offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 05. - 23:27:44
(133/253)
Mármint, ha valaki sokkal késõbb olvasná és nem értené: a vége leharapása miatt.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 05. - 23:19:40
(132/253)
A TV2 is bekaphattya.
Hannibal Lecter 2010 okt. 05. - 22:54:53
(131/253)
Egyáltalán nem kizárt, hogy így fogjuk végezni. A legidegesítõbb, hogy Cuarón így mer forgatni: öregek, ártatlanul pislogó ketrecbe zárt bevándorlók, érthetetlenül beszélnek, tiszta Schindler listája 2., közben meg a szemét fehér ember ül a magasban és élvezkedik a picasso elõtt. Ez már nem is elfogult, hanem hazug. Pedig Cuarónt kedveltem, zseniális ahogyan minden filmje ilyen félsötét, komor. A film viszont hazug és ki is fejtem miért, bár ezt a legtöbbször, számomra teljesen érthetetlen mód kitörlik a port.ról. A legnagyobb poén az egész filmben, hogy pont ezek a bebik vagy kik, azok akik így gondolkodnak, juttatták ide az egész kontinenst és Angliát is. Az alaphelyzet nagyon egyszerû: Van egy földrész ahol fehér emberek élnek, több különbözõ kultúrával, kvázi kulturális sokszínûségbe de mégis egységesen õk birtokolják ezt a földrészt. A földön nagyon szépen eloszlottak ezek a rasszok és mindenkinek, ázsiaiak, afrikaiak, megadatott egy élettér. A fehér ember szemét mód belemászott ezen területek életébe, fejlõdésének menetébe, és lehet, hogy a filmben látott utolsó anya néger lány is, hogy angolul tud káromkodni, az a mi hibánk. A gyarmatosítás viszont régen volt és a mai embereknek nem kellene kollektíven vállalni a felelõsséget mások hibáiért.Ha ma nem okolhatok minden arabot az al-kaida tetteiért, akkor senki se vádoljon minden európait a múltban történt gyarmatosítások miatt. Európa egyre inkább kimondhatná, hogy területének nagy részét már nem fehér, európai emberek lakják, szaporodása lassult és emellett totális identitás válságban is szenved. Én megértek mindenkit, mert tényleg szar lehet a harmadik világ egyes területein élni, de azt senki sem mondhatja, hogy az egész ott élõ embertömegnek meg kell ide indulnia ide. Kicsit olyan ez mint a világok harcában amikor mindenki ráakart ugrani a kocsira és nem látták, hogy semmi értelme. Én így tekintek most Európára. Természetes, hogy a már eddig beengedett bevándorlókat nem lehet kiküldeni, de érthetetlen, hogy semmilyen törvénykezés nem gátolja meg, hogy a fél bolygó gyakorlatilag Európába költözzön, méghozzá úgy, hogy ezen emberek nagy része beszélni sem tud, sokkal gyorsabban szaporodnak, totálisan más szocializációs szinten állnak és velünk fehérekkel ellentétben hûek a kulturális hagyományaikhoz, identitásukhoz, vagyis elég nagy számban nem fogadják ela befogadó ország privilégiumát. Rengeteg adatból látható elõre, hogy európa 2050-2100 felé teljesen máshogy fog kinézni és nem tudom miért kell ezt megvárni.Itt semmi féle rasszizmusról nincs szó, itt egy dologról van szó, hogy a fehér európai ember akarja e, hogy a saját földjén demográfiai tényezõk miatt kisebbségbe szoruljon, ezáltal a döntés is kiessen a kezébõl. Most is Svédországban a bevándorlók tüntettek, hogy ne legyen a demokratikusan megválasztott szélsõjobboldali párt a parlamentbe. Teljesen hidegen hagyja õket, hogy az ottani törzsgyökeres lakosság egy része hozott egy döntést, az Õ döntésük fontosabb. Most is,mirõl szól ez a film? A fehér tatát lelövik, hogy a fehér csávó a fehér nõvel megmenthesse a fekete lányt, aki még Szûz Mária szüzességével is viccelõdik. Az Európai fehér emberben ezt nem tudom megérteni. Megfáradt a faj genetikai állománya? Szó szerint hagyja a faját veszni? Nem azért mert a fehér ember felsõbbrendû, hanem mert a fehér ember is fontos. Cuarón azzal sem segít a filmen, hogy a bevándorlókat alakítja IRA szerû szervezetté, mert lassan már a fehér ember nyúl majd ilyen módszerekhez. Ismétlem ez nem rasszizmus, a rasszizmus az, hogy az egész kontinenst "ellepõ" bevándorlók mind kedves, ártatlan, szomorkodó, kendõs nénikék stb, akiket a fehér fasiszta fekete ruhás náci rendõrök meg ütnek és üvöltöznek velük. A fehér ember az, akinek már annyi joga sincs, hogy bosszankodjon, ha átutazik fél Londonon és nem lát fehér