7/10
Voldemort 2010 dec. 06. - 14:13:57 7/10
(449/549)
Hát én 10/7-re értékeltem a filmet. Való iagaz, a szinészek gyengék voltak. Csak a Zuko herceg volt a jó benne. Játszás szerint. Meg talán még a bácsikája... De nekem nem tetszett az, hogy rasszista a film! Mert az! Egy kínai emberkét sem lehet láttni benne, fõbb, mellék szerepben, mikor ez az õ világuk... az õ fantaziuk! Mindenki amerikai, vagy indiai. Idiaik azért a Tûz népe, mert náluk a tûz a legtisztább elem. Ez még mondjuk elfogadható.Például a Tûz ura: egy ugyan olyan fickó, mint a katonái. Rövid, fekete hajó, és sima arcú, indiai. Nem különbözik a katonáktól, nem látszik, hogy õ egy nagyúr. Ez számomra hiba volt. A digitális effektek jól voltak, de nem látszik, hogy: 150 millió dollárba került a film. A sztori folyamat, elmegy... de csak úgy belepörgettük heteket, nem is láttunk edzéseket sem.
4/10
Rahar 2010 dec. 02. - 13:55:13 4/10
(448/549)
Összességében nekem nem tetszik a film, semmilyen sorozatot nem láttam elõtte, nem is olvastam róla semmit. Egy érdekes történetû világban játszódik, ami egyáltalán nincs kidolgozva és nagyon gyerekes. A kedvencem a holdszellem, mely a magyar nyelv jelentése szerint, a Holdnak a szelleme, ami egy égitest, mely a Föld körül kering. Ergo, hogyan lenne a Hold égitest szelleme a Földön? Ekkora hülyeséget, remélem a következõ részben a Mars és a Vénusz szelleme is felbukkan egy csendes kis barlangban. A levegõ, a tûz és fõleg a víz alapú varázslatok nagyon látványosra sikeredtek. Ám a film pozitívumai ezzel el is fogytak. A szereplõk jelentõs részének színészi tevékenysége nagyon gyenge, hiteltelen. Gondolom, hogy a nagyon jó kapcsolatokkal rendelkezõ családok a kis hülye gyerekeiket nyomták be a filmbe, ami meg is látszik, mivel a fõszereplõ, nagyon jó mozgású gyereken kívül, bár annak is a színészi tevékenysége harmatgyenge, az összes többi annyira rosszul játszik, hogy szenvedést okozott a megtekintése. Az alaptörténet az avatárral finoman írva is nem egy korszakalkotó ötlet. A cselekményvezetést gondolom egy 8 éves gyerek írhatta, ha viszont felnõtt volt, akkor igencsak visszamaradt a fejlõdésben. Egy avatár, aki mind a négy elemet uralja, és akkor mi van? Attól még nem lesz szuperman. Ja és az a legjobb, hogy nem árthat senkinek, azért az ostromnál igencsak kitett magáért. 10 pontból 4 pontra értékeltem, de ez is csak a látvány miatt, mert ha az nincs akkor szigorúan 1 pont, mivel nulla pontra nem lehet értékelni. Pedig ha a világot tolkieni részletességgel kidolgozták volna, akkor ebbõl egy nagyon jó filmet, filmtrilógiát, filmsorozatot lehetne készíteni, sõt még egy jó kis mmorpg játékot is eltudok képzelni.
Shanks 2010 nov. 27. - 19:21:38
(447/549)
A film akár Avatar 2- is lehetne.

A kép világ-látvány nagyon szép a történet is úgy ahogy elmegy.

De a szereplõk. A kis skinhead gyerek meg a vízhajlító csaj színészi játéka csapnivalóan sz@r volt. Sok párbeszéd ostoba és értelmetlen volt.

Összességében egy egyszer nézõs mozinak pont elmegy, de nem kell tõle sokat várni..
Anyiyta 2010 nov. 24. - 11:53:10
(446/549)
Nekem nagyon tetszett. A történet, a harcok. Jól meg lett csinálva.
Igaz, az animében több a humor, mint a filmben.
6/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 23. - 17:20:46 6/10
(445/549)
Én kérek elnézést :) félreolvastam elõjön.
NA mindegy inkább hallgatok :)
Még jó hogy off ban írtam.
6/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 23. - 17:17:17 6/10
(444/549)
Sõt ez is badarság :) HA eljön a hold szellem ereje .Milyen eljön ? Esetleg lesújt. :) Elég értelmetlenül hangzik az hogy eljön, az erõ nem megy sehova :) nem élõlény :)
6/10
offtopic
robicsek2 2010 nov. 23. - 17:14:10 6/10
(443/549)
Amúgy is, nem hold ereje , hanem holdszellem ereje :)(Azért enyire hüek lehetek volna a rajzfilmhez :) )
Jó hogy nem a holdtündér :)) Lunális prizma tedd a dolgod :PPPP
2/10
Aang 2010 nov. 23. - 08:09:21 2/10
(442/549)
Mindezek ellenére tetszik a film, letöltöttem HD minõségben és már vagy 3x láttam, mert nagyon tetszik a történet. Mindig is tetszett, már több mint 3 éve vadászom az epizódokat.
2/10
Aang 2010 nov. 23. - 08:05:31 2/10 Előzmény IIIdOMINOIII
(441/549)
Szerintem aranyos benne a kisgyerek, ha nem is jó színész. Vannak nagyon jó mozdulatai, nem rossz. Engem az zavar, hogy alig van benne humor. A rajzfilmen sokat lehetett nevetni, a mozifilm változat meg annyira komoly, illetve tömör. Szerintem nyugodtan lehetett volna 2 óra hosszú.

