Téma: Az Este

issti1 2008 máj. 19. - 08:23:54
(123/1683)
***moderálva***
Majd ha leszel szives rendes megszólitást irni, talán el is olvasom válaszod.
Talán.. de addig semmiképp ne fáraszd magad!
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 01:15:37 5/10 Előzmény borzi84
(122/1683)
Még valami ,példád a pápával igen csak fals,ugyanis õ az egyház mindenkori egyértelmû feje ,képviselõje,de azért ugye az MSZP nem a bolsevizmus örökös képviselõje és folytatója.Többokból ,elõször is nem vállalja az ideológiai folytonosságot ,mivelhogy reformszárnyként szocdem alapra helyezkedett.Másrészt a listám bizonyítja ,hogy túl egyszerû lenne az erkölcsi felelõsséget ,a 800000 párttagot az MSZPre kenni.Ezzel együtt volt annyira elegáns ,hogy felvállalta a bocsánatkérést a formálisan elõdpárt nevében Ezt megtette pl Jelcin is pedig nem õ volt Hruscsov.Nos még valami ,milyen örökös bocsánatkérésrõl beszélsz a holokauszt kapcsán.A Német állam ezt egyszer megtette a németek nevében és ezenkívül ki és mikor? A "bûnös nemzet"-hát igen Rákosiéktúlhangsúlyozták,de nem vicc ezzel most itt érvelni?
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 00:59:45 5/10 Előzmény borzi84
(121/1683)
Kedves borzi,gyanút kelthetne benned,hogy isti annyira helyesel neked ,akkor talán nem hordanál össze ennyi ide nem tartozó féligazságot,sületlenséget.Hogy jön ide az önbíráskodás? Arról volt szó,hogy Horn a párt nevében nem nyilatkozott annyira egyértelmûen mint Medgyessi v. Gyurcsány ,hanem azt mondta ,hogy mind a két oldal halottait sajnálja.Hogy hogyan halt meg a bátyja azt meg talán csak õ jobban tudja ,mint Te ,nem gondolod?
És már megint ez a paranoiás holokauszt emlegetés,ennek mi köze 56 áldozataihoz?Képzeld el ,hogy sok holokausztot elszenvedõ ill. leszármazott volt áldozat 56-ban is.
Teljesen egyértelmû ,hogy úgy be vagytok uszítva ,hogyha háromszor térdencsúszná nektek a Földet az MSZP részérõl valaki ,ti akkor is azt hajtogatnátok,hogy nem kértek bocsánatot ,ezért nincs megbocsájtás.Lépj már ki a Fidesz naggyûlések szintjérõl,vedd észre hogy alaktalan masszaként formáz benneteket az ujja körül kis Napoleon vezéretek.
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 00:48:14 5/10 Előzmény issti1
(120/1683)
Kisokos azt hiszed ha ledorongoló stílusban írsz,akkor az már igaz és nem hülyeség? Agyasbubu én a Te anyádról egy betüt nem írtam ,hanem te az õ állítólagos esetébõl általánosítottál,azaz azt hirdetted ,hogy lám a rendõrség an blokk verte az ártatlan jószándékú 70-es mamókákat(a te szószerinti írásod)Ami persze hazugság,és hatáskeltés.No erre írtam én egy valódi esetet,hogy milyenek tudnak lenni a mamókák.Capisco?
Aztán,aki még azt sem tudja ,hogy ki lehetett az a Kovács,aki koszorúzott október 23.-án,és akit az Orbánt éltetõk olyan inteligensen szidalmaztak egy temetõben ,hát az ne nagyon emlegessen semmiféle intellektuális teljesítményt.
Úgyhogy ha nem lennél ennyire abszurdan aktivista,akkor már nem is lenne érdemes veled foglalkozni.De az igéid már annyira hamisak ,hogy ez benne a "szép".
Ami meg a listámat illeti ,képzeld bárki ,kivéve téged,ha utánagondol,hogy a jobboldali élharcosokról mik derültek ki különös tekintettel komcsi kötõdésükre,hát könnyen összeállíthatja ugyanezt.Melyik személyrõl nem köztudott ,amit írtam ? Há?
Listám nem teljes ,mert pl Kondor K.-t kifelejtettem belõle elsõ nekifutásra.
Nem konyhában írtam ,bár ha belegondolok,hogy Szaharov egy hokkedlin írta mûveit ,hát nem kéne tagadnom,de látod az ilyen felszines, silány sértegetéseid is csak ennyit érnek.
2/10
meszag 2008 máj. 16. - 11:23:15 2/10
(119/1683)
Ja hát ha elhülyéskeded, akkor én minek vegyelek komolyan?
issti1 2008 máj. 16. - 09:56:20
(118/1683)
Mondjuk a spanyol út nekem is tetszik: tervezem is idén Barcelónát.. ;o)
2/10
meszag 2008 máj. 16. - 08:35:10 2/10
(117/1683)
Errõl is beszélgettünk már korábban. Én a spanyol út híve vagyok. Hamár az elején nem tettek rendet politikusaink, mert fontosabb volt a konc felosztása, akkor most ez az érdekbõl kapálódzás, történelem, és tény hamisítás, mocskolódás nem visz sehova, azaz igen. Ide ahol most vagyunk: megosztott ország, csúsztatások, hazugságok.