embert. Szóval annyit errõl a filmrõl, hogy elfogult, kb nácikként ábrázolja az angolokat, ami a legszemetebb fehér rasszizmus (most is ez a buszos rendõr, ennek mi értelme volt? Ütik a bevándorlót, túlvilági ária a szürreális jövõkép fasiszta dimenziójában) szánalmas, önnyugtatás, hiszen ennek szerintem pont az ellenkezõje fog megvalósulni. És akkor jönnek ezek a jogvédõk, tüntetnek, meg hüledeznek és egy percig nem fogják fel, hogy a fehér ember ilyen esetekben nem elnyom, kirekeszt, hanem magát próbálja megõrizni, ez pedig minden egyes nép joga a földön. Európa pl az iszlámot képviselõ népektõl is ezer évig védte magát, most meg maga tárja ki a kapukat és még egy része le is rasszistázza a saját fajtáját, ha ez ellen szót emel. Európa identitási impotenciában szenved és az ilyeneket mindig legyõzi az erõsebb identitás.A film iszonyatosan téved, mert nem lesz az a hadsereg vagy rendõrség, ami ezt megállítja. Számomra teljesen érthetetlen Európa egy részének gondolkodása, ahogy kilép az utcára pl Camden townban és nem lát fehér embert és vígan megy tovább és ha valaki ezekkel a közismert demográfiai adatokkal jön és közli ha minden stagnál, ahogy most van, 100 év múlva a fehér ember teljesen kisebbségbe szorul a saját életterén, annak meg a pofájába vágja, hogy fasiszta? Hogy jutottunk ide?
moles78 2010 okt. 05. - 22:30:00
(130/253)
és a zene?
szm király
grp 2010 okt. 05. - 22:16:59
(129/253)
Kapcsold ki a tv2-t es olvass.
metalfan 2010 okt. 05. - 21:48:41
(128/253)
Hmm nem értem miért mondták Sci-fi "klasszikusnak"
Totál egyszer megnézhetõ film,van benne 1-2 jó jelenet,ennyi.
10/10
SlyCool 2010 okt. 05. - 20:50:00 10/10
(127/253)
A film közepes, Clive Owen miatt viszont érdemes megnézni, õ -mint mindig- zseniális.
hmjt 2010 okt. 05. - 20:09:53
(126/253)
Ebbõl a sztoriból százszor jobb filmet is ki lehetett volna hozni szerintem. Nekem anno kurva nagy csalódás volt, de egyszer meg lehet nézni.
3/10
Ford Mustang 2010 okt. 05. - 18:50:16 3/10
(125/253)
Abban a Nicolas Cage a fõszereplõ, de valóban nagyon jó kis film.
Fadiga15 2010 okt. 05. - 18:26:23 Előzmény IXEMGabeo
(124/253)
Én tudnék neked ajánlani egyet amiben szerepel igaz hogy nem fõszereplõként de a Next-holnap a múlté címû filmben játszik és az szerintem egy nagyon jó film.
Bobby1 2010 okt. 05. - 17:26:12
(123/253)
Még nem láttam a filmet, vagyis végre nem egy ötszáz hatvannyolcadszor lenyomott valamit adnak VÉGRE. Az újdonság már magában meglepõ manapság, a többi kiderül..
cs711 2010 okt. 05. - 15:57:59
(122/253)
Na, senki semmi rosszat ne mondjon!!! :)
Én angolul láttam. Felirat nélkül. Nem sokat értettem, de marhára tetszett a film. Nagyon jó! Persze ez relatív. Kinek mi a jó... de ha láttátok a Határok nélkül filmet Clive Owennel, és tetszett nektek, akkor ez is tetszeni fog. Nem hittem a szememnek, amikor megláttam a bemutatót. Sajnos pont nem leszek itthon, de felvesszük kazettára. Ki nem hagynám! :)
És ne higgyetek senkinek, bármit is mondanak. Még nekem se. Nézzétek meg, és magatok döntsetek, tetszett-e vagy sem.
Senan 2010 okt. 05. - 13:13:02
(121/253)
Anno még moziba "néztem végig"...Nem érte meg az árát. Pedig a sztori miatt nagyon megakartam nézni. A film nagyon össze lett csapva...egy gagyi akció film. Semmi pozitívat nem tudnék róla mondani. Idõpocsékolás ezt bámulni.
IXEMGabeo 2010 okt. 05. - 12:19:41
(120/253)
kíváncsi leszek rá, még nem láttam a filmet. Mondjuk Julianne Moore számomra közömbös és nem nagyon láttam még jó filmet tõle...
Charles Foster Kane 2010 okt. 05. - 10:35:50
(119/253)
A sztori 60 éves. Hogy azóta ezekbõl mi lett közhely, semmi köze a filmhez.
pimre 2010 okt. 05. - 09:47:50
(118/253)
Off: "Alphaville, Mechanikus narancs, 451 Fahrenheit". Ezek közül az utóbbit volt szerencsém látni. Vagy 30 éve, akkor sznobizmusból tetszett. Mégiscsak Truffaut. De pár hónapja ismét belenéztam. Ritka egy közhelygyûjtemény.
Charles Foster Kane 2010 okt. 05. - 09:17:59
(117/253)
Alphaville, Mechanikus narancs, 451 Fahrenheit. Csak néhány, a kedvenceim közül. Ha tartalmilag akár csak megközelíti ez a film ezeket, hát én kérek elnézést. Az nem utópia, hogy "mi lenne ha..." (...nagyon szar lenne).

