Téma: átVágó

napraforgó 2012 márc. 28. - 13:20:12 Előzmény monteleone
(37/137)
Igazad van, én szinte minden kérdésre tudtam a választ, de nem hiszem, hogy csak az egyetemet végzetteknek szól ez a mûsor.
Ez a sokszoros csavar egy kicsit sok volt.
Papa13 2012 márc. 28. - 13:09:21
(36/137)
Vágó az egyetlen a témában.Nagy Kedvencenm és örülök, hogy újra láthatjuk. De : Szerintem megint igazam lesz és rövidesen saját kardjukba dõlnek, ahogy anno Hajós Bandi. Szinte minden nap adták az adást. Jessica Albát is megunnám rövid úton ha minden áldott nap egy órát kéne "kezelnem". A csúcskategóriás dolgok egyik ismérve, hogy nincs belõlük sok. DE REMÉLEM MOST AZ EGYSZER TÉVEDEK !
kozmamonika 2012 márc. 28. - 11:26:24
(35/137)
Hát, ennek én is nagyon örültem!! Hogy a srác tegnap ennyit nyert. Csak az a félelmem, hogy nem sok ilyet fogunk látni ebben a mûsorban. Már az is megfordult a fejemben, hogy mivel viszonylag gyorsan (második nap) elvittek egy ekkora összeget, ezért a késõbbi kérdéseket átírták, hogy még nehezebb legyen. Nehogy teljesen kifosszák a kasszát. De lehet, hogy csak én vagyok gonosz. Mindenesetre majd meglátjuk.
9/10
monteleone 2012 márc. 28. - 11:01:30 9/10
(34/137)
Szerintem nem rossz ez a játék, s mindenképp megérdemli a türelmet. Nekem pont az tetszik benne, hogy nem azzal lehet százezreket nyerni, hogy megmondja a delikvens, hogy mi olaszország fõvárosa. Igaz, kiforratlan, s igaz az is, hogy a 3. része unalmasan hosszú kérdésenként. nincs abban annyi, de hát csak észreveszik majd a készítõk is. (ha nem, akkor az átvágó el fog tûnni)
Viszont végre megint van valami a képernyõn, ami a mûveltséggel és lexikális tudással is kapcsolatba hozható. Gundel isteni a maradj talponban, jó a ritmusa a játéknak, de az nem egy mûveltségi, hanem egy keresztrejtvény játék. Fridi jól csinálja a milliomost, de annak semmi köze az eredeti mûvelségi kvízhez, merthogy egy talk-show-t csináltak belõle. A szerencsekerék kisstlílû retro keresztrejtvényjáték mûveltségi aspektus nélkül. A széfben pedig többyire annyira voltak bonyolultak a kérdések, hogy a kistestû keverék kutyám is elég jó eséllyel megfejti. (lsd. mi olaszország fõvárosa)
A tegnap estibõl kifejezetten tetszett sok kérdés, ami mûveltségi és mégis szórakoztató. (U alakú nyelv, Capulet és montague, Damoklész, Jeans-Genova) És nem azért tetszett, mert mindenre tudtam a választ. Viszont egy kisebb csoda, hogy egy mûsorban olyan kérdést tesznek fel, amire másnap is emlékszem. Szerintem inkább örülni kell egy ilyen kísérletnek.

ui: azon jót mosolyogtam, hogy az elsõ adás utáni kommentekben mindenki cinkelte, hogy milyen kicsi a nyeremény. Aztán tessék, a másodikban jött valaki, aki tudott, bátor volt (meg persze biztos szerencséje is volt) s nyert vagy 3 millát. A többi játékban is így megy ez: néha kicsit nyernek, néha nagyot, s néha meg semmit. Szerintem nem lehet ilyen dolgokat egy adásból megítélni.
napraforgó 2012 márc. 28. - 08:12:39
(33/137)
Persze, hogy idegörlõ, ha valakinek "kínai" a válasz. Nekem is az lenne az atomfizika.
