bourne 2008 szept. 03. - 12:16:22
(4/44)
én is azt mondom, h egy csudajó lélekemelõ film ... minden percében benne van az élet és a karakterek olyan aranyosak és édesen emberiek. ...
nagyon jó film ...
7/10
Manda 2007 márc. 20. - 20:58:23 7/10 Előzmény anonymus75
(3/44)
Abszolút igaz. Mi - barátnõmmel - egy téli estén, karácsony elõtt valamivel ültünk be lefagyott tagokkal a moziba; és olyan kellemes hangulatunk lett, hogy ott ujjongtunk a nõi WC-ben hosszasan, hogy "milyen jó volt egyáltalán ez nap, meg minden"...
Minden és mindenki a helyén volt, még Lindsay Lohant is el lehetett viselnie gy ilyen kellemes atmoszférában, a dalokat pedig azóta is fújom, h épp ahhoz van kedvem.
anonymus75 2007 márc. 03. - 12:37:05 Előzmény x-tro
(2/44)
Egyetértek! Ez a film egy kis csoda. Hihetetlenül szórakoztató. Imádni való benne az Altmanra jellemzõ dramaturgia, a színészek logorrheája, amit szinte csak a zenés betétek szakítanak meg idõszakosan, és a rengeteg apró részlet, finomság, amitõl varázslatos atmoszférája van ennek a mozinak. A színészek igazán kiválóak, kár is kiemelni bárkit, mindenki a helyén van... bár a forgatókönyvíró, Garrison Keillor, G.K., a "rádió hangja", a sportcipõs, adóellenõrhöz hasonlatos figurája, sármos hangjával és óriási beszélõkéjével valami nagyon extrém hatású volt, azaz nagyon-nagyon jó. Nem igazán szeretem a country-muzsikát, de John C. Reilly-tól és Woody Harrelson-tól nagyon bírtam, az akcentusuk, az obszcén szövegek, minden tökéletesen kimunkált volt.
Tehát, mindenképp feliratosan ajánlom a filmet, szinte kötelezõen, és aki kevésbé vagy egyáltalán nem beszél angolul, az készüljön fel, hogy gyorsan kell olvasni... de megéri! Naná!!!
Szeretem Altman filmjeit, utoljára ugyan a Gosford Parkot láttam, amit nagyon tetszett... de errõl a bezárt, színházi sztoriról egy kisvárosi történet jutott eszembe, a Cuki hagyatéka, ami szintén elbûvölt a maga idejében.
Ebben a mûfajban azt hiszem óriási volt Altman, színészközpontú filmekkel, amiben dominált a játék, a játékosság... s tényleg ennél szebben (utolsó filmjét tekintve) nem búcsúzhatott volna.
x-tro 2006 dec. 13. - 14:27:15
(1/44)
Altman bácsi utolsó filmje ez, amelyben szépen elköszön tõlünk. Ez év õszén meg is halt.

Kedves, elmerengõ film, de azért van benne az a jó kis apokaliptikus humorból is, amely a Mester védjegye is volt. Kiváló színészi jutalomjátékok sora, Meril Streeptõl Woody Harrelsonig. Szerintem tök élvezetes szórakoztató kis mozi.