Téma: Asztro Show

1/10
tombenko 2010 szept. 29. - 23:58:03 1/10
(122/502)
A tudósok nem hisznek el semmit. Már annyiszor leírtam:

A TUDOMÁNY NEM HIT!

<h1>A TUDOMÁNY NEM HIT!</h1>
10/10
xshampster 2010 szept. 29. - 20:46:20 10/10 Előzmény zeplus
(121/502)
elolvastam a kommentjeidet, és én neked adok igazat.
a tudosok csak azt hiszik el amit látnak, vagyis amit látni akarnak
1/10
bluesman 2010 szept. 29. - 20:43:09 1/10
(120/502)
Csak azért kérdezem mert sokan Aleister Crowley-t tartják mesterüknek.(gondolom tudod, hogy ki õ)
1/10
bluesman 2010 szept. 29. - 20:40:00 1/10 Előzmény zeplus
(119/502)
Kérdeznék valamit tõled, és ez most komoly. Ezeknek a médiumoknak, jósoknak, látóknak van közük az okkultizmushoz?
dollsierra 2010 szept. 29. - 17:04:14
(118/502)
Mondtam márr, hogy rossz a bilentyûzetem. És nem buktam meg magariból egyszer sem. 3-4-es voltam.
1/10
tombenko 2010 szept. 29. - 16:45:41 1/10
(117/502)
Készülhetne, de erre pont a pszichológia ad magyarázatot. Ugyanis az agy sokkal inkább megjegyez egybeeséseket, következésképpen az eredmények túlságosan hibával terheltek. Más módon azonban tesztelték az ilyet, az jött ki, hogy nincs.
1/10
tombenko 2010 szept. 29. - 16:14:24 1/10
(116/502)
Egy: Használd, légy szíves, a "válasz" linket, hogy tudjam, hogy írtál.
Kettõ: Látom, fogalmad sincs, hogyan mûködik a tudomány. Ha egy embernek van mondjuk "képessége", akkor azt kezdik tesztelni. Sokszor, sok irányból. Ebbõl lehet alkotni egy képet, hogy jobb-e a véletlen találgatásnál. Eddig aki hagyta magát, tesztelni, az mind elbukta a teszteket, újabban már egyik "jós" sem vállalja ezért a tesztelést...
Pszichológusok foglalkoznak vele. Lásd még: BArnum-effektus, "cold reading" és társaik. Orvosok nem hinném, hogy foglalkoznak vele, semmi köze a kettõnek egymáshoz. A maradék az említettek közül pedig tudományos szempontból irreleváns.
Három: Teljesen érdektelen, hogy ki "hisz" benne. A tudomány nem hit, hanem tény. Nem kell hinned az atomokban, de ettõl függetlenül még léteznek. Nem kell hinned a Föld Nap körüli keringésében, de ettõl még ott kering. Nem kell hinned az evolúcióban, de ettõl még mûködik. Nem kell hinned a kontinensvándorlásban, de ettõl még vándorolnak. Ez van.
Egyébként te kipróbáltad a tudományt, vagy próba nélkül fikázod? :)
10/10
zeplus 2010 szept. 29. - 14:17:09 10/10
(115/502)
A tudósok egyik fegyvere a statisztika.
Kíváncsi lennék, hogy készült- e olyan kutatás, hogy megkérdeztek mondjuk ezer embert, akik jártak már ilyen helyen, hogy hánynak jöttek be azok, amit mondtak és hánynak nem.Ez például-ha nem is lenne konkrét bizonyíték- segíthetne tisztábban látni a dolog mûködését vagy cáfolatát.
10/10
zeplus 2010 szept. 29. - 13:42:10 10/10
(114/502)
De hogy akar valaki "bizonyítékot" ha saját maga nem jár utána?Mert a legtöbbször (még a "tudóstársadalom"-ban is!!!)olyanok tagadják ezen dolgok létét, akik csak a saját területüket ismerik, de arra nagyon kevesen veszik a fáradtságot, hogy komolyan teszteljék a VALÓBAN hozzáértõ embereket.(Tehát nem a kóklerekrõl beszélek!)
