Téma: Avatar

5/10
Petrisz 2010 máj. 03. - 03:17:23 5/10
(3519/4319)
Nekem nagyon nem tetszett, de Cameron filjeit mindig addig hájpolják, hogy bedõlök nekik, pedig tudom, hogy max. egy látványtechnikailag okés, ám amúgy számomra gyenge közepes film lesz belõle. Persze ennek is van létjogosultsága. Mindenkinek megvan, mekkora agytorna kell ahhoz, hogy egy kulturális alkotás gondolkodásra inspirálja, és valami megértésre jusson. Vannak dolgok, amiket nem értek meg, de az ilyen viszont nekem már messze túl szájbarágós és fekete-fehér. Persze ez így a jó, végülis egy csomó embernek ez az, ami fogyasztható, erre való a populáris kultúra. Bennem van a hiba, ha ettõl a filmtõl többet várok. Jó mozizást mindenkinek.
5/10
vuliem 2010 máj. 02. - 14:18:43 5/10
(3518/4319)
Én személy szerint hatalmasat csalódtam ebben a filmben. Oké, elismerem, hogy DVD-n néztük meg szobatársammal, nem pedig moziban... De nem a látvánnyal volt baj.
A vizuális megvalósítás nekem tetszett, noha nem sok újat tudott felmutatni, amitõl leesett volna az állam. Aki már látott valamit a Magic: The Gathering világából, az inkább érzi nyúlásnak ezt a képi világot, mintsem eredetinek (fõleg gondolok itt a lebegõ sziklákra). Meg merem kockáztatni, hogy azt mondjam, abból sokkal látványosabb filmet lehetett volna összerakni. De összességében ez is kiváló.
A színészi játékkal is meg voltam elégedve, nem azt mondom, hogy a jellemek nagyon eredetiek lettek, de tény, hogy nem voltak rosszak.
Ami szinte a teljes filmélményt elbaltázta, az a történet. Úgy ültünk le haverommal a kóterban a laptop elé, hogy ha ilyen precízen kitalálták a látványt meg a világot, akkor valami ultraszuper, hiperkirály, fordulatos történetet raknak össze mellé... nem pedig egy Pocahontast scifi köntösben! Amikor tíz óra tájában vége lett a filmnek, mindkettõnk azzal az érzéssel állt fel, hogy nem volt rossz, de még egyszer biztosan nem nézzük meg. Inkább akkor újra elõvesszük a Szökést, azon legalább lehet izgulni, és nem lehet kiszámítani minden másodpercét elõre.

10/5
De csak a kliséhegybõl álló történet miatt.
delamico 2010 ápr. 29. - 22:37:04 Előzmény könnycseppek
(3517/4319)
Igen, ez így van. Szóval hagyd csak nyugodtan.
Azok a filmek, amiket többször megnézek, általában elsõre igen nagy élményt nyújtanak. Talán - az Avatarral ellentétben - ezért nézem meg õket újra és újra.
könnycseppek 2010 ápr. 28. - 21:59:01 Előzmény delamico
(3516/4319)
Rendben, akkor mindkettõnknek jó volt:-D


"A film egészére akkor tudtam volna koncentrálni, ha nem valami olyat látok, amiben folyamatosan tudom, mi lesz a következõ képkocka."
Ezt a logikát nem nagyon értem, de nem is baj. Csak az jutott eszembe errõl, hogy azért van, amikor az ember többször is megnézi ugyanazt a filmet és mégis jól szórakozik, pedig ilyenkor szintén lehet tudni, mi lesz a következõ képkocka:-)

