Téma: átVágó

kozmamonika 2012 márc. 29. - 16:23:00 Előzmény monteleone
(57/137)
Elhiszem, mert tele vagyok jóindulattal.
A mûsor szerintem számos gyermekbetegséggel küzd és még fog is küzdeni egy darabig - ha lesz rá érkezése. Én sem tudom NEM összehasonlítani a milliomossal. Az egy vérprofi mûsor volt, profi stábbal és minden hihetetlenül flottul mûködött. Az ember csak tátotta a bagólesõjét, hogy ilyen is van. Ott még hanganyagot is rögzítettek, ha jó közönség volt. Azért, hogy egy másik alkalommal alámontírozzák a mûsornak, ha kevésbé volt aktív a közönség.
Ez még nagyon egy induló dolog. Pl. mikor megérkeztünk, azt sem tudtuk, hol kell jelentkezni. Szájhagyományozás útján terjedt, hogy hol, kivel, mikor, hogyan. Kabaré volt, komolyan mondom. A szabályokat az utolsó pillanatban is változtatták. Pl. nekünk még azt írták, hogy a harmadik fordulóban meg lehet állni és haza lehet menni a pénzzel. Kiderült, hogy nem lehet megállni. Aztán még olyan segítségrõl is szó volt, hogy a játékos az általa legyõzött 2 ember valamelyikétõl kérhet segítséget és - jó válasz esetén - felezõdik a tét. Na mármost láttuk, hogy ez sem lesz így, mivel a kiesett játékosokat szélnek eresztették. Mondjuk mi még megvártuk legalább a társak játékát, hisz nagyon drukkoltunk nekik. Nagyon amatõr módon ment az egész. Az elején, mikor úgy kiestem, hogy öröm volt nézni, mondták, hogy tõlem elbúcsúznak. Oké, fordulok, mennék ki az ajtón, ami nem nyílik. Na, szevasz. Irtó ciki volt.
9/10
monteleone 2012 márc. 29. - 14:06:08 9/10
(56/137)
most meg a "hidd" szót írtam két "i"-vel két "d" helyett. pedig ezt is tudom, esküszöm :)
9/10
monteleone 2012 márc. 29. - 14:05:08 9/10
(55/137)
hiid el, hogy tudom, hogy madridot nagybetûvel írják... :) Ha gyorsan írsz, egyszerûbb kisbetûvel írni. Ilyen egyszerû. :)
Dehogy bántottál meg.
9/10
monteleone 2012 márc. 29. - 14:03:48 9/10
(54/137)
Tudom, tudom, hogy más helyzet. nem bántani szándékoztam a játékost. Igen, az ember ott ül, Csokonai beugrik neki azonnal 4 kulcsszóból, Madridnál meg leblokkol. Jól játszott a hölgy odáig.

