Téma: Az acélember

borkasztik 2013 okt. 24. - 18:37:39
(788/948)
. Miért kellene megszeretni egy karaktert? Miért kellene aggódni, hogy mi lesz vele?
Talán azért mert akkor ennyi erõvel az üres vásznat is nézhetném a mozi teremben, annak sincsen semmi hatása rám nem is aggódok érte :D

Te is írtad a filmeknél történet betekintés van stb. Na de hogyha teljesen hidegen hagy a karakter és története sõt fel se építik normálisan akkor meg miértelme megnézni?
Sokkal élvezeteseb egy film ha tutsz izguni egy karakterért, mint ha nem. MOndjuk ilyen téren az akcónál nállam nem votl hiány de a történet vezetés nagyon felszínes lett.
Ennyi erõvel akkor nyugodtan levetíthédték volna a végétõl kezdve vissza felé.
WayneGace 2013 okt. 23. - 16:47:14 Előzmény kofak
(787/948)
Sose értettem a nem szerethetõ karakter és hasonló kifejezéseket. Miért kellene megszeretni egy karaktert? Miért kellene aggódni, hogy mi lesz vele? Persze lehet, de az nem minõsíti a filmet szerintem, hogy egy karakterhez kötõdik a nézõ vagy sem. Egy film elmesél valamit, betekintünk egy történetbe. Ráadásul Lois-szal történik is bármi komolyabb baj valamelyik superman filmben vagy superman nem gyõz valahol és nem lesz happy end? Képregényben talán, nem ismerem, de képregényben általában történhetnek komolyabb dolgok. Teljesen mindegy, hogy Nolan DC vagy Marvel, még vér sem létezik. Max. 16-os besorolású látvány mesék. Ezek a képregény adaptációk ilyenek. Igen ez a CGI-ról szól, de legalább itt adtak egy elfogadható kis történetet, elfogadható színészi játékkal. Nem ostoba poénnal tûzdelték tele, valamint fölösleges karakterekkel.
6/10
green01 2013 okt. 23. - 12:56:27 6/10
(786/948)
Hatalmas csalódás volt nekem ez a film.Csapong ide oda,értelmetlen hülyeségek tömege.Meg lehett volna ezt csinálni nagyon jóra is.Amikor a nevelõapja a nevelõanyja unszolásár visszamegy a rühes kutáyért egy óriási közelgõ gyilkos tornádóba (persze ki gondolná hogy meg fog halni) na onnantól nem tudtam komlyan venni ezt a filmet NEVETSÉGES baromság.Erõtlenek és semmitmodóak a karakterek.A látvány az viszont kiváló.
axa15 2013 okt. 22. - 23:33:08
(785/948)
Nos ez sajnos kimondottan egy kalap sz*r. A sztoritól eredetileg sokkal tobbet vár az ember. A filmben abszolut semmi érdekes nincs. Semmi mélyebb gondolat még szerelmi szál sincs ami vigasztalna. Az egész egy nagy scifi túlzás ami osszekeveri mondjuk úgy a Star Wars-ot és E.T-t ... A harc kozben az Avengerses foldonkivuliekkel valo csata jutott az eszembe de bun egy lapra hozni azzal hiszen abban legaláb van humor, barátság, aprócska szerelem és valahogy átsiklik az ember a filmenl. Itt viszont eroltetett minden perc. Az ami jobbá tehette volna a filmet az csakis Crowe, Costner és kétségtelenul Hans Zimmer zenéje ami tokéletes még egy ilyen semmi filmben is. Az egész nem szól másról csak az effektekrol és a foldonkivuliségrol ami ossze-vissza van kuszálva. Azért néztem meg mert Ch. Nolan muvei koze tartozik de ezen a fortelmen még o sem tudott segíteni úgy látom. Egyértelmuen oriási csalódás.
karlitomarsh 2013 okt. 22. - 21:10:27
(784/948)
Bár Superman karaktere tényleg olyan képtelen, hogy súlyt igazán csak tévésorozattal lehet neki adni (és itt nem a Lois és Clarkra gondolok...), de így kell mozifilmet varázsolni belõle!
jani-wan 2013 okt. 22. - 20:37:39
(783/948)
***SPOILER***
Ez az elmélet nálam ott bukik meg, hogy alapszükségletekben önellátónak kell lennie a kolóniáknak. És még terraformáló gépük is volt ugyebár.
