mankosy 2022 ápr. 07. - 09:16:36
(64/344)
Azon, hogy Fikriye szerelmes volt/van Miratba nem csodálkozom, amilyen mentalitás uralkodik azon a környéken mint pasi kilóg a sorból, azzal, hogy intelligens és nem erőszakos. Huszonvalahány éve ez még jobban kitűnhetett. Abba levesezőbe, ahol Deniz dolgozik is elég gáz faszik járnak.
Az ott élő emberek is mindig más dolgaival vanna elfoglalva, nehogy saját kis nyomorúságos életükkel kelljen foglalkozni.
Lehet Fikriye fiatalon ebből akart kitörni, de aztán Turgut mellett, ős is inkább beállt a sorba hogy ne a saját problémáival foglalkozzon. Gondolom neki is nyomták, hogy menjen férjhez 18-20 évesen.
Aztán ha már neki nem jó, másnak se legyen az, valahol sajnálom, gondolom az ura ha pár havonta hazajön, mindig kap tőle egy kis "kedvességet". Figenen is látszik, hogy szeretetre vágyna.
Szar lehet így élni.
Hülyának meg csak amiatt teszik Mirat, hogy nehogy már jó legyen Deniznek. Alihant is manipulálta.
Azt nem érte, ha Deniz és Hülya gyerekkoruk óta barátnők, hogy nem jött át Deniznek, hogy a barátnője féltékeny az életére, a gyerekeire meg mindenre. Ennyire burokban élt. Én ezt nem tudom elképzelni, egy ember szavaiból, gesztusaiból sok mindent le lehet szűrni, főleg ennyi év után. Valaki nem lehet ennyire naív/hülye.
Lehet Deniznek az lett volna a legjobb, ha Hülya már régebben elveszi tőle a férjét és akkor hamarabb öntudatára ébredhetett volna.
Az Orhan meg olyan pasiban, mit Deniz nőben, nem jön le neki, hogy Hülya csak eszköznek használja. Meg kicsit olyan mint aki fél a nőktől, és ha szóba áll vele egy, teljesen odavan, pár mosoly és mindent megcsinál.

8/10
napraforgó 2022 ápr. 07. - 03:07:33 8/10 Előzmény suxel new
(63/344)
Eleve fura és idegesitő, hogy mennyit járkál Hüliya Denizékhez. Az ürügy az, hogy segiteni akar a barátnőjének, de ténylegesen Miratot akarja látni. Fikriyétől és Orhantól is állandóan róla kérdezősködik.
Fikriye még nem jött rá, hogy Hüliya is Miratra pályázik, most még a barátnőjének hiszi, fecseg neki, na de ha rájön.... Én birnám, ha Fikriye és Hüliya összeakaszkodnának.
suxel new 2022 ápr. 06. - 23:58:09 Előzmény napraforgó
(62/344)
Nahat, igazad lett. Nekem ez nem jott at, hogy Hulya szemet vetett Miratra, es bizony a mai resz utan semmi ketseg.
8/10
napraforgó 2022 ápr. 06. - 17:23:32 8/10
(61/344)
Kicsit fura számomra, hogy a szegényebb rétegeknél még mindig 100 évvel ezelőtti világ van. Fikriye a még 18 évet sem betöltött lányát már arra okitja, hogy fogja meg magának Musztafát férjnek.
Figen még le sem érettségizett, egyetemre szeretne menni, talán külföldre, de ha férjhezmenne, ebből semmi sem lenne, belefulladna ő is a háztartásvezetésbe és a gyereknevelésbe.