Gondolom, azért nem akarnak ennyire rétegmûsort, ezért a kérdéseket igazítani kell az érdeklõdéshez.
napraforgó 2012 márc. 28. - 08:09:59
(32/137)
Én csak tegnap láttam elõször, korábban megfeledkeztem róla, pedig hirdették ezerrel.
Nekem így elsõre tetszett, különösen a villámkérdések.
A harmadik forduló - igaz, vagy sem - kevésbé, mert egy kérdés 3-4-5 különbözõ információt tartalmazott, és valamennyinek igaznak kellett lenni a jó válaszhoz. Ez szerintem túlzás a nyerhetõ összeghez képest.
Ezek a túlságosan összetett kérdések (Damoklesz kardja, lószõrön, Szirakuszában, stb, stb.) az átlagnál bonyolultabbak voltak, nem az átlagos tudást érintõ kérdések voltak. Amikor más játékokon olyan kérdésekkel lehet nyerni, hogy mi Olaszország fõvárosa, ...
Valahol kellene határt szabni azok között, akik alulmûveltek, meg az akadémikusok között.... OK, legyen az átlagnál kicsit följebb, de sok kérdésre még az egyetemet végzettek sem tudnak határozott választ adni. Ha nézettséget akarnak, akkor ezen nyilván változtatni kell...
6/10
greghouse 2012 márc. 27. - 20:40:20 6/10
(31/137)
Ez van. A ker tévék világa, legyél bulvár, legyél alpári, legyél harmincötön alul, vihogjál, jópofizzál, ha csaj vagy domboríts, ha pasi legyenek borostáid meg bánatos kutyaszemeid, kész. Nagyon sajnálom Vágót (bár éhen halni aligha fog), de ez nem az õ világa. Most nézem, negyven percre MAXIMUM nyolc kérdés lehet (tegnap öt volt), annyit kell dumálni, mert nincs másik játékos, pont addig kell tartani. Ha hosszabb, kivágják, ha rövidebb, reklám. És a harmadik harmad unalmas, nincs ezen mit ragozni.
henry 2012 márc. 27. - 20:33:51
(30/137)
Gyerekek ez fájdalmasan gyenge :( sajnálom az öreget, az ötletének nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Meg fog bukni, legalábbis én többet nem nézek felé sem, sajnálom. Erõltetett, izzadságszagú, látszik, hogy még nincs kitalálva, érthetõ, hogy nagy csatornáknak nem kellett. Pedig Vágó papát bírom alapból... Béke vele
Kovács kolléga 2012 márc. 27. - 14:18:30
(29/137)
Az elsõ két rész kimondottan élvezetes, a harmadik viszont szerintem is idegõrlõ.

Ha megkérdeznének, akkor azt javasolnám, hogy könnyítsék meg a nyolc állítást, ugyanakkor legyen egy 15 perces idõkorlát, ami azt jelenti, hogy ennyi idõ alatt végig kell menni a nyolc kérdésen. Annak idején a Jakupcsek-féle Multimilliomos így mûködött, és ez kifejezetten jót tett a mûsor tempójának.
6/10
greghouse 2012 márc. 27. - 13:55:04 6/10
(28/137)
Vajon mi kell ahhoz, hogy nézzék sokan?
1. A nézõ izguljon, és drukkoljon a versenyzõknek (néha az is elég ha ellendrukker mert a versenyzõ nagyképû, de ez kivétel.)
2. Mikor fog a nézõ drukkolni?
...2.a) Ha elég nagy a tét (itt ez nem áll fenn, itt a nagyot most a többi vetélkedõhöz mérem, nem máshoz),
...2.b) Ha izgalmas maga a kérdés/feladvány (itt ez a 3. fordulóban eléggé leszûkül),
...2.c) Ha megfelelõen van a ritmus megválasztva, nem túl lassú, de nem is géppuskaként pereg végig.
3. A megfelelõ csatornán a megfelelõ idõsávban tudják adni. Ehhez, valamint a 2/a. feltételhez pénz kell. Vágó nyilván nem szerelembõl ment az (állítólag saját maga által fejlesztett) mûsorával, mert azt imádja, hanem mert a nagy ker csatornáknak nem kellett. Itt viszont kevesebb a pénz, következésképp kevesebb a nyeremény.