***SPOILER vége***
Az agyamban ezek a dolgok egy pillanat alatt összeállnak, és ez ront az élményen.
Egyetértek azzal, hogy sajnos az utóbbi idõben nagyon sok film történetének kidolgozása elvérzik a látvány oltárán.
Keló Scofield 2013 okt. 22. - 18:25:40
(782/948)
Ma szereztem meg kiváló minõségben, a spoiler-eket kivéve utána olvastam egy-két kommentnek. Engem ez a superman-es sztori egyáltalán nem érdekel, hanem C. Nolan neve, aki garancia arra, amit eddig láttam tõle. Batman sem érdekelt, 'oszt' láss csodát, történelmi trilógia lett.
borkasztik 2013 okt. 22. - 14:16:22 Előzmény jani-wan
(781/948)
Spiler
Igen de pont azért mentek a kolóniákhoz mert csak remélték hogy van ott még valami de ezt nem tudták biztosan. MIkor kiszabadultak és elkezdték escetelni a történeteket mondták is féltek adtól hogy éhen halnak a bolygójuk nélkül.
Szóval szerintem nem nehéz azt elképzelni hogy a bolygó felrobbanás aután miután felélték minden tartalékukat és nem jött semmilyen utánpótlás egyszerûen csak "kipusztúltak".
Spoiler

Igen egyet értek azokkal akik aztmondgyák kiséé nyers volt és érzelem mentes ez a film. De azért én például izgulva tudtam végig nézni a verekedéseket és pusztításokat, vagy az elején mikor elbúcsúznak a fiúktól.
Viszont tény hogy a karakter felépítés és fejlõdés nem a rendezõ erõssége legalábbis ebben a filmben. Én egyszerre szeretem és utálom is a filmet. :/ és ez a paradoxon pont abban áll hogy a háttértörténetet nem dolgozták ki csak oda dobálnak mindenféle helyszineket jelenteket mindenféle elõfigyelmeztetsé nélkül hogy végén ebbõl a zûrzavarból össze álljon a kép. Igen tudjuk nem kell a szánkba rágni de azért mégis eléggé felszinesre sikerült.
Luis szinkron hangaj egyszerûen idegesített.
kofak 2013 okt. 22. - 02:43:37
(780/948)
Óriási csalódás a film. Nem fogok regényt írni, annyit mondanék, hogy imádom Superman karakterét, olyan dolgokat lehetne kihozni belõle és az egész Superman-univerzumból, ami tényleg óriásit durranna még egy átlagos nézõnek is - szerintem legalábbis. A Smallville nagyon jól elindult efelé, kiváló ötlet volt, ahogy felépítették Lex és Clark kapcsolatát például, ahogy volt súlya és mélysége a történéseknek. Persze bõven voltak annak is hibái, viszont emellett ott voltak azok a pozitívumok, amiket nagyon erõsen eltaláltak és lehetett volna építeni rá.

