9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 22. - 20:38:57 9/10
(94/174)
Hát igen, ez az igazi nagy öröm, amikor több ezer átlag film fogyasztó számára fogyasztható film közül egyszer csak kitûnik egy olyan alkotás, ami .... :D

Ahogy így nézegettem a film leírását, hogy a hozzászólásokat ....


Látszik, hogy intellektust kíván a film, és az átlag felhasználó számára, ami a buta amcsi ... hoz van szokva, nehezen, vagy egyáltalán nem emészthetõ a film.

Egyébként ehhez a filmhez vissza térve, amikor egy sablon ötlet van feldolgozva, akkor nem azt kell figyelni hogy milyen csavar lesz, vagy akármi, hiszen úgyis kiszámítható a vége, következetes a felépítése a cselekménynek. Inkább azt kell nézni, hogy amíg eljutunk a tudva tudott végkifejletig, addig mi minden történik, és hogyan.

Nekem az oda jutás tetszett, már az elején lehetett tudni, hogy mi lesz a vége, így inkább nem ezen agyaltam tovább, mert nem volt mit, hanem csak néztem a filmet :)


ha még akarsz jó filmet nézni, akkor nézd meg a cyborg girl-t :)


Na abban aztán vannak fordulatok, meg ide lépünk, oda lépünk :)

Japán alkotás, szóval csak akkor ajánlom, ha bírod a japán movie-t :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 02. - 23:18:43 9/10
(93/174)
Na igen, több ezer film megtekintése után már nehéz újat mutatni az embernek. Lehet kevesebb filmet kellene nézned, és akkor újra sokkal jobban élveznéd õket, ami miatt megint többet néznél, így megint kevésbé élveznéd, ami miatt megint kevesebbet néznél, ami miatt megint .... :D:D:D:D
könnycseppek 2009 nov. 05. - 19:09:41
(92/174)
Végülis dvd-n sikerült megnéznem és ez igazából kissé elkedvetlenített.
Olyan értelemben, hogy ugyan a film szerintem sem rossz, (annak ellenére, hogy az elején erõltetettnek éreztem némelyik 'logikázást'), de összességében tetszett...

DE!

...még jobb és érthetõbb lehetett, vagyis lett volna, ha nem vágnak ki belõle sokmindent.
Az extrák között vannak alternatív jelenetek és bizony szerintem nagy hiba, hogy nem azokat tették be.
Valójában az alternatív ebben az esetben azt jelenti, hogy bõvebb a jelenet, mint ami a filmben volt.

pl.

***SPOILER***

Mikor Tom a könyvesboltban odament a feleséghez, minden elõzmény nélkül kihívja és rákérdez egybõl az összegre, amit a férj számláján találtak. *Mivaaan?!:-O*
Ehhez képest a bõvebb jelenetben, azután hívja ki Tom az asszonyt, miután 'tisztázzák', hogy nem szemrehányás és nem nagy sajnálkozás lesz a téma, és amikor kint beszélgetnek az asszony tök jól rávezeti Tomot, hogy itt lenne az ideje, hogy kinyissa a szemét...

Aztán...
Amikor meglõve hazaér Tom és a barátnõje sírva várja, kihagyták, hogy végülis Tom feladná magát (!), illetve gyakorlatilag az érzelmes részeket is kivágták (Tom elküldené a lányt maga mellõl, mert félti, de a lány nem hagyja).

Aztán...
A legvégén Tom egyzsercsakmégis lelövi a fõnökét. Nekem baromi fura volt, mert igaz, hogy egy gané volt (mármint a fõnök), de mégsem kellene csak úgy kivégezni. Persze amikor elkezdték a jelenetet, azt hittem, az jön ki belõle, hogy végülis miatta halt meg a felesége, így még talán érthetõbb is lett volna Tom reakciója. De ez nem volt benne a filmben.
Az alternatív jelenetben viszont igen: Tom éppen azután lövi le a fickót, miután kiderül, hogy tényleg õ volt a feleségével.
10/10
Bencus93 2009 nov. 02. - 18:12:12 10/10
(91/174)
Sztem te másik filmet néztél.:) Amúgy jó film. Mint minden filmek vannak hiányosságai de így is 8/10.
5/10
Sekypapa 2009 nov. 02. - 08:45:05 5/10
(90/174)
2X aludtam be rajta, amúgy elég gagyi szerintem. 5/10 max.
9/10
Evil Angel 2009 szept. 14. - 16:53:24 9/10
(89/174)
Nem gondoltam volna, hogy ennyire le tud kötni. A szereplõgárda 10/10, a film tényleg fordulatokban gazdag (voltak sejthetõ momentumok, de azért a légkör terelte errõl a figyelmet és megvolt feszültség). Összességében élvezhetõ, jó film.
Petrapetrus 2009 szept. 05. - 18:15:43
(88/174)
No, megnéztem. Hát, nekem ezek a típusú filmek nem kifejezetten jönnek be. Egyszer megnéztem, de azt hiszem ennyi bõven elég volt... :-)
Petrapetrus 2009 aug. 30. - 10:22:06
(87/174)
Ez is megvan, majd megnézem. Amikor Londonban jártam a múltkor, ezzel a filmmel volt kiplakátolva az összes metro... :-D Ott lettem rá kíváncsi. Na, most végre megvaaan és megtekinthetem. :-)))
5/10
kamisama 2009 aug. 16. - 23:27:58 5/10 Előzmény Perillustris
(86/174)
A kérdés az, hogy Te melyiket nézted?
10/10
Merdzsó 2009 aug. 02. - 18:31:38 10/10
(85/174)
Nagyon jó, fordulatokban gazdag film. Érdemes megnézni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 09. - 16:29:32 9/10 Előzmény p1979
(84/174)
Tudod a mundér becsület. Szegény feka srácot, akit egyébként egy boltban öltek meg, már nem tartották rendõrnek, hanem egy mocskos besúgó patkánynak, és innentõl kezdve, hogy az értékrendjükben ilyen helyre került, már nem siratták meg a halálát. Viszont Keanu-ra, mint elsõ rendû végrehajtó kivégzõre nagyon nagy szükségük volt!!! Amúgy is mindig égett a talaj a lába alatt, amiatt, hogy Õ takarította el a söpredéket, aki Forest útjában állt! Ezért ha nem szükséges, akkor nem adtak rá plusz okot a belsõ ügyosztálynak, hogy ki tudja kezdeni!!!
8/10
Spooner 2009 jún. 03. - 22:48:40 8/10
(83/174)
jóféle akciófilm ;)
4/10
p1979 2009 jún. 02. - 15:22:46 4/10
(82/174)
Egyszernézõs akciófilm. A forgatókönyv gyenge. Egy két példa SPOILER:

