diosde 2009 máj. 30. - 21:21:53
(72/412)
Szerintem tiszteletben kellene minden lehurrogó véleményt nyilvánítónak azt a tényt, hogy egy amerikai-litván filmrõl beszélünk...hogy egyáltalán beszélhetünk ilyenrõl...hogyegy pici országunk eredete egyáltalán érdekel valakit a világban. Ezt a filmet mi magunknak, magyaroknak kellett volna megalkotni. A sok "nagytudós" hozzászóló vegye sorrendbe az Attiláról szóló magyar filmeket, és segítsen, melyik jobb és hitelesebb is ennél. Ha van, szívesen veszem/vesszük a javaslatokat. Ha pedig nincs, engedtessék meg mindenkinek, még ennek a filmnek az elkészítõinek is, a képzelet szárnyalása az akkori világról szóló menedemondák, legendák vagy akár kutatások eredményei alapján.
anikóka 2009 máj. 30. - 21:21:35
(71/412)
Nem, ez tök komoly. Bár kiváncsi lennék, kik vallották magukat hunoknak, és milyen alapon. És vajon hol laktak? Pl. mindenki egy adott budapesti kerületben???? :)
SimiHernyó 2009 máj. 30. - 21:18:09
(70/412)
kenne:
,,Attila a hunok, magyarok királya... A finnugor nyelvrokonságot el lehet felejteni... Erre a finneknél már rájöttek és kijavították a tankönyveiket, nálunk ez sajnos nem következett be..."

Remélem nálunk is be fog következni és végre tényleg leesik mindenkinek, hogy a Himnuszban mit jelent az, hogy ,,Bendegúznak vére".
anikóka 2009 máj. 30. - 21:17:12
(69/412)
2005-ben 2381, magát magyarországi hunnak valló személy aláírásával nyújtottak be kezdeményezést az Országos Választási Bizottsághoz a hun kisebbség hivatalos elismertetése érdekében. A Magyar Tudományos Akadémia szakvéleménye szerint azonban nem feleltek meg a törvényi elõírásoknak, az Országgyûlés emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottsága pedig még az érintettek képviselõinek meghallgatása után sem tartotta általános parlamenti vitára alkalmasnak az elõterjesztést.
offtopic
Parafrázis 2009 máj. 30. - 21:05:47
(68/412)
OFF:

Csillagvirággal együtt...

Nem attól rokon egy nyelv, hogy közösek a szavaink, fõként nem területi eltávolodás és többszáz eltelt év után. A nyelvrokonság FELTÉTELEZÉSÉT arra alapozták, hogy NYELVTANUNK hasonló. Magyarul a ragokat, toldalékokat, a mondatszerkesztést stb. nagy hasonlósággal képezzük. Ez azért nagy dolog, és ad (szerintem elég) okot a párhuzamok felmutatására, mert a világon mindössze az összes élõ és valaha is élt nép közül kevesebb, mint egy százaléknál mutatható fel. Hogy mindez véletlen lenne, arra körülbelül annyi az esély, mint hogy "egyedül vagyunk" az egész világegyetemben... :)
tombenko 2009 máj. 30. - 20:58:49
(67/412)
Tök jó, már vannak szélsõliberálisok is? :) Vajon középliberálisok is léteznek? :)
tombenko 2009 máj. 30. - 20:57:36
(66/412)
Attól nem. De vannak bizonyos olyan egyezések, amelyek a közös eredetet, azaz a rokonságot igazolják. Akár tetszik valakinek, akár nem.
zsoleszhun 2009 máj. 30. - 20:51:39
(65/412)
Jujj!!! Sírni tudnék mikor megpróbálnak egy Hun harcost filmre vinni...
Valami bozótvágóval hadonásznak szablya helyett, egyszál ingben mennek hadba bõrpáncél helyett, Attila a hun vezér leugrik a lóról és szalad be a faluba a bozótvágóval aprítani xD

