Téma: Avatar

deepblue noir 2014 jún. 08. - 23:32:34
(4159/4319)
nulla történet, pár másodperc alatt, stb----hát én megértem, de azért ilyen alapon kár pontozni valamit, az 1/10-es film meg nem ilyen...attól hogy az avatárt nem szeretjük különösebben, még nem kell esztelenül lehúzni
wowow 2014 jún. 08. - 22:49:39
(4158/4319)
Annyian dícsérték ezt a filmet, nagy érdeklõdéssel viseltettem eme film iránt. Most a Forma1 alatt néha néha átkapcsoltam ide. Aztán a reakcióm nem volt kedvezõ: Ez meg mi a bélsár (szar)? Rajzfilm? Másik fele nem rajfilm? Aztán a kettõ egybemosva, az is telenyomva CGI-vel?
Na úgyhogy eme pár másodperc hatására az érdeklõdésem kb 1-re csökkent egy 10-es skálán. Nem hiszem, hogy meg akarom nézni a továbbiakban.
1/10
babirózsa 2014 jún. 08. - 17:50:17 1/10
(4157/4319)
Egyetértek, azzal a megjegyzéssel, hogy én még egy párszor nekiugrottam, de mindig belealudtam. UNALMAS!!!!
Dolphus Lundgrennus 2014 jún. 08. - 08:59:54 Előzmény borkasztik
(4156/4319)
Köszönöm, hogy leírtad....megspóroltál nekem fél órát...teljesen egyetértek!
10/10
borkasztik 2014 jún. 01. - 22:15:20 10/10
(4155/4319)
Igen teljesen egyet értek veled, de nekem az Avatar akkor is nagyon tetszett, mert az elsõ perctõl kezdve a székhez szegezett és megfogott érzelmileg. Én is láttam benne a Pocahntas, Farkasokkal táncoló mótivumokat, de egyszerûen nem érdekelt, mert nagyon jó és igényes munkát csináltak és egyszerûen hagytam hogy magával sodorjon a világ és a mondanivaló, mert igen is van mégha meg is makacsoljuk magukat, Ugyan az mint eddig az emberi történelem során bármikor elõfordul, népek leigázása, természet kiírtása(környezet védelem), emberi butaság hatalom éhség.

Ha úgy nézzük ahogy mondtad Úgy sci-fi mint a Winnetou, akkor a Star Wars is éppen olyan sci-fi mint bármilyen középkori lovagos film, ahol meg vannak a kardpárbajok, hercegnõ (Leila), fõ kancellár, sötét lovagok ,mester tanítvány ,jó rossz oldal, LOvaglás helyet ûrhajók, vár bevétel helyett halálcsillag bevétel. Csak persze elképesztõ erõs és lehengerlõ atmoszférával.

Én ugyan ezt az erõs légkört éreztem az Avatarnal is és tõlem jöhetnek akármilyen észérvekkel nekem. Ha megkajáltam nem érdekel mert arra a két és fél órára úgy kitudtam szakadni a mindennapi életbõl hogy az hihetetlen és a mai napig újra meg tudom nézni bármikor, és a mai film felhozatalokat nézve már ez is nagy szó :) És még mindig errõl a filmrõl beszélünk itt is meg a világon is mások :)

Mellesleg azt is símán megcsinálhatták volna hogy az elsõ óriási bevétele után, rögtön mindjárt össze csap egy 2. részt ahogy a többiek szokták a sorozatukkal.
de ehelyett vagy 7-8- évet kell várni hogy kijöjjön a következõ. Szerintem ez is már a filmhez való hozzá állásást tükrözi :)
10/10
Suziy 2014 máj. 28. - 22:26:19 10/10
(4154/4319)
Nem azért szeretem a lovakat, mert tudok(ész)lovagolni, hanem azért tanultam meg lovagolni, mert szeretem (ösztön) a lovakat.

