Téma: Avatar

forg 2011 jan. 04. - 13:18:35
(3799/4319)
Ja, és a 'pocahontas' dolog az helytálló, elég csak elolvasni a farkasokkal táncoló, rövid leírását a porton.
forg 2011 jan. 04. - 13:11:49
(3798/4319)
Én csak azt mondom hogy asztori egy szar, unalmas, sablon. És azért ilyen sikeres mert valószínûleg a leglátványosabb filmek egyike, tetszett nekem nem arról van szó, csak abból a rengetek pénzbõl amit beleöltek miért nem lehetett egy normális forgatókönyvírót találni. Bár lehet direkt volt így, kicsit sok lett volna a jó sztori meg a látvány.
offtopic
wukovsky 2011 jan. 03. - 23:16:17 Előzmény forg
(3797/4319)
Nem, egy kicsit el vagy tájolodva, a történet egy az egyben Pocahontás egy másik bolygón.

De nem az alaptörténet volt a lényeg, az egy egyszerû vonalvezetésû lineáris esemény.

A lényeg inkább azokon az apró momentumokon volt, amikor dszek szkáli szépen lassan megszûnik ember lenni, és bele szeret ezzel együtt Neytiribe.

Az a sok elkapott pillantás, stb.

Azon felül az emberi jellem, vagyik, hogy az ember azért jött erre a világra, hogy uralma alá hajtsa, ehhez két alapvetõ tulajdonsága volt, az egyik az értelem, a másik pedig, hogy képes volt bárkit és bármit elpusztítani, ami az útjába állt :$

Tökéletes párhuzamot vonhatnánk akár az iraki konfliktussal is, habár Cameron kategorikusan kijelentette, hogy nem háború ellenes filmet készített, a valósággal való bármilyen egyezés csupán a véletlen mûve.

Ha felülemelkedsz a látványon, és jobban megnézed, akkor nem is olyan egyszerû a történet, illetve egyszerû az, de nagyon alaposan és részletesen kivitelezett.

A nagy csata jeleneteknek én sem vagyok híve, ezért is álltam fel majdnem a karibtenger kalózai 3 végén, már untam.

De azt leszámítva jó volt a film, sõt még az sem volt olyan vészes, mert szépen sorjában harcotl mindenki, és nem a fõgonosz meg a jó harcotl 10 percen át
offtopic
wukovsky 2011 jan. 03. - 23:06:27 Előzmény akela70
(3796/4319)
Nos azért a ragadozókat semmiképpen sem tartanám jobbnak. Azt aláírom, hogy Cameronnak nem ez a legjobb filmje, de csak úgy egy vacak film nem döntöget rekordokat, és nincsenek olyan hülye emberek, akik 3 szor nézik meg imax-ban :$

Az avatar története lehet, hogy egyszerû, de kidolgozottsága jó, és következetes.

A ragadozók története még egyszerûbb, de a kidolgozottsága mégis egy kalap ....
5/10
BadSanta 2011 jan. 03. - 16:47:18 5/10
(3795/4319)
A 10 éves unokaöcsém is ezt mondja a Kacsamesékrõl, igaz még õ sincs tisztában vele, mit jelent az "alap", és a "kult", de a minõséget már nagyon harapja. Sebaj, sok ideje van még tanulni... :D

5 pont - de csak az ügyes technika miatt ilyen sok
10/10
norapoluf 2011 jan. 03. - 16:30:38 10/10
(3794/4319)
Alapfilm és kult film...

Mindenki aki mást mond, annak rossz a minõség érzete...

