d112 2014 jan. 01. - 23:28:16
(109/209)
Nagyon vártam/vártuk a film második részét, az elsõ elég jól sikerült a kisebb túlzásoktól eltekintve. De a második rész teljesen másabb kategória, jó színészi teljesítmény,pörgõs jól beosztott jelenetek. Szóval nekem jobban bejött mint az elsõ rész. De hogy hibákat illetve zavaró részeket is írjak azt meg kell említenem, hogy a viadal része nem tetszett, túl le lett egyszerûsítve, a vége mint ahogy többen mondták is, rosszul lett le zárva.
7/10
Kulcskészítõ 2013 dec. 29. - 16:39:27 7/10
(108/209)
A Phillips kapitány kivételével elég gyenge volt a mozik kínálata az elmúlt idõszakban. Egyfajta "hát, ez is jó lesz..." felkiáltással ültem tehát be a filmre, mert az elsõtõl finoman szólva sem voltam elájulva, mégis kellemes csalódás ért. Az elsõ rész szenvelgése, kínlódása, idegesítõ és/vagy béna karakterei után ez a film feszesebb, tömörebb, és jóval komorabb - egyszóval fogyaszthatóbb. Jót tett neki, hogy az elsõ rész után a Constantine, és a Legenda vagyok rendezõje vette át a stafétát.
Marcipáncica_ 2013 dec. 29. - 14:42:29 Előzmény Kovács kolléga
(107/209)
Meg mert sokkal több is történik benne mint a korábbi ket könyvben.
7/10
Újvállalkozó 2013 dec. 23. - 18:18:17 7/10
(106/209)
7/10

Az elsõnél egy kicsit jobban tetszett, mert itt már tudtam, hogy mire számíthatok. Viszont a viadalt itt egy kicsit kispórolták és nem tudtunk meg semmit sem a többi kerületrõl. :(
littlestar117 2013 dec. 22. - 23:39:45
(105/209)
Ma néztük meg a filmet. Mert láttuk az elsõ részét is, az nagyon tetszett. Ebbõl hiányzott a "lényeg" valahogy nem tartottuk annyira jónak mint az elsõt. Nem szisszentem fel annyiszor mint az elsõnél :-)
9/10
beo71 2013 dec. 21. - 15:25:41 9/10 Előzmény R.lia
(104/209)
Tudom jól, hogy szõke ( bár bevallom, mikor elõször olvastam róla, rendesen meglepõdtem ). Csak a saját véleményemet írtam le ( mondjuk nekem örök barna marad, mert így került bele a tudatomba és ha belegondolunk az ezer szõkére festett barna, vörös, fekete színésznõkre, sokan örök szõkének érzik õket )miszerint szõkén csalódás volt számomra ez az istennõ, ( legalább tudjuk, hogy õ is ember )mégegyszer leírom : NEKEM, Õ barna és nem megmondtam a frankót, csak így szeretem és kész !
Kovács kolléga 2013 dec. 17. - 20:33:08 Előzmény matany001
(103/209)
Azért osztják két részre, hogy sokkal több pénzt hozzon.
10/10
cardas 2013 dec. 16. - 16:21:35 10/10 Előzmény R.lia
(102/209)
Lehet neki nem jön be a szõke. Ennyi. Nem értem miért kell ennyire fennakadni rajta...
raczkia 2013 dec. 16. - 07:27:20
(101/209)
Mivel én a könyvet nem olvastam csak a filmrõl tudok nyilatkozni. Nagyon jó volt, végig lekötött, látványos. Húú és a jelmeztervezõknek *-os 5-ös :) 10/10
Norodia001 2013 dec. 14. - 11:06:50
(100/209)
nem volt rossz film, sõt.
de tényleg egy az egyben hiányzott belõle a viadal, azon pedig nevetnünk kellett h ez a Peeta gyerek kb azért volt benne a filmben hogy valaki mentse már meg éppen, mert bajba került..
matany001 2013 dec. 13. - 19:35:47
(99/209)
Sokan tartalmas már már regénybe illõ dolgokat írnak a filmrõl de én rövidre fogom. Kibaszottjófilm. Kész ezzel el is mondtam mindent tömören. Bárki aki egy normális filmet akar lesni az kapja elõ ezt a filmet. 10/10 egyértelmûen :D

UI:

