8/10
offtopic
napraforgó 2022 nov. 23. - 19:37:30 8/10
(284/344)
Dzsemile elég ostoba, ha nem kötötte ki a holtig tartó haszonélvezetet a háza miatt.

Rásdel milyen szemét, most is jobban érdekli a vagyon, mint a fia élete. Nagyon kifordult magából.
8/10
napraforgó 2022 nov. 23. - 19:18:04 8/10
(283/344)
Nem tudom, hogy Izakot felősségre vonják-e az emberrablásért, de Ráselt biztos nem a felbújtásért. Sajnos.

Vicces. Joszef tegnap még egy kórházi ágyon haldoklott, ma meg már eljegyzése van.
Lilla3 2022 nov. 23. - 14:26:33 Előzmény Saphir
(282/344)
Pontosan ezt érzem én is. Valahogy semminek nincs következménye. Vagy ki sem derülnek a dolgok, ha meg igen, a következő részben mindig történik valami akár Hüliyával, akár Fikriével, ami miatt Deniz meg Mirát is megbocsát neki. Fikriének kétszer volt már emlékezetkiesése, az előbbi hosszabban, most csak egy rész erejéig, de megint ott folytatja, ahol abbahagyta. Mintha már Denizt sem érdekelné, hogyan viselkedett vele a bíróságon. (vagy igen, érdekli, csak annyi minden más történik, hogy kisebb gondja nagyobb, minthogy Fikriével foglalkozzon.) Hüliyáról már ne is beszéljünk. Azért a levél előtt is csak látnia kellett már, hogy milyen gonosz ez a Hüliya, nem igazi barátnő.
A másik ami eszembe jutott, Emin mester halála még mindig nem derült ki sem Mirat sem Deniz számára. Artun embere elintézte, Artun eltűnt, így ez a szál is a levegőben maradt. Nem hinném, hogy visszatérnének még rá.
Nejatot sajnálom, habár én ezt nem nevezném szakításnak, ahogy a tartalomismertető említette. Igazból össze sem jöttek, Sebnem alakítása, hogy szerelmes belé, szegény Nejatnak inkább imponált, kezdte magát beleélni, aztán Sebnem gyorsan kitáncolt ebből. Na meg Nejat is ha olyan okos, értelmes ember, hogyan gondolhatta, hogy ez a Sebnem pont őt akarja!!!

A magyarhangok szuperek, egyedül Figen magyar hangja ( Csifó Dorina) idegesítő kissé.
4/10
Saphir 2022 nov. 23. - 11:18:18 4/10 Előzmény napraforgó
(281/344)
Engem pont ez zavart, mikor előre belenéztem, hogy emberek tesznek dolgokat, és szinte semminek nem lesz várható, vagy reális következménye. Minden csak úgy megtörténik, aztán meg lóg a levegőbe. Nejatot én is sajnálom, nála kicsit túllőtt Sebnem a célon.

OFF:
Nem tudom ki hogy van vele, de én nagyon szeretem a magyarhangokat. Pl. Alihant nem tudnám ennyire utálni, ha nem Debreczeni Csaba magyarítaná. :)
4/10
Saphir 2022 nov. 23. - 11:14:25 4/10 Előzmény napraforgó
(280/344)
Egy korábbi válaszomban már utaltam rá, de nem akartam konkrétan leírni, hogy hogyan. :)
8/10
napraforgó 2022 nov. 23. - 03:17:43 8/10
(279/344)
Musztafa agya elborult, csak akkor tért valamelyest magához, amikor Joszefet látta eszméletlenül az úttesten. Nem nagyon tudom őt megérteni. Miféle indok az, hogy azért ütötte el, mert "elvette tőle Ecét". Hát micsoda Ece, egy tárgy? akit csak úgy el lehet venni? Sajnos ez a korábban nagyon rendes fiú is megbolondult, nincs magánál.

