Téma: Az acélember

Peppo 2013 okt. 19. - 22:52:31
(768/948)
Az eleje kissé nehezen indul be, aztán a második felében már van akció bõven. Mostanában megint divat szarrázúzni egy-egy várost, ez itt is sikerült. A látvány egyértelmûen az erõssége a filmnek. A sztori már vérzik néhány sebbõl, pl. a kriptoniak kollektív öngyilkossága (el nem menekülése) elég bután hangzik. De ennek legalább volt története, és itt végre nem játszották el azt a hülyeséget, hogy bár Lois együtt dolgozik a szuperhíróval, de nem ismeri fel, mert van rajta egy szemüveg. Mertek változtatni a régin. Ez lehet, hogy a rajongóknak nem tetszik, én viszont nem voltam az kölyökkoromban sem, ezért ez nálam pozitív dolog.
Karakterek nagyjából rendben voltak, zene szintén, forgatókönyv nem kiemelkedõ, de a mostanában kiadott sok szutyok között még mindig egész jónak mondható. Alapnak a folytatásokhoz megfelelõ, bár pl. a Batman filmek szintjét nem hozza.
10/7, mert rosszabbra számítottam. Vannak hibái, de azért nem rossz. A látvány meg tényleg nagyot üt.
jani-wan 2013 okt. 19. - 22:01:49 Előzmény borkasztik
(767/948)
*** SPOILER***
És ha nincs ideje mindenkinek elmenni akkor mindenki marad? Mi ez, valami öngyilkos szolidaritás? Nem hihetõ.

Zod tábornok meséli hogy felkeresték a kolóniákat, de nem találtak mást csak halottakat. Viszont mielõtt õket elítélték, még kellett hogy legyen a kolóniákon élet, különben nem mentek volna oda. Szóval azok mitõl pusztultak el? Semmitõl! Vagy mindenkinek megszakadt a szíve és abba haltak bele, mint a Star Wars-ban Padmé? :D
borkasztik 2013 okt. 19. - 17:05:21
(766/948)
Unalmas?
Sok hibája van az tény, de szerintem azt azért nem lehet rá mondani hogy unalmas :D
2/10
getkidi 2013 okt. 19. - 16:02:47 2/10
(765/948)
Unalamas, nyálangzós szarság. Szép a kivitelezés, de ennyi.
borkasztik 2013 okt. 19. - 13:31:56
(764/948)
Spoiler
"Nem értem miért döntöttek úgy a Kryptoniak hogy meghalnak a bolygójukkal, és mi a fenétõl haltak meg azok akik nem is ott laktak. Az egész teljesen értelmetlen."

Talán azért mert nem volt annyi idejük kimenekíteni az egész bolygó lakosságát ennyi idõ alatt.
Mi a fenétõl haltak meg azok akik nem is ott laktak? Ezt nem értem. NEm nagyon mutadtak más bolygót ahol másutt éltek Kriptoniak csak a film során mondják voltak más kolóniák amelyek már nem mûködtek. MEg ugye amikor a ZOd tábornok emebrei kiszabadultak õk is mondták adtól féltek lehet éhen halnak a bolygójuk nélkül. Lehet hogy mások ilyen sorsra jutodtak akik esetleg nem volt ott a bolygón de errõl információt nem kapunk a flm során szóval szerintem nem ez a legfontosabb problémája a filmnek.

Igen a film végén én is hiányoltam egy kicsit a nosztalgikus hangulatú JOhn Williams zenét ^^ De egyébként ezzel a zenével is megvagyok elégedve elképesztõen ábrázolta a zúzást és a sebességéet :)
jani-wan 2013 okt. 19. - 12:50:47
(763/948)
A fõszereplõt nyilvánvalóan az alapján választották ki hogy hasonlítson Christopher Reeve-re, és nem az alapján hogy milyen jó színész. Ez nem is akkora gond, mert ugye csak az idõsebbek emlékeznek az eredetire, míg a tinédzserek többségének fogalma sincs ki az, és elég elfogadhatóan játszik.
A film sem lett olyan jó mint lehetett volna, de nem lett rossz. Igazából talán nem is filmet kaptunk hanem képregényt a filmvásznon, a mostanában szokásos látványorgiával, és tinédzsereknek szóló eltúlzott verekedéssel.
(na ja, õk veszik a jegyek túlnyomó részét)
De alapjában véve jó a sztori, és egész jó a film is.
***SPOILER***
Nem értem miért döntöttek úgy a Kryptoniak hogy meghalnak a bolygójukkal, és mi a fenétõl haltak meg azok akik nem is ott laktak. Az egész teljesen értelmetlen.
Ez a Ben Kenobi sárkányára emlékeztetõ szitakötõszaurusz elég nagy hülyeség.
Amit a kamionnal csinált mérgében az jól nézett ki :D
Superman AMERIKAI! Ez szánalmas. Még jó hogy nem lengetett zászlót a végén.
***SPOILER vége***