A spanyolok megegyeztek, és mennek elõre. Mindenki tiszteli akit akar, nem bántja a másikat,csak azért mert annak más szimpatikus.
Ehelyett mi az olasz mintát hozzuk, torzsalkodás, bizonytalan, ellehetetlenített kormányzás, hiteltelenné válik minden közintézmény, még a csapból is a politika folyik. Ébresztõ!!!
issti1 2008 máj. 16. - 08:06:35
(116/1683)
De gondolom a múlttal való felszámolást azzal kéne kezdeni, hogy bocsánatot kérünk szegény komcsiktól -igy gondolnád, ugye?
Mégegyszer megkérdeném: holokauszt az örök, megbocsáthatatlan bûn(amivel egyetértek), de a komcsik bûnei nem(biza rengeteg ember vére tapad az õ kezükhöz is- ha valaki nem tudná)?
..no, akkor hogy is van ez??!
2/10
meszag 2008 máj. 16. - 07:23:55 2/10 Előzmény elaci
(115/1683)
Már azt hidtem, neked derogál párbeszédet folytatni valakvel. Válaszodból ugyis kitûnt, hogy Ondoknak szántad az elõzõ írásod is.
Ez a nagy magyar betegség: köldök nézegetés, múltba révedés. Le kéne már állni.
Kiegyezés, aztán majd ha már nagyon ráérünk egyszer, a jólétben, sok év múlva kellene csak elõvenni ezt, és rágódni rajta. Ha már elmaradt a rendszer váltáskor az igazságos rendezés, most ezek a részigazságok csak erre jók, bolondítani a népet. Aki megeszi a jelen politika gumicsontjait egye. Csak csendben!
issti1 2008 máj. 15. - 23:11:28
(114/1683)
Az a baj, hoyg ebbõl a történetbõl csak pont azok nem akarnak megérteni egy árva kukkot sem, akiket ez véresen érint. Elmondhatod százszor is, Horgyulát is társait nemzeti hõsként fogják tisztelni..
Bizonyos körökben...
issti1 2008 máj. 15. - 23:09:41 Előzmény ondok
(113/1683)
Persze, mind ismerjük "alistádat", amit egyik unalmas kedd este irtál össze a konyhában..
Le is nyûgöztél vele minden demokratát!
issti1 2008 máj. 15. - 23:07:06 Előzmény ondok
(112/1683)
Drágám, legalább tanulj meg olvasni, s utána jó alaposan kérj bocsánatot, ahogy azt civilizált embernek illik: az édesanyámról beszéltem, akit békésen hazasétálván támadták meg rendõrök talán erre nem túl civilizált úgy reagálni hogy " az ilyen begõzölt nyanyák szidták a Kovácselvtársat is(az meg ki a f*szom!), tudum én hogy megy ez.."
Capito?
Gondolom édesanyád neked is van..
Felteszem, neked is csak egy..
borzi84 2008 máj. 15. - 22:43:59 Előzmény ondok
(111/1683)
Helyesbítenék: Horn bátyját egy szovjet teherautó! ütötte el! (Ez köztudomású, még a nem elvakult "balosok" is elismerik. De: Még, ha igaz is lenne amit írtál, az önbíráskodás semmiképpen sem helyeslendõ! Jól néznénk ki akkor! (Pl. Az én családom tagjait közvetve-közvetlenül a szovjetek ölték meg, mégsem fogunk géppisztolyt és "lövünk, mint a bolond".)

Amúgy a kommunizmus áldozataitól nemigen kértek "rendesen" bocsánatot. Az, hogy Gyurcsányék nem felelõsek, mert még akkor nem éltek? Erre egy ellenpélda: II. János Pál bocsánatot kért a katolikus egyház által elkövetett bûnökért. (inkvizíció, stb.) Talán õ élt akkor? Még egy: A Holocaust áldozataitól folyton kérik a bocsánatot, folyamatosan azt sulykolják belénk, hogy "bûnös nemzet" vagyunk. Azok akik a fasizmus áldozataitól kérnek állandóan bocsánatot, azok sem éltek akkor! (pl. Demszky)=> Nincs különbség a kettõ között! Egyébként a Holocaustot nem bocsátották meg a mai napig, pedig rendesen megkövették õket! A kommunizmus áldozatai sem tudnak felejteni! (Megbocsátani lehet, felejteni soha!!!)
elaci 2008 máj. 15. - 22:39:47 Előzmény ondok
(110/1683)
Kedves ondok!