Nem tudom, hogy Muszatafa hogy fog meghalni, de gyanitom, hogy nem természetes módon. Remélem, hogy nem olyan módon, ami árthat a szervadományozás szempontjából. (láttam már olyan sorozatot, ahol az egyik főszereplő, gyógyszerrel lett öngyilkos, hogy a máját odaadhassa valakinek. Na hát ez hülyeség, mert ha a gyógyszerekkel megmérgezi a máját, az már nem nagyon lesz alkalmas az átültetésre



Itt meg, mit ad isten, Musztafa szive pont jó lesz Joszefnek. Ja, és a disznók meg repülnek.....
8/10
napraforgó 2022 nov. 23. - 03:02:04 8/10
(278/344)
Sűrűsödnek az események. Izak valóban elmebeteg, ahogy élvezi az áldozatai vergődését. Jól összeillenek Rásellel, aki sokkal gonoszabb, mint eleinte hittük.

Fura, hogy a mindig naiv, jóhiszemű Deniz most - kivételesen - értesitette a rendőrséget a lánya elrablásáról.
Izakot és a gorilláit elvitték, bár Izak nevetett, néhány óra múlva úgyis kint lesz. Hát remélem, hogy nem.
Sőt, nagyon remélem, hogy Ráselt is letartóztatják az emberrablásra való felbújtásért!!!!
Sajnos az előzetesből nem ezt látom, Rásel továbbra is a házban rontja a levegőt, nyilván Joszef állapota miatt. Ecével sohasem lesz jó a kapcsolatuk, ez biztos.

Nejatot sajnálom, ő aztán nem érdemelte, hogy Sebnem olyan szemét módon szakitson vele. Ő semmi rosszat nem tett a lánynak. Hüliyát nem sajnálom, ő megérdemelte a sorsát az a gonosz nő nem érdemel meg egy ártatlan gyereket. Ellene is kellene eljárást inditani, biztos sikkasztott is a banknál, na de Alihant és Denizt biztos megkárositotta. (Hogy Deniznek és a gyerekeinek milyen károkat okozott, azzal senki sem törődik.)
8/10
napraforgó 2022 nov. 22. - 13:54:22 8/10 Előzmény Saphir
(277/344)
Bizony, most kiderült a Sebnem ügy Diyar leveléből, de Ece még csak nem is reagált rá. Márpedig az apja őt is elhagyta a nő miatt és jó fél évig még csak nem is jelentkezett. Én azért ezen is kiakadtam volna, sokkal inkább, mint Rásel szemétségén. Ráselhez smmi köze, na de az imádott, bálványozott apja????
4/10
Saphir 2022 nov. 22. - 12:38:49 4/10 Előzmény napraforgó
(276/344)
Mondjuk azt is hamar lerendezték, hogy Ece végre megtudta, hogy hová is tűnt ez az imádott apja hónapokra. Viszont a reakciója bennem erős hiányérzetet okozott, azért ennél többre számítottam.
8/10
napraforgó 2022 nov. 22. - 09:01:06 8/10
(275/344)
Hú, kihagytam lényeget!
Mikor Ece hazatért a félresikerült buliból, az anyja szembesitette a Diyar levelében leirtakkal, vagyis, hogy szinte minden Hüliya mesterkedésének, ármánykodásának volt köszönhető.
Akkor meséli el Rásel húzását, amit Deniz nem vesz jónéven, hisz megkérte a lányát, hogy hallgasson.

Nekem roppantul tetszett Ece kirohanása, ahogy ostorozta az anyját az elképesztő, "felesleges" jósága miatt és hangsúlyozta, hogy én nem te vagyok. És jól is teszi, én vele értek egyet.
Deniz nem normális, hogy mindig mindenen szemet húny, mindig mindent annyiban hagy.
Az egy dolog, hogy nem torolja meg, na de miért kell hallgatnia?
Szimplán csak hülye.
8/10
napraforgó 2022 nov. 22. - 08:24:50 8/10
(274/344)
9. Mirat ugyan meglepődik, de egy rossz szava sincs. Rásel már nincs ott, igy nem tudja felelősségre vonni sem. Deniz nem örül, hogy Ecének eljárt a szája, hisz megkérte, haljgasson a történtekről.

Ece találkozni akar Joszeffel, megbeszélik a találkozót a parkban, de Rásel közreműködésével (Fikriye erkélyéről látja Ece távozását) értesiti Izakot, aki az utcán sétál lányt elrabolja. Ráadásul felhatalmazza, hogy tegye el láb alól a lányt....
Na ezen még Fikriye is megdöbben, pedig hát ő aztán nemigen válogat az eszközökben....