Vissza a filmekre, egyébként más módon, de a Superman visszatér is borzasztó volt szerintem. Két ilyen nyámnyila embert faragni a két fõhõsbõl és csöpögõs nyáltengerré csinálni az egész filmet, ahhoz már tényleg kell tehetség. Majd megjött az Acélember, bevallom, én vártam, a szereposztás is remek lett, mindenkit kedvelek közülük. Ezt is sikerült csodálatosan elbarmolni. Az alaptörténeten kívül semmi érdemleges nincs a sztoriban, akció viszont tömérdek, csak kapod a képedbe azt a rohadt CGI-t meg a robbanó épületeket/városokat/bolygókat. Semmi megfogó hangulata nincs, nem tudja megszerettetni a karaktereket, egyszerûen közömbösek. Nem érdekel meghalnak-e, nem érdekel, hogy Lois egy kapszulás izében zuhan lefelé miközben lángol az egész cucc, nem érdekel mi lesz vele, nem érdekel hogy Clark anyját megakarják ölni, mert mû az egész és abszolút nem tudta kedvelhetõvé tenni õket vagy egyáltalán hogy bármilyen érzést is keltsenek bennem. Semmilyen hangulatot nem érzek, pontosabban de, próbálnak lenyomni egy látványprodukciót a torkomon, de én csak öklendezem vissza...

Dühös és szomorú is vagyok egyben, de azt hiszem most jutottam arra a pontra, hogy soha többé nem várok már normális Superman-filmet.
10/10
gab2010 2013 okt. 21. - 20:53:45 10/10
(779/948)
Így vagy úgy csak mi járunk jól. Csak nyugodtan dobálják ránk a gumi/vas/acél ruhás hõsöket.
10/10
Sonic8 2013 okt. 21. - 19:42:04 10/10
(778/948)
Nah. Megérkezett a hozzászólás amivel maximálisan egyetértek. Gondolj bele. Majd most jön 2015-ben egy Batman Superman film. Közben Zöld Íjász sorozat! Majd Wonder Woman film. Flash sorozat. És majd egy szép napon Justice League!!! Marvel és DC komolyabb harca csak most kezdõdik!
10/10
gab2010 2013 okt. 21. - 16:37:39 10/10
(777/948)
Ez a film elképesztöen jó, tény hogy a Nolan féle Batmant nem tudja és nem is akarja megközelíteni mint mondanivalóban mint tartalomban de elég közel áll hozzá legyen ennyi elég 10/10. Viszont az eddigi Marvel filmek még csak labdába sem rúghatnak az Acélemberrel (szerintem) még ha elõnyben is vannak azzal hogy futószalagon gyártsák a filmjeiket míg a DC lassaban átgondoltabban, és ha ez így lesz tovább is akkor a Marvel felkötheti a gatyáját mert már igen is beindult a DC ez 2015 meg is fog látszódni mikor a két legnagyobb képregény titán elõszor küzd meg egymással a nagy vásznon !!!!
WayneGace 2013 okt. 20. - 23:53:25
(776/948)
Azért azt el kell fogadni, hogy amerikai képregény feldolgozások elsõsorban amerikaiaknak szólnak. A legtöbb mozis bevétel is onnan jön általában az ilyen filmek esetében. Meg ugye ott rakják rá csokira, bögrére és minden vehetõ dologra a képét, fizetnek a licencért a gyártók. Tehát Hollywood nem igazán tud és nem is akar kilépni ebbõl az amerikai hazafias témából. Fõleg nem képregény feldolgozásnál.
jani-wan 2013 okt. 20. - 23:46:22
(775/948)
Az írásból süt a gyûlölet. A szerzõ egyetlen pozitív elemet sem látott a filmben, így nyilvánvalóan nem is képes objektív képet alkotni. Ez miatt tobzódik a negativizmusban, aminek esztelen mértékû betetõzése magának Bin Ladennek felemlegetése a filmmel kapcsolatban.
Nem beszélve arról, hogy az igényes fogalmazásban olyan nem odaillõ elemek fordulnak elõ amelyek az egész írásra rányomják a bélyegüket.
A kritika sokkal gyengébb lett mint a film. Ha a film szerinte 3/10 akkor az írás 2/10.
3/10
efes 2013 okt. 20. - 22:42:44 3/10
(774/948)
ijesztõen nagyzoló, megalomán, ám kaotikus, szétesõ, logikátlan katyvasz ez, legfeljebb látványnak megfelelõ
k11zoltan 2013 okt. 20. - 21:53:29
(773/948)
Nekem ez a film annyira nem jött be.