"Az értelem: értelemmel az állat és az ember egyaránt rendelkezik. A különbség kettejük között, hogy az embernek van esze. Az akarat ész nélkül vak, ez az ösztön."
Arthur Schopenhauer
10/10
Suziy 2014 máj. 28. - 22:11:04 10/10
(4153/4319)
"Nem azért szeretem a lovakat, mert tudok lovagolni, hanem azért tanultam meg lovagolni, mert szeretem a lovakat."
Bubik István
10/10
filmimádóó 2014 ápr. 14. - 18:22:21 10/10
(4152/4319)
James Cameron : ,,A szándékom az volt, hogy az Avatar után megcsinálom a Battle Angel-t. De annyira pozitívak voltak a visszajelzések, és támogatták a film üzenetét, hogy az arra bátorított, készítsünk még többet. Számomra a siker kulcsfontosságú volt, mert az hajtott elõre, hogy egy környezetbarát, természetet középpontba állító film is lehet sikeres. Nem a pénzrõl van szó. Az a siker, hogy a film tud kommunikálni. Minden rendezõ azt akarja, hogy a filmje üzenjen. Most az vezérel minket, hogy még több helyszínt és karaktereket mutassunk be."
offtopic
ceia 2014 márc. 30. - 12:49:55
(4151/4319)
Talán a Mátrix nem igazi sci-fi, az lehet vele a baj. Közelebb áll a misztikus kategóriához, a története ellenére. A Tron viszont tetszett (az eredeti) és azt sci-finek tartom. De ne csodálkozz, nekem a Gyûrûk ura is nézhetetlenül unalmas volt, és a Harry Pottert is meguntam kb. a harmadik résztõl. Valahogy nem jönnek be az ilyen misztikus dolgok. De a Buffyt imádtam! Na látod, nem vagyok egy könnyû eset :)
ceia 2014 márc. 29. - 16:07:32
(4150/4319)
Nekem meg a Mátrixból hiányzik az a szikra.. Sõt, ahhhoz képest, hogy mekkora cirkusz volt körülötte, fõleg gyenge. Pedig sci-fi rajongó vagyok - vagy talán pont azért. Az Avatar nagyon tetszett. Látványos, izgalmas, érdekes. A Matrix pedig pont az ellenkezõje ezeknek. A Galaktika sorozaton nõttem fel, aztán a legnagyobb sci-fi íróktól elolvastam minden fontosabbat. Filmekben is láttam mindent, amit érdemes. A Mátrix unalmas, elvont, színtelen. (leginkább zöld benne minden) Már többször próbáltam megnézni, de mindig eluntam magam rajta. Az Avatar-t megvettem DVD-n és nem bántam meg, ott van a helye a legjobb sci-fi filmek között, amiket természetesen meg is vásároltam.
8/10
Sonic8 2014 jan. 24. - 17:58:46 8/10 Előzmény tarantinofan
(4149/4319)
Itt mondogattad nekem nyáron, hogy mi ez, hogy úgy értékelek egy filmet, hogy még nem láttam, és véleményt alkotok róla. Már megbocsássál, de ez itt mi volt? Plusz Lugi87,Scarecrow,Naphinel válaszban írta is neked, hogy elõre 1 pontot adtál, úgy hogy nem is láttad? -- Ezek után mondd meg õszintén, hogyan vegyem komolyan, azokat amiket írtál vagy bármilyen megnyilvánulásod? Konkrétan önmagadat szóltad le szépen. Itt prédikáltál össze-vissza, közben meg elkövetted ugyan azt, amiért engem csesztettél ,a te drága szabadidõdben, amikor én a helyedben inkább ezt bogarásznám: http://www.webbeteg.hu/cikkek/psziches/508/a-mentalis-retardacio

Csak is Gratulálni tudok!
10/10
borkasztik 2014 jan. 22. - 10:00:54 10/10
(4148/4319)
NA igen az Eredet tényleg újszerû a maga kategóriájában. :) Az tényleg jó volt :)
Igen sajnos :/ Manapság tényleg csak azt nézik mivel kaszálhatnak. Régebben valahogy jobban figyeltek a minõségre is és ami jó bevételt hozott azzal majdnem mindenki egyet is értett hogy jó film is :) De manapság sajnos ez nem így van :/ Én azért még bízok Cameronba :)
blacknet 2014 jan. 21. - 23:03:16
(4147/4319)
Hát és a Gyûrûk ura is az 50-es évekhez, egy könyvhöz, illetve Tolkien nevéhez fûzõdik. De legalább ott nem rontották el a filmet.
Amúgy van truváj a filmkészítésben, csak nem a blockbusterek között kell keresni az eredeti, jól megépített filmeket. Nagy zsetont nem mernek belefektetni egy kockázatosnak tûnõ ötletbe, mert ha a közönség nem tudja megemészteni, akkor garantált a pénzügyi bukás. Egyismeretlenes egyenleteket kell felállítani, mert azt mindenki meg tudja oldani, és az a hollywoodi filmmoguloknak is happy end. Cameron valószínûleg ezért nem kezdte el csomózgatni ezt az alaptörténetet, inkább csak felolvasta. Ami azért csalódás, mert pont egy James Cameron megtehetné, van akkora neve, hogy ennél tökösebb legyen. Mint Christopher Nolan az Eredettel pl.
10/10
borkasztik 2014 jan. 21. - 22:07:55 10/10 Előzmény blacknet
(4146/4319)
Lehet :/ De nekem akkor is nagyon tetszett. Persze nekem is kapásból beugrottak a Pocahontas és Farkasokkal táncoló filmek :D De egyszerûen annyira elvarázsolt az egész hogy nem érdekelt és annak ellenére hogy a történet, a téma mindig is létezett( környezet védelem, fajok kipusztítása stb. ), de ettõl függetlenül ezt az ismert történetet jól kidolgozták, (el is ronthatták volna) és egy teljesen új megvilágításban tálalta.

