Téma: Avatar

Kovács kolléga 2010 jan. 07. - 13:36:24
(1559/4319)
A filmmel kapcsolatban egy olyan kérdés jutott eszembe, amit eddig még senki nem firtatott (ha igen, akkor bocs, hogy nem olvastam el).
Tehát adódik a kérdés: a film által bemutatott világegyetemben hány értelmes fajt fedezett fel az ember? Hány olyan bolygót vagy holdat találtak, ahol intelligens élet alakult ki? A Na'aviké az egyetlen ilyen, vagy a Pandora lakói csak egy fajt jelentenek a sok közül?

Ha arra gondolok, mennyire nem foglalkoztatta a XXII. század emberét az "indiánok" sorsa, arra kell gondolnom, hogy máshol is élnek értelmes fajok, a Pandora pedig egy a sok lakott égitest közül.
pawky 2010 jan. 07. - 13:23:37
(1558/4319)
ahol sok volt a "mozgás" (csata jelenetek) ott tényleg marha életlen a 3D (még IMAX-ben is)...vagy amikor az elején a fekete cica kergeti Jacket az majdnem, hogy élvezhetetlen 3D-ben.

szóval van még min fejleszteni
pawky 2010 jan. 07. - 13:20:01
(1556/4319)
nekem volt egy ingem ami a normál csokis Magnumot nem élte túl :D
10/10
akkaja 2010 jan. 07. - 12:50:14 10/10
(1555/4319)
Hát... bele-bele olvasgattam néhány hozzászólásba... vegyes, de az biztos, hogy engem lenyûgözött a film! Nagyon sokan úgy vélitek, hogy semmilyen kategóriába be nem sorolható film ez... valóban! De lássátok be szórakoztató és kikapcsol... persze akinek egyéb dolga sincs csak filmeket bámulni annak "joga van" kritizálni! Miért nem próbáltok meg úgy leülni filmet (mesét... stb.) nézni, hogy az szórakoztasson benneteket?
...vagy van egy jobb ötletem: ALKOSS JOBBAT! :S

Fantasztikus film! Nálam maximális 10!!!
10/10
true.believer 2010 jan. 07. - 12:48:12 10/10
(1554/4319)
Másokkal egyetértve: "Gyönyörû, megkapó, izgalmas, lélegzetelállító film. Lehet, hogy a történet kissé elcsépelt és sablonos, de a látványvilág kárpótol mindenért." Bár a történetre sem mondanám, h elcsépelt és sablonos, mert sokaknak biztos a story is jelentett vmit (így nekem is), nem csak a látvány! Várom a DVD megjelenését. :) 10/10

aki még nem látta, egy jó oldal, érdemes megnézni: http://free-web-design.co.cc/create-james-camerons-avatar-movie-poster-in-photoshop-tutorial.html :)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 12:42:27
(1553/4319)
Golyóálló mellényeken mutatták egyszer, hogy egy olyan mellényt, ami kibírta a 357-es magnum-ot, azt egy csigány íjjal simán átütötték :$

Nagyon nagy tud lenni egy nyílvesszõ mozgási energiája is :$
bazger 2010 jan. 07. - 12:35:14
(1552/4319)
....Harcjelenet !..Az öreg elküldi õket, hogy kerüljenek a harci gépek fölé de nem elég gyorsak a fa ledõl....a végsõ harcban ez már sikerül nekik...

megnéztem az Avatart végre!

Corvin (Kabos) 3D

Elõször is a filmet láttam már egyszer elejétõl a végéig PC-n a saját magam átkonvertálta Prism release-t...Aztán többször több jelenetet mert senki nem volt képes (vagy nem is akarták) idõzíteni a magyar feliratot és fogtam magam és idõzitettem és átfordítgattam (szerintem) jobbra mert a felirat a magyar szinkronból készült és hát így nem volt a legjobb.

Amikor megnéztem PC-n akkor több érzés is kavargott bennem...KB ilyenek: felkavaró, dermesztõ, mesés,...persze voltak kicsit gagyis jelenetek...de összeségében tetszett és ezért is csináltam a feliratot mert így élvezhetõbb volt a film (nekem).