És hol van "A ZENE"? A Superman zene! Azzal kellett volna nyitni a film végén a stáblistát, miután bemutatkozott, és akkor egész kerek lett volna, mert megadta volna azt az érzést hogy megjött Superman, akit ismerünk.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 okt. 18. - 11:53:42 9/10 Előzmény Polluther
(762/948)
azért mert ez egy nagyon buta film, és csak a látvány dominál de az nagyon is :D
borkasztik 2013 okt. 18. - 08:24:01 Előzmény Polluther
(761/948)
Nagyon jó kérdés :D
6/10
Polluther 2013 okt. 17. - 23:38:04 6/10
(760/948)
Egyébként, amikor megy az a gravitációs terraformálás, akkor a gravitáció miért nem hat az emberekre?? :D
borkasztik 2013 okt. 17. - 21:28:24
(759/948)
Nekem is pontosan ez a véleményem a filmmel kapcsolatban. Az eleje és a vége egyszerûen lehengerlõ olyan újfajta világba terelte a Superman világát amilyet álmondi se mertem.
De sajnos a háttértörténet felépítése nem lett jó. Pedig még a leforgatott jelentek is nagyon jók voltak csak éppen nincsenek összhangban egymással. Nagyon sajnálom hogy ezt rész is nem dolgozták ki ilyen igényesen.

Spiler
Pl egyik pillantban halászik, aztán megmenti az embereket az ólajkútnál, aztán megint visszatérnek a gyerekkorra, aztán megint újra felnõtt megint gyerekkor, jön a tornádó, aztán már a rendõrségi kihalgató szobában vannak és mindenféle kapcsolatok nélkül. Értem én hogy mire ment ki az egész de így nagyon zavaros lett ez a része Spolier vége

Szóval a film nagyon jó, de nem értem miért nem lehett volna ilyen igényesen is felvázolni a háteret összevisszaság nélkül pedig minden adott volt, rá is éreztek csak éppen nem dolgozták ki. PEdig azzal együtt tényleg azt mondanám ez minden idõk legjobb Supermanje. Így is közelít hozzá de sajnos ezek a hibák miatt az összképet jelenteõsen lerontotta.
vlad90 2013 okt. 17. - 20:24:12
(758/948)
Lehet néhány részben vagy egészen SPOILERes rész a véleményben.

A film pontozásával bajban vagyok, mivel az eleje, a kryptoni események nagyon jók. Aztán jön 40-60 perc üresjárat. Sem a fiatalkor nem lett eléggé kidolgozva sem Kal jelene. Értettem én, hogy azt akarták bemutatni, hogy Mennyire kívülállónak érezte magát és ez szar volt neki, de nem volt elég erõs Cosner szerepe és nem a jó irányba próbált meg hatni rá. A többi részben is csak annyit láttunk, hogy néha belekötöttek, õ meg nem védhette meg magát, mert egy tüsszentéssel porrá õrölné a diáktársak csontjait, de egyszerûen túlzásba vitték a dolgot és nem mondták el, hogyan szerette meg az embereket, mi motiválta, hogy melléjük álljon, hogy az emberekkel azonosuljon a saját faja helyett azon kívül, hogy Jor hologramja ezt mondja és mert egy nõ, akivel egyszer találkozott és váltott 3 mondatot, visszatartott egy cikket. Egyszerûen úgy éreztem, hogy Superman jó, mert õ Superman és Superman jó. Egy két és fél órás filmben. Itt azért már lett volna idõ kidolgozni egy normális háttértörténetet. Ezt a részt az elsõ Superman mozi szerintem sokkal jobban meg tudta oldani, mert nem egy aszociális világcsavargó kezdte el az életét kockáztatni másokért, hanem olyan, akinek személyes emberi kapcsolatai vannak.

Aztán jön Zod csapata, itt megint elindul felfelé a film, Kal olyan, amilyennek lennie kell, még ha nem is magyarázták el, hogy lett olyan, Zod jó antagonista, a film baromi látványos, logikai bukták nincsenek benne, mint az elõzõ próbálkozás(ok)ban.

SPOILER gyanús rész VÉGE.