Ezek szerint még mindig létezik a listázás. Nos, ezen nem csodálkozom, kutyából nem lesz szalonna. Egyébként nem én döntöm el, hogy ki ellenforradalmazik és ki settenkedik. Ki ezt, ki azt, kinek mi a stílusa. (Ne feledkezzünk meg Moldova Györgyrõl sem!) A bocsánatkérésrõl annyit; õszintét (és nem csûr-csavaróst) még csak II. Alekszijtõl hallottam. Aki orosz pátriárka, és neki aztán tényleg semmi köze az egészhez. És mégis... csak õ.
5/10
ondok 2008 máj. 15. - 19:21:39 5/10 Előzmény meszag
(109/1683)
Igen érdekes,hogy amikor kezd sarokba szorulni mindíg jön a segítség.-:)
5/10
ondok 2008 máj. 15. - 19:18:45 5/10
(108/1683)
Most akkor eldönthetnéd,hogy ezek a gonoszok még mindíg "ellenforradalmaznak vagy pedig át akarnak settenkedni a barrikád túlsó oldalára".Egyébként már röhej ez a szöveg ,hogy nem kértek bocsánatot.Nem igaz,Medgyesi,Gyurcsány is többször az utódpárt nevében hosszan és nyilvánosan megkövette az áldozatokat,bár õket személyesen nem terheli semmilyen bûn,hiszen még nem is éltek akkor.Egyébként rágjátok csak acsontot tovább,ezzel tartjátok fenn a gyûlölködés szellemét,Horn helyzete speciális,õ ugyanis amásik oldal halottait is sajnálja,ez pedig nem ördögi dolog ,miután bátyját a forradalmárok megölték.Egyébként ezzel együtt már 1989-ben sem "ellenforradalmazott".A tények ne zavarjanak,meg az se ,hogy a most engesztelhetetlen jobbos ellenállók nagy része nemrég még munkásõr volt.Ugye ismered alistámat?
5/10
ondok 2008 máj. 15. - 19:03:17 5/10
(107/1683)
Még valami,ne fogd vissza magad ,nyugodtan anyázz csak ,ahogy ezen topic indulásakor intelligensen szoktál.Én meg ha lesüllyednék a te szintedre azt mondanám ,aki bunkó az bunkó.De a világért se mondom.
5/10
ondok 2008 máj. 15. - 18:58:23 5/10 Előzmény issti1
(106/1683)
Hát az biztos,ha valaki megírja az igazat az nem a"Te szinted",mert nálad ez nemigen jellemzõ.Igen, mitszólsz hozzá, a mamókák ordenáré módon viselkedtek,ugyanis saját magam láttam!Arról a hazugságról meg szálj már le ,hogy itt tömegével vertek olyanokat ,akik nem szolgáltak rá.Ismét csak azt mondom:Dacára a fiodesznyik propagandának ,a rendõrség túl humánusan bánt a csõcselékkel, aki pedig belekeveredett,és felszólításra sem távozott ,az magára vessen!
elaci 2008 máj. 15. - 15:29:21
(105/1683)
Kedves Olvasók!
(Nem csak egyvalakinek válaszolom ezt, és lassan írom, hogy mindenki megértse.)
Elõször: megbocsátani azoknak lehet, akik bocsánatot kérnek. Ez nem hogy nem történt meg, de még ma is rátesznek egy lapáttal; ellenforradalomról meg nyilasokról beszélnek. (Horn Gyula, Havas Szófia stb.)
Másodszor: Az egykori forradalmárok és szabadságharcosok pontosan tudják, kinek mi volt a szerepe akkor, és nagyon nem komálják, ha valaki át akar settenkedni a barrikád másik oldalára. Gyakorlatilag ma már ott tartunk, hogy nem is volt ellenség...
Harmadszor: Nem szükséges újra és újra meghallgatni azt, aki már számtalanszor megsértette, megalázta, semmibe vette az embereket, hazudott, lopott és csalt. Az ilyen már rég bemutatkozott, miért higgyünk neki?
2/10
meszag 2008 máj. 15. - 13:18:43 2/10 Előzmény elaci
(104/1683)
Persze, ha ugyanazon a szintéren történik a kettõ, és egyszerre. De erre kiváncsi lennék....
Azonban azt nem kultiválom, ha meg sem hallgatják az elõadót, máris fújolnak.
A 70 éves mamókákkal, a szabadságharccal, meg a demokráciával kapcsolatos mondataid meg ölég zavarosak.
Egyébként is, máshol már írtam, szerintem most csakúgy mint korábban antifasiszta, forradalmár is több van, mint valójában volt.
Ha a választ meg Ondoknak szántad, akkor én is csak azt mondhatom, hogy szánalmas az, aki ennyi év után sem tud megnyugodni, megbocsájtani, és viselkedni a megemlékezésen, a temetõben. Ott max. ki kellett volna állni egynek-kettõnek, és megfogalmazni, nemtetszését az adott személy ott léte miatt.