Ugyanakkor ott van Sebnem, aki pár évvel idősebb már, de elmondása szerint már 5 félresikerült kapcsolata volt, ahol a nős pasi nem akart elválni a kedvéért. Alihan ugyan elvált, de a kapcsolatuk láthatóan nem boldog, egyikük sem az.
mankosy 2022 ápr. 06. - 09:38:44 Előzmény napraforgó
(60/344)
Elvileg Turgut kamionsofőr, valamikor volt vagy csak lesz, hogy 3 havonta? jár haza kb..bár egyszer mutatják a a járgányt, ami inkább egy lepukkant teherautó, gondolom belföldezik csak vele,.
*spoiler*
Igaz én már több mint a felén túl vagyok a sorozatnak, de nem volt róla szó, hogy drogot vagy esetleg embert csempészne....a faszi szerintem egy igazi primitív bunkó, sajnos *spoiler* majd jó embert csinálnak belőle, a szokásos török propagandafogás mikor sorozatokban a erőszakoló és/vagy nőverő/gyerekverő állat múltját, valahogy "kitörlik"
Maga a sorozat a sok "török " fordulat mellet is tetszik, főleg a pozitív karakterek miatt, meg a zenék is jók benne, a propaganda meg sajnos minden sorozatban jelen van népnevelő szándékkal, pont ezért is elég évente 1-2 belőlük.
Főszereplők között tök jó a kémia, az Alihant játszó színész szerintem viszont nagyon nagyon rossz.
Aki nagyon lehúz, az Ibrahim Mustafa apja, az ez ember egy energiavámpír, savanyú pofával ül és csak mindere csóválja a fejét, nem csodálom asszony lelépett tőle.
Itt is a gazdagok gonoszak meg olyan nem igazi "hazafiak" (Hülya se szokott vacsit főzni, hanem vagy kínait, vagy szusit vagy pizzát esznek, Sebnem is jógázik). Persze ahol van házi koszt, ott általában megsokkal több kaja van az asztalon, mint amit megesznek és a közös étkezések, amúgy is mindig valami veszekedésben vagy probléma elemzésben végződek és alig esznek valamit (reggelinél is mindig kb. annyi kaja van kint mint valami kisebb szállodában a svédasztalos reggelinél) ...papucsozás/nem papucsozás (ok leveszem a cipőt vendégségben, de mindenki aki jön felveszi kb ugyanazt papucsot, akkor inkább köszi maradok zokniban )
Mirat háza ami ugye 20 évig üresen állt, olyan mint valami múzeum, egy ideje ott laknak, egy festés nem ártana, meg azok a szőnyegek is rondák, az egész konyha gáz , nem kell sok pénz, lehet kapni öntapadós tapétát és mintha másik konyhabútor lenne..szép lassan meg lehetne csinálni mindent
Na meg a kert is olyan elhanyagolt szerintem
Ami engem rettentően zavar nem csak itt, hanem általában az összes sorozatban, az a zéró környezettudatosság és a propagandaként inkább ezt kéne elültetni az emberek agyába: ha elmennek vásárolni tucatnyi nejlonzacskóval érnek haza és mindenhol állandóan ég a villany.
A másik amit még rossz nézni, mikor a gyerek vagy nincs bekötve (sajnos itt is lesz) vagy amit máshol láttam, hogy csecsemű a kocsiban a felnőtt ölében.
Sorozatokban a gyerekek amúgy nem csinálnak nagyon mást, mint a szobájukban rajzolnak.
8/10
napraforgó 2022 ápr. 06. - 09:00:07 8/10 Előzmény Magenta99
(59/344)
Ebben igazad van. Nejat miért nem hivja fel egyszer sem Alihant? bár igaz, hogy Alihan kidobta a telefonját, amikor úgymond eltűnt. Talán nincs meg az új száma. De ha kicsit kutakodna Hüliya telefonjában, biztos megtalálná....
Hüliya azért nem egy olyan nagy szám, hogy Nejat nem tudna nélküle élni, szóval nem kéne olyan nagy papucsnak lennie. Habár néha beszólogat a feleségének.
Valahogy úgy érzem, hogy Hüliya pénzt gyűjt - Alihantól Sebnemen keresztül, hogy önálló életet élhessen. Ráadásul Miratot is szeretné megszerezni. Nade abból nem eszik.
Magenta99 2022 ápr. 06. - 08:27:12
(58/344)
Úgy tűnik, ebben a sorozatban szinte mindenki hülye. Hülya sz@rkavarásait egy üzenettel lehetne ellenőrizni.
Hülya férje is egy óriási papucs, hogy - bár szerintem érzi és látja, hogy valami nem stimmel - de mégis csinálja, amit az asszony diktál. Még Alihant sem merte felhívni, pedig, ha annyira szívén viseli Deniz sorsát, mint mondja, minimum azért kellett volna Alihannal beszélnie, hogy jól lehordja - persze akkor rögtön kiderülnek a neje hazugságai.
8/10
napraforgó 2022 ápr. 06. - 06:17:47 8/10
(57/344)
No végre, valami jó is történt Denizzel. Talált új munkát egy étteremben. Gyanitom, hogy majd itt is érik inzultusok.... De a varrodából is felhivták, mert rájöttek, hogy nem ő lopott, hanem Fikriye, akit nyomban ki is rúgtak. Még jó, hogy nem hivták rá a rendőrséget. Azért Deniz elkérhette volna a napi bérét, ha már rájöttek, hogy ártatlan. mert igy megint ingyen dolgozott egy álló napot.
A lovardai nap is elég jól telt. Mügén látszott, hogy neki Keremre fáj a foga és nem tetszett neki, hogy Kerem Ece miatt jött. Ece viszont nem annyira élvezte Kerem tátsaságát, hisz neki Musztafa tetszik.

