Téma: Az ígéret

10/10
manna.tina 2021 máj. 31. - 13:23:42 10/10
(378/498)
Miért nincs már a napi tartalom leírva? Vajon ezt a török sorozatot is csak félig adják le? Nekem tetszik, még, ha ciki is!
Dettyke80 2021 máj. 31. - 10:24:58 Előzmény Évácska
(377/498)
Emir nagyon sértődött Reyhanra, egyrészt, mert kiderül, hogy a Hikmetnek tett ígéret miatt ment hozzá. Másrészt Reyhan nem hiszi el Emirnek, hogy nem csalta meg. S miután Hikmet felmenti az ígérete alól, elhagyja Emirt. A 2. évad 73. bölümben nagyon csúnyán összevesznek, utána Emir feldúltan kocsiba ül, s súlyos balesetet szenved. Ezután is próbálja utálni Reyhant, aki viszont magát okolja Emir balesete miatt, és mindent megtesz, hogy kibéküljenek.
8/10
Shela 2021 máj. 31. - 10:12:38 8/10 Előzmény zuzuzu777
(376/498)
Nagyon szuper vagy! Köszönöm szépen ezt a teljeskörü cikket. Gondoltam, hogy imafüzér lehet, de a katolikus mivel hosszabb nem értettem, hogy ez miért ilyen rövid? Ez nagyon teljes körű leírás. Mégegyszer köszi.
8/10
Shela 2021 máj. 31. - 09:42:40 8/10
(375/498)
Nagyon szuper vagy! Köszönöm szépen ezt a teljeskörü cikket. Gondoltam, hogy imafüzér lehet, de a katolikus mivel hosszabb nem értettem, hogy ez miért ilyen rövid? Ez nagyon teljes körű leírás. Mégegyszer köszi.
8/10
Shela 2021 máj. 30. - 23:27:40 8/10 Előzmény zuzuzu777
(373/498)
Te tudod, hogy mi a török üzletemberek kezében az a karláncnak kinéző "gyöngysor", amit Hikmet is elszakított, szétgurult, meg más filmekben is látom az üzletemberek kezében, sorozatosan elszaggatják, mikor idegesek. Nem a rózsafüzérre gondolok, ami hosszabb és kisebbek a gyöngyök. Most próbáltam a neten kikutatni, de nem lettem okosabb.
zuzuzu777 2021 máj. 30. - 20:56:33 Előzmény Shela
(372/498)
Szívesen, ez nekem egy nagyon jó agytorna!
Tévedsz, amikor azt mondod, hogy csak 50 szót tudsz törökül. Nekem elhiheted, hogy legalább 4-500-at, amit használsz is majd minden nap.
Ezeket a szavakat a törökök vették el tőlünk az állításokkal szemben!
8/10
Shela 2021 máj. 30. - 19:47:05 8/10 Előzmény zuzuzu777
(371/498)
Köszi, akkor most már világos!
zuzuzu777 2021 máj. 30. - 16:07:49 Előzmény Shela
(370/498)
Az egy "véletlen" volt, de Dzsemre is közrejátszott.
Ugye 180 fokot fordult és most minden áron azon van, hogy segítsen Feridének Songül ellenében. Ezért kérte meg Talazt, (akivel ugye egy lakásban laknak) hogy segítsen neki. Azt viszont tudjuk, hogy Talaz milyen pénzéhes és a fagylalt visszanyalt.
Segített, de nem Feridének, hanem Songülnek a gonosztettekben.
Songül elment vásárolni, Dzsemre mutatta meg Talaznak. "véletlenül" ellopta a pénztárcáját és megkérdezte, "elnézést, véletlenül nem öné ez a pénztárca?"
Talaz meglátta benne a pénzeszsákot, Songül pedig azt, hogy tud neki segíteni a Hikmet vagyonának megszerzésében.
Az még eddig nem lett világos, hogy mit keresett Talaz tárcájában Songül fényképe. Van rá utalás, hogy esetleg az első szerelme volt, de akkor Songül miért nem ismerte fel?
Török filmben láttál már olyat, hogy minden 100 %-osan világos?
8/10
Shela 2021 máj. 30. - 15:00:25 8/10 Előzmény zuzuzu777
(369/498)
Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad, most már valamennyire megvilágosodtam. Akkor Kemal is Hikmet hülyesége miatt szívta meg. Ez a Hikmet sem volt 100-as, többet néztem volna ki belőle. Remélem a két banya közül Cavidan jön ki győztesen, mert a Songül még unszimpatikusabb. Még az kimaradt nálam, hogy Songül és Talaz (Leyla apja) honnan ismerik egymást.
zuzuzu777 2021 máj. 30. - 14:10:05 Előzmény Shela
(368/498)