A következõ rész vagyis A Kiválaszttot ami 2014 novemberébe jön, olyan terjedelmes hogy 2 részre osztják? Mint pl a HP7 vagy Alkonyat.
R.lia 2013 dec. 13. - 00:11:06
(98/209)
"Jennifer Lawrence-rõl mindent leírtak, nekem már nem kell fényeznem, bár az utóbbi idõben megjelent szõke képû fotói kicsit lecibálták az isteni magasságokból," gondolom elégedett vagy magaddal! Jól megmondtad. Azaz igazán apró tény, hogy eredetileg szõke, gondolom, nem fér bele a világképedbe.
9/10
beo71 2013 dec. 12. - 10:07:18 9/10
(97/209)
Kicsit féltem, hogy a második rész a nagyobb-zajosabb-több elvén elmegy egy szimpla tini-akciófilm irányába, de szerencsére Francis Lawrence jó filmes. 9/10.
Jennifer Lawrence-rõl mindent leírtak, nekem már nem kell fényeznem, bár az utóbbi idõben megjelent szõke képû fotói kicsit lecibálták az isteni magasságokból, itt újra barna és a búgó-éneklõ hangszínétõl rendesen ráindul az ember, azért hál'istennek nem csak miatta jó a film.
Az egyetlen hibája, hogy egy tipikus középsõ film ( az utolsó rész szépen ketté bontva : megint lehúzom a népet elv alapján ), aminek az a dolga, hogy felépítse a történetet a katarzis szerû végsõ részhez, aminek elsõrangúan megfelel. ... és ha nem kúrják el, akkor majd valamelyik ucccsó részhez jöhet a 10-es.
8/10
_Freddy_ 2013 dec. 11. - 22:24:53 8/10
(96/209)
Nos megnéztem én is, nagyon de nagyon vártam mert az elsõ rész úgy volt szuper ahogy volt.
Viszonylag rövidre fogom: A történet nekem bejött, hogy csak az eddigi gyõztesek harcolnak egymással. A film játékidejét tökéletesen beosztották, szépen felvezették a karaktereket is, meg az egész viadalt. A viadalig nem volt semmi baj...viszont ott voltak hiányosságok: Katniss-éket láthattuk csak, hogy velük mi történik, másokkal alig találkoztak, csak hullottak el a szereplõk mint a legyek, de hogy Katniss-ék bárkivel is harcoltak volna...áh nem, senkivel, csak az élõlényekkel amelyek rájuktámadtak. Sok karaktert hiányoltam, hogy nem szerepeltették, pedig egy ütõs vadászatot ki lehetett volna hozni ebbõl, de nem itt mindenki mindenkivel összedolgozott míg valami csoda folytán el nem hullottak a szereplõk. Ez vmi borzalom volt. Fõleg a film legvége, ahol is konkrétan akkora blõdség történik, hogy csak lestem. Na meg most mi is lett Katniss társával??? OLyan befejezése lett a résznek, mint vmi tévésorozatnak aminek a jövõ heti epizódjában derül csak ki, hogy melyik karakterrel mi történt, itt csak az a baj hogy 1 évet kell várni a következõ filmre. Szóval teljesen befejezetlen lett, és összecsapott a vége.
Ami idegesített, hogy Katniss 2 percenként adott valakinek puszit vagy csókot. ._. 2 percenként...
De, hogy jót is mondjak: A felvezetése a viadalnak tökéletes, voltak epikus jelenetek azért, és engem speciel Jennifer látványa és mindemellet hatalmas színészi tehetsége sok mindenért kárpótol. Egyszer meg lehet nézni, de tény hogy a film utolsó 10 perce nagyon összecsapott, meg utólag belegondolva maga a viadal is elcseszett lett kicsit, ebbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni. Viszont egyszer meg lehet nézni, csak sokkal többet vár egy ilyen filmtõl az ember, fõleg aki olvasta a könyveket is. Bocsánat, de nem tudtam nem elmenni a film hibái mellett, épp ezért 8 pontot adnék egy kicsit nagylelkûen és kedvenc színésznõm Jennifer miatt.

10/8
10/10
i'mperfect 2013 dec. 11. - 19:01:59 10/10 Előzmény domo.robi
(95/209)
Kati, Pista haverja és Hó bácsi :D :D :D You made my day :D
10/10
i'mperfect 2013 dec. 10. - 22:29:37 10/10
(94/209)
Szuper volt a film. A premier napján láttam, egy napot sem bírtam volna tovább várni :) Most gondolkozom, hogy megnézem még egyszer, persze legjobb lenne, ha meglenne itthon...
10/10
Kloy 2013 dec. 09. - 22:52:09 10/10
(93/209)
A film szerintem zseniális lett. - Igazából elõtte nem tudtam mire számítsak, mert az elsõ nagyon tetszett, amit én abban mérek, hogy a könyv olvasása után, úgy hogy tudtam mire számítsak is vagy 5x elbõgtem magam rajta annó.
Ami a Futótüzet illeti, az egy más tészta. A könyvet nem szerettem annyira, bármennyire is igyekeztem, és ennek az oka most, hogy a filmet láttam nyilvánvalóvá vált: nem értettem igazán.
A kivitelezés, a zene, a színészek csodás-csodás játéka segített abban, hogy jobban megértsem a második könyv miértjeit, amiért szerfelett hálás vagyok, hiszen így egy lépéssel közelebb kerültem a szakdogám megírásához. (Ha másodszor is elmegyek megnézni a filmet, ziher, hogy viszek jegyzetpapírt ^^)
Sinci005 2013 dec. 08. - 17:52:36
(92/209)
El lett mondva az elejefelé Finnick és Mags kapcsolata, miszerint Finnick Magset tulajdonképpen egyfajta pótanyának tartja, hiszen õ hozta ki az Arénából.
Dagda 2013 dec. 08. - 16:19:42
(91/209)
Ízlésrõl vitát nyitni értelmetlen, ezért nem mondhatom, hogy jó vagy nem jó a film.
Amit mondhatok, hogy nekem tetszett, pedig nagyon nehéz olyan filmet készíteni, amivel elégedett vagyok.
A klasszikus popcorn elemek (látvány, zene, humor, jócsaj stb.) kitûnõen vezetik a hangulatot, elfedve a dramaturgia és a háttérvilág logikai bukfenceit.

