Téma: Az út

arkjulie 2010 máj. 16. - 10:04:55
(93/313)
gondolom engem és széjjel fogtok szaggatni,de nekem se jött be annyira.:) szerintem amúgy ez inkább szülõknek bejövõs film.
nekem túl sok volt a vontatott jelenet.(nincskaja meghalunkmeghalunkmeghalunk.öldmegmagad a pisztollyal,de mégseöld meg magad)
meg ez a duma,hogy a jó emberek viszi a tüzet.-.-
hjaj.nemtom.bennem nem mozdult meg semmi mikor néztem,lehet bennem van a hiba.
napííísz
ps ha meghalnak a fák is akkor úgyis elfogy a levegõjük,nem?
Lpneo 2010 máj. 15. - 02:21:19
(92/313)
Na elmondom, szerintem mi a film lényege.
SPOILERES!
Egyértelmû hogy nem számít, hogyan pusztult így le a világ, mert a helyzet a fontos amibe a szereplõk belecsöppentek, bár én a film eleje felé hiányoltam valami flashbacket a katasztrófát illetõen, aztán viszont egyértelmû hogy máson van a hangsúly.
A család azért követi õket mert valójában senkinek sincs célja már a világban, mindenki csak a létfenntartásért, és az életért küzd, viszont a fõszereplõk tudatosan tartanak dél felé, amit a család is lát, és reményt ad nekik. A kérdés pedig ott marad nagyon sokáig, hogy mi is van a déli parton. A választ meg is lehet kapni a film 3/4-e körül, mikor kiülnek egy tengerpartra, ami ugyan még nem a déli, de már közel vannak hozzá. Ott kérdezi a fiú, hogy mi is van a tengerparton valójában. És jön a válasz hogy semmi. Itt a baromi nagy csattanó, mikor rájön az ember hogy tényleg semmi sincs a déli parton, és ezt talán még a szereplõk is tudják, mégis mindenáron arrafelé tartanak. A film elején a feleség tanácsolja ezt, hogy menjenek dél felé, és ezzel menti meg mindkettõjük életét, mert így lett egy céljuk, amiért még élhetnek. Ez a film a kitartásról, a reményrõl, és az emberségrõl szól.
offtopic
t'nak 2010 máj. 14. - 23:04:30
(91/313)
kösz, de eyiket se láttam, úgyhogy maradok.
10/10
Cseny 2010 máj. 14. - 16:48:13 10/10 Előzmény ReignMan
(90/313)
na bazzeg.úgy látszik egy újabb ember aki nem értette meg a film mondanivalóját mert csak az akciójeleneteket várta benne...szánalma -.-"
tudod mit húzzál rallyt nézni vagy g.i.joet vagy olyat ami megfelel az "elvárásaidnak"
csak több ilyen kommentet ne írj mert szánalom
10/10
Cseny 2010 máj. 14. - 16:43:47 10/10 Előzmény t'nak
(89/313)
nem tûz pusztította el a világot,hanem valószínüleg többféle természeti katasztrófa,és most nem ez a lényeg,bassus,ha világvégés-katasztrófa filmet akartok nézni,akkor ott az a sz@ros 2012(amit megjegyzem nem láttam,de nem is vagyok rá kíváncsi úgy õszintén,rohatul nem),ha meg akciófilmet akartok akkor nézzetek james bondot vagy a rohadt "ávátár"kátokat és menjetek a *****!!!
amúgy szerintem ez egy kaland film és dráma is egyben,nem tudom ti hogy vagytok vele ,de én az egészet majdnem végigizgultam onnantól kezdve amikor elõször meglátta õket az a pasi az erdõben akit aztán le is lõtt...
nekem k*rvára tetszett ez a film,nagyon jó!10/10-es egyértelmûen!
10/10
Cseny 2010 máj. 14. - 16:31:57 10/10 Előzmény black_eagle
(88/313)
fantasztikusan jó film.
de hogy ismerhetted tündeként?Aragorn NEM TÜNDE!!!ennyit errõl -.-" A Gyûrûk Ura a legjobb film a világon,utána pedig a Lassie (a 2005-ös),ezenkívül még kedvencem A Sárkány Éve (A Majom király),de Az Út is a kedvencem lett mióta láttam.majd moziban is meg fogom nézni!
Henci8 2010 máj. 12. - 09:00:08
(87/313)
ÉÉÉs igen!! Megvan!! Holnaptól a Belvárosi Moziban Szegeden!
Mindenki nézze meg, mert ha hitelesek az infók, amiket már egy hete olvasok róla, akkor iszonyatosan tanulságos és ránk fér (emberekre) egy ilyen film!!
Viszlát
Henci8 2010 máj. 12. - 08:51:00
(86/313)
De rohadtul megnézném már!!
Játszák Szegeden vagy Kecskeméten valahol?
8/10
Hörcsögg 2010 máj. 11. - 13:56:47 8/10
(85/313)
10/8
korrekt film
10/10
szender22 2010 máj. 09. - 17:37:10 10/10
(84/313)
Ja, aztán megvolt. Na majd legközelebb figyelek.
offtopic
ibacs 2010 máj. 09. - 16:07:25 Előzmény szender22
(83/313)
Baloldali menüt olvasgasd.
10/10
szender22 2010 máj. 09. - 15:39:04 10/10
(82/313)
Elnézést, nem vágom mi a szabály.

