Téma: Avatar

buncow 2010 jan. 20. - 12:49:13
(2399/4319)
szerintem is nehezen összehasonlítható, csupán a hisztériára gondoltam, ami övezi mindkét filmet, csakhogy szerintem ez nem lesz egy olyan tartós hisztéria mint pl. a Gyûrûk ura esetén volt, ennyi. Meglehet védeni a kedvenc filmünket, de azért ha elolvasol néhány kommentet - amiben szinte Jake Sully-ként írnak a filmrõl - hát kicsit érdekes, az ember elgondolkodik, hogy ezeknek az embereknek tényleg ilyen szar az életük, hogy ennyire menekülnének ebbõl a világból?
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 12:48:33 10/10
(2398/4319)
Pedig bizony anno nagy port vert fel a kiszivárgott novella.
Az ábrázolás szerinted csak képi lehet? Mert ezek szerint nem lehetséges leírni semmit sem, aminek van képi vonatkozása úgy hogy az megfeleljen neki. Kidobhatjuk az összes elbeszélõ irodalmat, regényt, szépirodalmat stb. Ajjaj, bajok vannak az érveléseddel.
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 12:45:49 10/10
(2397/4319)
Hát ez valóban így van. Sokan már átesnek a ló másik oldalára. Számomra az ilyen kékre fessük magunkat, meg komolyan szerelmes vagyok Neytiribe (pedig jó kis szexi Navi cica :)) és Pandorára akarok utazni stb. már túlzás, talán kissé beteges is.
Én azon szoktam kiakadni, hogy sokan olyan dolgokat említenek meg, hogy ez innen meg onnan lett szedve, melyek elõtt már meg volt írva az egész Avatar. Sõt, még az Avatar kikerült papírra vetett novellácskája elõtt is meg volt írva sok minden. És szinte minden film meg van írva és ki van találva valahol. Tulajdonképpen Ádám és Éváig vissza lehet menni, de legalább a bibliáig és ókori Görög stb. irodalomig.
Tény, hgoy Avatar egy kliséhalmaz és csak archetípus karakter van benne, de ez szándékos. Egy gyönyörû, hibátlanul elõadott fantasy mese. Semmi több. Nem szabad másnak látni.
buncow 2010 jan. 20. - 12:44:50
(2396/4319)
avataros vérmókus, igen, biztos voltam benne, hogy te már 1994-ben olvastad az avatar "novellát" amiben te elolvastad, hogy hogy néznek ki pontosan a návik, komolyan, megszerzem azt a """novellát""" .. nem hiszem, hogy bárki hallott 1-2 évvel ezelõttig az Avatarról, vagy ha igen, akkor csak nagyon kevesen, vagy lehet csak én vagyok az egyetlen akinek fingja nem volt, hogy készül egy ilyen film? Mint mondtam, nem a warcraftban találták ki az elfeket, de õk ábrázolták elõször ilyen formában õket, szerintem még jóval az elsõ avataros képkockák elõtt...
10/10
offtopic
Semprini 2010 jan. 20. - 12:39:25 10/10
(2395/4319)
Szerintem az Avatar (jogos és megérdemelt) sikere nem hasonlítható az Alkonyatot övezõ idióta tinihisztériához, már csak a két film színvonalának többezer fényévnyi különbsége miatt sem, a példa teljesen rossz.
buncow 2010 jan. 20. - 12:37:14
(2394/4319)
és mint mondtam szeretem az avatar filmet, szerintem is jó, de néhányan kicsit túllihegik a filmet, ez kb. olyan mint mikor az alkonyat után minden 12 éves tinivámpír akart lenni, meg robert pattinson vagy kicsoda - csak azért tudom mert van ilyen a családban:)) - csak most mindenki kék návinak képzeli magát és hajlamosak úgy írni a filmrõl, mintha benne lettek volna a filmben..
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 12:32:48 10/10