Szitává lövik a feka zsarut a benzinkúton, erre mindenki azzal van elfoglalva, hogy ó jajj mi is lesz szegény Tommal (Reeves) pusztán azért mert Õ is ott volt? Csinált egyáltalán BÁRMI törvénybe ütközõt a benzinkúton? Nem. Az viszont másodlagos a zsaruk között, hogy két tárat belelõttek a feka srácba? Mi ez a marhaság???

Szerintem röhejes, hogy amikor felmennek a hegyre, Tom úgy találja meg a két hullát, hogy kikandikál az egyik feje a homokból? Hát most vagy elássák rendesen vagy nem. Ez amatõr.

4/10
wiliwonka 2009 máj. 19. - 01:43:08
(81/174)
Frankó kis film volt. Nem hittem, hogy a korrupt zsarus témáról ennyi bõrt le lehet húzni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 20. - 23:13:26 9/10
(80/174)
A jó színészen nagyon sok múlik, de nem kell feltétlen sztár színésznek lenni, sok "amatõr" jó színész van, akit egy egy jó filmben felfedeznek.

Valóban helyesbítenem kell, a hozzá szólásomat, de én igazándiból a színész egyéni teljesítményére gondoltam. Szóval 2:1 arány szerintem, ami rajta és a rendezõn múlik. Hiába van egy jó rendezõ, ha a színész tacsak hüle, de ha van egy jó színész, az nagyjából képes áthidalni egy közepes rendezõ silányságát. A forgató könyv ebben a vonatkozásban harmadlagos csak.

De alap, hogy kell egy jó ötlet, jó ötlet nélkül nincs jó film, legyen akár tényleg fél holly wood szerzõdtetve.

Ékes példa erre az Ocean's trilógia. Az elsõ rész jól sikerült, igazán jó adaptáció volt. Nekem a második nem tetszett annyira, a harmadik pedig kicsi önirónia lett szerintem a lehúzott bõrt illetõen.


Itt ennél a filmnél spec az alapötlet elég átlagos volt, illetve elcsépelt, vagy nem is tudom, hogy mi a jó szó. Ebben a mûfajban már nagyon nem lehet újat alkotni, de azért valamit mégis sikerült össze hozni.

Egyébként nem tudom, hogy megfigyeltétek-e, de Hugh segédje bemegy, és kihoz pár dossziét, gondolom azokat, amik igen igen fontosak. Esetlegesen köztük lehet Keanu feleségének ügye is, hiszen a halott kém lemosta, meg minden, elég szabálytalan. Itt van nekem az az elképzelésem, hogy mindez Forrest utasítására történt, mert fél, hogy ha Keanu megtudja, kivel csalta a felesége, akkor tuti kinyírja, és akkor mehet a sittre. Így meg csak volt egy alkesz embere, aki egy roncs volt, és minden mindegy alapon mindent megcsinált, mert nem számított semmi. Kicsit úgy, mint Mel Gibson a halálos fegyver elsõ részében
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 19. - 21:01:08 10/10
(79/174)
teljesen nyugodt vagyok, maximum akkor tikkel a bal szemem, amikor elõjön belõled a grammarnazi :P de neked és egy másik fórumozónak ez bocsánatos bûn :D
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 19. - 20:30:21 10/10
(78/174)
1. nem szoktam kekeckedni, csak leírom a véleményem
2. a shop stopba nem is illettek volna sztárok, mint ahogy a the blair witch projectbe sem.
3. a többirõl meg elmondtam már a véleményem
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 19. - 19:24:53 10/10
(77/174)
ha már a shop stopról volt szó, akkor miért ne említhetnék meg pár hasonló filmet, ami nekem jobban tetszik?

vagy úgy is fogalmazhatnánk, hogy nem volt túlbonyolítva egyik karakter sem...
6/10
zee944 2009 márc. 19. - 19:08:29 6/10
(76/174)
Neked a Jay és Néma Bob színvonal?

"ja és az, hogy valaki amatõr, nem jelenti azt, hogy ne lenne alkalmas egy bolti eladónak vagy nyomi videotékásnak egy filmbe :P"

Pontosan errõl van szó. Alkalmas. Mert jó volt a forgatókönyv.
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 19. - 18:43:54 10/10
(75/174)
értem én, de pont ezért mondtam, hogy kell a jó forgatókönyv+színészek+rendezõ. az meg, hogy akad 1-2 kivétel, természetes dolog. amúgy nekem annyira nem jön be a shop stop, inkább jay és néma bob visszavág, shop show vagy a dogma...
ja és az, hogy valaki amatõr, nem jelenti azt, hogy ne lenne alkalmas egy bolti eladónak vagy nyomi videotékásnak egy filmbe :P