Téma: Az esemény

6/10
Alice Valeriuos 2009 máj. 23. - 11:39:58 6/10
(183/323)
hát amikor megnéztem nekem még egy kicsit ijesztõnek is tûnt.De ha belegondolunk tényleg vannak benne hülyeségek.Attól hogy az a méreg "kikapcsolja" bennünk az önnfenntartási ösztönt attól még nem leszünk öngyilkosok.Talán annyi történne hogyha az útttesten amikor átmegyünk jön egy autó, és mi nem ugrunk vissza gyorsan vagy ha véletlenül rátesszük a tûzhejre a kezünket akkor nem húzzuk el de biztosan nem kezdünk tudatos önmegsemmítésbe.(persze az is gáz ha nem ugrunk el az autó elõl de azért mégsem lesz akkora katasztrófa hogy a világ fele meghal.) Persze tudom hogy akkor nem lenne valami érdekes a film de azért mégis hülyeség az alapötlet.

p.s:azért az oroszlános rész durva volt.
bbenjoe 2009 máj. 03. - 09:44:40 Előzmény andeeh
(182/323)
Tegnap este néztem meg ezt a filmet és nekem is tetszett!
-Szerintem bizonyos oldalról jobb is mint a Világok Harca. A történet alapja ugyanaz: Jön teljesen váratlanul a nagy veszély az emberiségre, hõsünk meg egy teljesen átlagos biológia tanár, aki feleségével és barátjával próbálnak menekülni és túlélni.
-Nincs 300 millió dolláros költségvetés, nincs ellenanyag, nem vetik be az atomot, és nincs benne olyasféle, hogy az emberek kezetfogva kijelentik, igen 'hibáztunk', 'ezután máshogy lesz', gyorsan nagyszabású környezetvédelmi programokat indítunk stb.

A filmben nekem annyi volt a negatívum, hogy forgatókönyv néha 'töredezett volt'... vagyis néha az aktuális jelenetbe kalapáccsal belevertek, egy eseményt, vagy egy mondatot, ami fontos ugyan, csak épp nem passzol a jelenetbe...

Summa Summarum: egyszer bárki meg tudja nézni, de én speciel többször is.
10/10
andeeh 2009 ápr. 18. - 11:44:29 10/10
(181/323)
egyébként szerintem nagyon jó film, imádtam, borzongtam, és nagyon jól éreztem magam, miközben néztem.
Nem tudom mért mondja mindenki rossznak. De hát.. legyek fafejû tuskó ha nekem ilyen "sz*r" filmek tetszenek.. :D

Nálam az igazság ^-^
10/10
andeeh 2009 ápr. 18. - 11:42:43 10/10 Előzmény szat04
(180/323)
SPOILER
a kis csaj egy városból hívja õket, ahol már beindult a méregtermelés. Kinyitotta az ablakot és õ is beszívta. ennyi.
2/10
szat04 2009 ápr. 12. - 07:44:32 2/10
(179/323)
Nem egy nagy durranás teli bakikkal!A címe ellentmond a filmmel!
Hozzáteszem 4x-re sikerült végignéznem!sajnálom aki kiadott érte x összeget akár a moziba akár dvd-re!Nálam ez a film nálam egy 2-es de csak mert az 1-est ritka sz*r filmekre tartogatom!

SPOILER

azt az egyet nem értem amikor a nõ beszél a lányával az út közepén telefonon,
a kiscsaj egyedül van otthon akkor hogy lehet hogy kinyírja magát holott késõbb
a mezõn lévõ kb. 10-es csoportot meg nem támadják meg a pollenek!
10/10
timcyykee 2009 ápr. 07. - 21:20:41 10/10
(178/323)
szerintem jó volt !!!! nekem teccet nagyon :)
mulao 2009 ápr. 06. - 10:01:30
(177/323)
Tényleg nem volt nagy a film,de egyszernézhetõ,asszem a vége pölö elégé tetszett. A sztoriban azért volt valami,talán Einstein mondta,hogy amint a méhek betegek lesznek,megdöglenek,valami nem jó történik velünk... De lehet rosszúl tudom.Meg mintha lett volna nemrég valami a méhekkel...
6/10
indienemesh 2009 ápr. 05. - 17:28:12 6/10
(176/323)
elég bugyuta egy történet... én sokszor inkább röhögtem rajta, mert néhány helyen komédiának illene be :D azért egy hatost kap.
Punk14 2009 ápr. 05. - 13:19:09
(175/323)
Szerintem nagyon jó film...Én úgy kezdtem el nézni hogy biztos valami szar film lesz de ki derült hogy mégse egy szar film nekem nagyon tetszett^^:D
kokog 2009 márc. 26. - 00:34:07
(174/323)
A film Mr. Night-hoz képest eléggé gyengécskére sikeredett. Úgy tudom, hogy a gyártó stúdió kért tõle egy félelmetes filmet (16-os karikával) - ez az izzadságszagú igyekezet látszik a filmen. Sok helyen nagyon félelmetes szeretne lenni. Pedig a téma nagyon jó, a szereplõk jelleme is fejlõdik, viszont a félelmetességre törekvés mellett nem marad idõ a szereplõk mélyebb bemutatására. Azt hiszem, kevesebb bizarr öngyilkossággal kellett volna... Akkor persze nem lett volna "ijesztõ", viszont a mondanivaló jobban átjött volna.
leopard26 2009 márc. 21. - 12:14:17
(173/323)
Igazság szerint ha az embert akár csak a tévé nézésével lehet befolyásoltatni bizonyos cselekvések elvégzésére,akkor bármi elképzelhetõ az agyi tevékenység növények által kibocsátott anyagok befolyásolásával!

