Magenta99 2022 júl. 29. - 15:11:05 Előzmény napraforgó
(144/344)
Nekem az tűnt fel, hogy amikor Turgut udvarol Fikriyenek és mondja neki, hogy már 15 éve
imádja - akkor Figen hogy lehet 18 éves?
8/10
napraforgó 2022 júl. 29. - 04:36:15 8/10
(143/344)
Ece és Musztafa szép pár voltak, na dehát, ha a fafejű Musztafa nem akar békülni, vessen magára. Ibrahimot sajnáltam, hogy az a nagydarab barom úgy megverte. Ezek után ne várja, hogy Musztafa visszavonja a feljelentését Berke ellen.
Az a szemét kis süvölvény nem érdemli meg a kegyelmet, csak menjen szépen köznunkára, vagy valami hasonlóra.
8/10
napraforgó 2022 júl. 28. - 20:58:16 8/10
(142/344)
Villámgyorsan eltelt az a 6 hét, amig Mirat lábán gipsz volt.
Viszont nem kapkodják el az érettségit. A fiatalok az első vizsga után még mindig órákra járnak. Törökországban részletekben teszik le az érettségit?
És a karambol után még csak most fogják kihallgatni Berkét.
Alihan ügye sem haladt túl gyorsan, hisz eddig börtönben volt, még csak most fogják kiengedni.
8/10
napraforgó 2022 júl. 28. - 18:15:32 8/10 Előzmény yvett35
(141/344)
Ha lehet, ne ird meg, hogy ki mindenki hal meg a sorozat során. Pláne spoiler nélkül.
10/10
yvett35 2022 júl. 28. - 16:24:08 10/10
(140/344)
Imádom a sorozatot sajnos előre nézetem Mustafát imádom de mikor meghal szó szerint sirtam
8/10
napraforgó 2022 júl. 27. - 19:11:27 8/10
(139/344)
" Hulya Ciprusra menekül Sebnem elől" irja a tartalomismertető.
Nekem inkább úgy tűnik, hogy pont Sebnemhez menekül - nyilván Artun elől.
8/10
napraforgó 2022 júl. 26. - 20:03:06 8/10
(138/344)
Musztafa azért végighallgathatta volna Ecét, mielőtt megsértődött. Én egyáltalán nem tartom bűnösnek Ecét, mert elvállalta a bemutatót és azért sem, mert erről nem tájékoztatta rögtön a fiút. Amiben hibázott, az, hogy arcon csókolta Keremcant. Erre nem volt semmi szükség a szakitásuk után.
De azon is meglepődtem, hogy Diyar is arra biztatta, hogy kérjen bocsánatot Musztafától. Már miért kérjen?

Az meg megint döbbenetes, hogy egy Ausztráliában élő törököt miért izgat az, hogy az özvegy anyja újból férjhez akar menni? A török férfiak igazi ősemberek, akárhol is élnek.
8/10
napraforgó 2022 júl. 26. - 10:01:36 8/10
(137/344)
Nem értem, hogy miért kellene Musztafának engedélyt adni Ece modellkedéséhez???!!!! Nem a férje, nem az apja, akkor minek szól bele? (na de akkor se lenne hozzá köze, elvégre nem kurválkodni menne). A törökök az őskorban éleak?

Azon meg röhögtem, hogy Artun eljátszotta, hogy a lova megvadult, nem bir vele. az a békés kis lovacska olyan szépen ügetett, hiába rángatta a kantárját. És az is röhejes, hogy egy tenyérnyi mély gödörben (???!!!) úgy megborlik a ló, hogy leveti a lovasát. Aki ráadásul a puha fűre esik, de jajj, rögvest kitörik a lába. Idétlenek.

Fikriye tetszik, ahogy megrendszabályozza a tulok Turgunt.
malnahab 2022 júl. 21. - 10:18:12
(136/344)
Az események még csak most kezdödnek igazán.Eddig langyos volt. Deniz az én nézetem szerint jól lépett. Amit és ahogy tette már ideje volt.A barátnöt is végre helyére kéne tenni, de erre még várhatunk.
8/10
napraforgó 2022 júl. 21. - 09:47:42 8/10
(135/344)
Akárhogy is, de Deniz udvariasabban is elutasithatta volna Artun ajánlatát. Azt persze kifejezhette volna, hogy megtiszteltetés, de nem fogadhatja el, mert nem szereti őt, eddig mindössze udvarias, barátságos volt vele, ahogy más vendégekkel is. Nagyon köszöni a neki tett szivességeket, de nem hiszi, hogy igy kéne fizetnie érte.