A Vakság (ami így hirtelen eszembe jut), meg ez is ugyanaz a primitívség. A fent említett háromnak végiggondolt, belsõ logikával rendelkezõ szerkezete van. Ezt a belsõ logikát kezdik elfelejteni. Ma már azt mondják: a 451 Fahrenheit nem reális, nem történhetne meg, így nem is utópia. És nem értik meg, hogy az szimbolikus rendszer a lényeg benne.

Ilyen szimbolikus rendszert legnagyobb igyekezete ellenére sem talál az ember az olyan filmekben, amik agyilag olyan szintig jutnak el, hogy "mi lenne, ha mindenki vak lenne", "mi lenne, ha nem születne több gyerek", "mi lenne, ha 2020 után mindenkinek a hátából nõne a lába". Ezek olcsó mentségekként szolgálnak egy közepes akció-kalandfilm kibontására (persze megfogva ezzel azokat is, akik beveszi, hogy ez utópia, és ettõl máris intellektuelnek érzik magukat). Ennyi és nem több.

Ha lenne ilyen hivatal, biztos hogy halottá nyilvánítaná a mûfajt.
9/10
gyuribacsi 2010 okt. 05. - 06:49:40 9/10 Előzmény Charles Foster Kane
(116/253)
Charles Foster Kane
Régebben (kb. 20-25 éves korom körül) egyenesen faltam az utópiákat... így értem, hogy mire célzol. E film esetében azonban nem tudok egyetérteni veled.
Az út (The Road) címû alkotásban például, és e filmben is az alapgondolat olyan erõs, hogy bõven feledteti az alaptröténet, vagy a történetvezetés esetleges hiányosságait. Ennek a filmnek ugyanis van üzenete.
Hogy rossz lesz a holnap? Igen. A mai emberi civilizáció összeomlás szélére sodródott. Ez nem pár perces folyamat, és bizony sokakban megfogalmazódott már az emiatti aggodalom. Ezt a tényt egyszerre támasztja alá sok lelkiismeretes tudós, környezetvédõ, mûvész, illetve egyszerre lovagolja meg sok mohó üzletember. Az elõbbiek kutatásokat folytatnak, könyvet írnak, képet festenek, filmet készítenek, stb., utóbbiak pedig olyan alkotásokat pénzelnek, mely az ember jövõt illetõ, jogos vagy megalapozatlan félelmeit fogalmazza meg. Ám minderre azt mondani, hogy "Az utópia, mint olyan, hivatalosan is halott" - badarság, már ne is haragudj.
Oliviero Toscani "Reklám, te mosolygó hulla" címû könyvében képletesen halottnak nyilvánította a reklámot, mint mûfajt, már 1999-ben. De nem tudok róla, hogy lenne bárhol olyan hivatal, ahol az utópiát halottnak nyilvánították volna. Pláne akkor nem, amikor egyre nyilvánvalóbb az Összeomlás ténye, s egyre aggasztóbb mélységét és idejét megbecsülni.
Visszatérve a filmre: erõsen inspiratív az alapgondolata, s maga a film is jó. Részemrõl 10/9.
algi 2010 okt. 05. - 00:52:43
(115/253)
Jól értem, hogy ez egy gagyi, androidos B-movie remake-je?
Charles Foster Kane 2010 szept. 10. - 23:01:25
(114/253)
Az utópia, mint olyan, hivatalosan is halott. Amik az elmúlt évtizedekben mennek, azok gyenge, vagy jobb esetben közepes kalandfilmek, néhány klasszikus (valódi) utópia kizsákmányolt díszletével megtámogatva.

Unalom, unalom, unalom. Jajj, de rossz lesz nekünk, áhjj de rossz lesz nekünk, jujjh de rossz lesz nekünk. Valahogy így szól a három felvonás. Hõs meg megy A-ból B-be. Sztori? Mondanivaló? Egyedi környezet? ÁH, ezek már csak nosztalgia tárgyai.

Ezeket nem lehet feledtetni egy Cuarón rendezéssel, és egy elképesztõ operatõr/kameraman párossal sem. (Amikor a "lencsére" fröccsent vérrel követték tovább a szereplõt, az mindent ütött.)

Ez a film csak Cuarón az egészet nézve hiábavaló, de mégiscsak nagyon becsülendõ munkája miatt 10/7.