offtopic
cellasto 2015 szept. 03. - 20:15:13
(69/89)
régen én sem szerettem,de már bebizonyította pár filmben,mekkora színész :P
Leoval pont így voltam :D
jó film az is,amit linkeltél :)
_goldie_ 2015 szept. 03. - 19:01:44
(68/89)
ok:) láttam belõle részletet de akkor nem fogott meg mert nem rajongok BP-ért
off ezt is megnézem http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2295
offtopic
cellasto 2015 szept. 01. - 21:52:06
(67/89)
no,hallgattál rám?
mondtam,hogy jó film :)
_goldie_ 2015 szept. 01. - 21:22:45
(66/89)
***spoiler***
konfliktus a fegyverüzlet kapcsán: Frankie nem vette át az árut..elállt az üzlettõl (a lányon keresztül ezt az utasítást kapta írországból) az eladónak viszont kellett a pénz....
fontos momentuma a sztorinak a kialakulóban lévõ apa-fiú kapcsolat: angyalarcú Frankie 8 évesen vesztette el az apját..Tom családját a sajátjának érezte..ez látszott a legkisebb lánnyal való kapcsolatában is
Tom pedig egy fiúra vágyott csak lányai voltak
ja és.."ne várj hepiendet Tom..ez a sztori nem amerikai..ez ír"
10 pontos film
Querelle 2015 jan. 03. - 18:34:49
(65/89)
Igen, ez valóban erotikus jelenet, McElhone egyébként tetszik,csak valahogy egy kicsit dülledtek a szemei.Nekem az a jelenetek is aranyosak , amikor Pitt a legkisebb lányt kézenfogva felsétál a lépcsõn a vacsorához, illetve amikor a bérmálás utáni összejövetelen lehajol hozzá és vigasztalja valamiért a lépcsõ tetején.
filoszemitabélus 2015 jan. 03. - 15:54:28
(64/89)
Az ismertetõk tele vannak bõdületes baromságokkal és Spoilerekkel.
Számomra sem volt világos a konfliktus a fegyverüzlet kapcsán és talán valóban hajánál fogva elõrángatott ürügyet tudtak csak találni a film készítõi.
SPOILER
Viszont van a filmben egy jelenet, ami nagyon jól sikerült. Talán az egyik legerotikusabb filmélményem:
A Natasha McElhoon által megformált, nem túl szép, de nagyon vonzó lány végigsimít Rory nyakán.
Querelle 2015 jan. 02. - 20:14:27
(63/89)
Azt írja az ismertetõ, hogy Rory a század legveszedelmesebb terroristáinak egyike. Akkor mégsem rá vonatkozik a cím, vagy irónia lenne ? Egyébiránt nem értem Rory motivációját.
SPOILER : Rory ugye azért jön át mert kellenek a Stingerek.Meg is rendeli, meg is kapná határidõre, azaz Burke állja a szavát, amikor valami zûr miatt leállítják a tengerentúlról a vásárlást .Viszont nem értem, hogy miért.A pénz megvan, másra nem költhetõ.A Stingerek megvannak és elõbb utóbb kellenek, hiszen az angolok nem várnak arra, míg az IRA beszerzi õket, hanem helikopterrel megsemmisíti õket .A hajó megvan, amibe el tudná rejteni X ideig, ha már Burke tárolásra vonatkozó ajánlatát nem fogadja el.Miért ? SPOILER vége.
Összességében persze nem rossz a film, csak ez a logika vagy logikátlanság nem tetszik.Számomra ez olyan, hogy valahogy indítsunk már el egy akciót a filmben.
filoszemitabélus 2015 jan. 01. - 15:27:12
(62/89)
Akkor félreértetted a szándékot. Szerintem nem is akarták gonosznak ábrázolni Brad Pitt figuráját.
SPOILER
Elég jól alá volt támasztva, hogy miért lett az angol megszállók kérlelhetetlen ellensége. Nekem inkább a kötelezõ erkölcsi tanulság nem tetszett, azaz, hogy aki fegyvert ragad, fegyver által vész el. Ez valóban egy véres polgárháború és mindkét oldal elkövetett sok kegyetlen vérengzést, de nem szabadna elfelejteni, hogy miként kezdõdött, kik a felelõsek érte.
A skótoknak meg .....sz a seggükbe! Évszázadokig szenvedték az angol elnyomást, Észak-Írországot mégis pont miattuk nem tudja elengedni a brit birodalom. A protestáns unionisták nagyrészt skót származásúak.