Következésképpen, ha nincs pénz, vagy a 2/b és/vagy 2/c feltételeken kell javítani, vagy több reklámot betenni, mivel az alacsony nézettség miatt a reklámösszeg is alacsony. Másik lehetõség: kockáztatni, hátha megnõ a nézettség, akkor jön a reklámpénz is. Ha Vágó úr kockázatvállaló, akkor ez utóbbira épít.

...Én most nem tenném.
9/10
pneklara 2012 márc. 27. - 13:16:36 9/10
(27/137)
De jó hogy leírtad! Így betekintést nyertünk a kulisszák mögé.
Az a mûsor végét fogja jelenteni, ha a játékos, a mûsorvezetõ és a nézõ is kedvét veszti. Tegnap ez bekövetkezett, de én a kezdeti tapasztalatlanságra fogtam, bár Vágó nem kezdõ a szakmában.
Látszott, hogy kínjában segítette a játékost/Kádár János kérdés pl./, mert szégyen lett volna elveszítenie idõ elõtt a jóra való embert./Mint mikor a tanár osztályában a gyerekek 80%-a elégtelen dolgozatot ír, akkor felmerül a tanárban, hogy netán bennem van a hiba?/A nézõ meg ha azt tapasztalja rendszeresen, hogy "magas ez nekem", akkor odébb áll. Azért írtam, hogy Vágó többet feltételez a nézõkrõl, mint ami a valós helyzet.Vagy olyan kérdéseket túr elõ, ami nem része az alapmûveltségnek. Ilyeneknek legfeljebb a 25 millió elõtt van létjogosultsága, mert aki azt is tudja, az vigye a vagyont!Ennek a tétek tevésének olyan kufár jellege van, megmérgezi a játék hangulatát.
Gondolom az koncepció, hogy ne fosszák ki a kasszát, s milliókat "veszítsenek" a vállalkozáson, de a gyereket sem lehet sokáig szédíteni olyan dologgal, amit soha nem szerezhet meg.
De hiszem azt is, hogy sokan nem is a pénzért mennek oda, hanem a játék kedvéért. Le kellene faragni a látványt, a kötelezõ show elemeket, akár a beválogatás se érdekelne, lényeg, hogy ott ül a versenyzõ, s harcol önmagával.
A reklám az kritikán aluli, idegesítõ, lelombozó - de ez ellen meg mit lehet tenni?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 27. - 12:21:47
(26/137)
"A játék hibája,hogy csak egyetlen jó válasz közül lehet választani"
Ú,ezt azért megaszontam rendesen :DD No,sebaj,érted,értitek...
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 27. - 12:17:41
(25/137)
Érdekes amit írtál,szerintem is az lesz a veszte a mûsornak,hogy túl nehéz.
Egy idõ után nem köti le az embert a 25. olyan kérdés,amire még tippje se lenne és nem túl érdekes 10 percig egy tipródó játékost nézni.
Sajna a tegnapi adásnak csak a végét láttam (a story tv honlapján a legutóbbi teljes adás februári :D) ,de azt is meguntam,nem is tudom mennyivel zárt az utolsó pasas.
Elég komoly tudással rendelkezett,rengeteg olyan információt mondott mellékesen,amibõl látszott,hogy nem buta ember,de a kérdések megfogták rendesen.
A játék hibája,hogy csak egyetlen jó válasz közül lehet választani, ez így rossz.
A tegnapi pasi is 15vagy 25 ezerrõl kezdett el duplázgatni, könyörgöm hány kérdésre kell tudnia a választ,hogy nyerjen 1 milliót?
Ha a milliomost vesszük alapul (ahogy a díszletnél Vágó is tette :D ), ott szerintem egyetlen egy olyan játékos sem volt aki úgy nyert milliókat,hogy minden létezõ témakörben annyira tájékozott volt,hogy a 4 lehetõség nélkül is kitalálta volna a helyes megoldást.
