Téma: Avatar

portpapa 2009 dec. 09. - 17:44:39
(159/4319)
Köszi a választ, még nem voltam IMAX-osban azért kérdeztem.
shoc 2009 dec. 09. - 15:32:48
(158/4319)
szevasz portpapa! amennyire tudom az az IMAX 3D filmeket pedig két, a két emberi szemnek megfelelõen elhelyezkedõ kamerával veszik fel, majd a két filmet ugyanarra a vászonra vetítik; a nézõ egy speciális szemüveget visel, ami révén a két szem mindegyike csak a neki megfelelõ filmet látja, így a film három dimenziós benyomást kelt. (wikipedia). a derült égbõl fasírt volt az egyetlen film amit imax 3d-ben lehetett végignézni, és csak az imax verzió láttam én is. Az eddig általam látott 3d filmekhez képest (freddy krueger, kémykölykök 3d, agy akár a beowulf 3d verziója), a derült égbõl fasirt imax 3d verziója rendesen leugrott a vászonról... hülyeséget mondok, de a filmnek volt mélysége, úgy szinte úgy lehetett fókuszálni mintha benéznék pl. egy udvarra.... voltak távolságok. plusz érdekesség hogy az imax vászon bazinagy. kiváncsi vagyok hogy ez az avatar milyen lesz, de a dark knight jokeres imax részeit is szivesen megnézném. sajnos szinkronizált lesz, bár nemtom hogy egy látványos 3d jelenetnél lesz-e kedvem azon a bazinagy vásznon olvasgatni. so, szerintem az imax klasszissal érdekesebb lesz... bár olyat is hallottam hogy valaki szerint a derült égbõl fasirt imax béna volt és drága.
portpapa 2009 dec. 09. - 12:42:32 Előzmény shoc
(157/4319)
Hello schoc, akkor a "sima" 3D-t nem is érdemes szerinted nézni, hanem inkabb az IMAX 3D-t? Bár ahogy írtad elég nagy a különbség a kettõ között.
10/10
gerhajdu 2009 dec. 08. - 20:41:05 10/10
(156/4319)
Engem az Imax verzió nem érdekel, elég ha 3d-ben megnézhetem, meg nyilván ez a film egyik lényege. Az egyetlen szívfájdalmam, hogy nem lesz eredeti hanggal (talán Budapesten) Nagyon remélem, hogy nem ugyanaz lesz, mint a trailerben, fõleg Giovanni és Sigourney hangja. Az eléggé rontaná az élményt, még ha nem is szerepelnek sokat.
shoc 2009 dec. 08. - 17:39:57
(155/4319)
Az IMAX szemüveg bazinagy, olyan mint egy nagy síszemüveg orrvédõ nélkül... talán ez túlzás, de közel sem a kis papir-szemüvegre kell gondolni. Természetesen ezt nem is tarthatod meg... a kijáratnál vissza kell adni. szerintem szemüvegre is rá tudod tenni. nagy hátrány az hogy "viseltes"... vagyis kicsit gyakrabban is tisztihatnák a szmüvegeket, merhogy az enyém eléggé koszos volt. Inkább gond lehet az hogy elég fárasztó lesz nézni 160 percen keresztül... végülis a cameron papa elég ügyes, gondolom tesztelte a projecte, és senki nem kap epilepsziás rohamot vagy hányja össze magát a vetités alatt. :)
3/10
Roncsolo 2009 dec. 08. - 17:29:19 3/10 Előzmény kritickus
(154/4319)
Annyira nem nagy szám ez a film azon kivûl hogy szép , de majd megnézem moziban is.
Gabriella54 2009 dec. 08. - 13:15:57
(153/4319)
Hû, köszi!
10/10
ThoRgErdT 2009 dec. 08. - 12:47:24 10/10
(152/4319)
Szemüveges vagyok, simán felmegy a basic szemüvegemre a spéci :) Az Up! c. filmet néztem így legutóbb. Valami irdatlan bumszli fekete keret, a végére már kényelmetlenül húz lefele, de ennyit kibírok :D
Ez már nem az a piros-zöld ufószemüveg, ami volt, hanem valami érdekes 2 rétegû "lencse" vékony mûanyagból, kicsit sötétített. Leglábbis itt Ireland-ban.