Ha annyira szereted a meglepetéseket akkor miért olvasgatsz véleményeket a filmrõl?
Almacska72 2010 máj. 09. - 14:56:51
(81/313)
Üdv!

Nem kéne részleteket közölni a filmrõl, mert mások is meg fogják nézni, és én pl. szeretem a meglepetéseket.

Egyáltalán nem lettem volna kíváncsi, ogy a végén "csapódnak" egy családhoz, vagy sem....
10/10
szender22 2010 máj. 09. - 13:38:31 10/10
(80/313)
***SPOILER PÓTOLVA***

A legborzasztóbb belegondolni, hogy a film végén nincs meg a pozitív fordulat lehetõsége, a remény hiábavaló volt. A család akikhez a fiú szegõdik egyáltalán nem záloga a túlélésnek. Sõt, csak a további aggodalmakra ad okot, számukra az élelem keresés, a rejtõzködés még nehezebb feladat mint az apa-fiú esetében volt. Napjaik meg vannak számlálva, a lehetõségeik egyre fogynak.

Érdekes lett volna több információt kapni a megelõzõ évekrõl. Persze borítékolható, hogy a helyzet egyre romlott. Hûlt a levegõ, fogyott az élelem.

A film jelene utáni években teljesen kipusztul az emberiség. Nincs szaporulat, a fennmaradók egymást irtják. Tényleg csak a nagy üres semmi marad. Legalább is mást nem enged következtetni a film. Marad a túlvilági, reményteljesebb létbe való bizalom.

Zseniális alkotás egyébiránt.
10/10
PivarnyikKrisz 2010 máj. 09. - 11:12:25 10/10
(79/313)
Én olvastam a könyvet és láttam a filmet is.
Fantasztikus könyv volt, és a film nagyon jól visszaadta.
Életem egyik legjobb könyve volt(eddig)
A film is nagyon-nagyon jó volt és tetszett!!!
Nekem ez egyértelmûen 10/10!!!
9/10
Emilee 2010 máj. 07. - 18:39:04 9/10
(78/313)
Hát nem egy "kardos-b*szós film", az biztos...Szerintem nagyon pontosan mutatja be az emberi természetet, és pont ezért ijesztõ és gyönyörû egyszerre.
fc.kenyér 2010 máj. 07. - 17:36:10
(77/313)
Spolier:

a könyvben, és a filmben is nem országok, nemzetek, társadalmak, államok esnek szét.
karakterek, szerepek (én nem vagyok orvos, semmi vagyok!), kötelékek válnak semmivé.

ebben a világban nincs hasonlat, nincs mit hasonlítani mihez
maradnak a jók(?) és a rosszak (?) és egy apa, aki saját világának ember-istenét látja a fiában.

az, hogy nem tudod megérteni az anya tettét, az azt mutatja, hogy nem ítéled el, és ez szerintem jó dolog! (:

megérteni én sem igazán tudom.
fc.kenyér 2010 máj. 07. - 17:25:19
(76/313)
érdekes, hogy mennyien keresték az akciót a filmben, hiszen minden apokalipszises sztoriban a hõsök menekülnek, mozognak, akcióznak, leesnek, felállnak, lovagolnak, sugárhajtású gépekkel berregtetnek, gombokat nyomogatnak - de bevásárlókocsit kettõ órán keresztül biztosan nem tologatnak, illetve húzogatnak.
de itt igen

Érdekes, hogy mennyien leragadnak ott, hogy hogyan is pusztult el az a bizonyos világ, hiszen ez nincsen me-me-me-gmondva.
Valóban, csak a színészek tekintetébõl (láng tükrözõdik az arcon) olvashatunk, ami valószínûleg megrázóbb, mint mondjuk egy emberszabású (?), agresszív ufo, vagy egy brutál cuna-mí!

Egyebekben,
a párbeszédek - mint általában - sokat segítenek a film megértésében.

Egyebekben,
ha gyermekként hihetünk az Apának, amit a mozi vásznán látunk az nem is olyan borzalmas, hiszen megértjük, érdemes emberekhez imádkozni.

Az Út egy minden elemében felemelõ alkotás!
Precious Princess 2010 máj. 07. - 17:21:50 Előzmény peca1000
(75/313)
SPOILER

Az a rész engem is megrémített, de összességben nekem tetszett a film.
Egy dolgot kérdeznék azoktól, akik olvasták a könyvet, mivel én nem igazán éreztem kidolgozottnak az anya (C. Theron)karakterét. Most akkor igazándiból miért hagyta ott õket, és ment ki a sötétbe meghalni?! Én egyszerûen ezt nem tudom megérteni, h egy anya hogy hagyhatta így magára a saját gyerekét! Lehet csak én vagyok így vele, kíváncsi lennék mások véleményére is! Köszönöm!:)
10/10
zsivany20 2010 máj. 07. - 02:09:55 10/10 Előzmény GeltonReTarder
(74/313)
Mindig ez a hiba... NE a regényt keresd a filmben, ez egy FILM!!! A maga képi megoldásaival, a maga dialektusaival... a maga cselekményeivel...