Artun valóban azt hitte, hogy a vagyona megszéditi Denizt és a nő boldog lesz, ha megkéri a kezét. Nem jól ismerte Denizt, aki nem ilyen megvesztegethető.
8/10
napraforgó 2022 júl. 18. - 09:26:57 8/10
(134/344)
Nekem úgy rémlett, hogy amikor Deniz ment be Ece iskolájába visszakérni a II. félévi tandijat, akkor 35 ezer liráról volt szó (de minimum 30-ról). Most meg Ece csak 25 ezret kapott vissza.
Rosszul forditották volna?
8/10
napraforgó 2022 júl. 12. - 07:56:21 8/10
(133/344)
Rásel megdöbbentő dolgot mesél el Miratnak - spoiler! - gyereke született Mirattól! Az apja kegyetlenül elválasztotta a szerelmétől és hozzáadta egy üzlettársához. Az a férfi, Haim tisztában volt a helyzettel, de jó üzletnek tűnt elvenni a megesett lányt. Mirat összezavarodik a nem várt hir hallatán, habár tudja, hogy egy 22 éves fiút már nem kell felnevelni. De azért nyilván nem söpörheti a dolgot a szőnyeg alá sem.

Magyon érdekes a párhuzam Rásel és Diyar sorsa között. Mindketten beleszerettek valakibe, aki az apának nem tetszett. Ráadásultehebe is estek. Ráselt csak máshoz kényszeritették, Diyart pedig meg akarják ölni. 23 év alatt nem változott semmi, vagy csak rosszabb lett.

Figen rájön, hogy Ferhát becsapta és folytatja a dilerkedést, abból van a pénze, a luxus élet. Felelősségre vonja a fiút, aki persze tagad és hogy megtartsa a lányt egyszerűen megerőszakolja. Figen hiába akar megszabadulni tőle, az apja inkább Ferhátnak hisz és mindenáron hozzá akarja kényszeriteni feleségül. Sőt, már az érettségit sem akarja megvárni - minek az, majd a férje eltartja.

Valahogy hihetetlen, hogy a török társadalom még mindig ilyen.
8/10
napraforgó 2022 júl. 07. - 05:04:41 8/10
(132/344)
Rásel bánkódik, hogy Mirat nem borult a lábai elé és bánatában felkeresi Artunt, aki biztatja, ne adja fel. Rásel előad neki egy szomorú történetet a Mirattal történt szakitásuk okáról és, amit sajnos nem látunk és nem hallunk.
Feltételezem, hogy itt is az atyai önkény áll a háttérben, aki hozzá kényszeritette egy másik férfihoz, aki gazdagabb volt, mint Mirat. (Habár szerintem arról Miratnak is tudnia kellett volna, ha Rasel apja más, gazdagabb férfit akart volna a lánya párjának, de a történetben Mirat értetlenül áll az eset miatt.)
Akárhogy volt is, a nő egy jó ideig annak a férfinak a felesége volt, akihez hozzáment, gyerekeket is szült neki, akik már meglehetősen felnőttek azóta. (Nekem úgy tűnik, hogy itt már a 20 év alatti, vagy körüli "gyerekeket" nagyon is felnőttnek tekintik.)
Rásel láthatólag külön él a férjétől, talán el is vált tőle, mert valami olyasmit mondott, hogy a gyerekei az apjukat mentek el meglátogatni. Pont ezért tud elutazni Iszatambulba is, hisz senki nem számit az otthonlétére.

8/10
napraforgó 2022 júl. 06. - 18:23:00 8/10 Előzmény Magenta99
(131/344)
Persze, hisz ha Ráselnak sikerülne visszahóditani Miratot, akkor neki nagyobb esélye lenne Deniznél, legalábbis ő igy gondolja. De majd rá fog jönni, hogy nem.
Ha van vér a pucájában, akkor Mirat kerek-perec elzavarja Raselt és ha nem ez történne, Deniz ugyanúgy visszautasitaná Artun közeledését, mint korábban Orhánét.
Kiváncsi vagyok, hogy Alihan meddig marad még börtönben? A nemi erőszak kisérlete igen nehezen bizonyitható, még akkor is, ha megtörtént volna, de a csalás, a hamis csőd, a bankhitel nem fizetése biztos bizonyitható.

Sajnos már erre a sorozatra is kezd jellemző lenni a fölösleges időhúzás. Fikriye és Turgut huzavonája nem túl érdekes és szerintem ennek a két nőnek, Ráselnak és Zahidénak a 20 év múltán való feltűnése is fölösleges, csak a sorozat elnyújtására jó.
Magenta99 2022 júl. 06. - 17:27:14 Előzmény napraforgó
(130/344)
Szerintem lesz még vele kavarás. Artun nem azért hívta oda Raselt, hogy ilyen könnyen feladják.
8/10
napraforgó 2022 júl. 06. - 09:40:41 8/10
(129/344)
Nagyon szép szinésznő játsza Raselt. karcsú, magas, hosszú lábú. habár a haja nem eredeti szőke és nem is eredeti hullámos, de nagyon jól áll neki.