3D (Az elsõ élmény):

Elõször is a TS verze után arra számítottam, hogy über éles kép, ragyogó szinek, plusz a (az elmondások alapján szuper) 3D !!

Amit kaptam:

Lehet velem van a baj de egyátalán nem jött át amit a vásznon láttam. Elsõnek jöttek a bemutatók 3D-ben: Toy Story, Shrek ahol is a szinvilág jó volt bár már akkor éreztem, hogy valami nincs rendjén. Ha levettem a szemüveget akkor teljesen tiszta élénk szineket láttam, ha rajtam volt a szemüveg akkor mintha egy kis szürkés alapszin került volna az egészre amitõl egy árnyalattal az egész sõtétebb és tompább lett..
Ez a szürkeség sajnos az avatar filmen végig rajta volt és ami a legjobban zavart, hogy egyátalán nem volt éles a kép...nem is tudom, hogy írjam le dolgot de nagyon nem erre számitottam. Valahogy olyan volt az egész mintha egy kamerás verziót kivetitettek volna a vászonra..., tompa szinek, ez az egész szürkés háttérszin...ilyesmi. A 3D hatás pedig szintúgy (talán a szinek miatt és a nem túl éles kép) nem volt valami nagy dolog.

Egy dologra tudok gondolni, hogy a szemüveg az ami nem a legjobb minõség és emiatt volt az egész. Bár meg kell mondjam néha mikor film közben levettem a szemüveget akkor is ilyen szürkés szineket láttam.

Gondolkozom az IMAX 3D kipróbálásán de ezek után egy kicsit bizonytalan vagyok...
10/10
Scarecrow 2010 jan. 07. - 11:30:13 10/10
(1551/4319)
Ezt én is megfigyeltem, hogy a végsõ csata alatt jóval közelebb repülnek a gépekhez, így a nyílvesszõk könnyedén átütik az üveget, az Otthonfa lerohanásakor viszont messzebbrõl és alulról lõnek. A nyílvesszõk ott is megsértik az üveget, de át nem törik.
pawky 2010 jan. 07. - 11:20:15
(1550/4319)
Egy komment a harcjelenetekhez..

egyesek nem értik, hogy lehet, hogy az elsõ támadáskor a nyilvesszõk simán lepattantak a helikopterekrõl míg a végsõ csatában meg simán átvitték a plexit.

Marha egyszerû fizika: az elsõ támadásnál (Otthon Fa) a Na'vik a talajszintrõl lövöldöztek felfelé..és ugye garavitáció meg mozgási energia, meg nem merõleges felület, stb...magyarul csoda, hogy eltudtak lõni a gépekig.

Míg a végsõ csatában a mozgó sárkány mozgási energiája hozzáadódott a nyil energiájához és a gépeket is teljesen megközelítették és merõlegesen rálõttek a fülkére...Mellesleg a na'vik 3m-esek, így gondolom egy kicsit erõsebb a karjuk mint az emberé, szóval az is plussz energia..
pawky 2010 jan. 07. - 11:08:59
(1549/4319)
egyetértek, az Avatar sem a sci-fi sem a fantasy (sem más) kategóriában nem állja meg a helyét...szóval marad a mese. Abból pedig sok "kategória jegyet" használ. Egyenes történetvezetés, a karakterek jellemét már cselekedeteikbõl meg tudjuk határozni: egyértelmû ki a rossz, ki a jó. Hasonlóan az értékek a két oldalon szintén egyszerûek: pénz vs. természet....szóval egy történet ami 8-88 éves korig befogadható és emészthetõ.
Don Alberto 2010 jan. 07. - 10:47:12
(1548/4319)
menyus hozzászólása azért erõltetett volt, bár a törpös, az jó rész az SP-bõl :o) az IQ-mat firtató kérdésre a válasz : mensa tag vagyok. köszönöm az értékes hozzászólásokat: wukovskynak, és pawkynak, igazatok van, sok mindenben -bár a HK-n kívül a többi sem sci-fi, de szvsz az Avatar sem az. Sajnos mindig van egy-két lehurrogós ember, de ezért is jó fórumot olvasni, és ettõl még nem leszünk rosszabbak (még õk sem), és akkor sem ha Gyõzit nézünk, vagy ha könyvet olvasunk (Merlét, és Vonnegutot szeretem). Valóban nem összehasonlítható filmeket írtam, és igen, engem is lenyûgözött a Na!vik világa, gyönyörû volt. És a 3 várva-várt mondat : Emberek elmennek energiáért, ami egy természeti nép területén (ill. alatta) fekszik. Azok sem a meggyõzésnek, sem az erõszaknak nem engedve nem hajlandóak átadni azt. Az emberek harcba szállnak velük, és több ütközeten belül, természeti segítséggel ugyan, de az õslakosok gyõznek. FIN
UI: Ja, és nálam a túrós csusza a nyerõ :o)
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 10:19:43
(1547/4319)
Na most akkor elemezzük már végig a csatajelenetet.


