1/10
animalfarm 2009 nov. 15. - 23:19:40 1/10
(162/202)
Igen, néztem, hogy jóval hosszabb, csak gondoltam azért egy-másfél óra után már elkezdõdik a film lényegi(?) része, ami a leírásban is van.
krisz-1990 2009 nov. 15. - 23:13:49
(161/202)
Ez a rendezõi kb egy órával hosszabb, mint az eredeti.Többet nem írok mert spoiler.
1/10
animalfarm 2009 nov. 15. - 23:05:49 1/10
(160/202)
Ez komoly, hogy a film kicsit több, mint 3 órás, megy már jó 2 órája és a másik fõszereplõ még meg sem jelent? Lemaradtam valamirõl?
Anteris 2009 nov. 15. - 22:54:46
(159/202)
már megy érted a rendõrség...
Khadath 2009 nov. 15. - 22:49:19
(158/202)
Szerintem itt pont nem büszkén mutat be dolgokat! Ahogy menekül(né)nek az amcsi majmok a vízbe ugrálva, és amennyire elvesztik az eszüket a háborúban, minden csak nem büszke.
Amúgy a többivel(Irak, Afganisztán) egyetértek!
10/10
acidphase 2009 nov. 15. - 22:18:05 10/10
(157/202)
ne haragudj de annyira b.ottul igényes vaok h ezt a filmet csak angolul vagyok hajlando megnézni, meg amugyis azér nem fogok hasra esni mer a tv-be mutatják, nekem megvan dvd-n igy akkor nézem meg amikor épp kedvem van hozzá. (és mint irtam NEM szinkronosan)
Szocske74 2009 nov. 15. - 21:47:47
(156/202)
Ahhoz képest, hogy az alkotók nem szeretik - illetve nem szerethetik - Wagnert, egész sokszor felhasználják alkotásait...
Miért van az, hogy amerikánusék olyan büszkén mutatják be nagy katonai melléfogásaikat? Gondolok itt a Koreai-, illetve a Vietnami háborúra. Mindkét helyrõl végül fülüket farkukat behúzva vonultak ki.
Így lesz ez Irakkal és Afganisztánnal is. Ez utóbbiba eddig mindenkinek beletört a bicskája.
cobold 2009 nov. 15. - 20:59:29
(155/202)
Másrészt én az olyan filmeket szeretem,ahol érdekfeszítõ a sztori,profi aforgatókönyv ,mint mondjuk Copolla egy másik filmjénél,a Keresztapánál.ha meg vizuálisan akarok "kielégülni",akkor arra jobba Csillagok háborúja ill. a Gyûrük ura.A videoklip õse meg szerintem a Sárga tengeralattjáró a Beatlestõl.
cobold 2009 nov. 15. - 20:53:24
(154/202)
Ahhoz képest ,hogy ennyire dícséred és mégis kihagyod hm..hát nem túl meggyõzõ.
rózsagyuri 2009 nov. 15. - 19:51:06
(153/202)
Kedves Gyerekek!

A Szakasz és az Apokalipszis között eltelt 10-20 év, ezek nem összehasonlíthatók! Pont az a lényeg, hogy ennyi év elteltével még mindig tud hatni (mostmár mindkettõre elmondható).
Számomra az Apok. valahol a videoklip õse is.
Lásd Satisfaction vagy mikor a napalm lángoszlop után egy bizonyos James Douglas Morrison megszólal:" this is the end, beautiful friend..."
Anteris 2009 nov. 15. - 19:33:13
(152/202)
a rendezõi változatok ritkább jobbak mint a vágott verzió, inkább csak az alkotó azon vágyát tükrözik, hogy a sok fölöslegesen leforgatott perc ne legyen hiába való.
10/10
acidphase 2009 nov. 15. - 19:21:07 10/10
(151/202)
jaj már annyira birom az ilyet h mindenképp azonosulni kelljen a filmben vkikkel.. ez a film azert van h vizuálisan kielégitse az embert... itt a helyszinnel az egész körülményekkel azonosulsz..
te is ott vagy a hajon, latod a szemszögükböl ezt az egészet.
ahogy halad a film és egyre több szó esik az ezredesrol, ugy várod egyre jobban a 'találkozást' vele.. és ez csak huzodik, csak huzodik.. az ember meg belül egyre feszültebb h vajon mit fog látni, mit fog tapasztalni.

mindegy, 3 orás trip ez a film.. nem csak azoknak ajánlott akik pl szeretik a haborus filmeket, hanem akik ugy általában a klasszikus alkotásokra kiváncsiak..

most a szinészi teljesitményt már szóba se hozom.. pedig lehetne megemliteni h az a kb fél/háromnegyed orás szereplés Brando-tol az kb eröteljesebb mint 1-2 szinész egész pályafutása.
persze kinek mi...

jó szórakozást, én valoszinu kihagyom mivel kizárólag angolul nézném meg, szinkron felejtve.
cobold 2009 nov. 15. - 19:01:07
(150/202)
fene tudja ,engem a nem rendezõi változat sem fogott meg annyira.Amiket Hannibal írt azok kb igazak ,nade ki nem tudta ezt eddig? Mi benne az eredeti,hogyan tudok azonosulni valamelyik szereplõvel.nekem pl A szakasz jobban bejött,még a tanúlságok és a nagy igazságok terén is.
kxmole 2009 nov. 15. - 17:51:13 Előzmény adeept
(149/202)
...és Morpheus játszik ebben a filmben is ;)
kxmole 2009 nov. 15. - 17:48:41
(148/202)
talan nem spoiler: a helikopter a playboy lányokkal
Tibag05 2009 nov. 15. - 14:35:55
(147/202)
Hannibal Lecter!
Jó filmkritikus lennél!
remek kis szüzsét kerekítettél!
üdv.
10/10
W201 2009 nov. 15. - 14:24:11 10/10
(146/202)
Ennél jobb véleményt nem is olvashattam volna!
Gratula a megfogalmazáshoz!!