Kíváncsi vagyok, hogy ez a mûsor fog-e fejlõdni, s ha igen, milyen irányba. A milliomos sok országra tesztelt komplett formátum. A zenétõl a székek távolságáig, s a játékszabályok legutolsó részletig. Sokmillió nézõn, sokmillió dollárból kísérletezték ki mire ideért. Itt meg - ha jól értem a háttérinfókat - nulláról kezdtek mindent. Már ami a tévémûsort illeti.
kozmamonika 2012 márc. 29. - 13:54:11
(53/137)
"Érdekes jószág az emberi tudás, szép nagy részeket hagy kitöltetlenül a sûrû szövetben...:) " - igen, ebben tökéletesen igazad van! Itt vagy rá élõ példának. Biztos vagyok abban, hogy Te is egy értelmes, mûvelt ember vagy, mégis kisbetûvel írod a földrajzi neveket (Madrid, Barcelona). Nyilván, mert nem figyeltél eléggé. Ez mindannyiunkkal elõfordul. Semmi gond vele, csak óvatosabban a kritikával. Remélem, nem bántottalak meg, csak jelezni akartam néhány leheletfinom dolgot.
kozmamonika 2012 márc. 29. - 13:49:52
(52/137)
Hadd védjem meg a játékost (nem elõször). Nem olyan érzés ott ülni, mint otthon a fotelben. Amit otthon tutira tudsz, ott - más körülmények vannak - nem biztos, hogy eszedbe jut. Nem egy természetes élethelyzet a magunk számára, meg még az idegeidet húzzák egész nap, hajnalban kelsz, hogy felérj idõben, stb. A hölgy egy intelligens nõ, biztos vagyok benne, hogy egyébként - normál körülmények közt - biztos tudja, hogy Madrid Sp. fõvárosa. Ott nem jutott eszébe. A Hitchcock-kérdés is nehéz volt, az emberek zöme tényleg azt hiszi, hogy kapott Oscart, holott nem. Sok tévhit él a köztudatban, ettõl még nem lesz valaki alul mûvelt vagy buta. Ilyen pl az is, hogy a Kínai Nagy Fal látszik a világûrbõl. És ez sem igaz, de sokan ezt hiszik. Egyébként Madrid a fõváros, az igaz, de talán azért jut eszébe mindenkinek inkább Barcelona, mert jelentõsebb, pl. ott volt Olimpia is, Sevillában világkiállítás, Cadíz híres hadi kikötõ. Nem annyira dominál a fõváros, mint pl. nálunk, ahol minden Pesten van.
A nézõk. Igen, elég karót nyelt nézõk voltak és kevesen is voltak. Ja, és fizetett statiszták, ami mutatja a mûsor iránti érdeklõdést. A Milliomosnál meg annyi nézõ volt, hogy még zsámolyokat is kellett betenni, hogy elférjenek. Meg volt egy igen talpraesett gegman, aki állatira értette a dolgát. Itt meg.... Nem véletlen na, ötödik unokaöccse ez a mûsor a milliomosnak. Na de ne legyünk telhetetlenek, örüljünk, hogy legalább van valami (a Való Világon meg a Megasztáron túl is).
10/10
offtopic
csikosi 2012 márc. 29. - 13:37:27 10/10
(51/137)
Vágó István nagy tudású kultúrált ember, ez biztos!
Örülök, hogy újra itt van.
Üdv: mindenkinek
9/10
monteleone 2012 márc. 29. - 12:48:53 9/10
(50/137)
A hölgyet, aki épp Spanyolország fõvárosán vacillált nem is kellett sokáig nézni. Tán még annál a kérdésnél kiesett. vagy a következõnél. Az volt a fura, hogy odáig tök pengén játszott. Hogy a bánatba lehet azon gondolkodni, hogy barcelona, vagy madrid? Nem is értem. 4, vagy 5 kulcsszóból megfejtette könnyedén a 2. kört (talán Csokonai volt a megfejtés), aztán meg barcelonázik...
Érdekes jószág az emberi tudás, szép nagy részeket hagy kitöltetlenül a sûrû szövetben...:)
6/10
greghouse 2012 márc. 29. - 12:10:24 6/10
(49/137)
A "nézõket" valahogy sokszor elrontják, az m1 Szeretlek Magyarország-a a másik (szerintem rossz) véglet, ahol sok nézõ van (egyenruhában), az arcukra festett festékkel és a parókával egy focimeccs B-középére emlékeztetve, de ott meg annyira vezényszóra pattannak fel és ülnek le, hogy a Honvédség sírva kéri a kiképzési receptet hetek óta. Vezényszóra felállnak, Fásy Ádámosan imitálják az éneklendõ nóta szövegét, vezényszóra "örülve" tapsolnak, de olyan arccal, mintha közben vastagbél-tükrözést végeznének rajtuk. Én nem tudom, mit csinál ott a rendezõ, a producer. Ja, felveszi a pénzt.
9/10
monteleone 2012 márc. 29. - 12:03:05 9/10
(48/137)
még egyszer: a nyereményekrõl ne akarjunk statisztikailag ítélkezni 3 adás után. Ha lement 2-3 hét, s folyton 10, meg 60 ezreket nyernek, akkor az rém ciki. Sõt nevetséges. (amúgy még akkor is lehet, hogy nézném, ha jók a kérdések, meg a karakterek, de nyilván elvenné a kedvemet kicsit, hogy babért játszanak.)