10/10
forg 2011 jan. 03. - 16:09:03
(3793/4319)
Ez a film egy kalap szar, nem tudom valaki észrevette-e már elõttem, de a sztori az egy az egyben a farkasokkal táncoló egy másik bolygón. Tényleg jól néz ki, de ennyi. A történet egy nagy szar, legalábbis így, hogy amikor néztem, olyan volt mintha már százszor láttam volna.
1/10
akela70 2011 jan. 03. - 15:21:59 1/10
(3792/4319)
Asszem félreértettél, a hozzászólásommal nem az ultragagyi Predatort magasztalom, hanem az Avatart húztam le a Predator szintje alá!
wukovsky 2011 jan. 03. - 11:20:03
(3791/4319)
Ha az ultra gagyi predatorsssssssss-t, hangsúlyoznám, hogy sssss, vagy többes szám, mert a predator arnold-al a föbb szerepekben az egy hatalmas film klasszikus, szóval ha azt jobbnak találtad, akkor csak szánni tudlak.
1/10
akela70 2011 jan. 03. - 07:37:37 1/10
(3790/4319)
Hülyeség, nagyon sajnálom, hogy elpazaroltam az életembõl 3 órát. Ezért a 3Ds ruhába bújtatott bõdületes marhaságért Oscar jár? Ennél még a Predator is szinvonalasabb volt.
5/10
peti2006 2011 jan. 02. - 01:55:19 5/10 Előzmény Tromb
(3789/4319)
Egyébként pont rátapintottál a lényegre. Ott van ugye a Star Wars, Gyûrûk Ura, Harry Potter vagy akár az Alkonyat, ahol ugye egy "új" világot tökéletesen kitaláltak, minden hozzávaló kellékkel. És az egészet körülveszi egy különleges történet (leszámítva a csattanót). Na pont ez hiányzik az Avatarból. Egy más sztorival szerethetõbb lenne.
Az egész hasonlít a spanyol hódítók korára, amikor az aranyért harcoltak és kiirtották az õslakosokat.
Ha az Avatar látványa nem lenne 200%-os, semmi sem mentené meg a süllyesztõtõl.
5/10
peti2006 2011 jan. 02. - 01:44:13 5/10
(3788/4319)
Most megnéztem másodszor a filmet, és bár jobban tetszett, mint nyáron, továbbra is fenntartom, hogy a filmet magát csak a CGI tartja össze. Mert valljuk meg õszintén, a története már lerágott csont, így tényleg a látvány az, amiért érdemes rá szánni az idõt.
Továbbra sem tetszenek azok a kék lények, amikkel egyszerûen képtelen vagyok azonosulni. Pláne a fõszereplõvel, holott ez lenne a lényeg. Attól mert valami humanoid, nem feltétlenül szimpatikus ld. Majmok bolygója. Sokkal szívesebben láttam volna a Na'vik helyett Csillagok háborújában szereplõ zord kinézetû lényeket. Így való igaz a mondás, mely szerint a kevesebb több lett volna.
Viszont ahogyan elnézem, már 8,8-an áll a port indexe, tehát a hiba bennem van.
Nem baj, majd a 2. része talán jobban bejön.
Jobblator 2010 dec. 31. - 16:46:23
(3787/4319)
Sajnos nem 3D-ben láttam a filmet, így a látványvilága csak részben tudott kibontakozni. Miután megnéztem a hagyományos módón, nagyon szeretném látni egy teljesen új képi világgal. Óriási élmény lehet. Nagyon precízen ki van dolgozva a filmben elénk táruló világ. (Sok díjat fog besöpörni.) Lenyûgözõ nagytotálokkal tágítja ki a térérzetünket a végtelen irányába, és nemcsak vízszintesen, hanem függõlegesen. Tériszonyosok számára külön élményeket tartogat. Olyan helyekre visz, ahol nagyon szeretnénk lenni, és nem csak nappal, hanem éjszaka is káprázatos világ tárul elénk. Meseszerûen varázslatos, mint tündérország, de mivel egy idegen bolygón kapjuk mindezt, nem gondoljuk túlzásnak, hiszen egy másik világban ugyan-úgy minden lehetséges, mint a mesében. Különben is elvárjuk, hogy a másik világ az legyen, más.
A navik (õk az õslakosok) viszont sok másságuk, ami csak külsõségekben (méret, bõrszín, testfelépítés, furcsák, de szépek) merül ki nagyon olyanok, mint mi. Tudományosan ugyan fejlettebb az emberiség, (hiszen mi mentünk oda, navikat is tudunk gyártani) de a világlátásunk, érzelmi intelligenciánk alacsonyabb szinten van. Mi kapzsik vagyunk, agresszívek, Õk harmóniában és békében élnek a világgal. (Nagyon szépen bontakozik ki a filmen a navik ezoterikus kapcsolata a környezõ világgal) Bennünk emberekben, tombol az ego és ebben azok sem kivételek, akik a jó oldalon állnak. A navikban erõs az õsi mi tudat, a közösség, és a világ jólétén keresztül vezetik le saját életüket.
A film történet kapcsán óhatatlanul a gyarmati idõkre asszociálunk. Jön a gonosz, otromba és tudatlan (spirituálisan) fehér (vannak félvérek is, de a fõgonosz az fehér) ember a technikai fölényével és elveszi azt, amire szüksége van. (Most nem az arany áll a középpontban, hanem valami érdekes nevû érc.)
Három hatalom jelenik meg, három személyen keresztül a telepesek világában és vetélkedik egymással. A legmarkánsabban jelenlévõ a katonai hatalom, üzenete, hogy erõszakkal mindent meg lehet oldani. A tudományos hatalom, üzenete, hogy megismerhetõ és reprodukálható bármi, ami körülöttünk van. Az utolsó a pénzügyi hatalom, számára csak a haszonelvûség a fontos. Leginkább a háttérbe húzódó, de a végére kiderül, hogy mind a hadsereg mind a tudomány csak azért van, hogy a profitszerzést szolgálja.
A film alaptörténete nagyon emlékeztet a Pocahontas cselekményére, ami nem baj, de nem is jó. Morális igazság az õslakók oldalán van, de a nyers erõt a fehérek képviselik. Szinte sajnálom az amerikaiakat, amiért az „õstörténetük” így indult, ennek ellenére nem szenvednek identitási problémáktól a múltjuk miatt.
A film leggyengébb eleme a sekélyes cselekményszövése, nincs több szálon futó összekuszált eseményláncolat, csak egy végzet felé tartó kibontakozás. A film szereplõinek karaktere is adott, megvan a jó és rossz oldal.
Ha nem lenne a lenyûgözõ látvány csak feszengve lehetne végigülni a 2 és fél órát, de én azt mondom dõljenek hátra és élvezzék az utazást.
9/10
Atis189 2010 dec. 28. - 18:40:41 9/10 Előzmény LaciG
(3786/4319)
Na az ilyet bírom.. apám te aztán nagyon érthetsz a filmekhez, ha ennyire jól ismered a receptet ahhoz, hogyan kell kasszasikereket csinálni. Ahelyett hogy tisztelnéd egy kicsit a munkát amit belefeccöltek az alkotók, színészek/kaszkadõrök és - igen - az író/rendezõ/producer. De nem, te tudod a frankót.. na akkor mondj egy eredeti sztori ötletet légyszíves amit még soha senki nem vitt vászonra.
kisinyov 2010 dec. 28. - 18:05:08 Előzmény motivator
(3785/4319)
válasz motivátor(vagy mi?)-nak :
HÁT.....te nem vagy százas öcsikém !
Tudod hogy mirõl beszélsz ?
kisinyov 2010 dec. 26. - 22:16:18 Előzmény LaciG
(3784/4319)
***moderálva***