Két fõbb egység jön, egy légi, és egy gyalogsági.

A légi egységet éri az elsõ támadás, ahol is a hatalmas csata nem tudom minek nevezzem, és a kisebb helikopterek felül kerekednek és porrá lövik a dezertõr Michelle gépét, valamint a navi szárnyar harcosokat.

A földön ugyan ez a helyzet, az elsõ lelkes támadás után az erõsebb és jobb páncéllal rendelkezõ földi erõk a modern fegyvereikkel szétzuzzák, és szétgergetik a millicia szinten szervezett navi lovasságot.


Vagyis totális gyözelem, semmi nem állhat a gyözelem, vagyis a bombák ledobásának útjába.


Ekkor jön az, amire nem számítottak, ugyanis nem hittek Évá-ban

MERT HA HITTEK VOLNA, AKKOR NEM TUDTÁK VOLNA ELPUSZTÍTANI, DE MIVEL NEM HITTEK

így nem is számoltak vele, és nem is gondoltak arra, hogy Évá utasítást ad a pandora összes lényének, hogy megtámadni az embereket, és

Ez a páratlan fordulat döntötte el a csata végkimenetelét, vagyis azt, hogy az emberek kudarcot vallottak, a navik pedig gyöztek.


Lehet, csak az én megérzésem, de eddig vagy nem játszottatok egy stratégiai játékkal sem, vagy mindig easy-ban agyon cheat-olva vittétek végig.

A parancsnok stratégiája jó volt, és nem becsülte alá a Navi-kat, ennek többször hangot is ad, hogy attól még, hogy nem látjuk Õket, itt vannak, tartsák nyitva a szemüket.


Dömperek mi, édes Istenem, hova kerültem.


Áhhhhhhh, ez áhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 10:13:47 Előzmény BUG01
(1546/4319)
De arra az orszarvú szerû lényekre nem számítótt senki, amúgy pedig azok lassú mozgású, könnyen kicselezhetõ gépek voltak, amik fordulú kõre igen agy, vagy lassú lehetett, tehát nem egy jó manõverezõ képességgel rendelkezett.

Látom, nem egy filmet néztünk :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 10:11:38 Előzmény Hummel150
(1545/4319)
Azért elég vesztésre álltak a csatában, a totális diadal és gyözelem kapujában, amikor egyszer csak olyan történt, amire igazán nem lehetett számítani, vagy Évá közbe avatkozott, az billentette vissza a csata kimenetelét a navik javára, errõl azért ne feledkezzünk el.

Az alaptaktika tökéletes volt. A bombázó jól megvolt védve, és tele volt "big boy"-kal (a hatalmas bombák beceneve). Egy helikopter akkora bombákat nem tudott volna elvinni :$
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 10:05:18 Előzmény BUG01
(1544/4319)
Uhhhh, ennyi baromságot össze hordani.


Németország, és franciaország, meg anglia magának köszönheti a bajt.

Ha az európai elvégezné az alantos munkákat, akkor nem kellene betelepíteni.

De mivel a német nem szeret szemetet szedni, meg takarítani, ezért behozták szemetesnek a törököket, meg takarítani, meg egyebek.