Ilyen nincs.
Ráadásul úgy,hogy itt nincsenek (a 3.fordulóban) bevezetõ, könnyû kérdések.
Valamit Vágó is érezhet ebbõl,ugyanis akit láttam az kétszer mondta a rossz választ és Vágó mindkétszer már-már rápirítva, szépen a jó irányba terelte, ezért nem esett ki rögtön kb. 10 ezer forinttal!

A milliomos egy sokkal jobban kitalált mûsor!
kozmamonika 2012 márc. 27. - 11:10:29
(24/137)
Üdv mindenkinek!
Én is nagyon vártam már ezt a vetélkedõt. Annak ellenére, hogy nagyrészt már elõre tudtam, mi lesz. Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy nagyon különbözõ, nagyon egyéni, hogy kinek mi a könnyû-nehéz, izgalmas-unalmas kérdés. Én elfogult vagyok és elõrebocsátom, hogy a mai felhozatalt tekintve, nekem mindig is üde színfolt lesz Vágó (bármilyen) mûsora. Ezt is nézni fogom, ameddig csak tart. Na mármost pont ezt érzem a gyenge pontnak. Hogy vajon meddig marad mûsoron? Tartok tõle, hogy nem sokáig. Én a múlt héten ott voltam egy felvételen, végigszenvedtem egy felvételi napot. Mert az egy gyötrelem, nem túlzok. Ha itt valaki vontatottnak tartja a második fordulót, az ott megõrült volna, az tuti. Számomra gyorsan véget ért a játék, mert úgy kiestem, mint a pinty. De ezzel nincs is baj, nem nekem való egy ilyen daráló. Számomra az volt a fájó, hogy ott is kiváló játékosokat láttam játszani - és zömmel kiesni. Sokan estek ki a harmadik fordulóban nulla forinttal. Aztán az egyik legyõzõm - õt minden televíziós vetélkedõben láthatjuk, a másik egy szerény srác volt, de nagyon értelmes. Már a felvétel elõtt sokat beszélgettem vele. Csendes, visszahúzódó, de nagyon intelligens pali. Nagyon drukkoltunk neki. Tovább is jut a második fordulóból a harmadikba. Ott aztán olyan g...i kérdéseket kap (már elnézést!!!), hogy az eszem megáll!!! Szerintem nem kéne átesni a ló túloldalára sem. Egyik vetélkedõben nevetséges kérdések 800 000-ért, itt meg pár forintért elhitetik veled, hogy sík hülye vagy, mert ezt sem tudod. Nem lövöm le a poént természetesen, hogy min esett ki a srác, de engem jobban idegesített, mint õt. Õ méltósággal (és az említett intelligenciájával) viselte a kiesést, amit én persze kicsit sem tartok bukásnak. Sõt, attól tartok, inkább a mûsor lesz így bukásra ítélve. Mert a nézõk óhatatlanul fognak szimpatizálni az értelmes játékosokkal és nem szívesen látják majd kiesni õket, vagy azt, hogy hazamennek 45 000,- Ft-tal, mint pl. az én játékostársam. A tegnapi srác is 60 rugóval ment haza, ha jól emlékszem. Szégyen!!! A milliomosban - azt hiszem - most is csak a bugyuta nézõi kérdéssel 100 ezret lehet nyerni. Ez a srác a milliomosból 3 vagy 5 millával ment volna haza. És akkor még a felkészületlenség, a kiforratlanság. Pl. kérdeztünk többen is (a többi játékosra gondolok) szabályokról e-mailben még a felvétel elõtt. Írtak választ, hogy x vagy y. Erre a felvételen kiderül, hogy nem úgy van. Egy héten belül változtattak szabályt. Kabaré. Azon a felvételi napon egyetlen pasit láttunk nyerni viszonylag "nagyobb" összeget. Olyan hihetetlen tudású idõsebb úr volt, akit kb. Vágóhoz tudnék hasonlítani. Na mármost õ is, kb. bruttó 600 ezret vitt haza. A többihez képest tényleg nagy pénz (sõt, szerintem eddig talán õ viheti pálmát - sejtésem szerint), de a tudásához, meg pl. a milliomoshoz viszonyítva mégis egy röhej. Attól tartok, ez tendencia ahhoz fog vezetni, hogy a nézõk elfordulnak majd a mûsortól (nem a játéktól). Elnézést, hogy személyeskedtem, nem is tagadom. Nem savanyú a szõlõ, nem az a bajom, hogy én kiestem. Én nem is érdemeltem mást a mutatott teljesítményem alapján. Az igazságérzetemet zavarja, hogy nagyon jól felkészült, intelligens, gyors észjárású emberek is csalódottan kullogtak ki a felvételrõl. Ez a baj.
