Yuliusz 2011 febr. 20. - 13:51:19
(26/46)
Ilyen nehéz a tükörbe nézni sokaknak?
Talán éppen az tartja magát "nagyonnagykultúrembernek", aki szemétrõl beszél, pedig csak prûd egy kicsit (vagy nagyon).
Persze, az elõadás nem volt minden élmények csúcsa, de szórakoztató volt, és nem lépett át semmilyen határt.
A dalbetétek engem is zavartak.
7/10
turmix 2011 febr. 17. - 10:18:04 7/10
(25/46)
Nekem tetszett. A hányás abszurd méreteket öltött valóban, a kevesebb ugye néha több...nem az a baj, hogy ívelõ sugár, hanem hogy egyszer elmegy a poén (már ha poénnak nevezhetõ), de ne okádja már háromszor telibe a színpadot a kedves mûvésznõ. Kíváncsi lennék, hogy külföldi deszkákon is ennyire groteszkül oldották meg ezeket a pillanatokat?
Illetve, ha már külföld: belenézve néhány videóba, úgy gondolom, hogy ez a rendezés itt nálunk messze jobb, pergõbb, karakterisztikusabb.
Börcsök Enikõ mint mindig, most is zseniális volt, én csak õt emelném ki.
7/10
surviver 2011 febr. 14. - 11:13:54 7/10 Előzmény dodeszsz
(24/46)
Én ugyan nem ismertem magamra, viszont jó, hogy a Vígben ilyen "megosztó" darab megy.
Kellemes elõadás, E. Enikõ zseniálisan oldotta meg a hányást is :_)
dodeszsz 2011 febr. 12. - 18:48:58
(23/46)
Nekem az a véleményem, hogy akik nem nevettek (egész sorok)mind magukra ismertek, csak még új volt a szituáció és nem tudtak túllépni. Mindenki találhatott olyan részt, amiben önmagát láthatta. Ez a darab odapirít mindenkinek. Szerintem éppen ezért nem véletlen, hogy szélsõségesek a hozzászólások.
1/10
jázmin54 2011 febr. 07. - 22:20:57 1/10
(22/46)
Ez valami kétségbeejtõ volt :(!!! Rég láttam ilyen rossz (dramaturgiai és rendezésû)elõadást, a jegy ára kidobott pénz volt. Soha többet nem veszek premier elõtt jegyet darabra, inkább megvárom a nézõk pontozását, mert azok eddig is mérvadók voltak.Figyeltem az embereket, egész széksorok voltak akik 1-1 poénnál el sem mosolyodtak és a végén pedig nem, vagy csak éppen hogy tapsoltak. A végén azt találgattuk, ha lett volna szünet, vajon hányan mentek volna haza?
dodeszsz 2011 febr. 06. - 19:46:29
(21/46)
Meglepõ, hogy vannak, akiknek ez nem tetszett...talán azért mert még maguknak sem merik beismerni, hogy bennük is ott él az az ember, akit a szinpadon láttak :-).Fergeteges alakítás volt Eszenyi és Börcsök Enikõé is. A férjek pedig játszották a való életben elõforduló férjek szerepét.A hányás lehet, hogy néha sok volt...én az elsõ sorban ültem és olykor paráztam, hogy kapok belõle.....de nem !!! Modern, szórakoztató darab a mai kor átlagemberérõl azokról, akik mi magunk vagyunk....tisztelet a kivételnek !
3/10
Angelique 2011 febr. 02. - 21:27:18 3/10
(20/46)
Nagyon nagy csalódás volt, mérges vagyok magamra, hogy jegyeket vettem a darabra. Érthetetlen, hogy a Vígszínház hogy engedhet ilyen darabot színpadra...hatásvadász és gusztustalan (!) darab. Kár, mert a színészek játéka egyébként figyelemre méltó...
9/10
mizuki 2011 febr. 02. - 15:53:43 9/10
(19/46)
Tegnap láttuk a barátnõimmel és könnyünk potyogott a nevetéstõl annyira élveztük és annyira tetszett :) !!!!!!!!! Jó darab volt és Eszenyi Enikõ remek színésznõ!
5/10
könyvmolyka 2011 jan. 29. - 13:33:34 5/10 Előzmény rues
(18/46)
mi is megnéztük Bugyókámmal, bár sokat nem láttunk a karzat legtetejérõl. lehet, hogy egy picit tényleg sok volt a hányás, de azért idõnként Bugyókám is felnevetett, tehát megérte.