Nem írom spoilerben, mert már úgyse olvassa "senki". Sikerült még az elején lebeszélnünk majdnem mindenkit arról, hogy nézze ezt a sorozatot.
Akkor egy kicsit Songülről, aki Feride testvérének a felesége volt. Feride azért fogadta el Dzsavidantól a börtönben az egy milliót, hogy ki tudja fizetni a beteg testvére műtétjét, ami 500 ezerbe került. (ugye Feride a testvére "bűnét"is magára vállalta, csak hogy ne kerüljön ő a börtönbe, mert beteg) /a testvére megkéselte a nagydarab fickót és ezt vállalta magára Feride./
Feride átadja a pénzt Songülnek, aki viszont elteszi, mert "nem vagyok bolond egy betegre költeni, aki vagy túléli a műtétet vagy nem.
Nem emlékszem a nevére annak a nagy darab "vőlegény" jelöltre, aki ugye állandóan Feride nyomában volt, nos neki is eladta Songül Feridét sok pénzért. (Emir a börtönbe juttatta, de onnan is folytatta a Feride elleni hadjáratot)
A ravasz Songül, természetesen azt mondta Feridének, hogy odaadta a pénzt a műtétre, csak az nem sikerült és azért halt meg a férje.
Songül nagy lehetőséget lát abban, hogy a kúriába költözzön (nagyon ravasz trükkökkel) és annak úrnője legyen. Ennek érdekében meg is tesz mindent.
A legelső dolga az, hogy ellehetetlenítse Feride ottlétét (ugye ő a dajka) másodsorban pedig Hikmetet behálózni. Szerintem Hikmet (helyesen v. helytelenül) de a szárnyai alá veszi a róka Songült és feleségül veszi csak azért, hogy a faluban az emberek ne szólják meg! (hát ez is egy hozzáállás). Persze Songül fizetett a falusiaknak azért, hogy amikor találkoznak Hikmettel, akkor ócsárolják, hogy "utcanő" lett.
Igen, Hikmet egy nagyon jó szívű, naív (buta), mert tanulhatott volna abból, amit az első és második évadban tett vele Dzsavidán, de nem, ő annyira emberbarát, hogy saját magát is feláldozza csak azért, hogy másnak jó legyen és nem látja a fától az erdőt.
Amikor nősült Hikmet, akkor Emir és Kemal felvetette, hogy kellene házassági szerződés a ravasz rókával, de ő mindenkiben bízik, tehát nincs rá szükség.
Bocs, most abbahagyom, mert leesett a vércukrom a visszaemlékezéstől.
8/10
Shela 2021 máj. 30. - 11:23:29 8/10 Előzmény zuzuzu777
(367/498)
Ott elveszítettem a fonalat, amikor Hikmet úgy tűnt rájött, hogy Songul átveri akkor miért nem intézkedett, hogy Songul ne kapjon semmit a vagyonból!? Nekem Kemal karaktere nagyon tetszett az 1. évadban (jóképű, jólszituált, sportos, igazi úriember, játszotta a szigorút, de belül érző szívű, és nagyon ott van a bunyókban is). Mostanra elfáradt az arca (lefárasztotta a sorozat, vagy a nők), vagy öregedett 2-3 évet? Már az arckifejezései valóban nem olyan szimpik, mint az elején. Sok részt angol felirattal néztem, de a törököt hamarabb megtalálom. A 0 török szókészletemet már én is "felfejlesztettem" a filmek által keményen kb. 50 szóra. Végképp nem tetszik a török nyelv, de azért van néhány nagyon szép szavuk (pl. seni seviyorum (szeretlek). Igen láttam amiket írtál. A 342. részt ma késő este tudom elérni, az előzetest láttam csak. Cavidan egészen kipendült, hajfestés, meg jó rucik, az esze is megjött (már az a kevés).
zuzuzu777 2021 máj. 30. - 10:41:52 Előzmény Shela
(366/498)
Köszönöm!
Úgy látszik áttekertem, mert nekem meg Kemál idióta arckifejezése visz a sírba és ahol ő van,lehetőleg kihagyom!
Azt hittem, hogy más nyelven nézed, nem törökül!
Egy török bolond ismerősöm elkezdett törökül tanulni a filmek miatt és elég jól halad.
Feride nem jó, de legalább 1mm-el jobb, mint Reyhan (szerintem).
Nagy kő esett le a szívemről, amikor a 3. évadban megláttam Feridét, de kiderült, hogy csöbörből vödörbe.
Akkor láttad Emir és Dzsavidán "nagy" szívbe markoló jelenetét!