Legtöbbször azt csinálják, hogy "jóslatot" kérnek valakitõl, aztán kérnek egy másiktól egy másik jóslatot és így tovább..Utána (legtöbbször meg sem várva az eredményt)kikiáltják õket sarlatánnak, aki meg "beletrafál"(ahogy itt ezt írta valaki) arra meg azt mondják, hogy véletlen volt.Fel sem merül, hogy esetleg a "beletrafáló" tényleg tud valamit, amit õ nem.
Ami viszont sajnálatos tény, hogy sok a hiszékeny ember, akik azt gondolják,hogy ez valami "mindenható tudomány", ami mindenre választ tud adni, ami persze megint csak nem igaz.Én például hiába mondom valakinek, hogy jó esélyjel talál munkát, jövedelmet magának 2 hónapon belül, ha Õ utána is csak a kocsmában gépezik..tehát sok minden múlik az ember szabad akaratán.
Aztán van egy réteg, akinek elmondják világosan a hozzáértõk hétfõn, hogy mi várható,szerdára a felére sem emlékszik és utána azt mondja, hogy hülyeség.Vagy ha le van írva a "jóslat" (utálom ezt a szót!)akkor meg képtelen értelmezni, mert funkcionális analfabéta.
És még egy gondolat a tudósokról...bármennyire is furcsának tûnik, nagyon sokan vannak a tudósok között is akik komolyan foglalkoznak ezzel a témával, hisznek is benne és alkalmazzák is (pl. nagyon sok pszichológus,orvos filozófus, sõt még a mûvészettörténészek is)ezeket a dolgokat.De az "általános" tudóstársadalomban többségben vannak a szkeptikusok.
Csak hát olyan világban élünk, ahol divatos dolog fikázni mindent, amit nem ismerünk, ahelyett, hogy kipróbálnánk.Én mindenesetre nagyon bízom abban,hogy lesznek majd rövidesen olyan bizonyítékok, amik alátámasztják azt, amit én gondolok errõl.
1/10
VAZ-2108 2010 szept. 29. - 12:53:50 1/10
(113/502)
Asztro Show, EZO.TV, ez kell a népnek.

Az lesz majd jó mikor valaki felhívja az Asztro Show-t, hogy megkérdezze kit fognak kiszavazni a Való Világ 4-bõl :D :D
1/10
VAZ-2108 2010 szept. 29. - 12:52:11 1/10
(112/502)
Asztro Show, EZO.TV, ez kell a népnek. Mondjuk legalább ezek oda rakták amikor

Az lesz majd jó mikor valaki felhívja az Asztro Show-t, hogy megkérdezze kit fognak kiszavazni a Való Világ 4-bõl :D :D
1/10
tombenko 2010 szept. 28. - 20:08:57 1/10 Előzmény zeplus
(111/502)
Hm. A biológiai kutatások jelentõs részét kémiai/fizikai módszerekkel is igazolják. De bizonyítéknak azt tekintem, ami két eshetõség közül az egyiket erõsen valószínûbbé teszi, mint a többit. Eddig még egyetlen ezoterikus ember sem állt ki valódi tesztek elé, tehát nem eldönthetõ a kérdés, viszont az állításaik annyira szembehelyezkednek a jelenlegi ismereteinkkel, hogy erõsen valószínûsíthetõ a tévedésük. A tapasztalati dolgok pedig pont a természettudományok körébe tartoznak, szóval sikerült saját magadnak ellentmondani. Maga a közvetlen megtapasztalás pedig egyáltalán nem szükséges, ha korrekt vizsgálatokat és megfigyeléseket van lehetõség végezni. Egyébként honnan vagy biztos abban, hogy mûködik? A mûködõképesség eldöntésére az idõ már rég eljött. Eddig senki nem tudta meggyõzõen bizonyítani. De ha valaki mégis tudja, szeretettel várják rengeteg helyen.