Ja, a másik, baj a mûsor építkezése. Az is fából vaskarika. Ugyanis a harmadik fordulóban a másodikban összegyûjtött lóvéddal startolsz. Na mármost a második fordulóban viszont abban vagy érdekelt, hogy mielõbb kitaláld az összefüggést, különben a társad megfejti és kiejt téged. Így viszont minimális pénzzel vagy kénytelen továbblépni. Szóval itt a beharangozott 10 milliót senki sem fogja megnyerni, ezt már most borítékolni lehet. De én már annak is örülnék, ha valaki elvinne 1 millát. Ám tartok tõle, hogy még ilyet sem fogunk látni.
Bocs, hogy hosszú voltam, de ez nagyon kikívánkozott belõlem.
5/10
Józsila 2012 márc. 27. - 10:35:59 5/10
(23/137)
Szerintem gyenge játékkal át elõ Vágó a kvízprofesszorra.A legjobb játéka a LÕIM,és"hab a tortán"anno ami szintén az RTL Klubon(most sokaknak ReTek klub) volt látható a Pókerarc az igazi izgalmas játék volt,és nagy volt a tétje.
mapk 2012 márc. 27. - 10:15:59
(22/137)
Szerintem inkább nézzük az átHágót ,ott mindenki garantáltan elmegy,és van aki nem üres ...:D
Caca254 2012 márc. 27. - 10:09:45
(21/137)
A játék elsõ fele teljesen rendben van. A 3. rész viszont túlságosan lassú, unalmas ráadásul 2 reklám ami elviselhetetlen.
6/10
greghouse 2012 márc. 26. - 23:31:45 6/10
(20/137)
Summa summárum, azt akartam mondani, hogy a kérdéseknek kevesek által tudott, vagy sokak által rosszul tudott ÉRDEKESSÉGEKNEK kellene lenniük, nem szakmai részleteknek. És nem nyújtani mint a rétestésztát, hogy öt kérdés félóra alatt.
6/10
greghouse 2012 márc. 26. - 23:15:26 6/10
(19/137)
Pont ez az egyik gond, a változó tudásszint. Az, hogy ami az egyik szakembernek izgalmas, az a többségnek unalmas. Ezért hoztam fel a K2-t, de hozhatnám, hogy "a világ legnagyobb élõlényeinek többsége az Atlanti óceánban él". A nézõt elkezdi érdekelni, mi lehet a világ legnagyobb élõlénye, és persze nem az, amire sokan gondolnak. De a középkori háborúkat lezáró békék aláírásának helyéül szolgáló német városka neve....biztos érdekli - a történészeket. Pont. A régi Vágóban (amit most Fridike lenyúlt) legalább négy változat közt lehet vacillálni, itt meg...egyszerûen mindig a felét fel kellene tenni és mindig igent mondani, nem megy el üres kézzel a játékos, és kész. Nem nyer sokat, de ha legalább egy kérdést biztosan tud, már elég jó. Lehet számolni.
Nikinka 2012 márc. 26. - 23:01:34
(18/137)
Igen, átjött! :) Muszáj volt leírnom, nem szeretem a helytelen infót! :)
A kérdések összeállítása azért nem lehet egyszerû, mert a nézõk egyénileg változó tudásszinttel rendelkeznek. Mindenkinél mást takar a könnyû, nehéz vagy éppen érdekes kérdés.