Fikriye mit összenyavalyog, amikor a férje egy rakás pénzt hagyott nála azzal, hogy abból hónapokig megélhetnek. Rejtély persze, hogy a férfi honnan szedte azt a sok pénzt. Nem lennék meglepve, ha drogcsempészésből....
8/10
napraforgó 2022 ápr. 02. - 10:51:19 8/10
(56/344)
Az eddig élvezhető sorozat sajnos most kezd szappanoperává válni.
Mennyi idő is telt el, amióta Denizék mindent elveszitettek? talán egy hónap? de kettőnél nem több az biztos. És ezzel a nővel minden egyes nap történik valami szörnyűség. Na ez már nekem sok.
És Alihan is elég hamar beleunt a cicababába. Már keresné a visszavezető utat a családjához, de Hüliya megakadályozza.
Az is érthetetlen, hogy Hüliya mit akar Mirattól, aki kifejezetten ellenszenvesnek találja. Gyakorlatilag a köszönését sem fogadja. Hüliya Denizt meg Orhan nyakába varrná. Kicsit hihetetlen.
8/10
napraforgó 2022 ápr. 01. - 20:13:48 8/10
(55/344)
Most már nagyon túlzásba viszik Fikriye ármánykodását. És hihetetlen, hogy még mindig a vakot játszák, hogy nem jönnek rá, hogy a mostani bajok legfőbb okozója pont ez a nő.
Ece az egyetlen, aki átlát a szitán és ki is mondja, mit gondol. Mirat nyilván gyanakszik, de soha nem szól egy szót sem, csak sejtelmesen hallgat. Nem értem, miért nem tiltja már ki a házból Fikriyét, miért tűr a végtelenségig.
Deniz naivitása is idegesitő, az ilyen ember egy balfácán, egy igazi áldozatttipus. (Az ilyenre mondják, hogy aki hülye, haljon meg.)
8/10
napraforgó 2022 ápr. 01. - 06:07:07 8/10
(54/344)
A 100 lirás munkanapról meg az a véleményem, hogy ha reggel 8-tól éjfélig dolgoznak a nők, az pont 16 óra, vagyis két műszak, egy műszak igy csak 50 lira, ami igazán nem nevezhető jó fizetésnek.

És milyen érdekes, hogy Figen nyúzza az anyját, hogy hozzon neki valami szép cuccot, legalább egy nadrágot, de aztán ráharap a szép blúzra. Erős a gyanúm, hogy Figen is tudja, de minimum sejti, hogy Fikriye nem legáis úton szerzi azokat a ruhákat, amiket hazavisz. Nyilván a lopott cuccokból csinál egy kis pénzt magának.
8/10
napraforgó 2022 ápr. 01. - 05:55:22 8/10 Előzmény suxel new
(53/344)
Az tényleg nem szép, hogy Ece még a facebookon sem jelöli ismerősnek Figent, akinek ez láthatólag sokat jelentene. Mivel már amúgy is nagyon benne van a hazudozásban, bármit mondhatna róla, hol ismerte meg. Egy közösségi rendezvényen, vagy akár úgy, hogy az anyja az ő anyjánál takaritott, főzött, vagy felszolgált. Miért ne találhatta szimpatikusnak a lányt, ezért visszajelölte.
De különben is kinek mi köze hozzá? Érthetetlen, hogy Müge miért foglalkozik annyira Ece magánéletével. Oké, talán Keremet akarja elhóditani tőle, de biztos, hogy erre Ece lejáratása a legjobb mód? Az a lány pont olyan, mint Hüliya. Példát mutat arra, hogy Kerem mit várhatna tőle, ha csak félrenézne.
8/10
napraforgó 2022 márc. 31. - 19:50:01 8/10
(52/344)
Azért Figen is megéri a pénzét. Hogy neki ne legyen baja, Ecére uszitotta Ferhátot, most meg első dolga volt elpletykálni az anyjának, amit megtudott Ecétől. Fikriye meg újra kavarni kezdi a kakit.

Orhan doktor felvette a kesztyűt, nyilván, hogy steril kézzel nyúljon a munkás sebéhez. Igenám, csakhogy közben a telefonjához nyúlt kétszer is, igy a keze már nem volt steril.