Avatar: megvan a jegyem a premierre, Dec.17. Még 9-et kell aludni.. :P Juhéjj!
5/10
Charles Foster Kane 2009 dec. 08. - 12:21:00 5/10
(151/4319)
Kifejlesztem a dioptriás 3D szemcsit! Ezzel fogok betörni a piacra. :D
Gabriella54 2009 dec. 08. - 12:16:35
(150/4319)
Ok, értettem :) Az elõzetest láttuk, annak alapján nagyon ígéretesnek tûnik, akár imax3D-ben, akár sima 3D-ben, akár "normál" vásznon nézzük!
És mit csináljanak a szemüvegesek? Õk nem tudják felvenni a spéci szemüveget :(
10/10
rapanui 2009 dec. 08. - 01:38:06 10/10 Előzmény Gabriella54
(149/4319)
Jaj, hát nem kell mindent szó szerint érteni:)
kritickus 2009 dec. 07. - 21:08:08
(148/4319)
ááá, nem fogom kibírni még ezt a 10napot a premierig! meglepõdtem saját magamon, ennyire még egy filmet sem vártam soha...
10/10
Drakeamarth 2009 dec. 07. - 18:11:42 10/10
(147/4319)
Az Avatar az elejétõl a végéig 3D-s lesz, IMAX-ben is. A HP6 csak egy kivétel volt.
kritickus 2009 dec. 07. - 16:34:39
(146/4319)
ejhatyûha, nem vártam egy ilyen pontos fogalomdefiníciót /gracias/, de így már minden világos. én még sem imax sem sima 3D filmet nem láttam sohaéletemben, de most itt az idõ, most vagy soha!
TaurusHUN 2009 dec. 07. - 14:15:21
(145/4319)
Nekem más kérdésem van az IMAX 3D verzióval kapcsolatban. Nem kérdés, hogy az IMAX 3D látványosabb és kiválóbb minõségû, mint a más típusú 3D technikák, melyet egy hagyományos moziterembe is be lehet tenni.
Kérdés, hogy 160 perces a film, ebbõl mennyi lesz 3D, mert úgye 2,5 óra csak nem lesz végig IMAX 3D, míg ugye a sima 3D-nél az egész filmet 3D-ben nézheted végig.
Nekem azt mondták pl, hogy a HP6-ból csak elõ fél óra volt IMAX 3D, a többi hagyományos. Ha az Avatarral is így lesznek és nem a finálé lesz 3D-s akkor biztos hogy a sima 3D-re megyek.
Lehet hogy hülye igényeim vannak, de én az utolsó 1 óráját szeretném 3D-ben látni (IMAX-ben). Ha nem így lesz, sima 3D-re megyek.
Valaki tud errõl valamit?
shoc 2009 dec. 07. - 14:00:29
(144/4319)
Az Imax 3d-nek "tere van", lehet közelre és messzire fókuszálni (elég durva volt elsõre ilyet látni)... cseppet fárasztó.. a vetítés elején fel is hivják a figyelmet arra hogy mit tegyél rosszullét esetén (hányinger) én rengeteg 3d filmet láttam, és azt kell mondjam hogy az imax 3d hétmérföldes lépés a sima 3d-hez. az imax verziót speckó kamerákkal rögzítik...
shoc 2009 dec. 07. - 13:57:23
(143/4319)
az IMAX szinte "lejön a vászonról" és persze a vetítési technikából adódóan messze fényesebb és kontrasztosabb, mint a többi 3D-módszer, azonban legalább annyira szemfárasztó az is, mint amennyire az anaglyph volt.... a vászon pedig jóval nagyobb...magyarországon csak egy imax mozi van. én a "derült égbõl fasírt" c filmet láttam és azt kell mondjam hogy majd berosáltam annyira tetszett a 3d "életszerûsége".

"Az IMAX (az Image Maximum rövidítése, ami magyarul nagyjából annyit tesz, hogy maximális képhatás) a kanadai IMAX Corporation cég által kifejlesztett filmformátum, amely a hagyományosnál sokkal nagyobb méretû és felbontású képek vetítésére szolgál. A szabványos IMAX vetítõvászon 22 méter széles és 16 méter magas, de lehet ennél nagyobb is (30 m). (wikipedia)"
offtopic
Gabriella54 2009 dec. 07. - 12:07:39 Előzmény rapanui
(142/4319)
A random nem ismeretével kapcsolatban azt, hogy "töksötét", nem állítanám ilyen határozottan. Ha valakinek nincs számítógépe (bármily furcsa, a magyar lakosság zöme még azok közé tartozik), remélem, nem bûn!
A latin közmondások némiképp elõnyben vannak, hiszen több mint ezer évünk volt arra, hogy megtanuljuk õket, illetve tisztában legyünk legalább a jelentésükkel. Nem mellesleg magára valamit is adó kiadványban legalább megcsillagozva ott szerepel az adott közmondás jelentése, hiszen ma már csak nagyon kevés helyen tanítanak latint.
10/10
rapanui 2009 dec. 07. - 01:09:37 10/10 Előzmény Gabriella54
(141/4319)
Ha valaki nincsen tisztában a random szó jelentésével, akkor vagy nem ezen a planétán él, vagy töksötét az illetô:)
Amikor olvasom az utóbbi húsz év "magyarításait" elborzadok. Példát nem kell mondanom, minden nap hallhatsz 20-at( ha nincs szerencséd, jóval többet). Ez vesz körül minket. Tegnapi letaglózó élményem: Lie to me részt nézek. Angol címe Fold Equity. Magyar fordítása "Bedobási elôny" volt. Majdnem sírva fakadtam, mert szinte bizonyos hogy valami hasonló "honosítás" áldozata lesz a késôbbiekben ez a szó. Aki tud pókerezni, az tudja mit jelent a fold equity és nem kell lefordítani neki magyarra(fôleg így). Aki nem tud pókerezni, azt meg nem érdekli:D
Ezek a magyarítások kb olyanok, mintha ha valaki a Happy End-et magyarosítaná Boldog vége-re:) Érdekes módon latin közmondásoknál, szólásoknál soha senki nem a magyar fordítást használja és senki nem rója fel neki (szerintem Te sem), hogy latinul mondja. És fôleg senki nem jön azzal, hogy "Nem Magyarországon élünk? Mi a francért kell idegen szavakkal, telepakolni a hozzászólásokat?"
Szerintem ez legyen a random(azért sem véletlenszerûen:) megkérdezett 20 ember gondja, hogy nem tud latinul, vagy angolul vagy computerül:)

rapa
kritickus 2009 dec. 06. - 23:48:22 Előzmény Drakeamarth
(140/4319)
nu! és miért az IMAXot ajánlanád? mi a különbség a sima 3D és az imaxos között?