Izak felhivja Denizt , hogy közölje, elrabolta a lányát. Megadott helyre rendeli a nőt, aki el is indul.

10. Eközben Joszef is az Ecével való találkozóhelyre tart motorral, de útközben az őt követő Musztafa elgázolja.
8/10
napraforgó 2022 nov. 22. - 08:11:19 8/10
(273/344)
4. A hazaérkező Ecét Deniz számonkéri, hogy is volt ez Musztafával, meg Joszeffel???, Ece kap egy anyai pofont, mire világgá megy.

5. Ece azért eszénél van, számonkéri Ráselt, amiért felbérelt valakit, és később Joszeftől meg is tudja, hogy az ő pszichopata mostohaapja, meg a maffiája volt az anyja és az ő támadója. Joszef összevész az anyjával és elrohan otthonról. Ece meg nem tartja vissza magát, kidobja Ráselt a házból. (Na végre)
Rásel távozik is - szintén retikül nélkül, mint korábban Fikriye - és pont a szomszédasszonynál lel menedékre.

6. beállit Sebnem Diyar levelével, és Deniz végre megtudja, amit még soha nem is sejtett, hogy szivbéli barátnője, Hüliya áll az őt ért csapások mögött. Ezen úgy, de úgy meglepődik, hogy összetöri az összes tányért, étkészletet.
Ezt követően elrohan Hüliyához - már sötét van, de ez a téli hónapokban nem meglepő - hogy felelősségre vonja, miért tette? Hüliya már tudja és menekülni próbál, de pechéje egy autó alá rohan.
És szintén pechjére elvesziti a nagyon várt babát. Kórházba kerül.
Mindezért persze Denizt okolja és teljesen kifordul magából.

7. Sebnem látogatása a kórházban, majd távozása Nejattal csak hab a tortán.
A kegyelemdöfést Ünál adja meg, aki közli vele, hogy sohasem szerette, csak segitett bosszút állni az unokahúgáért.

8.. Deniz Igen rosszul áll a történtekhez, magát hibáztatja Hüliya balesetéért, ami szintén érthetetlen.
Mirat nyugtatgatja, nem a te hibád.
Hazaérkezvén Ece szembesiti a helyzettel, Miratnak is elmondja, hogy mit tett Rásel velük, amin Mirat ugyan megdöbben, de a világon semmit sem tesz.
8/10
napraforgó 2022 nov. 22. - 07:38:21 8/10
(272/344)
A tegnap esti rész nagyon is "dús" volt. túlságosan is.
1. Ott van Alihan. aki tegnap még meg akarta ölni Miratot, talán Denizt is, ma meg ott cselleng Mirat háza közelében, hogy legalább lássa az elveszitett családját. A játszótéren meg Ozant veszi célba, akit jól meg is ijeszt. Vajon Mirat mi a fenének csititja a kisfiút, amikor ez az ember előzőleg rendőrökkel hurcoltatta el a gyerekét, őt meg meglőtte? Én sajna nem értem.

Na és Mirat, aki elmegy sétálni Ozannal délelőtt!!!!, miért sötét este ér vele haza???? Dzsemile néni azt mondja a még délelőtt hazaérkező Deniznek, hogy hazamegy megnézni Mehmet bácsit és majd délután visszajön!!!
Ergo Miraték már jó korán elmentek délelőtt! Hol a fenében voltak egész nap, egy kisfiú, meg egy meglőtt férfi????

2. A "kedves" Rásel rögtön közli a hazaérkező Denizzel (honnan is jött, nem emlékszem?), hogy a lánya szakitott a vőlegényével és most az ő fiára vetette ki a hálóját. Deniz számonkéri Ecét, de miután nem kap választ, elrohan otthonról bevásárolni (???!!!) A zöldséges után bemegy a kisboltba (és nem a bazárba, ahogy itt mondták), ahol megtámadják.

3. Izák és a verőemberei megtámadják Denizt, a boltost leütik, őt meg megfenyegetik. A gyerekei fogják megbánni, ha nem költözik el azonnal, lehetőleg egy távoli kisvárosba. Deniz rájön, hogy nem Alihan, hanem Rásel áll az ügy mögött.