Én a filmeket úgy is szoktam tesztelni , hogy több év elteltével vajon újra megtudom e nézni a mozin kívül is, és ezt a filmet bármikor megtudom nézni jó érzéssel. Engem elvarázsol és kikapcsol és én egy nehéz szürke nap után nem is vágyok többre.
Az az igazság hogy az utóbbi idõben én nem is nagyon emlékszek olyan filmre ami olyan nagy legenda lenne, mint a jól ismert
Vissza a Jövõbe, Terminátor, Alien, Indiana Jones és Star Wars filmek sorozatok.
Talán egyedül a Gyûrûk Ura az ami a 2000 utáni években maradandó lett volna Vagyis számomra :D és én ebben az Avatarban látok ilyen fantáziát és erõt, ezért is vagyok nagyon kíváncsi a folytatásra. Remélem nem csalódok :/
10/10
borkasztik 2014 jan. 21. - 21:51:21 10/10
(4145/4319)
Értem :) Ezért is mondom felkeltetted a kíváncsiságom azzal a könyvel :Na majd megkeresem :)
blacknet 2014 jan. 20. - 22:50:53
(4144/4319)
Hát konkrétan a történetet Cameron lopta, jobban mondva a történet közismert, elkoptatott, egyfajta kulturális alaptörténet. A látványvilágon kívül semmit sem tett hozzá Cameron, és ez bizony elég nagy, javíthatatlan hiba. Sõt, bûn. Egy Avatar2-nél esetleg új lapot nyithatna, de ebben kételkedem. Cameront - mint eredeti alkotót - elvesztettük.
10/10
borkasztik 2014 jan. 20. - 21:16:36 10/10
(4143/4319)
De miért baj az ha merített Camaron abból a könyvbõl? :O De ezzel felkeltetted a kíváncsiságom. Megkeresem azt a könyvet és elolvasom :D De ettõl függetlenül szerintem majdnem minden történetet amibõl filmet csinálnak, annak az ötletét merítik valahonnan ( pl képregény), hiszen már mindent feldolgoztak szinte és senki nem mondta neki hogy ilyen részletes kidolgozott kép világot csináljanak a könyvnek :D
10/10
borkasztik 2014 jan. 20. - 21:05:02 10/10
(4142/4319)
Azért az érdekes lenne ha ez szó szerint igaz lenne hogy a Harry Potter könyvek a Gyûrûk Ura alapján készültek xd Mivel olvasom minden könyvüket a ami napig. Teljesen két különbözõ a két történet világa, csak abban egyeznek hogy fantasy. Azt valóban nyilatkozta Rowling hogy gyerekkorában az egyik kedvence a Gyûrûk Ura volt neki is és sokat tanult Tolkin írásából ( az övébõl is) és tényleg vannak benne a Tolkinhoz hasonló gondolkodás menetek ahogyan õ is felépíti a rejtélyeket, de akkor is teljesen más a felvázolt tartalom és a történet.

Amúgy meg nagyon várom már az Avatar 2. Mindig nézem hátha raknak fel újabb infókat a fejleményekrõl. Tényleg jó aprólékosan készülhetnek minden momentumra. Mert mások már két éven belül megcsinálták volna a 2. rést össze csapva. Az elsõ rész 2009-es bemutatása után jó ha 2015-re megkapjuk a második részt , de lehet hogy még ez is tolódik.
flood38 2014 jan. 16. - 16:26:40
(4141/4319)
Tévécsatorna megvág egy filmet csak hogy lejjebb nyomja a korhatárt? Hol van ilyenkor a fogyasztóvédelem?!
forg 2014 jan. 04. - 16:03:48 Előzmény filoszemitabéla
(4140/4319)
Egyetértek veled, néztem a filmet és azt hittem ez a Farkasokkal táncoló 2. a jövõben.