akkor azt is tudod, hogy Feride leszúrja U.-t, mert el akarja hálni a nászéjszakát. Megjelenik Emír és bilincsbe verve elviszik a rendőrök, mert F. azt mondta, hogy ő a tettes! U. sajnos nem hal meg (már úgy értve, hogy ezzel is hosszabb lesz a film)

Amennyiben visszanézem azt a jelenetet, amikor Songül beszélget Kemállal, akkor megírom a részleteket. Csak még nem döntöttem el, hogy most ez érdekel-e engem v. nem.
8/10
Shela 2021 máj. 30. - 00:49:28 8/10 Előzmény zuzuzu777
(365/498)
Most néztem meg a 341. részt törökül. Nem sokat értek belőle. Talán Songul örökölte meg Kemal céges vagyonát, ezért kerültek padlóra. Itt valami nagy kavarás történt, de már nincs türelmem fordítgatni, ezért már nem vagyok teljesen képben, de még félig se. Milyen hülyeségeket tudnak kitalálni. Nekem Feride mosolytalan karaktere sem tetszik, igaz nem volt min nevetnie mostanában, de régebben sem. Valószínű megvárjuk, míg Kemal anyagilag újra talpra áll, csak nem fejezi be a sorozatot szegényen!? A lelkesedésem kissé elfogyott. Az 1.évadban, még Leyla Tacinak írt levelét is lefordítottam. A mostani részekben már majdnem csak azt nézem, hogy ki szerepel még!?
zuzuzu777 2021 máj. 30. - 00:06:09 Előzmény Shela
(364/498)

Azért már kezdek kételkedni Feride épelméjűségébe! Leszúrja a férjét és Emirt jelenti fel?
Lehet, hogy áttekertem, de tudod véletlenül, hogy miért is szegényedtek el Kemálék?
Süngül mit csinált velük?

Igyekszem megnézni a 70. bölümöt magyarul, hátha másabb! Olyan szeretettel írsz az utolsó percekről, hogy kíváncsivá tettél!
Az idegeidet gondolom Reyhan készítette ki?!
342, de már megint sötét lett az alagútban! !!! SOHA, de soha nem lesz vége!
8/10
Shela 2021 máj. 29. - 18:37:54 8/10
(363/498)
Nekem az egész első évad legszebb, legmeghatóbb jelenetei az amikor

Leyla elbúcsúzik Kemaltól az ágya mellett, Masaltól videóban, a Tacihoz írt búcsúlevelét Tacival együtt én is végigkönnyeztem, na meg amikor Leyla haldoklik Kemal karjaiban. Kíváncsi leszek, hogy a magyar szinkron ezt, hogy fogja visszaadni, mert amikor Leyla a 101. részben megáll a ház előtt mielőtt elmegy azt sem úgy szinkronizálták, amit mondott, mert azt mondta eredetiben Leyla, hogy "soha nem felejtelek el Kemal" és nem azt, hogy "nem felejtelek el benneteket".

A legszórakoztatóbb, ugyanakkor nagyon kedves időszak volt amikor Nedret néni Kemaléknál járt látogatóba. Én Kemal és Leyla történetére összpontosítottam, Reyhan és Emír történetét csak mellékesen néztem, gondolva az idegeimre.
10/10
Évácska 2021 máj. 29. - 09:27:35 10/10
(362/498)
Ha esetleg valaki válaszolna arra a kérdésemre, hogy a második évad első 10-15 részében Emir miért olyan ellenséges Reyhannal. Én hülye lustaságból, de kíváncsiságból átpörgettem a 88-ik bölümig eredeti nyelven felirat nélkül és csak azt láttam, hogy Emir megint hülye.
Zsupsz 2021 máj. 29. - 04:12:44 Előzmény Shela
(361/498)
Köszi
10/10
Évácska 2021 máj. 28. - 21:52:37 10/10 Előzmény Shela
(360/498)
És olyan lesz, hogy Emir rájön, hogy Cemre van a sok gonoszság mögött?
8/10
Shela 2021 máj. 28. - 16:56:46 8/10 Előzmény zuzuzu777
(359/498)
Cemre elvileg egy jó nevelést kapott, jólszituált lány. Az édesanyja orvos, aki különböző alapítványokban is fontos pozíciókat tölt be, aki az egyik legkorrektebb, legintelligensebb szereplő volt az első évadban. Sajnos Cemrét az anyja hiába próbálta a helyes útra terelgetni, tehetetlen volt vele szemben. Cemre alapból érzelmileg egy labilis és skizofrén hajlamokkal rendelkező lány. Mentálisan beteg, amivel szemben az édesanyja is tehetetlen.