Szóval, összességében a film látványos, nem bántam meg, hogy negnéztem, szerintem a legjobb Superman mozi, amit az elsõ Reeve-féle mozi óta kihoztak, de messze áll a tökéletestõl.
borkasztik 2013 okt. 17. - 09:57:07
(757/948)
Az egyetlen nagy problémája a filmnek hogy össze vissz vannak dobálva a jelentek. Semmi idõrendiség és logika. Pedig uram agyám mégis milyen jó film. Olyan mint hogyha ezek a jelentek egy külön álló filmet képviselnének a nézõ össze tudja rakni mint egy puzle kirakó darabjait, de eléggé zavaró. Sajnálom hogy nem olyan igényesen és részleetsen dolgozták ki a felnevelkedésétõl a végsõkig, mint mondjuk az elejét. MErt így elég kusza annak ellenére hogy le is nyûgözött a film monumentalitása. Egyszóval haragszok a készítõkre, mert ez egy nagyon jó film a jelenteivel együtt csak sorba kellett volna rakni jobban kidolgozva-.- Ne is értem hogy gondolták ez az össze visszaságot.
10/10
offtopic
Phoenixy 2013 okt. 15. - 17:31:13 10/10 Előzmény _Freddy_
(756/948)
Nem lesz olcsó a gyûjtõi változat, de ez azaz a film, aminél azt kell, hogy mondjam megéri! Filmeket se szoktam venni (na jó az Avatar azért megvan, meg még pár), de ez a film nálam mindent visz (jó a vége lehetett volna másképp, de hát na semmi se lehet tökéletes)!
http://www.rocky.hu/termek/232179/az-acelember--gyujtoi-kiadas-exkluziv-femdobozban-bd3d-bd.php
9/10
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 26. - 16:26:21 9/10 Előzmény Ottofan1
(755/948)
A DC hõsöknek eleve komoly a történetük és a jellemük/karakterük is. Ebbõl adódik, hogy elég valószínû a DC-s képregényadaptáció is poénok nélküli lesz, Superman--nél ne viccelõdjenek, elég a történettel. Flash-nél lehet.
10/10
Sonic8 2013 szept. 24. - 19:46:26 10/10
(754/948)
Ahhoz képest hogy az Iron Man 3-mat itt beharangozták hogy Tony Stark mennyit szenved meg mindent elveszít (ez mondjuk igaz) tisztára röhej volt az egész film :D 5 percenként bevágtak egy széjjel röhögöm magam poént :D

Na meg ott van a THOR: THE DARK WORLD ebbõl az jön le jó sötétek lesznek a dolgok.. :D