Ez a film nem disztópia, bármennyire is szeretne annak látszani, nem Szép Új Világ, nem 1984, de még csak nem is Különvélemény. Ugyanis nem a társadalmat mutatja be egy fõhõs szemén keresztül, sõt: a társadalmat NEM mutatja be. Nem tudjuk, hogyan épül fel a politikai, a gazdasági és a társadalmi rendszer, nem tudjuk, ismeretlen az eredete, így nem tudjuk beleélni magunkat. A környezet csupán díszlet, amely egy lázadó szellemû tinilány kalandjainak hátteréül szolgál, csupán festett vászon a színházban, élet nélkül.

Gondolatokat keresni lehet benne, találni is, ahogy egy asztalra tett félrefordult csésze is ébreszthet gondolatokat, de a film célja nem ez, hanem a színtiszta szórakoztatás, a fõhõssel való azonosulás, mese, ahol a "kicsi és gyenge jó" jellemének tisztaságánál fogva legyõzi a "nagy és gonosz rosszat". Nem egy Gyûrûk Ura, ahol átgondolt mitológiából született a történet, sem Csillagok Háborúja, ahol a sosem látott látványvilág ejtette rabul a világ fantáziáját.

Viszont amit tud a film, azt jól csinálja. Egyszerû a fõszereplõ lelke, így könnyû vele azonosulni. Nagy az igazságérzete, dacol mindenkivel, vérbeli lázadó tini. Olyan, mintha Bella Swan jobbik verziója lenne az Alkonyatból, szebb, élettel telibb, okosabb, jobb a lelke és van felelõsségérzete. Adott tehát egy fõszereplõ, akivel a lányok azonosulnának, a fiúk pedig közösülnének, és még csak nem is ciki, lehet tehát szeretni, drukkolni neki, követni a kalandjait, szembeszállni a gonosszal és együtt gyõzni, ahol pedig megbicsaklik a logika, ott segít a "szerencse".

És ez a film egyetlen hibája. Hiába azonosulunk Katnisszel, amikor nincs is elõtte valódi kihívás. Sosincs magára utalva, sosincs olyan próbatétel elé állítva, amelyet ne tudna saját képességeibõl megoldani, és ha mégse, akkor váratlan fordulattal kívülrõl érkezik segítség. Így nehéz izgulni érte és nehéz a mozinézõ szemében hõssé válnia, nem emberfeletti õ, csak a forgatókönyvírók kegyeltje. Amíg a szemfényvesztés tart, addig szórakoztató, de ha elgondolkodunk a kalandjain, túl nagy lyukakra lelünk. Így a film nem lesz több, mint egy kitûnõ videoklip, amelyet lehet élvezni, akár újra meg újra, várjuk a folytatást, de nem fog fan fiction-t szülni mint a Harry Potter vagy a World of Warcraft, hiszen nincs világ mögötte, amibe beleélnénk magunkat.
Superalonso 2013 dec. 08. - 15:07:19
(90/209)
Maximálisan egyetértek veled....

Megjegyzem ez a film nem is biztos, hogy csak a totalitárius diktatúráról szól, hiszen a mindenkori hatalom nem csak a diktatúrában "csinálja ki", azokat akik más követ mernek fújni mint õk, pl. a mi kis hazánk is hasonló (pedig itt már több mint 20 éve demokrácia van, vagy valami annak csúfolt anarchia), ugyanis aki nem úgy gondolkodik, mint a hatalmon lévõk azt sok estben leválthatják, elküldhetik a munkahelyérõl neadjisten ellehetetlenítik stb.

A 2. részben Katniss a rendszer ellenségévé válik és ezért a hatalom ki akarja nyírni, de ilyet nem csak diktatúrákban láthatunk, hisz a hatalmon lévõk mindig féltik hatalmukat és nemcsak diktatórikus berendezkedésû államokban,még akkor is ha legbrutálisabban talán valóban a diktatúrában torolják meg az ellenszegülést....

A tiniknek pedig valóban azért jön be ez a film, mert õk maguk részint szüleiktõl elszenvedett elnyomásuk, anyagi függõségük, az iskolarendszer által támasztott sokszor teljesíthetetlen elvárások miatt elnyomva érzik magukat és valóban faszagyereknek, akarom mondani faszacsajnak tûnhet az, aki be mer szólni nekik (mint a filmben Katniss) és együttéreznek vele, az egész Hunger Games láthatóan erre építi a franchise-t, ehhez nem kell Einstein-nek lenni, hogy észrevegyük.