Egynek elmegy kategória.
Egyszernézõs a kansasi csávó.
8/10
iolaus1980 2013 okt. 20. - 20:38:29 8/10
(772/948)
Ma láttam Az acélembert. Nekem nagyon tetszett!!! A történetvezetés, a karakterek, a színészek mind jók voltak. Kevin Costner-t szerepét jobban kihangsúlyoztam volna - még ennél is -, mivel nagyon hitelesen játszotta el SM mostohaapját. Remélem sok filmben láthatjuk még a tehetségét! A szinkronszereposztás parádésan sikerült! Végre ismét Kovács István szinkronizálta Costner-t és Gáti Oszkár Laurence Fishburne-t!!! Legyen mindig így!!! :)
Remélem ez az amerikai nyálcsorgatás nem fog felerõsödni a folytatásokban, mert nálam ez volt a határ. Értem én, hogy SM Kansas-i lakos, de elég legyen ebbõl a giccsbõl. SM legyen szupranacionális, hiszen a Földet védelmezi, nem csak Amerikát! :)
Szerintem jó film volt és több alkalommal is meg lehet nézni. Az akciók monumentálisak voltak.
Minden filmet a saját kontextusában kell vizsgálni. Amiért ezt a filmet megalkották, azt a célt teljesítette. Tökéletesen? Nem, de szórakoztató volt és ez a lényeg.
8/10
9/10
Kulcskészítõ 2013 okt. 20. - 11:46:38 9/10
(771/948)
Véleményem szerint az utóbbi évek egyik legjobban összerakott képregény-adaptációjával van dolgunk. (Persze számomra szigorúan csak a Sötét lovag után). Kimondottan jót tett a filmnek, hogy Christopher Nolan is kivette a részét as forgatókönyvírásból, így a karakterek - végre! - hitelesek, élõ és lélegzõ emberek, nem önmaguk paródiái, és nem üresfejû játékbabák, mint a korábbi Superman-filmekben. A látványvilágot egy rossz szó sem érheti, olyan monumentális, a csatajelenetek pedig olyan zúzósak, amit korábban még nemigen láttam. - Spoiler > Még a fõgonosz motivációja is érthetõ, csak új hazát akar a népe maradékának. Egyedül az bánt hogy Superman AMERIKAI jófiú ... éppen csak a csillagos-sávos lobogó hiányzott a film végérõl, hogy kapjon egy hazafias nyál öntetet...
WayneGace 2013 okt. 20. - 01:08:32
(770/948)
Szerintem az egyik legkorrektebb képregény adaptáció az utóbbi tíz évben. Marveles filmeket könnyedén lemossa. Pedig sose kedveltem superman filmeket. Sztori? Superman eredettörténete kb. ennyi. Persze lehet abból is építkezni, a jelleme hogyan alakul. Csak arról már van egy sok évados sorozat. Azért itt is érintették. Ez egy igazi akciófilm. Egyedül Lois volt kicsit túl sok helyen. Kirepülnek az ûrbe, vissza pont abba a városba, becsapódnak egy random helyen, de õ már oda is szalad ki tudja honnan. Meg persze máshol is mindig ott volt.
Emlegetik itt páran, hogy miért úgy viselkedtek az idegenek, ahogy, meg logikátlan, stb.. Ez szerintem nem helyénvaló. Még itt a Földön a globalizáció közepén sem tudjuk sokszor megérteni, elfogadni más emberek, népek kultúráját, akkor ne akarjuk más fajét! Ennyi erõvel ki lehetne inkább akadni miért úgy néznek ki, mint az emberek, miért pont ugyanolyan felépítésük, szemük, szájuk, kezük, stb..
9/10
Viktor6665 2013 okt. 20. - 00:05:24 9/10
(769/948)
Szerintem kiváló alkotás, jól eltalálták Superman karakterét.