Téma: Avatar

Egy a sokból.. 2010 márc. 07. - 00:20:27
(3279/4319)
Tiszta Pocahontas... jó nyilván most még baromi jónak számit a film /s tuti hogy annak is fog /,mert a nép ilyet még nem látott, és elsõre nagydurranás... de azért nálam nem 10/10, persze látványvilágra ez nem vonatkozik, de avatar fanatikus sem leszek.
1/10
ethan47at 2010 márc. 06. - 23:14:00 1/10
(3278/4319)
Szerintem ez a film gagyi. Jó a látványtól magam alá pisiltem, de a sztori, mármint ha ezt a valamit lehet sztorinak nevezni, közröhej. Sablonos Pocahontas történet, sablonos cselekmény, sekélyes karakterek. Akkor akartam kimenni a moziból, amikor a fickó ráugrik a nagy piros madárra. És a fantáziadús Pandora! 6 lábú lovak, kicsit más orrszarvúak. Zseniális mondhatom. Teljes fantáziátlanság jellemzi a filmet, és semmi nincs benne, amit már nem láttunk volna 7szer meg még 14szer más sci-fikben, vagy fantasykban. Full lopás/koppintás minden. Sci-fiként egyáltalán nem állja meg a helyét, ugyanis hiányzik belõle a mondnaivaló, ami a Sci-fi lényege. Ja, nem, van benne mondnaivaló: csúnya emebrek tönkreteszik a Földet, és leigáznak másokat. Akik tök hasonlítanak az indiánokhoz. Fúúúha, milyen meglepõ téma, és milyen fordulatos a cselekmény. Hol van ez a nagy sci-fikhez, olyan sztorikhoz, mint amiket Isaak Asimov, vagy Timothy Zahn írt? Kanyarban sincs. Ez nem Sci-fi. Ez 10 éveseknek készült bugyuta modern Pocahotnas filmecske. Ennyi. Meg egy csattos bambi.
motorobi 2010 márc. 06. - 21:11:19
(3277/4319)
Titi86, te mit is tettél már az asztalra? Ja hogy még semmit!!! Látszik. Majd ha tudsz valami maradandót, lesz jogod így beszélni, viszont addigra nem fogsz, mert rá kell hogy gyere az alkotó munka nem is olyan egyszerû. Az élet bármely területén.
Crazy Horse 2010 márc. 06. - 00:41:16
(3276/4319)
Azért fikáznak agresszívebben, mert érzik, hogy azok helyett is hallatni kell a hangjukat, akik amúgy szintén fikáznának, de a vártnál jobb látvány miatt mégsem teszik :)
10/10
offtopic
Semprini 2010 márc. 06. - 00:16:55 10/10
(3275/4319)
Pont, hogy nincs arányosan több fikáz, csak akik fikázzák azok aránytalanul agresszívabban teszik. :-)
Crazy Horse 2010 márc. 06. - 00:09:28
(3274/4319)
Hogy miért mentek be rá ennyien és miért tudott kasszát robbantani? Hát én nem tartozom a fanatikus rajongók közé, de azt kell mondjam azért, mert Cameron egy abszolút profi filmes.

0. Eddigi munkái alapján már a neve is garancia arra, hogy kiváló moziélményt kap a nézõ.
1. Olyan sztorit írt, amit gyerektõl a felnõttig (szinte) mindenki át tud érezni és azonosulni tud vele, + még aktuális utalása is van a mai világunkra.
2. Lenyûgözõ színes látványvilágot teremtett, mindezt a kor legfejlettebb filmes eszközeivel, és 3D animációjával (motion capture).
4. Bölcsen kivárt amíg mindenki számára elérhetõvé válik a 3D mozizás, így úttörõ technikai újdonságként mutathatta be a filmet, nem kicsit növelve az élményt.
5. Profi volt a bemutató idõzítése (a tél, az év vége elõtt idõszak csúcsszezon a mozizásban), és az ezt megelõzõ nagyszabású reklám kampány is.