A Pocahontas eddig sem érdekelt, de végülis sztem már nem is fog, hiszen tkp már láttam, nemigaz? Hisz' -ahogy mondtad- ugyanolyan, mint az Avatar, csak 'kék és photoshop' nélkül;-P:-)
7/10
hap9 2010 ápr. 27. - 23:46:04 7/10
(3515/4319)
ezen a trailer-en mindig szakadok :D
6/10
mudibarát 2010 ápr. 27. - 19:10:30 6/10
(3514/4319)
Aki tud angolul, az mindenképpen nézze meg!
http://www.youtube.com/watch?v=6dIOw2sffHI
Nagyon nagy(és nagyon igaz)!
Amúgy én sem laknék Pandorán. Nagyon zavarna, ha minden világítana... És ideje lenne felismernünk, hogy a mi Földünk ezerszer jobb és szebb mint holmi Pandora! Ez a világ is gyönyörû, nem kéne folyton elvágyódni!
No mindegy.
4/10
feketekave 2010 ápr. 25. - 19:19:55 4/10
(3513/4319)
Ezt a filmet is bele lehet dobni abba a "tipikus" kalapba. Gyengécske. A színészóriások csak játszogatnak, az egész movie egy egész estés rajzfilm inkább, mint korszakalkotó mestermû. Aki játszott már számítógépes játékokkal, annak ez a képi világ, nemhogy újat nem nyújt, de kimondottan bóvli hatású. Érdekes, hogy mégis milyen sok embernek tetszik, dehát ugye a Barátok közt-nek is komoly rajongótábora van.
Abszolút semmi eredetiség nincs benne, csak és kizárólag "parasztvakítás" a csillogó-villogó világ, olyan mélyenszántó mondanivaló mellett, mint az emberi gonoszság, kapzsiság.:P húha.....hihihi
9/10
Jedi Lovag 2010 ápr. 25. - 15:14:34 9/10
(3512/4319)
Kritika töllem:
Roszra számítottam de kellemesen csalódtam.A szinészek nagyon megfelelõek,és a karakterek jelleme is annyira kidolgozott,hogy szinte igazi személyek lehetnének.A na'vik kinézete elejinte nem tetszett de meglehet szokni és rájön az ember,hogy egész szépek ahoz képest amilyenek.A film mondanivalója az,hogy az ember milyen önzõ,mindent magának akar és képes lerombolni azt amit a természet készített,tehát védeni kell ami van mert nem a pénz a lényeg.És még megmutatta,hogy a vadonban élõ indiánok milyen jól megismerik a természetet és mennyire öszhangban élhetnek vele.A csatákban történõ események néha nagyon túlzásokba estek de a látványvilág egyszerûen tökéletes.A végsõ csata leginkább a Jedi visszatérbõl emlékeztetett arra mikor az Endor erdõbolygón az õslakos ewok macik szembeszálltak az õ kis kezdetleges fegyvereikkel a modern techikával rendelkezõ birodalom ellen.
10/9
10/10
Shapira 2010 ápr. 25. - 09:12:54 10/10
(3511/4319)
Vincent? Eddig minden kommentje, amit láttam, ócsárolt egy filmet, vagy bármi mást.
10/10
offtopic
Semprini 2010 ápr. 24. - 10:44:11 10/10
(3510/4319)
Na ja, az borítékolható volt, hogy nem csak a mozikban, de Blu Ray-en is rekordokat fog dönteni a film - még "fapados" kiadásban, extrák nélkül is. Én azért megvárom a bõvített, extrás változatot.
10/10
Luigi87 2010 ápr. 24. - 10:18:34 10/10
(3509/4319)
Az most áprilisban megjelenõ DVD/Blu-ray lemezeken nem lesznek extrák, csak a film. Majd úgy kb. november körül megjelenik egy Bõvített extra változat, a film kb. 6 perccel lesz hosszabb. Amerikában augusztusban pedig újra moziba kerül a bõvített változat. Amerikában 1,5 millió blu-ray lemezt adtak el, de ez csak 22-én.
Az XPRESS csapat ezt a levelet írta:
A film BLU-RAY változatának Magyarországra szánt teljes mennyisége már elõrendelésben elfogyott a kiadónál. Mi természetesen minden eddig beérkezett elõrendelést tudunk teljesíteni, és várhatóan a következõ napokban beérkezõ rendelésekkel sem lesz probléma, de a még rendelhetõ mennyiség már nálunk is nagyon korlátozott!
offtopic
delamico 2010 ápr. 23. - 17:56:05 Előzmény könnycseppek
(3508/4319)
Én még jót is röhögtem, szóval ez nem biztos.
És kb pont erre akartam kilyukadni. Az újszerûség az, hogy nem indiánok, vámpírok, hibridek stb van, hanem Navik. A csillogás sajnos nem újszerû, Steph Meyer ezt (az egyet) ellõtte.
A film egészére akkor tudtam volna koncentrálni, ha nem valami olyat látok, amiben folyamatosan tudom, mi lesz a következõ képkocka. Így sajnos el kellett merülni a kellemes-kellemetlen részletekben.
Nem keresek csomót a kákán, mert akkor hosszabb lett volna az a komment, és ha neked tetszett, akkor örülök, hogy James Cameron nem fog csõdbe menni (nem mintha fenyegetné a veszély) és hogy kikapcsolódtál.
A Pochahonthast nézd meg; sokkal jobb. Abban is vannak kis röpködõ izék, szent fa, meg extrém hajviselet és henna. A bõrük réz, nem kék. Csillogni sajnos nem csillog, de pár év múlva biztos felújítják. :DD
10/10
Arkagyin 2010 ápr. 23. - 17:46:20 10/10
(3507/4319)
Komolyan Vincent neked mi a nem "gyenge" film? Mert még nem láttam azt, hogy bármirõl is pozitívan írtál volna.
10/10
Shapira 2010 ápr. 22. - 21:45:31 10/10
(3506/4319)
Bizonyíték az interjúra:

http://filmuniverzum.avpuniverzum.hu/?p=8218

http://filmbuzi.hu/archives/2010/04/21/vazzeg-cameron

http://filmdroid.blog.hu/2010/04/21/az_avatar_masodik_resze_a_pandora_ocenjara_fokuszal