Csalók vannak, valóban. Meg vannak olyanok, akik saját magukról is elhiszik, hogy az adott képességük létezik, pedig nem.
Visszatérve: egy szerelõ alapján nem mondhatod. De ha rendszeresen ismétlõdik, igen.
churchil00 2010 szept. 28. - 17:05:02
(110/502)
Ennél mélyebbre már nem süllyedhet az Ezotéria és a Tv-s jóslás mint amit Lomini mûvel... Remélem az ORTT-nél is feltûnik Lomini népbutítása és leveszik ezt a hozzánemértõ majmot a képernyõrõl...
churchil00 2010 szept. 28. - 17:03:15
(109/502)
Ez egy baromság amit Lomini csinál. Zoltán pénztalizmánja sem volt piskóta, de õ legalább készít valamit mégha hókuszpókusz is. De ez a pénzblokk oldás egy óriási baromság, ilyen nincs a világon. Nem tud õ semmit oldani és elvágni és nevetséges ez az 5-4-5-2-1. EMBEREK ÉBRESZTÕ ! LOMINI ÁTVÁG BENNETEKET !!!!!
eperbari 2010 szept. 28. - 13:21:42 Előzmény zeplus
(108/502)
ez az anyagi blokk oldás egy kész átverés!! :D:D:D én már röhögõ görcsöt kaptam ettõl a csávótól.. XD 5,4,4,3,2,1 várjon még magára kell hangolódnom .... hammmmmmm óóóóóóóó ..... és sikerült a blokkot el is vágtam :D:D hogy lehet h ezt vki tényleg elhiszi és felhívja,egyszerûen nem hiszem el h vannak ennyire tudatlan emberek -.- :D még hogy õ az "Agyától" kapja az információkat?? :D és mégis minek hívják föl õt miközben,már kb 5ször feloldotta az egész országot csak úgy spontán, mer õ ilyen "jófej" ja és igen Szabolcs-Szatmár Bereget duplán is XD XD ekkora sz**rt!! Teljes átverés,és ezért õ még pénzt is kap??? :D Azért mert átveri az embereket?? Ez a betegség megállapitást is -.- hagyjuk máááár,minden idõs embernek elmondja az általános ekkor megjelenõ betegségeket -.- amugy is ha annyira "ügyes" akkor miért kapcsolják ki rögtön a betelefonálot,nem is érdekli hogy tapasztalt-e változást,amikor épp melegséget küldd felé? :D:D KÉSZ ÁTVERÉS!!!!!!!!!!! pff :D:D
10/10
zeplus 2010 szept. 26. - 23:24:19 10/10
(107/502)
Tudatlan lennék?Lehet..Bizonyíték kell?Mit tekintenél bizonyítéknak?Ha ennyire járatosak vagytok a tudományokban, akkor azt is tudnotok kell, hogy ha mondjuk van egy felfedezés a biológiában, akkor azt nem a matematika eszközeivel fogják bizonyítani, hanem a biológiával.Tehát az asztrológia és a kártya és a többi mûködését is csak önmagával lehet bizonyítani és nem fizikai, kémiai vagy egyéb , mindenki által elfogadott tudományokkal.Ezek tapasztalati dolgok.De azzal, hogy "én nem hiszem el, hogy ez mûködhet" még te sem cáfoltad meg a dolog mûködését.Ezeket a dolgokat csak tapasztalati úton lehet megérteni és ha nektek még nem volt KONKRÉT tapasztalatok ezekrõl a dolgokról (és nem a "hallottam, hogy mondták, hogy látták", hogy ez csak hülyeség)addig nem várható el tõletek, hogy higgyetek benne.Megfelelõ idõben úgyis ki fog derülni, hogy ti tévedtetek vagy én vagyok a hülye.Remélem így szent a béke?