Szánalmas, legalább egy hagyományõrzõ lovasíjászt megkérdezhettek volna...
tombenko 2009 máj. 30. - 20:41:48
(64/412)
Akkor beszélj egy nyelvésszel. Meg fogsz lepõdni, nem attól rokon nyelv, mert értjük a beszédüket. Képzeld el, van olyan magyar zenekar, hogy nem értem, amit énekelnek. Akkor a magyar nyelv önmagával sem rokon?
perry 2009 máj. 30. - 20:39:40
(63/412)
Kicsi buta baba :)
offtopic
meszag 2009 máj. 30. - 20:38:52
(62/412)
nem érti úgyse. :)
perry 2009 máj. 30. - 20:38:21
(61/412)
Kedves Májrém te most transzba estél vagy csak szélsõjobbos gyûlésnek nézed ezt a topicot?
Bár te viszont nyugodtan adhatnád a Nibelungokból : Brünhildét.
10/10
helgasza 2009 máj. 30. - 20:37:45 10/10
(60/412)
Hali!
Szerintetek lehetséges,hogy változtattak a szinkronon? Kb.7 éve adták már.
offtopic
Dantes 2009 máj. 30. - 20:16:34
(59/412)
Ilyeneket ki mond? Hol? Mert én még csak idézgetve halottam, de szó szerint ki mikor hol mondta hogy a korona az svájci sapka, a Szent Jobb meg tetem foszlány( bár ez mondjuk igaz, mert végül is csak egy halott keze..XD) meg szappan tartó a Himnusztól meg fingik...ilyeneket ki mond?
offtopic
7szünyü 2009 máj. 30. - 20:07:16
(58/412)
Vmelyik Monty Python epizód címében volt :D
neugassaman 2009 máj. 30. - 20:05:26
(57/412)
"Cink-menyét".... :D

Ezen bekakkantam..... :):D:)D
Dantes 2009 máj. 30. - 20:04:00
(56/412)
Szerintem ma már senki nem mondja hogy a finnek a rokonaink. Nyelv-rokonságról van szó. Ez tény. De a nyelv alapján még igen sok más nép is nyelvrokon. De ez egészen más kérdés.


Itt viszont a hunokról lenne szó. Akik nem õshonosak és nem az õseink, és nem a magyarok népesítették be az egész bolygót, Jézus sem volt magyar, a sumérok se magyarok sõt az etruszkok sem magyarok.

Lefogadom egyébként a sok angolból átvett szó miatt, 200 év múlva, a sok ,,mélymagyar" azt fogja bizonygatni halálos komolysággal, hogy mi angolok vagyunk, õk a rokonaink, és csatoljuk Londont meg New York-ot Budapesthez mint õsi jussunkat...XD
7szünyü 2009 máj. 30. - 19:58:02
(55/412)
[OFF] "Sakkor ha én Baszk-ni akarok akkor mindig emlékezzem mediterrán õseimre?"
Afrikai, kérem, afrikai! :))) Bár én egész mással foglalkoznék olyankor ;)
"hogy Attila a litvániai Fsreivamégjeksdkjma..."
:DDD Kifelejtetted Árvíz Urát meg Nimirut XD [/OFF]

A film: ahogy azt régebben írtam, amolyan kosztümös-kardos-romantikus kalandfilm. Sztem 1-nek elmegy, de max. a Budapesti Cink Menyét díjat nyerhetné, ha egyáltalán. :)
neugassaman 2009 máj. 30. - 19:53:08
(54/412)
eye 2009 máj. 30. - 19:52:27
(53/412)
Az ilyen tipusú filmeket egy kellemesen eltöltött pár óra reményében szoktam megnézni(aztán vagy kellemes, vagy nem), de semmképpen sem történeti ismereteim frissítésére, netán bõvítésére. Most is jó szórakozást remélek. Azonban, az eszmecsere, mely eredetünk, rokonságunk kapcsán kibontakozott, már önmagában érdekes volt számomra (jelentõs mértékben a kulturált hangnem is élmény a mai világban!). Az nem baj, ha még jelentõs mértékben is eltérnek a vélemények, a lényeg, hogy nem veszett, veszik ki az érdeklõdés népünk multjával kapcsolatban! Ám, aki valóban érdeklõdõ, az utána néz a másik állításainak is és utána átgondolhatja ismereteit. Ettõl még megmaradhat eredeti meggyõzõdésénél, de tán jobban megérti, elfogadja a másik álláspontját.