Igaz van még rá példa, hogy KZ-ek egykori lakóinak utódai egy egész népet tartanak KZ-ben.
Querelle 2015 jan. 01. - 11:32:03
(61/89)
Nekem valahogy nem meggyõzõ az angyalarcú gyilkos, vagy hogyan is nevezik Rory-t a filmben.Az angyalarc stimmel, a szimpatikus fickót jól is játssza Pitt, de a velejéig gonosz, kegyetlen terrorista nem jön át.A film második felében pedig nem is értem, hogy mi motiválja, miért csinálja az egész akciósdit ? Illetve tudom, azért, hogy a film akciódúsan folyjon tovább, viszont lehetett volna ezt hasonló befejezéssel, de más cselekménnyel leforgatni.
offtopic
filoszemitabélus 2014 jan. 31. - 16:44:38
(60/89)
Véletlenül benn maradt 3 tegnapi komment. Hová tûnt az éberség?
Az világos, hogy tisztelt moderátorok indoklás nélkül törölhetnek, csak szegény fórumozóknak elég nehéz eligazodniuk, hogy mit írhatnak és miért kerülhetnek Guantanamo-ra?

Az én kis butaságaimért egyáltalán nem kár, de pl. a Kosheen nicknevû fórumozó nagyon értékes gondolatokat osztott meg olyanokkal, akik lehet, hogy bizonyos elemekkel ellentétben (cenzorok), meg is értették.
stenmore- 2014 jan. 30. - 01:47:57
(59/89)
Most lett vége a filmnek,és a vége nagyon giccsesre sikeredett.Tom baromi jól megoldotta a problémát,"megmentette" az érzõszívû egyben snájdig macsó terroristát,ahogy ígérte is a csajnak.
nemkati 2012 jún. 05. - 22:29:54
(58/89)
Köszi, akkor ez az eredeti.
nemkati 2012 jún. 05. - 22:28:58
(57/89)
Az igazságtalanság, az elkeseredés és a tehetetlenség kifordítja magukból a gyûlöletre hajlamos embereket. Könyörtelenné válnak. A kegyetlenségre erõsszakkal és aljassággal válaszolnak. Egyszerûen emberi természet. Ami nagyon sokféle van.
somersby 2012 jún. 05. - 22:27:12
(56/89)
Kettõ szinkron készült a filmhez. Az eredetiben Végvári, az újban Csernák a hangja.
nemkati 2012 jún. 05. - 22:23:21
(55/89)
Hú, de tévedtem! Mégiscsak Végvári Tamás szinkronizálta! Jó lenne, ha a Port.hu odaírná, milyen szinkronnal adják a filmeket. Van néhány nagyon pocsék szinkronszínész.
nemkati 2012 jún. 05. - 21:34:07
(54/89)
Nem tudom, ki Ford szinkronhangja, de nekem nem tetszik. Talán csak azért, mert nem õ szokta szinkronizálni? Tuti, hogy nem Végvári Tamás (szegény :( ). Lehet, hogy Csernák János?
Bubus53 2012 jún. 05. - 20:46:03
(53/89)
Honnan tudnám, ha még nem láttam? Egyébként Pittnek egy filmje tetszik igazán: Ha eljön Joe Black. Amúgy vegyes érzelmeim vannak, hogy tetszik-e nekem, vagy nem?! :)
BicskaMaxi 2012 jún. 05. - 19:45:34
(52/89)
Ó, én látatlanban Harrison Fordnak drukkolok. ;)
felicia68 2012 jún. 05. - 19:35:19
(51/89)
Igaz, én csajból vagyok, és rajongásmentes. Ám szeretem Brad Pittet..Igaz a filmet most nézem elõször,és sokat támaszkodom a Ti véleményetekre.Mivel B.P,már nekem bizonyított, így megnézem..Lehet rosszul teszem,de így tudunk különbséget tenni..
92zsuzsanna 2010 jún. 22. - 20:33:37
(50/89)
Nem volt rossz film, de már régen láttam, és csak kb. a felére emlékszem.
(Érdekes, hogy a legjobban a kislányokra emlékszem, hogy hogy kezeli Francis McGuire, és hogy hogyan viszonyulnak a csajok a "helyes sráchoz")
Amúgy nemigazán szeretem a gyilkolós filmeket (elsõ két perc), de azért örülök, hogy tovább néztem.