És még valami. Tudjuk, hogy az átlag törökök a lakásba érve rögtön leveszik az utcai cipőjüket és papucsba bújnak. Mikor Figen átment Ecéhez, ő is automatikusan vendégpapucsot húz. Nem úgy Ece, ő a csizmájában ment be és fel a szobájába. csodálom, hogy senki nem szól neki,hogy ne legyen bunkó, elvégre nem a saját házukban élnek.
suxel new 2022 márc. 31. - 18:13:46
(51/344)
Par dologra reagalok ismet:

Igen, tegnap derult ki az is, hogy Ece Figent meg a facebookon sem jeloli vissza. Hat szep, nem mondom. Ez mar tenyleg sok. Biztos kemeny lesz, amikor lehullik Ece alcaja, hogy mar nem a felso tizezer eletet elik, de azt hiszem megerdemelne. Eloszor en eliteltem Figent, hogy igy raszabaditotta Ecere es az orajara Ferhatot, aztan mikor ultek az agyon es Figen elmondta az indokait, hat megertettem a lanyt. A masik pont, amit Napraforgo ir, hogy nem az anyja mehalazasa hatott ra. Velemenyem szerint akkor is kikezdenek az iskolaban, ha Hulyahoz koltozne, mert szerintem elobb-utobb kibujna a szog a zsakbol, hogy nem az anyja neveli.

Alihan konnyei termeszetesen nem hatnak meg. Jellemezhetem en csaladrombolonak Sebnemet, de ket ember kell hozza es Alihan rendesen kibabralt a csaladjaval egy kalandnak indulo "szerelem" miatt, ami lehet kifullad egy par honapos romancban, es zsupsz annyi ennek a nagy "szerelemnek". Igaz nem tudja, hogy Hulya meg mennyit tett azert, hogy a leheto legrosszabb helyzetukben talaljak magukat Denizek, de ez nem menti fel a cselekedetei alol.

Felfoghatatlan, hogy lakhat ennyi elfojtott rossz indulat egy noben, aki azt akarja latni, hogy a baratnojenek nevezett Deniznek se megy minden olyan konnyen. Meg azt is irigyli tole, hogy van egy tamogatoja Mirat szemelyeben. Es akkor tegnap is, ahogy villogott a gyemant karkotovel. Mint kiderult Deniznek is volt hasonlo korabban. Semmi masert nem ment oda, csak hogy beledofjon egyet annak villogtatasaval. Es a torok szokasoktol elteroen megint utcai cipovel vonult be a hazba, amit meg Fikriye is le szokott venni, vagy a sajat hazipapucsaval galoppol at a szomszedsagba.

Deniz nagyon megorult a napi 100 liras munkanak. Ami valojaban nem lehet tul sok, mert Fikriye takaritast is vallalt melle, de egy olyan embernek, akinek jelen pillanatban semmije nincsen, eletmento ov lehet. Tetszik Denizben az akaras, hogy bar nem csinalta soha, nincs ezekhez a fizikai munkakhoz hozzaszokva, nem nyafog, hanem, hogy a csaladjanak jobb legyen, vallalja oket, csak azt tartja szem elott, es nem akarja, hogy eloskodobek tunjon Mirat szemeben, aki latva a no torekveseit, nem is feltetelezi. Fikriye borzalmas megint, tett rola, hogy az uj helyen a leendo munkatarsai fenntartasokkal fogadjak.

Azt gondolom, bar soha nem jartam Isztambulban, teljesen mas kornyekek, mas szomszédságok vannak akar par tiz-szaz negyzetmeterre is egymastol. Es ez egy konzervativabb resze a varosnak, ahol jobban ragaszkodnak a vallasossaghoz, amely nem feltetlen van jelen a luxusnegyedben. Cemile neni is naponta otszor imadkozik Allahoz es az imam tanitasait koveti. De meg nem az a vallasi fanatikus videki reteg, ahonnan Diyar erkezett. Netflixen lattam egy sorozatot meg tavaly, 8 reszes volt, Isztambul lukteto szive cimmel. Nem volt egy esemenydus sorozat, lassan hompolygo, keves tortenessel, de nagyon jol bemutatta Isztambul, a kemenyen vallasos retegektol egeszen a mar nyugati modra felszabadult eletet elo torokokeig. Elgondolkodtatasra késztette a nezot inkabb. Az ezen kulonbozo vallasi/konzervativ/liberalis nezeteket kepviselo szereplok utjai kereszteztek egymast, es szerintem a parbeszedeik miatt volt erdekes es elgondolkodtato.
8/10
napraforgó 2022 márc. 31. - 17:21:32 8/10 Előzmény Magenta99
(50/344)
Hüliyának egész modern telefonja van, csak Denizé egy régi tipus. Fikriyének is hagyományos telefonja van, de Sebnemnek és Alihannak modern, drága készüléke van.