(2393/4319)
A könyves dologban egyetértünk, de abban hogy más tészta hogyan ábrázolnak valamit már nem igazán. Kicsit még gondolkogj rajta, hogy miért. Talán leesik.
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 12:31:31 10/10
(2392/4319)
A 3D engem nem hatott meg, jópár 3D filmet láttam már. Újabb tévedés ez is.
Az a bizonyos párbeszédféle konkrétan inkább novella, mint forgatókönyv és nem 80 oldal, hanem bõ 200. 1994-ben szivárgott ki a netre, tehát akkor mikor a Warcraft elsõ része megjelent, amiben nem voltak elfek.
Ebben részletesen le van írva, hogyan néznek ki a Navik és nem jelent semmit, hogy esetleg akkor még nem voltak megrajzolva.
Sajnos egész érvelésed bukta Warcraftos-WOWos vérpistike. Ha csak ezt az oldalt ismered inkább meg se szólalj.
De még ezelõtt is volt jó pár regény, ahol hasonló élõlények és repülõ szigetek vannak. Csak sokat kéne olvasni :D
10/10
stonerack 2010 jan. 20. - 12:23:55 10/10
(2391/4319)
Szerintem nagyon is felébredt és nagyonis objektív. Az írás is nagyon jó , amit belinkelt! Ezt a gagyi képet meg minek linkelted be? ránézek és hányingerem lesz olyangusztustalan forog tole a gyomrom.
buncow 2010 jan. 20. - 12:21:29
(2390/4319)
jah és könyvben már szerintem szinte mindent megírtak, leírtak, viszont az egy teljesen más tészta, hogy hogyan ábrázolnak valamit képernyõn..
buncow 2010 jan. 20. - 12:18:59
(2389/4319)
jah, a wc 3-ról lemaradt az évszám, 2002:)
buncow 2010 jan. 20. - 12:17:11
(2388/4319)
Megint egy elvakult avatarmaki, aki a mozi után nem bírt felébredni a háromdés látványvilágból:) Hallod, majd ne felejtsd el kikapcsolni a caps lock-ot ekkora lolozás után:) Ha ennyire über tájékozott vagy akkor utasítások helyett akár közölhetted is volna azokat az iszonyatosan érdekfeszítõ tényeket:) Bocs, de nincs tudomásom semmilyen avatar novelláról, azt hittem, hogy James Cameron írta az egész forgatókönyvet:) Ha jól tudom még 1994-ben írt egy 80 oldalas párbeszédfélét az avatarhoz, de az aligha kavarhatott nagy port, viszont 1992-ben már volt egy Avatar-os rajzfilm, aminek a neve az Utolsó esõerdõ, amiben el akarják pusztítani a tündérek otthonfáját vagy mi stb:) Nem WOW fan vagyok, hanem warcraft fan:) Amúgy senki nem állította, hogy a Warcraft találta ki az elfeket, viszont a warcraft vitte õket elõször ilyen formában képernyõre - az embernél majdnem kétszer akkora, kékes, hegyesfülû lények, akik egy csodálatos, meseszép erdõben élnek harmóniában a természettel:) De, hogy évszámokat említsek a warcraft elsõ része 1994-ben jelent meg - amiben még igaz, nem voltak elfek - a második rész amiben már elfek is voltak 1995-ben, a warcraft 3 - amiben már ugyanúgy ábrázolták az elfeket mint a wow-ban. A wow pedig ha jól tudom 5-6 éve jelent meg és nem hiszem, hogy 5-6 évvel ezelõtt vagy akár korábban, te vagy akárki más bármilyen képet is láthatott volna egy Návi-ról:) Ja és egyik játékot sem a megjelenésük évében kezdték fejleszteni, ami még - 1-2 év:) Szóval te avataros "vérpistike", ha csak az egyik oldalt ismered inkább tartsd meg a véleményed..
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 11:57:56 10/10
(2387/4319)
:D:D:D:D Még egy elvakult WOW vérpistike, aki utána sem néz a doglonak.

