykorú és az apja nem gyepálhatja el, ha ráhajt a lányára.

Ahogy elnéztem, az a Kitty sem volt sokkal idősebb Szandránál. Még ha 5 évvel idősebb is lehet, akkor is innen van a 25-ön. Az Árpa által játszott figura meg túl az 50-en.