Bár az elsõ Thor film se volt túl vidám. Inkább csak az Iron Man filmek és az Avengers. Kapitány filmje se nagyon.
5/10
Ottofan1 2013 szept. 20. - 19:45:09 5/10
(753/948)
Hát szerintem a Marvel-filmek azért olyan jók, sikeresek mert van bennük humor, de ebben alig. A Nolan-fajta Batman-ben is ezt hiányoltam. Igen, annak illett a komor hangulat, de azért nem lett volna rossz egy keveske.
10/10
Front3r 2013 szept. 19. - 21:57:02 10/10
(752/948)
Hatalmas hiba lett volna ha vígjátékot csináltak volna belõle, mint pl. a Vasemberbõl...
Supermannek ez nem áll jól! A komor és komoly hangulat nagyon jó volt, végig izgultam a film alatt.
5/10
Ottofan1 2013 szept. 19. - 19:32:51 5/10
(751/948)
Hát, sztem a Batman vs Superman egy átlagos látványfilm lesz.
gergo.gery 2013 szept. 16. - 14:36:13
(750/948)
Filmkedvelõ barátaim és barátnõim!
Bevallom nektek én még nem láttam Az acélembert,igy sokat mondani róla nem tudok,legfeljebb csak azok alapján,amennyit innen-onnan olvastam(kritikák).Úgy vettem észre,hogy a társadalom egy része kedveli,a másik pedig nem ezt az alkotást.Ez igy van jól,mivel nem vagyunk egyformák,mindenki eldöntheti mit szeret és mit nem...
Elnézésteket kérem,de engem inkább jobban foglalkoztat ez az új film,a Superman vs Batman/Batman vs Superman film(kinek hogy tetszik jobban).Az rendben van,hogy új univerzum és ezzel együtt új szereplõk is kellenek,mivel-ahogy olvastam-a Nolan-féle Batman-világ valamiért nem illik bele Az acélemberbe,de azért már válogassuk meg,hogy kik lesznek a szereplõlistán(lásd Justin Bieber-ha ez nem pletyka,akkor ez azért erõsen megtizedelné a rajongók táborát.Még hogy ez a nyálgombóc-elnézést a jelzõért,de ki nem álhatom ezt az alakot-játsztaná el Robint,a sötét lovag társát?Hát hol élünk,tisztelt filmesvilág?Vagy ha már annyira szinészkednie van kedve,akkor hát legyen Riddler(bár szerintem még erre a szerepre is pocsék volna)vagy valami udvari bolond az Arkhamból.Felvetõdik a kérdés tehát:mit akar ezzel a húzással a Warner Bros. elérni?Remélem nem azt,hogy hagyja visszasüllyedni a Nolan által megteremtett Bat-világot a '97-es Batman és Robin szintjére...
Zárszóként csak annyit,hogy én ezalatt a titokzatos "vs" alatt azt értem,hogy a két hõs között talán elcsattanhat egy-két pofon,de csak azért,mert valaki(vagy valakik)összeugrasztja(ugrasztják)õket[sok ötletet el tudok képzelni erre:1.mondjuk Lex Luthor szövetkezik Ra's Al Ghul-lal,aki kiderül,hogy nem halt meg(helyette azért láthattuk Bane-t a TDKR-ben,mivel még addigra nem épült fel teljesen a Batmannel történt incidense óta,s mivel-a sötét lovaghoz hasonlóan-õ is az álcázás nagymestere,könnyen elhihettette az egész világgal,hogy már nem él,még a lányával is akár),mivel-ha nem lenne Batman és Superman-mind a ketten világuralomra törhetnének vagy 2.szövetkezik Jokerrel(bár szerintem,Heath Ledger utódját megtalálni nem kis feladat lenne),ugyanezen okok miatt,esetleg 3.összehaverkodik más gothami bandavezérrel,hogy elpusztitsa a két hõst vagy pedig 4.kiszabadult a Blackgate börtönbõl és bosszút akar állni a városon és azokon,akik oda juttatták],hogy addig az(ok)átvegye(vegyék) a hatalmat.Végül aztán társak lesznek és legyõzik a gonoszt.
vinike88 2013 szept. 15. - 21:48:33
(749/948)
Egyébként olyan rohadt hangulatos elõzeteseket csináltak ennek a filmnek és a filmtõl többet vártam, nem ütötte meg nálam a mércét, de azért tetszett!!Vártam a filmtõl egy imdb 8,5-öt!Nolan biztos vagyok benne, hogy nem sokat segített a forgatókönyvben ez 100%!
Ami nem tetszett:forgatókönyv,Jonathan Kent halála gáz volt,Lois Lane-t túl sokszor kellett megmenteni, néha túlságosan közelrõl vették az akciót...
Ami jó volt:minden karakterre megtalálták a jó színészt, látvány
Amit kellett volna:Jobb lett volna ha a fantom zóna egy másik bolygón van vagy egy bolygó holdján és onnan szöknek meg zodék!
Nem kellett volna az idõbeli ugrálás, elsõnek nem zavart, de utólag igen!
Értem én, h a Kryptoniak be voltak programozva egy társadalmi szerepre és Zod a népét akarta menteni,de a Földön mégiscsak ember feletti képességeik vannak így ha átalakítják azt elvesztik vagy legalábbis egy részét, gondolom a Nap miatt erõsek maradtak volna!Ezt máshogy oldottam volna meg!
Végig kellett volna kísérni, ahogy felnõ Clark és hogy indul el otthonról plusz hogy próbálja meg uralni az erejét, hogy segítenek benne a szülei!Drámaibb lett volna ha Jonathan a farmon lett volna rosszul és akár ott hal meg vagy Clark besuhant volna vele a kórházban és ott hal meg a szeme láttára!
A magány erõdje, nagyon elcseszték, hogy szétcseszi a végén annak nagy hangsúlya van hisz oda jár tanácsért!Kiváncsi vagyok megoldják-e!Lehet jobb lett volna megmaradni a kristálybolygónál!
Több repülés!
Hogy találják meg Kenték Clarkot és az ûrhajót!
Ha már megakarták magyarázni a képességeit, azt tudományosabban is megtehették volna minden egyes kképességénél!
143 perces a film stáblistával, tehát valójában 2 óra 10 perc volt!A leírtakkal együtt egy 2 és fél órás filmet kaphattunk volna vagy egy picivel többet és jobban felépítettet!
Túl sok volt Lois Lane!A hajón el tudta lökni a pali egy kicsit gáz volt!Supermant nem löki el ember fia se lánya!
Így ennyi jut eszembe!:)