1. Nézz utána, hogy az Avatar novella mikor is szivárgott ki a netre és amibõl a képet szedted mikor is készült. :D
2. Nézz utána, hogy, hogy az elfek mióta rendelkeznek hegyes fülekkel a fantasy regényekben.
3. Nézz utána, hogy a beidézett játék legapróbb elemei melyik fantasy regényekben és filmekben találhatóak meg.

LOOOL. Epic fail.
buncow 2010 jan. 20. - 11:49:32
(2386/4319)
elismerem a bõre színét nem találtam el túl jól és a füle is hosszabb:)
buncow 2010 jan. 20. - 11:29:32
(2385/4319)
nem azt mondom, hogy egy az egyben olyanok, de az alapvetõ tulajdonságaikban nagyon hasonlóak egymáshoz, ja és akkor, hogy még pontosabb legyek, Pandora hasonlít a játékból Outland-re, ami szintén az ûrben valami hold féleség, ahol szintén vannak repülõ sziklák, ahol szintén vannak világító gombák egyes tájain, stb., Na mindegy, már így is túl van lihegve a téma, nekem ez a véleményem, szerintem nagyon sok a hasonlóság, persze az elvakult avatar fanok úgysem fogják észre venni, de ez már az õ dolguk:) szóval részemrõl ennyi.
10/10
yesname 2010 jan. 20. - 10:32:21 10/10
(2384/4319)
A sok agyatlan, aki szerint nincs semmi mondanivalója Avatarnak, aki szerint igen szar film, meg mindenki akit érdekel inkább olvassa el ezt Horváth Gergely elemzését.
Az eddigi legjobb írás a filmrõl amit olvastam. Így kell önmagától elvonatkoztatva objektív elemzést írni, amibe benne van a hiányossága, de az is hogy ennek ellenére 10 millió emberbõl 9 milliónak miért 8-10 pontos:

http://divany.hu/Kettos-latas/totalis-orgia-az-avatar-tamadasa

A legtöbb fikázó olyanokba köt bele, amit minden filmnél el lehet mondani. Nagyrésze ha neki nem sikerült a moziélmény, hát szegény keresi az okokat. Nincs olyan film aminél ezt nem lehetne megtenni.
Sajnos nagyon sokan átgondolatlanul, ész nélkül olyanokat tudnak mondani hogy a röhögõgörcs kerülget sokszor. Csak 5 percet kéne gondolkoznia egyeseknek, nem pedig szajkózni amit hallottak máshol. Ha nem tetszett, hát nem tetszett. Ha tetszett, hát tetszett. Ez van. Mindenesetre a magas nézõszámhoz képesti teetszési indexet nézve elmondható, hogy az Avatar nagyon jó film. Csak van, akinek nem adja meg azt az élményt, amit 90%-nak igen.

A 3D bevétel pedig alig tesz ki 20%-ot egyébként. Az inflációs lista pedig szerintem óriási marhaság, mert semmit sem számol bele. Pl. a home computer fejlõdését, warez terjedését, reálbér növekedését stb. A legpontosabban úgy lehetne talán kiszámolni, ha belekalkulálnák az átlagbér/jegyár arányát. Megtekintés szempontjából viszont olyan lista kellene, ami az eladott jegyszámot tartalmazza.
10/10
Scarecrow 2010 jan. 20. - 07:33:36 10/10
(2383/4319)
Nem sok mindent látok a képekbõl. De hány fantasyban szerepelnek repülõ sziklák? Hány fantasy szereplõnek van hegyes füle? Szerintem nem hasonlít arra a lényre, amelyet beszúrtál. Csak te akarod belemagyarázni.
A na'vik megalkotása, rendben, nem túl egyedi, de nem is csak úgy összevagdosott. Pandora bolygója kisebb, mint a Föld, ezért kisebb is rajta a gravitáció, ahogy mondja Quaritch is, ezért a fizika törvényeibõl adódóan az ott élõ lények nagyobbakra nõhettek, mint nálunk, és a na'vik is ezért olyan magasak, illetve ha az arányaikat megfigyeljük hozzánk képest kecsesebbek, karcsúbbak is. Nagymacskásak, amelyre utal a farkuk is, a hegyes fülük magasabban helyezkedik el a fejükön, mint nekünk, 4 ujjuk van (egyes tudósok szerint mi is elvesztjük majd az evolúció folytán a kisujjunkat, mert feleslegesnek tartják), az embernél nagyobb, ha úgy tetszik sárga anime szemük, és amely nekem nagyon tetszik: macskaorruk. A hajuk is érdekesen van megcsinálva, érdekesek az ékszereik, és nem csupán kékek, de tigrismintázattal is rendelkeznek: minden na'vi mással, mint a földi nagymacskák.
10/10
stonerack 2010 jan. 20. - 02:39:33 10/10
(2382/4319)
ez tokjo milyen ugyesek..... : )
buncow 2010 jan. 19. - 23:53:48
(2381/4319)
:)
buncow 2010 jan. 19. - 23:52:48
(2380/4319)
:)