Rögvest ki is megy a tengerpartra, ahol számonkéri Ráselt (Vajon honnan tudta, hogy pont akkor és pont ott fogja megtalálni????) Meg is fenyegeti, ha nem hagyja abba az ármánykodást, beárulja Miratnak és Joszefnek. Na de egyetlen szóval sem mondja azt neki, hogy húzzon el a rákba.
Szerencsére ezt majd Ece megteszi.
8/10
offtopic
napraforgó 2022 nov. 22. - 07:18:14 8/10 Előzmény Saphir
(271/344)
Hát igen... De fogadjunk, hogy valami csoda folytán minden szükséges paraméter megegyezik....
4/10
Saphir 2022 nov. 21. - 21:20:13 4/10 Előzmény napraforgó
(270/344)
Mivel nézed a sorozatot, és látod mennyi 'érdekes' és 'megmagyarázhatatlan' fordulat van benne, ez már nem lehet(ne) akkora meglepetés. Meg hát mit nekünk vércsoport, meg egyezés, meg ilyenek. Kicsire nem adunk már :D :D :D
4/10
Saphir 2022 nov. 21. - 21:18:07 4/10 Előzmény malnahab
(269/344)
Gratulálok! Ön nyert! :D
8/10
napraforgó 2022 nov. 21. - 07:30:39 8/10
(268/344)
Vicces, hogy Alihan hirtelen hogy észheztért, miután a lánya kétszer a szemébe mondta, hogy "szégyeld magad, apa, szégyeld magad." Ez annyira hihetetlen, miután olyan gonoszul vigyorgott és kinozta Denizt és a kis Ozant. Ennyire nem tud hirtelen megjavulni egy ember.
Turgut is jó fej volt, ahogy megmondta magáét Alihannak, aki épp meggyilkolni indult Miratot (talán még Denizt is, miután visszautasitotta őt). Aztán egy nap múlva meg térdenállva könyörög bocsánatért a fiától. Háááát..... Hiszi a piszi.
Ugyanigy hihetetlen az is, hogy Rásel hirtelen éppoly gonosszá válik, mint amilyen Hüliya volt a kezdetektől.

Úgy tudtam, hogy Ece nem fogja tartani a száját, hiába kérte az anyja, hogy hallgasson Rásel akciójáról. És jól is teszi. De úgy tűnik, hogy Mirat ezek után sem rúgja ki a nőt, ami megint érthetetlen. Egy fedél alatt élni egy potenciális gyilkossal.... Mert Rásel számára már nem nagyon marad más lehetőség, ha el akarja tüntetni Denizt.
8/10
napraforgó 2022 nov. 20. - 11:52:49 8/10
(267/344)
Én is pont erre utaltam korábban, csak nem akartam spoilerezni
Bár azért az fura lenne, ha minden paraméter egyezne, vércsoport és egyéb szükséges dolgok....
malnahab 2022 nov. 20. - 10:51:38
(266/344)
Ha már olyan sokan néztétek az elözetest, akkor leirnám a véleményem, nem sp.mert utálom-- Josef, Mustafa szivét fogja megkapni, szerintem.-----
8/10
napraforgó 2022 nov. 18. - 19:46:09 8/10
(265/344)
Fikriye megint nagyot alakitott. Már az üzletben is, ahol a legborzalmasabb ruhákat szedték magukra, aztán meg a szórakozóhelyen.
Sajnos Deniz is megbolondult. Miért kellett törni-zúzni? Aztán meg még ő aggódik a szemét Hüliyáért. Nevetséges.
Mirat meg, akit tegnap meglőttek, fél napot sétál Ozannal. És még ő csititja Ozant, aki megijedt az apjától. Méghogy meg kell bocsátani neki. Pffff. Talán, majd egyszer, de nem most.
Nem hiába mondják, hogy két bolond egy pár. Mirat éppoly hülye, mint Deniz. Ez az értelmetlen "jóság".... mire való ez? Az rendben van, hogy a rosszat nem kell rosszal viszonozni, na de ez a fene nagy megértés a gonoszokkal szemben, ez érthetetlen.