A franciáknál ugyan ez a helyzet az algirokkal, behozták öket az alantos munkákra, most pedig a fejükre nõttek.

Valahova csak akkor lehet bevándorolni, ha van rá igény, meg akarják.

Lásd 10 éve nálunk az erdélyiek.

Mondjuk nekik most már jobb otthon, és mennek vissza, lassan mi fogunk átjárni dolgozni erdélybe, emg szlovákiába
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 09:59:56 Előzmény BUG01
(1543/4319)
Elõször is add meg másoknak a tiszteletet, és használd a válaszgombot, hogy tudjuk mikor kinek válaszolsz.

A civilizálatlan népek pedig azért szaporodnak úgy, mert nem védekeznek, illetve gépesítetlen még a mezõgazdaságuk, és sok munka erõre van szükség, nem véletlen volt azelõtt faluhelyen is annyi gyerek, most már nálunk sincs ott sem, mert nincs rá szükség.

Amúgy pedig mind kínában, mind indiában megfogták a szaporulatot, és india is az egyik legfejlett országok között van már a világon.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 09:57:38 Előzmény BUG01
(1542/4319)
Na de mi miatt sivatagosodott el, azért mert kecskéket telepítettek el, amik tövestõl tépik ki a fûveket, ami aztán nem köti meg a talajt, amit elhord a szél, stb.

Valamint a széndioxid kibocsájtás, és még sorolhatnám.

Egyébként nem lenne semmi gond, mert ha százmilliós periodusban figyelgetjük a föld éghajtalatát, akkor pármilliós ciklusokban felmelegedések és lehülések követik egymást, vagyis a természet, és a benne élõ teremtmények tudnak alkalmazkodni.

Ez megint csak rossz példa volt.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 09:52:44 Előzmény BUG01
(1541/4319)
http://www.youtube.com/watch?v=ML1OZCHixR0


Nem tartom valószínûnek, hogy láttad eme klasszikus mûremeket, de azért csak csak.

Lényeg a lényeg, hogy a csímpánzok is állandó háborúban állnak egymással, pedig Õk még csak emberszabásúak.

Amúgy pedig az, hogy régen nem voltunk ilyenek, az neked idõ távlatában mit jelent.

Mert 2000 évvel ezelõtt a római birodalom bizony már ezt csinálta, leigázott népeket, kifosztotta õket, elhurcolta rabszolgának, stb.

A mai ember pedig erkölcsben nem sokban különbözik a Rómaitól

Akkor amikor 90-es években Michael Jordan éves reklám fizetése a Nike-nál elérte ugyan azt, mint a távolkeleti üzemekben dolgozó összes munkás éves fizetése, akkor azt hiszem, ezt hivhatjuk rabszolga munkának.
offtopic
wukovsky 2010 jan. 07. - 09:48:03 Előzmény BUG01
(1540/4319)
Még szerencse hogy nem Te vagy az emberiség vezetõje.

Miden egyensúlyban van mindennel, egy faj sem terjeszkedhet a többi, és önmaga rovására.

Ha gazdaságilag elemzem neked, az utobbi 10-20 évben Kína óriási teret nyert, de ez annak a rovására ment, hogy a többi országban vissza esett az ipari termelés, ergó nõtt a munka nélküliség, ergó elõtt utóbb nem fogják tudni megvenni még az olcsón elõállított kínai termékeket sem. Tehát kína ideig óráig lenyomott mindenkit, de ezzel a tettével egyúttal elkönyvelte önön bukását is, hiszen ami piacokat meghódított, és megszerzett, abban elért monopóliuma miatt azokat a piacokat rövid idõ alatt kizsákmányolva terméketlenné teszi.

szerezhet új piacokat, vagy elbukik, az ûrben mehetsz más bolygóra, de itt a földön minden véges.


Tehát mindenki addig terjeszkedhet gondnélkül, ameddig a takarója ér. Az ember már a legvégsõ határokat feszegeti, és mivel sok az ilyen értelmes hozzáállású ember mint Te, addig fogunk a szakadék szélén táncolni, amíg bele nem esünk :$