ha csak visszaemlékszünk arra hogy a coca cola régen 0.1 másodpercre beletette a cola reklámot a filmekbe amit szemmel igazából nem is lehetett látni,csak az agy fogott fel és mozi után az emberek 90%-ka rögtön colát akart inni ,akkor igazából nem is kell méreg ahhoz hogy az ember öngyilkos vágyakkal menjen haza mondjuk a moziból!Csak egy jó agyi program kell hozzá.
balintmaster 2009 márc. 21. - 10:31:33
(172/323)
SPOILER

egyet tudok érteni az elõttem szólóval, rengeteg buktató volt a filmben.
-amin nagyon kiakadtam, az a rádió a mezõ közepén. HOGY A FRANCBA KERÜL AZ ODA??? ÉS MINEK?
-ráadásul minek kellett a végére az a terhességi tesztes baromsáG??
-a befejezésre meg végképp nem tudok mit mondani...
-az se volt világos h minek lõtte le az a baromállat a két gyereket? az egésznek tiszta falu-hangulata volt (látszik ki a rendezõ)
szerencsére volt egy-két pozitivum, igy nálam egy gyenge 6-os a film. de egy ilyen alapsztorit millioszor jobban ki lehetett volna dolgozni
3/10
yoda2000 2009 márc. 08. - 01:37:22 3/10
(171/323)
Hát ezt a kapcsolat bemutatását két ember között nem kellett volna ennyire silány körítéssel elõadni.

Tele van ostobaságokkal. Pl ha a növényeket vesszük alapul akkor direktbe olyan toxinnal állnk elõ a problémárami rögtön öl. És nem csak bizonyos helyeken hanem mindenhol. Magyaráztak valami olyat hogy a méreg azt a gátló mehanizmust blokkolja ami meggátolja hogy kárt tegyünk magunkba. De ennek hiányától nem leszünk zombik és öljük meg magunkat mindenféle ok nélkül.
Plussz próbáltak belevinni olcsó horror elemeket (hirtelenhangahatások stb).
Úgyhogy dacára az álatalad írt pozitív dolgoknak, ez a film nálam max 4es.
1/10
Planetarium 2009 febr. 12. - 20:11:24 1/10
(170/323)
(akkor azért vonzott mert a növények "bosszú"jához volt köze de aztán csalódtam)
1/10
Planetarium 2009 febr. 12. - 20:09:25 1/10
(169/323)
szerintem elég rossz film. Kb. semmi sem történik benne. Ahhoz képest, hogy Az esemény a címe. Szóval, értelmetlen volt nyáron moziba ülni ezért...
2/10
Perillustris 2009 febr. 12. - 19:59:48 2/10
(168/323)
Tõlem kettest kapott. Amellett, hogy igazán megérdemelne az emberiség valami hasonlót a növény- és állatvilágtól, nekem nem jött át különösebb mondanivaló. Számomra ez a film eseménytelen volt.
1/10
offcore 2009 febr. 07. - 00:23:57 1/10
(167/323)
Nekem már akkor gyanús volt a film, mikor az az Einsteines idézetet említették a méhekrõl. (Soha nem mondott ilyet Einstein.)
Amikor aztán azt mondta a fõhõs, hogy a növények kotranszportereket bocsájtanak ki a levegõbe, nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. Ezek a hálivudi rendezõk az átlag amerikaiakat erõsen alulmúlják ész tekintetében.
Meg amikor bemondják, hogy az életösztönt "gátolja" a méreg: mégis hogy derült ki? Odamentek az orvosok a helyszínre kockáztatva az életüket? Vagy kísérleteztek az anyaggal?
Meg az is vicces volt, amikor a "statisztika professzor" megjósolta, hogy a folyamat egyre kevesebb emberre lesz érzékeny, aztán hirtelen elmúlik. Mégis honnan tudta?
És miért rohangáltak az emberek ide-oda? Miért nem vettek fel gázmaszkot? Miért nem bújtak bunkerekbe? Aki ezt írta sötét mint az éjszaka.

Azon meg végképp nem csodálkozom, hogy akiknek tetszik a film, olyanokat írogatnak, hogy párizsban a fák szénmonoxidot bocsájtanak ki.

Pozitívumok: zene, tájképek. De attól még zs-kategóriás.
3/10
frankcastle 2009 febr. 03. - 21:29:01 3/10
(166/323)
Eleinte úgy tûnik, hogy jó film is lehetne belõle, de nagyjából a felénél valami nagyon gajra megy. A vége annyira borzalmas, hogy az is erõfeszítésbe kerül, hogy visszatekintve valami jót találj benne. Egy szóban összefoglalható az egész, és ez áll a forgatókönyvre, a rendezésre, a történetre, a párbeszédekre és sajnos a színészi játék nagyrészére is: primitív. Nem csoda, hogy négy kategóriában jelölték az elmúlt év legrosszabb filmjének...
10/10
Christian Cage 2009 jan. 16. - 09:20:22 10/10
(165/323)
nekem bejött voltak benne durva jelenetek.
SPOILER
bár az elég hülyeség volt hogy növények gyilkolják az embereket,de a végén tetszett hogy már párizsba is elkezdikXD
tobywong 2009 jan. 10. - 11:17:53
(164/323)
Tnap megnéztem! Ez vmi film???????????????????????????????????????,