Ha a fentiekbõl csak 2 nem állt volna, akkor sztem most fele ekkora hipe-olás sem lenne körülötte. De van. És mivel az átlagosnál sokkal többen mentek el rá, így értelemszerû, hogy arányosan fikázóból is több van.
9/10
Szappan* 2010 márc. 05. - 23:57:55 9/10
(3273/4319)
Már egy másik topicban is írtam ,azért azt érdemes / érdekes összehasonlítani, hány hsz. érkezett az Avatarra, és mennyi a riválisokra! A tartalmuk is beszédes, még mindig az Avatart húzzák le legkevésbé, de a mennyiségi különbség döbbenetes!
És ezt nem lehet a költségvetésre, vagy a látványosságra fogni! A dupláját még talán, nagyvonalú vagyok, a tripláját is lehetne arra fogni, de a 300(!)-szorosát nem!
Ez a film érzelmeket generál, (még ha egyszerûeket is, de ez illik a filmhez) hatással van az emberekre, emlékezetes, a legtöbben újra megnézik, és ugyan mi mástól lenne jó egy film? Nincsenek benne mélyfilozófiai gondolatok? Kalandfilmbe nem kell!
A konkurencikban még ennyi sincs! Egy elenyészõ kisebbségtõl eltekintve totál hidegen hagyja az embereket!
És a legfontosabb: Ki más dönthetné el, hogy mi a jó film, és mi nem, ha nem a nézõk?! Nem egy rakás befolyásolható zsûri, vagy néhány csehszlovák mûvészfilmen nevelkedett kritikus, hanem pl. néhányezer ember, mint mi, itt.
10/10
offtopic
Semprini 2010 márc. 05. - 23:52:54 10/10
(3272/4319)
Oké, rendben, értelek. Én se hódolok be egyetlen filmnek sem divatból, tõlem aztán lehet akármekkora kultusza mondjuk a Becstelen brigantyknak vagy a Sötét lovagnak, számomra igencsak közepes filmek. Viszont sztem érdemes elgondolkozni az Avatar bevételi mutatóin és a pozitív kritikák döntõ többségén, hogy talán mégse annak a pár fikázónak van igaza. Egyébként te is 9 csillagot adtál rá, úgyhogy nem értem ezt a nagy ellenállást, de mindegy. ;-)
9/10
kachorra 2010 márc. 05. - 23:37:53 9/10
(3271/4319)
sajnálom, hogy nem tudok kielégítõ választ adni, de ettõl még ugyan az a véleményem, ami semmit nem jelent. de a tiéd sem. sõt, tulajdonképp senkié sem, aki isteníti, vagy éppen fikázza. mert hát kik vagyunk mi? az biztos, hogy az összesített vélemény nagy dolog, de külön-külön, felesleges kivédeni egy valamit, mert kit érdekel? hidd el, tapasztalatból tudom, hogy sz*rnak másra. azonban el kéne fogadni más véleményét is. úgy gondolom. amúgy meg szerintem roh*dtul nem sikkes, én pl nem ismerek senkit, aki ne szeretné, és ez is idegesít. amúgy meg ne hidd azt, hogy a divatp*csa típusból származom. lehet, hogy 17 éves vagyok és a lányod lehetnék, de akkor sem kell ez alapján megítélni. irtózom mindentõl ami divatos, és menõ. azt hiszem ezt még nem írtam. és tudod mit? szerintem pont ezért idegesedek be attól, hogy meghallom: avatar. annyira felkapott, a csapból is ez folyik, az ilyet meg rühellem.
10/10
Csirkejozsi 2010 márc. 05. - 23:05:11 10/10
(3270/4319)
Szerintem James Horner is megérdemelne egy Oscart a zenéért. Fantasztikus...
10/10
Semprini 2010 márc. 05. - 22:30:55 10/10
(3269/4319)
Hát ez nekem nem válasz, persze értem én, valamiért nehezedre esik elismerni, hogy az Avatar aránytalanul jobb film, mint azok voltak vagy legalábbis hatványozottabban jobban érdekelte az embereket mint eddig szinte bármelyik film, a legkultikusabb alkotásokat is beleértve (azok ugyanis csak jóval a mozibemutató után lettek kultfilmek, míg az Avatar a mozibevételekbõl robbantott kasszát). Lassan szinte már ott tartunk, hogy sikk lesz fikázni az Avatart és nekiugranak annak aki dicsérni meri, de ez semmit sem von le a film értékeibõl és státuszából. hogy mi lesz 1-2 év múlva, azt meglátjuk, az is lehet, hogy ezután többen fognak moziba járni mint eddig, bár ezt erõsen kétlem, szerintem jó ideig nem lesz film, ami megközelítené bevételi szempontból.
9/10
kachorra 2010 márc. 05. - 22:17:01 9/10
(3268/4319)
szerintem az emberek 1-2 évvel ezelõtt tartottak az ilyesmitõl. de csak szerintem. majd meglátjuk innentõl mi lesz.
9/10
Szappan* 2010 márc. 05. - 19:55:21 9/10
(3267/4319)
Érdekes, hogy Sigourney Weavert és Alient említed, nekem a "kezes-lábas" harcirobotról jutottak eszembe. (Alien 2. Meg a Matrix 3.)
10/10
gerhajdu 2010 márc. 05. - 18:31:45 10/10
(3266/4319)
Te, ezt nem is vettem észre.
fc.kenyér 2010 márc. 05. - 18:22:14
(3265/4319)
Végre megnéztem ddd-ben, kedvezményesen.