A fenti linkek mindegyibéken megjelenik az interjú eredeti, vágatlan formára való hivatkozása. AZAZ MÁSODIK ÉS HARMADIK RÉSZ LESZ (NEM TUDOM, HOGY EZEN MIT KELL ANNYIT GONDOLKODNI, MÁR JÓPÁR HÓNAPJA BEJELENTETTÉK), ráadásul valami konkrétat is megtudtunk velük kapcsolatban. Cameron azt mondja, Pandora óceánjai is ugyanolyan gyönyörûek és érdekesek lesznek, mint az erdõk. Bár kíváncsi vagyok, hogyan fognak kihozni valami nem erõltetettett sztorinak ebbõl az óceános dologból.
10/10
Shapira 2010 ápr. 22. - 21:41:12 10/10 Előzmény booki
(3505/4319)
Bocs, de pár napja csináltak interjút Cameronnal. A fontosabb dolgok, amik kiderültek belõle: a második részben fontosak lesznek Pandora óceánjai, a harmadikban pedig más bolygókra, holdakra is ellátogathatunk (és ez most 100%-os bizonyosággal igaz, nem kacsa!!). Az biztos, hogy kevesebb idõbe telik megcsinálni, mint az elsõ részt, és hogy megpróbálják kevesebb pénzbõl is (bár ez Cameront ismerve nem fog sikerülni, hiszen mindig kér még egy kicsit a forgatás alatt a büdzséhez). Az, hogy lesz folytatás, már tulajdonképpen januárban teljesen nyilvánvaló volt.

Amúgy ez a mostani DVD/Blu-Ray-kiadás nem tartalmaz semmi extrát, werkfilmet, miegyebet, csak a filmet, szóval ha valaki valami ilyesmire vágyik, ne vegye meg. A bõvített változatra õszig kell várnunk. Egyébként megjelent két könyv is a filmmel kapcsolatban magyarul - egyik Pandora élõlényeirõl, az RDA-ról meg összeségében a filmben felbukkant dolgokról szól, a másik pedig arról, hogy hogyan vitték vászonra ezt az egészet. Én az utóbbit már megvettem, és mondhatom, gyönyörû egy kötet! Mindenkinek ajánlom - cím: Avatar: James Cameron varázslatos világa. Jó sok kép és leírás van benne minden egyes lényrõl, masináról, tájról, ami felbukkant valamiféleképp a filmben - néhány vázlatot maga Cameron rajzolt.

Ja és szerintem ez az újra moziba küldés már egy kicsit a kapsziság fogalmába esik. Nem elég Cmaeron a 2,7 milliárd dolláros bevétel, azaz az abszolút a legtöbbet hozó film címe? El kell érni a 3 milliárdot is?
könnycseppek 2010 ápr. 21. - 21:20:18 Előzmény delamico
(3504/4319)
Jamárna... akkor én azért nem tudom fik... öhm lehúzni ezt a filmet, mert nem láttam a Pocahontast?:-P:-)

Illetve, ha láttam volna, akkor sem jutna eszembe, hogy egyfajta mércének vegyem. Mert most, hogy így beszélünk róla, valóban ... hasonlóságnak hozhatnánk példának a hupikék törpikéket, mert itt is kékek, de pl. csillognak, ami viszont újszerû (;-P); vagy hozhatnánk a Mátrixot, mert itt is csatlakoznak, de a nem egy hegyes izével, hanem a hajukkal, ami végülis újszerû;-)

Természetesen ezzel nem meggyõzni/rábeszélni akarlak, csak gondoltam megemlítem, hogy sztem felesleges összehasonlítgatni és a kákán is csomót keresni;-)
Persze, ha eleve nem köt le (mert máson jár az eszed;-)), akkor nehéz is a filmre koncentrálni (és nem csak egyes részleteire), de szerencsére "ízlések és pofonok különböznek"; én pl. beültem és megnéztem és kikapcsolódtam -úgy tûnik, én jártam jobban;-)
booki 2010 ápr. 21. - 20:26:59
(3503/4319)
Konkréten folytatás nem biztos, de Cameron azt mondta, hogy a nyáron kijön egy bövitett verzió, ami a mostani filmben is benne lett volna csak nem készült el idöben! Szóval szerintem nem a legjobb film de a látvány nagyon szép!
1/10
fcbarcelonafan 2010 ápr. 21. - 20:03:54 1/10
(3502/4319)
Nem volt valami jó....sõt nem tetszett.
Érdekes kis film volt, de láttam már jobbat......
Semmi nem fogott meg a filmben!
6/10.....
10/10
Luigi87 2010 ápr. 19. - 22:18:10 10/10
(3501/4319)
Amíg van rá nézõ, sztem addig nem veszik le a mûsorról a mozik.
10/10
Shapira 2010 ápr. 19. - 17:26:23 10/10
(3500/4319)
Megjelenik 3D-ben, csak valamikor szeptember környékén, és szerintem egyáltalán nem harmatgyenge 2D-ben. Én csak úgy láttam, ennek ellenére életem eddigi legjobb mozis élménye volt.

Az mondjuk elég érdekes, hogy néhány CinemaCity-s moziban még most is vetítik - elvégre két nap múlva jön ki DVD-n és Blu-Ray-en Amerikában, itt meg 28-án.