2/10
rues 2011 jan. 24. - 17:55:09 2/10
(17/46)
Eszenyi szinháza elindult a lejtõn, megkeresni a már elsüllyedt
Alföldit.Amit láttunk az egyszer volt trágár, gusztustalan és nehéz ilyet leirni egy Vigszinház elõadásáról-ocsmány!!
Várkonyi ezt eltürte volna?! Biztos nem, azért volt Õ kiváló szinidirektor és szinházi ember!!! Az Ó idejében a Vigszinház
igazi szinház volt. A nagy müvészt visszasirjuk, ezt a borzalmat gyorsan elfeledjük, Kamondival és Eszenyivel együtt!!
felfedhetetlen 2011 jan. 24. - 13:23:02
(16/46)
Karácsonyra ajándékoztam a jegyeket, még bemutató elõtt vásároltam. Miután olvastam a negatívnál negatívabb visszajelzéseket, már igen el voltam keseredve, így úgy mentünk el szombaton, hogy egy rossz darabot fogunk látni. Mindannyiunk véleménye az volt, hogy a darab élvezetes, aktuális problémákat parodizál, a színészek nagyon jól alakítanak, a díszlet szerintem tökéletesen passzol az egész elõadás stílusához, a hányós részekbõl valóban elég lenne kevesebb is. Nem egy klasszikus Vígbe illõ vígjáték, de szerintem azt sem lehet rá mondani, hogy rossz. Aki szereti a kicsit modern, elgondolkodtató darabokat, annak ajánlom.
3/10
Damon 2011 jan. 23. - 14:38:14 3/10 Előzmény torzsg
(15/46)
A barátnõm mondta is nekem, hogy biztosan lesznek magukat "nagyonnagykultúrembernek" gondolók, akik hihetetlen áhítattal fogják magasztalni ezt a szemetet. Borzasztóan gyenge volt... (és mi is szoktunk színházba járni..:)
Mi voltunk az elsõk a ruhatárnál....
torzsg 2011 jan. 18. - 07:49:06
(14/46)
Mindig meglep, hogy mennyire nem értenek emberek viszonylag egyszerû dolgokat. Nem mondom, hogy soha jobb rendezést és színészi teljesítményeket nem láttam, de alapvetõen egy szellemes, jól megírt darabot és egy nívós, bár nem hibátlan elõadást láttam. Persze lehet, hogy elõnyben vagyok, mert nem ritkán járok színházba.
1/10
sz.tom22 2011 jan. 18. - 00:34:19 1/10
(13/46)
Hatalmas csalódás volt. A Vígszínház ajánlását olvasva rendeltem két jegyet karácsonyi ajándék gyanánt. Nem sûrûn járunk színházba, ezért jól esett volna egy önfeledt szórakozással teli hétfõ este. Nem ez lett belõle. Csatlakozok az elõttem szólókhoz. Ha lett volna szünet, biztosan hazamegyünk, sokakkal egyetemben.
Hiába a remek színészek, nem tudták feledtetni ezt az unalmas, humortalan, számomra értelmezhetetlen dalbetétekkel és fényeffektusokkal megtûzdelt darabot.
A Vígszínháztól sokkal többet vártam volna.
Kérdés: milyen szilveszteri elõadásról beszéltek? És mióta játsszák ezt a darabot?
1/10
grafologia 2011 jan. 15. - 19:39:37 1/10
(12/46)
Ha az undorító szót használom, még az is kevés. Csak az nézze meg, aki nem hiszi el, és saját szemével szeretné látni, hogy manapság mit engednek a magyar színpadra. Sajnos, ez már felháborító. Egyhamar nem keresem fel ezt a színházat. Egyre rosszabb a programja, egyre borzasztóbb Eszenyi Enikõvel. Van még néhány kitûnõ intelligens humorú darabokat játszó színház - szerencsére.
10/10
CinkaPanna 2011 jan. 15. - 15:26:31 10/10
(11/46)
Valóban meglepõ a Víg nagyszínpadán ez a fajta "humoros" megoldás.Biztos vagyok benne,hogy itt valami rendezõi tévedés történt azáltal,hogy ezt a gusztustalan helyzetkomikumot hozta be a darabba.A színészeket nem hibáztatom ezért,sõt!Eszenyi Enikõ tökéletesen játssza a bigott képmutató úrinõbõl,hányó,a trágárságig lerészegedõ,önmagából kivetkõzött asszonyt!Fantasztikus játéktudása feledtetni tudta velem azt az 5perces jelenetet.:)Kern András egyáltalán nem volt maníros,nekem legalábbis nagyon tetszett.:)
Börcsök Enikõ élt a szerepben,tökéletes volt!:)Epres Attiláról is csak jót tudnék mondani:)
Ez a darab talán a Pestiben jobban elmenne,hiszen ott az inkább formabontó,modern,majdhogynem kísérletezõ darabokat elég szép sikerrel játsszák.:)
bkildi 2011 jan. 13. - 20:40:55
(10/46)
Ez a darab kritikán aluli. Gödör a völgyben!