Bízom benne, hogy nem olyasmirõl fogok írni, melyet már pár ezren leírtak elõttem.
A moziból három dolog maradt emlékezetes a számomra:

1) Cameron kifejezte mély tiszteletét Sigourney Weaver színésznõ elõtt, aki négy, egyenként több mint másfél órás filmben próbálta elkerülni, hogy egy undorító, kedvezõtlen ph értékû szájjal bíró lény csemetéje belemásszon. Most legalább a saját egyszerû ember lelke költözhetett egy önzetlen na'vi testébe.

2) A szuper-romboló bombákat 2100valahányban is emberkéz fogja kitolni (!) és lehajítani az idegen (bár feltûnõen az indiánokéra hasonló (lehet, hogy az inkák még tovább menekültek Machu Picchu-ból???)) kultúra nyakába, bele.

3) Az USA tényleg harcolni fog Venezuelával, ha ez a Chavez még sokat ugrál ("hallom katona, zörgött a bokor Venezuelában").

Az Avatart tényleg érdemes megnézni. Valóban legnagyobb erénye, hogy miközben nézed, mindent elfelejtesz. Azóta is próbálok visszaemlékezni.
10/10
gerhajdu 2010 márc. 05. - 18:16:46 10/10
(3264/4319)
Én is örülnék neki, de szerintem ez a 3 nem kétséges.
10/10
Semprini 2010 márc. 05. - 18:13:46 10/10
(3263/4319)
Az Avatart eleve értelmetlen dolog kis költségvetésû mûvészfilmekkel, kamaradrámákkal összehasonlítani, azok számára kéne egy külön kategória az Oscaron és akkor nem kéne a megaprodukciókkal versengeniük. Az Avatar pedig akkor is az marad, ami, ha egyetlen Oscart sem kap (de persze fog, háromnál kevesebbet egyszerûen nem TUD kapni, de én az 5-7 közti számot reálisabbnak tartom)...
10/10
asz0089 2010 márc. 05. - 18:10:28 10/10
(3262/4319)
Abszolút ilyenekért érdemes moziba járni, de, hogy sem Cameronnak nem adnám oda a rendezõi díjat, sem a legjobb filmnek járó Oscart, az is biztos.
Mindennek van határa azért, talán.
10/10
Semprini 2010 márc. 05. - 18:05:53 10/10
(3261/4319)
Én a magam részérõl rendkívül csalódott leszek, ha nem kap legalább 6-7 Oscart (szinte az összes technikai kategóriában esélyes, gondolom). Hogy ezek közt ott lesz-e a legjobb rendezõ- illetve film díja, hát, erre nem mernék fogadni...
10/10
gerhajdu 2010 márc. 05. - 18:00:52 10/10
(3260/4319)
Szerintem 3 díjat mindenképp megérdemel a film:
legjobb vizuális effektus
legjobb rendezõ (ezen nem fogok vitázni)
legjobb látványvilág (ha a többit nem, ezt egyszerûen meg kell kapja).

A legjobb filmre jelölteket ugyan nem mind láttam még, de megint azt a "Nekik is adjunk egy esélyt!" hozzáállást érzem az akadémia részérõl. Közben olyan érdektelen némelyik, hogy nagyon.