Éppen ezért én sem akarok senkit meggyõzni arról, hogy mûködik.Ennek az egyik oka az, hogy ezoterikus körökben sincsenek egységes véleményen arról, hogy ezek a dolgok miért és hogyan mûködnek, így erre becsületes választ én sem tudnék adni.Csak azt tudom, hogy nekem mûködik.Én a (15 éves)gyakorlati tapasztalataimat osztottam meg veletek.
Abban sajnos egyetértek veletek (és már ezt is írtam)hogy vannak kóklerek, akik tényleg csak lehúzzák az embereket(pl.Lui Padre, õt is biztosan jól ismeritek)de valójában semmihez sem értenek.
De az általánosítás, úgy érzem, hogy joggal zavar.Én sem mondanám mondjuk az összes gázkészülék-szerelõre, hogy szemét kókler csaló csak azért mert az egyik átverte a kisnyugdíjas nagyanyámat.Remélem, így már értitek, amit mondani akarok...
1/10
tombenko 2010 szept. 26. - 22:38:12 1/10
(106/502)
Tegyük még hozzá a "cold reading"-et, és máris kész a csodajós.
1/10
Vilora 2010 szept. 26. - 14:44:59 1/10 Előzmény tombenko
(105/502)
És mint tudjuk, nem nehéz ráhibázni. Általában nem ügyvédek, doktorok telefonálnak, szal elvidens, h szegény, elkeseredett, tudatlan, többnyire öreg, beteg, párkapcsolat terén kilátástalan emberek hívják végsõ elkeseredésükben a jósokat, nem nehéz tehát kitalálni, hogy anyagi problémákról kell halandzsázni, öregkorban gerinc-derékproblémák, izületi bajok, cukor-szívbetegségek, hasonlók kínozzák õket, ez alapján bárkinek ki lehet találni a gondjait, és eltalálni a tanácsokat. Miért nem mondanak akkor konkrétumokat, és hagyják válaszolni minden esetben a telefonálót? Mint pl amit az elõzõ válaszomban említettem, mikor a fia lopta meg az asszonyt a jós szerint. Rögtön kikapcsolták a nõt, és elköszöntek tõle, nehogy felelhessen, hogy van-e egyáltalán fia. Csak akkor nem kapcsolják ki, ha ilyen semmilyen választ mormog a jós. Például az is nagyon jó, mikor mûtétet lát, kérdezi volt-e? Meglepõdve válaszol a telefonáló, h nem, még soha, erre rávágja a jós (nehogy sz*rban maradjon), hogy hát akkor most lesz. Ilyenekhez nem kell nagy látóképesség, annak kell hinni, aki mellett ott álsz, és akinek nem kell sorolni az életünk dolgait, mégis "látja", hogy hány balesetünk volt, ki halt meg a családunkból, milyen problémánk van konkrétan, van-e párkapcsolatunk, mióta, hogy mûködik, hány gyereked van, hány fiú, hány lány, na ebben kicsit én is hiszek. De a saccolós problémasorolásokban semmiképp.
1/10
tombenko 2010 szept. 25. - 11:30:51 1/10 Előzmény zeplus
(104/502)
Van valami bizonyítékod a mûködõképességére, vagy csak a levegõbe lövöldözöl?
Igen, az orvostudomány fejlett, ennek köszönhetõ, hogy nem halsz bele a diftériába, himlõbe, tetanuszba, stb. Sõt, én nem érem úgy, hogy egyre betegebb lennék. Te az vagy? És képzeld, én gyógyult skizofrént is láttam (sõt tanítottam is, akárcsak autistát). Legközelebb reális állításokat tegyél inkább, vagy maradj csöndben, nem derül ki tudatlanságod.
A jósok, médiumok mûködésérõl meg csak annyit mondanék, hogy a világ nem determinisztikus, tehát egyszerûen lehetetlen, hogy igazuk legyen. Maximum a ráhibázás szintjén.
M4RT!N! 2010 szept. 25. - 11:16:46
(103/502)
De ez akkora hülyeség öcsém...pffff....Csóró öregasszonyokat etetik placebo-val.Nagyon gáz ez az astro f*sz.