EE hánykolódása undorító.
Egy jó idõre elvette a kedvem a színházba járástól!

'Portosan' annak ajánlom,
-aki kíváncsi rá, hogy lehet gombnyomásra hányni
-értelmelen párbeszédeket hallgatni,
-szeret színházban aludni.
bse 2011 jan. 13. - 08:20:35
(9/46)
Sajnos én sem tudok jót írni a darabról, bármennyire is szeretnék...
Az elején még volt egy kis remény, hogy esetleg nem fullad unalomba a darab, és hát végülis közönségességbe fordult át, ami talán még rosszabb. Teljesen indokolatlan és gusztustalan benne a sok hányás, különösen, hogy EE olyan hitelesen alakította.
Nem is csoda, hogy csak egy felvonásos a darab... a büfések biztosan nem sokat forgalmaznának a szünetben!
Biharos 2011 jan. 11. - 14:47:09
(8/46)
2011.01.08.-i elõadás
Igen, láttam a darabot, s a szereposztás miatt nagyon kíváncsi voltam. Ám...ha csak a sztorit nézem, érdekes, életszerû, valós emberi konfliktusok, a képmutatás, szóval mi emberek köszönünk vissza egymásnak... Ám a kedvenc szinészeim játékát figyelem, nos akkor baj van. Tudom, hogy a bemutatót láttam, hogy még érni fog az elõadás, ám abból kell fõznöm a mit láttam. Bár hölgyekkel illik kezdeni de mert nem sok jót mondhatok kezdjük a férfiakkal,
- Kern "Andris"...nos felesleges hangos, manirokkal teli a játéka (bevált megoldásait láthatjuk viszont, tán meg kellene újulni...ez nem a 7-i 7-s, nem kellen sietni, hiteltelenül ordítani, szóval...jobban el kellene merülni a szerepben...
- Epres Attila, kiemelkedik alakításával, Õ a leghitelesebb a szinészek közül ez alkalommal, nem éreztem "túl játszást", bár talán az Õ szerepe a legegyenletesebb. Az íve folyamatosan emelkedik melyet igen jól követ.
- Börcsök Enikõ, amíg az indulatnak nem kell eluralkodnia addig semmi baj, sõt hiteles, ám Õ is bele esik a "túl játszás" hibájába. Tetszik a vérgõzös pacifista megformálása, ám idként a kevesebb több lenne.
- Eszenyi Enikõ, a frivoll kispolgári nõbe rejtett közönségesség...Kár, nagy kár, hogy ordításba menõ, túlzott rájátszás megöli az alakítást. Az Õ esetében valóban sokkal kevesebb sokkal több lenne! Tudjuk, hogy igen jó színész ám ez alkalommal 1 nagyon olcsó manírokkal operáló alakítást láthatunk. Hogy maradandó legyen, ebbe még több munkát kellene beletenni.
A rendezõrõl sem feledkezhetünk meg. Minden ami a szinpadon történik az Õ munkáját dicséri vagy nem.
Itt felfogás beli gondok vannak. Bohózat? Tragédia? El kellene dönteni...
Hogy egyes jelenetek meddig tartanak, az nem a színész de a rendezõ dolga. Ami 1x jó az másodsorra már unalmas, itt a sorozatos hányás jelenetekre gondolok, rövidebb hányás, ha már a nyílt szinen kell megformálni, (takarítási jelenet követi), hatásosabb lenne. Bár szellemes a kozös, újra hányás, tán lett volna más lehetõség az összeborulás bemutatására....
Ha lehet majd folytatom...észrevételeimet.
Tüske 68 2011 jan. 11. - 14:32:19
(7/46)
Magam is szilveszterkor fejeltem bele az elõadásba. Szerintem pocsék volt. Semmiféle zsenialitás nincs ebben a darabban. Az egész produkció kritikán aluli, gyenge. Nem a színészeknek, hanem a közönségnek kihívás. Ha két felvonás lett volna, a másodikra már nem ment volna be senki. Az okádás valóban öncélú, igazi "eke" humor, ahogy Kern káromkodása is. A befejezés pedig...hagyjuk. Nem ajánlom senkinek!!!!