Nekem mindegy mitõl jó egy film,a lényeg hogy jó legyen.És ez a film eléggé ott van.
Miközben ülök a moziban nem azon agyalok hogy mekkora volt a reklámkampány meg hasonlók,ugyanis lehet akármekkora marketingje egy filmnek,ha az alapjába véve szar akkor az is marad,a reklámkampánytól meg egyebektõl se lesz jó film soha az életben.Az mondjuk más kérdés hogy mindezek segítségével mekkora bevételt sikerül elérniük,de azt meg leszarom ugyanis semmi közöm hozzá és semmi ráhatásom.A világ már csak ilyen,lehet ellene lázadozni de sokra nem mész vele,viszont lehet élvezni a jó oldalát is,ami néha megcsillan, pl. az avatar kapcsán.
Tökmindegy mennyi pénzbõl és mennyi reklámmal,de jó filmet csináltak,aminek ráadásul mélysége is van,komoly mondanivalója és spirituális tartalma,és érzelmileg is nagyon megindító.Korántsem csak a látványra épít.Megértem hogy sokan fanyalognak amikor újra és újra a megunt kliséket kapják az arcukba, csakhogy egyáltalán nem a klisé megléte a lényeg hanem hogy az hogyan van megjelenítve.Ha az alkotók jó munkát végeztek akkor észre sem veszed a kliséket,vagy legalábbis nem zavaróak.Sztem az avatar esetében ez a helyzet.
Én is elég kritikus filmnézõnek tartom magam de hogy neked hogy jött össze ez az 1-es osztályzat,az relytély számomra és sztem ezzel nem vagyok egyedül.
leopard26 2010 dec. 16. - 18:59:31
(3783/4319)
Nah most konkrétan találtam egy olyan filmet hogy "harc a terra bolygóért"!Egy az egyben avatar,úgyhogy gondolom ezért nem volt ennek a rajzfilmnek akkora beharangozása!pedig nagyon nagy,sõt,talán rajzfilben jobb is mint az avatar
1/10
LaciG 2010 dec. 05. - 10:27:44 1/10
(3782/4319)
Mi kell ahhoz, hogy egy film sikeres legyen?

1. Legyen egy érdekes, nagyszabású alaphelyzet.
2. Tegyünk bele egy ma aktuális, világméretû problémát.
3. Legyen benne egy erõs Love-story, minél giccsesebb, ami a végén természetesen Happy End-el teljesül ki.
4. Legyen benne akció, épp annyi, hogy a nézõ emlékezzen: volt benne akció.
5. Természetesen kell bele egy forradalmi filmes technika, amit a lehetõ legtöbbször és hatalmas méretekben beletódítunk a filmbe.
6. Kellenek bele ismert arcok, és húzóerõnek egy sokak által istenített személy. Ez lehet színész, vagy a rendezõ. De inkább a rendezõ.
7. És persze ne felejtkezzünk el a hatalmas reklámkampányról, ami hatalmas moziélményt és burkoltan a világ legnagyobb filmjét ígéri.

És meg is van az amúgy érdektelen és semmitmondó film, ami a béka segge alatt se lenne, ha nem követte volna ezeket az utasításokat lépésrõl lépésre.
Még az se kell hogy eredeti legyen. Lopott ötletekbõl és brutális klisékbõl is lehet egy sikeres film, és még gondolkozni se kell rajta.
twillight 2010 nov. 23. - 15:10:56
(3781/4319)
He?
Amúgy apróságok nem számítanak.
10/10
gerhajdu 2010 nov. 23. - 14:47:10 10/10 Előzmény twillight
(3780/4319)
Azt ugye tudod, hogy nem volt 6 szemük, és még csak 6 lábuk se?