A nézõkkel kapcsolatban tök igazad van. Elõször azt hittem, hogy nincsenek is. Aztán kiderült, hogy vannak, mereven ülnek a vaksötétben, kb. 2 méterenként leszúrva 1-1. vajon miért így találták ki?
10/10
offtopic
aggodalmas 2012 márc. 28. - 20:51:24 10/10
(47/137)
Javasolnám, hogy Frigiderikusz cseréljen helyet Vágóúrral,
és minden térjen vissza a "normális" megszokott mederbe.

Mert ez így, ebben a formában nemigen fog mûködni.

Sajnos, teszem hozzá. És remélem, hogy ezúttal
nem lesz igazam, bár attól tartok, hogy de.
10/10
offtopic
aggodalmas 2012 márc. 28. - 20:51:00 10/10
(46/137)
Javasolnám, hogy Frigiderikusz cseréljen helyet Vágóúrral,
és minden térjen vissza a "normális" megszokott mederbe.

Mert ez így, ebben a formában nemigen fog mûködni.

Sajnos, teszem hozzá. És remélem, hogy ezúttal
nem lesz igazam, bár attól tartok, hogy de.
10/10
offtopic
aggodalmas 2012 márc. 28. - 20:45:35 10/10
(45/137)
A pénz nem boldogít...
(nem beszélve a hiányáról! ;-)

...engem inkább a (kétszer!?) harminc fõs
nézõközönség fáj egy kicsit, úgy ülnek ott,
mint a madarak a dróton: hellyel-közzel. ;-/
6/10
greghouse 2012 márc. 28. - 20:42:18 6/10
(44/137)
én akkor néztem bele véletlenül pár percre, mikor a nõ azon vacillált, hogy Barcelona-e Spanyolország fõvárosa...!
A harmadik részben. Most akkor tudás alap, vagy nem? Általános iskola, földrajz.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 28. - 20:32:31
(43/137)
16000 is szép összeg, az adózás után 10-12, ha nem lakik messze elég lesz taxira :D
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 28. - 20:25:08
(42/137)
Micsoda izgalmak,már 18 ezernél járunk,atya ég! :)
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 28. - 17:53:14
(41/137)
OK,megy! :D
offtopic
Proszt 2012 márc. 28. - 17:52:11
(40/137)
Na, ha nevetséges, akkor dobj meg azzal a hatvanezer forinttal.
-csengõzoli-- 2012 márc. 28. - 17:48:45 Előzmény monteleone
(39/137)
Szerintem tuti nem véletlen tették a játék elejére , a 3. mûsorba azt,aki 3milliót nyert, kíváncsi leszek ezt ki és mikor fogja megismételni.
Nem az óriási nyereményeket hiányoljuk, egyetértek,hogy ostoba kérdésekkel ne lehessen százezreket nyerni,de itt a másik véglet van.
A nyeremény kb 40%-a adó, így ha valaki 100 ezret nyer,az kézbe 60ezer, és 2012-ben 60ezerért játszani...
Nevetséges összeg.
napraforgó 2012 márc. 28. - 17:25:55 Előzmény monteleone
(38/137)
Most újra végigolvatam a hzzászólásod, és tulajdonképpen egyetértek vele. Szeretem Vágót, meg a kérdéseit, bár némelyik tnyleg kicsit húzós. A játékosok - fõleg a nyertesek nagyon megérdemlik a pénzt!
De valahogy úgy érzem, ha ennyire nehezek a kérdések, akkor a "nép" nem fogja szeretni.