Én azt találtam furcsának, hogy az összes szomszédasszony hosszú szoknyát és fejkendőt hord, mintha valóban a XX. században élnének, ráadásul valami maradi kis faluban.
Magenta99 2022 márc. 31. - 16:26:54 Előzmény suxel new
(49/344)
Igen, ez igaz, de a történet alapján mintha még a 20.század elején járnának. Netbankolásról szó sem esett, a telefonjaik is nagyon régi típusúak. Hülya - a szövege alapján - alighanem összevissza tud kavarni a számlákkal, nyomokat, utalásokat tud eltüntetni, nincsenek digitális nyomok.
Tehát simán le tudja nyúlni Alihan pénzét, nyom nélkül.
8/10
napraforgó 2022 márc. 31. - 03:34:53 8/10 Előzmény napraforgó
(48/344)
Most ugrott be, hogy Figen egyszer egy szép ruhát kinált Ecének és azt mondta, hogy az anyja néha hazahozhat valamit a varrodából (vagyis tényleg dolgozott már a gyárban). Én biztos vagyok benne, hogy Fikriye nem jutalmul kapta azt a ruhát, hanem egyszerűen ellopta. Ügyes szarka az a nő.
8/10
napraforgó 2022 márc. 31. - 03:30:53 8/10
(47/344)
Hüliya rövid úton leépitette Alihant, még csak lehetőséget sem adott Deniznek arra, hogy ő utasitsa el.
Bár Deniz most még nagyon aggódik Alihan miatt, azt hiszi, hogy elrabolták, fogva tartják, tán meg is ölték, de ha kiderül az igazság, lehet, hogy ő is elutasitaná.
A férfi persze meg is érdemelné. Aki ilyen körülmények között hagyja a családját - hisz még csak nem is érdeklődött utánuk, nem nézett utána, mi van velük, az nem is érdemli, hogy köze legyen hozzájuk.
Remélem, hogy Hüliya és Sebnem végül börtönben végzik a csalásért és Hüliyát meg elhagyja a férje. nem érdemli meg egy olyan rendes ember társaságát (nem mondom, hogy szerelmét, mert az a kaapcsolat bizony nem szerelmen alapul).
8/10
napraforgó 2022 márc. 31. - 03:23:45 8/10
(46/344)
Én komolyan azt hittem, hogy Ece az anyja megalázása miatt haragszik Hüliyára, de látnom kellett, hogy megint csak saját maga miatt volt ellenséges, mert Hüliya erőszakoskodott, érzéketlenül akkor akarta magával vinni, amikor a kis Ozan kétségbeesetten sirt az anyjuk miatt. Remélem, hogy Ece hamarosan rádöbben, hogy Hüliya milyen önző. Nem is értem, hogy az a nő mit is akar egy szinte felnőtt lánytól, vele sohasem pótolhatná a meg nem született gyermekét. Ece már a saját életét élné, és hiába is fizetné neki az egyetemet, soha nem szeretné úgy, mint az anyját.
8/10
napraforgó 2022 márc. 30. - 19:48:17 8/10 Előzmény suxel new
(45/344)
Ece nem savanyú pofával járkált, hanem inkább fennsőséges, lenéző képpel. Mindenkit utált, megvetett, amiért olyan szörnyű helyzetbe kerültek, amiért kicsöppent a jómódból.
Igazából csak most kezdi felfogni, hogy mások is emberek.
És igaza volt Figennek, ő mindig csak magára gondolt, még most is, csak magát félti, hogy Ferhát nehogy újra megtámadja, azzal kicsit sem foglalkozik, hogy Figent megverte az anyja miatta és újra bajba kerülhet Ece miatt. A szivességet úgy kéri és úgy fogadja el, hogy eszébe sem jut viszonozni. És Ferhátnak is igaza volt abban, hogy az a beképzelt lány bizony nem vállalja fel a Figennek való barátságát az iskolatársai előtt.

Fikriye állitólag 20 éve dolgozik a varrodában, habár én eddig még egyszer sem láttam, hogy elment volna valahová dolgozni, mindig csak a Mirat házát leste, na meg Deniz után kémkedett.