Érdekes, hogy Rasel és Zahide is 20 év után bukkant fel. És mindkettő csodálkozik, hogy nem fogadják őket kitörő örömmel.
Tetszett, ahogy Mirat úgy otthagyta Raselt az udvaron és becsukták az orra előtt az ajtót. Ebből megérthette, hogy semmi keresnivalója Mirat körül. Remélhetőleg el is tűnik, úgy ahogy jött.
8/10
napraforgó 2022 jún. 22. - 13:09:04 8/10
(128/344)
Sehogy nem értem, hogy Diyar miért titkolózik annyira Deniz előtt, most már őt is elég jól ismeri, megbizhatna benne. Miratban első pillanatban megbizott, mindent elmesélt neki magáról. Persze igy is állandóan hisztizik, hogy utcára teszik, pedig soha senki nem fenyegette ezzel.
Mindenesetre nevetséges, ahogy össze-vissza hazudozik és ezzel ráadásul Miratot is belekényszeriti a hazugságokba. Ha beavatná Denizt, az asszony biztos segitene neki és nem buktatná le idegenek előtt.

A másik rejtély, hogy Artun miért hibáztatja Miratot a 13 éves korában történt lovas balesetért. Akkoriban még Mirat is gyerek, esetleg kamasz lehetett, hisz szemre nagyjából egykorúak. És hogyhogy Mirat nem emlékszik rá? A vitorlafülei nagyon jellegzetesek.
Persze, gyerekek, kamaszok csinálnak néha butaságokat és néha baj is lehet ezekből, de ez az Artun annyira engesztelhetetlenül meg akarja öletni MIratot, ami sehogyse normális.
8/10
napraforgó 2022 jún. 21. - 03:49:05 8/10 Előzmény malnahab
(127/344)
A gyerek elütés nyilván erősen megrendezett volt. A filmekben az elütési jeleneteket mindig erősen lelassitott járművel végzik. Nyilván nem várható el, hogy a hatás kedvéért egy gyorsan haladó autó üssön el - akár egy kaszkadőrt, tehát erősen lefékeznek az akció előtt. Pláne gyereknél, hisz nem valószinű, hogy van olyan 6-7 éves gyerek-kaszkadőr, aki ilyet meg tud csinálni.
Talán számitógépes trükkel ráerősithetnének a jelenetre, de nekem igy is megfelelt.
Hüliyánál láthattuk, hogy mindig is nagyon vágyott egy gyerekre, egy kislányra, ezért is favorizálta annyira Ecét. Sőt, szivfájdalom nélkül elcsábitotta volna az anyjától, ha a lány hagyja magát.
Most itt ez a kislány, akit szerethet, kényeztethet, kérdés, hogy szivfájdalom nélkül átadná-e az anyjának, ha megtalálják.
8/10
napraforgó 2022 jún. 20. - 17:23:46 8/10
(126/344)
Denizről tudjuk, hogy nem volt könnyű gyerekkora, az édesanyja korán meghalt, az apjával éltek ketten. Mikor egyetemre ment, akkor jött össze Alihannal, és onnantól könnyűlett az élete. Alihan a tenyerén hordta, mindent megadott neki. 18 éven keresztül jó dolga volt, nem látott szükséget, aztán hirtelen kipottyant a jóból és nehezebb helyzetbe került, mint volt valaha is.
Naiv, naiv, de néha bizony buta is, mert sokszor annyira megbizik idegenekben, ahogy nem szabadna, meg nem kellene mindent elhinnie.

Mustafa és Ece nagyon helyesek együtt. Kiváncsi vagyok Fikriye mikor tér magához, mikor tér vissza az emlékezete.
Artunt nagyon nem birom, de tetszik a Hüliyával való összecsapása.
malnahab 2022 jún. 20. - 16:30:31
(125/344)
Ez a gyerekelütés csak azért kellett hogy elnyujtsák a történetet. Hulya kicsit szimpib legyen,mert épp csak meglökte,nem elütötte. Mustafa ,szép a foga, de kicsit sok. Legjobban az zavar mikor leveszik a cipöjüket,aztán rögtön a hajukat igazgatják, asztalhoz ülnek, kézmosás nélkül tesznek-vesznek. Amugy majdnem elég,ha csak elolvasom a napi ill.elöre a heti történéseket.Deniz számomra csak egy najiv nö, nem sokat változott.