A film maga a tökély!
10/10
acidphase 2009 nov. 15. - 12:05:21 10/10
(145/202)
te is betoltál egy papirt?:P
offtopic
Hannibal Lecter 2009 nov. 15. - 10:12:59 Előzmény twillight
(144/202)
***SPOILER***
Vannak akik szerint a rendezõi változat megölte a film felépített menetét és pl az olyan jelenetek mint amikor Kurtz az újságból olvas fel, igazából megölik azt az álomszerû, drogos kába utazást, amit az egész film fokozatosan ér el. Kicsit igazat adok ennek de ettõl függetlenül az egyik legfontosabb film, amit valaha is csináltak, kötelezõ megnézni, azoknak akik nem valami sz*rt akarnak nézni a többi csatornán. Ezzel a filmmel nem könnyû szembenézni, rólunk szól, a mi mélységünkrõl. Amíg háború van, addig az apokalipszis (kinyilatkoztatás) most van, amíg az ember nem képes elszámolni Kurtzként bújkáló önmagával, addig nem is lesz változás. Hogy van e megoldás? Vagy halálra ítélt vállalkozás leszámolni, állati, lecsupaszított önmagunkkal? Ezekre keresi a választ. Fantasztikus ahogy az emberek besz*pják, ez Vietnámról szól, közben pedig az emberi lélek sémáit tárja elénk. Willard elõször találkozik Kilgore-al, akit nem hat meg az egész, aztán találkozik Kurtzal, ki mélyebb önmaga, öt már megtörte a sötét csendben ez az egész. A legfontosabb üzenete, hogy az ember annyira elszakadt bensõ, állati, "borzalom" valóságától a rengeteg hazudozás miatt, hogy ha ismét szembe kell néznia a kegyetlen valósággal, az élettel, a háborúval, akkor megtörik. A párhuzam remek, hiszen amerika giccs hazudozása, hogy van értelme a háborúiknak, itt csõdöt mondott. Ott jöttek rá a dzsungelbe,hogy tulajdonképpen semmi értelme nincs az egésznek. Ahogy eltûntek az ideák, az illúziók, az érvek és a politika, a hazugságok, az ember nem tudta mivel hitegetni magát, látta a valóságot, hogy fiatalok, örültek vállvetve ölik egymást egy földmûvelõ néppel.
Kurtz utolsó üzenet, hogy megtanította a kormány a fiatalokat tûzzel írtani az embereket de nem engedte meg, hogy a b*zdmeg szót felírják a gépre, mert az illetlen. Ebben az egy mondatban benne van az egész világ tragédiája, kezdve a képmutatás kártékonyságától addig, hogy ez a rozoga világ még a b*zdmeg szót se bírja elviselni, nem, hogy a háború pokoli valóságát. Akkor fontos kezdeményezés volt, hogy a hadkötelesség megszünjön és Vietnám után hivatásosokból állt az USA hadserege. Kurtz is ezt a megoldást mondja, mert ennek így nem volt értelme, az emberek nagy tömege ugyanis nem tud szembenézni a valósággal, hanem megtörik annak láttán, ezért csak egy kisebb erõre lenne szükség és többet érnének el.
Azok akik egyszer szembenéztek a valósággal, azzal ami az út végén van, az utolsó szóval, a hazugságtól lecsupaszított emberrel a "borzalommal" azok megértik mirõl szól az apokalipszis most. Ez a Hamvas Béla által is leírt lefokozott lét legalsó szintje, ez a mélység mélye, a belül rohadó daganat. A képmutató hazugságnak jobban hittünk mint a saját szemünknek, nem láttuk, hogy ezek a háborúk mekkora értelmetlen sz*rok voltak és végtelenül gyengék lettünk, a borzalommal való szembenézés, pedig rádöbbentett, hogy minden kegyetlenségnek az ember az okozója.
Az utolsó pillanat, a film vége is a borzalom szó, a háttérben Willard arca, a dzsungeli én, a King-kong, az ott hagyott de még mindig állati önmagunk, a szabvány társadalmi séma kõarc mögött, ez az ami a kifent p*csa világunk mögött mint valami generátor dübörög és a háttérben elhúznak Kilgore helikopterei és halkan dörög az ég, az ember pedig egy pillanatra elgondolkozik azon, hogy miféle vak faj vagyunk, mifelé sötét, kegyetlen és sz*r népség, aminek ha csak 1000 évre is mennénk vissza, milyen vállalhatatlan, szégyelni való a múltja. Hogy számol el ezzel bárki? A bûntudat pedig gyötör, szembenézni vele, tetteinkkel, magunkkal a tetteink okozójával, ez az út, ami az eredeti könyvhöz hasonlóan a "sötétség mélyére visz le". Jó utat.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 nov. 15. - 09:21:07 10/10
(143/202)
Milyen helikopteres jelenet? Mert a Walkürös az benne volt.
?