Meg nekem az is zavaró, hogy idõnként durva szóismétlés van benne.
Pl.:
Iroh: Javaslom hívd vissza a sereget. A városban ragadnak, ha elõjön a Hold ereje.
Zhao: Kár aggódni a Hold ereje miatt Iroh tábornok.
Iroh: De miért ne aggódnál a Hold ereje miatt?

10 másodpercen belül 3x hangzott el a "Hold ereje". Az oké, hogy ki akarták hangsúlyozni, de nekem ez nagyon erõltetetten hangzik és valahogy "fülsértõ".

Minden filmben vannak bakik. Ilyen, vagy olyan. De amiket ki lehet küszöbölni, azt szerintem ki kéne.
4/10
IIIdOMINOIII 2010 nov. 21. - 23:20:08 4/10
(440/549)
MELLETTE:
Imádtam a film CGI világát.


ELLENE:
Sajnos nincs történet;de az is lehet hogy csak én nemtudtam leszõrni a tömérdek felesleges,vontatott és idõnként bamba párbeszédekbõl.

Én úgy láttam, a kis kopaszra nem a színészi képeségei ,inkább a harcmûvészetben való jártasága miatt esett a választás.Nagyon rosszul játszott.
6/10
Andreeew 2010 nov. 19. - 11:40:57 6/10
(439/549)
Látványos film, de nagyon-nagyon keveset ad vissza a rajzfilm hangulatából, történetébõl.
7/10
Atis88 2010 nov. 18. - 10:35:23 7/10 Előzmény barbarossa86
(438/549)
Nekem speckó jobban tetszett a gyûrûk urától. Az már túl vontatott volt a végére. Ha nekiültél mind a 3 résznek, akkor a fél nap alatt azt láttad hogy mennek, mennek, mennek meg közben veszekszenek egy szar gyûrûn.
10/10
levif8 2010 nov. 15. - 09:09:26 10/10 Előzmény barbarossa86
(437/549)
Szerintem egesz jol sikerult a filkm. Én láttam a sorozatot is, és igaz hogy pár dolgot kihagytak belõle de hát akkor meg túl hosszú lett volna a film ha nem teszik. A zenék benne pedig kifejezetten tetszenek. Jó lett. Már várom a többi részt is.
6/10
robicsek2 2010 nov. 14. - 15:24:26 6/10
(436/549)
Jaj hagyjuk már a homokos tündéket és hobitokat :)
(Ilyenkor mindig eszembe jut a Shoop Show 2 és röhögök :)
A gyûrûk ura is jó ,de az a sok nyálas rész :)
A film története sztorija magyarán az eredeti mesesorozat jó, minden megvan benne. Az egyetlen baj az hogy megcsinálták belõle ezt a szörnyû filmet. Hogy miért? A pénzért mi másért.
barbarossa86 2010 nov. 12. - 19:20:16 Előzmény Tamas11
(435/549)
Nekem ez egy tipikus tucatfilmnek tûnik, nagyon sokat azért nem kellett agyalni rajta, számomra egyszer nézhetõ volt aztán annyi, nagyon messze van egy Gyûrûk urától.
cineplex 2010 nov. 08. - 15:42:06
(434/549)
Megnéztem a filmet és sajnos azt kell mondanom, meg sem közelíti a sorozat színvonalát. A Rendezõ eddigi munkáit bírtam, de ez nagyon gyenge. A látvánnyal semmi bajom sem volt, az olyan volt mint vártam, a forgatókönyv volt az amin elhasalt a produkció, felesleges és üres párbeszédek, és a dramaturgia is gyenge volt. Oké értem egy 26 részt nehezen lehet besûríteni két órába, de akkor is meg lehetett volna oldani jobban. Aang és Katara kiválasztása sem volt épp a legjobb, a többiek mind megfeleltek. Külön sajnáltam, hogy pont ennek a két legfontosabb karakternek volt a legrosszabb a szinkronhangja is.
9/10
Tamas11 2010 nov. 04. - 00:18:38 9/10
(433/549)
Nyilván aki nem érti mirõl szól a film, az vagy nem látta a mesét, vagy életében nem olvasott könyvet, és ezáltal nem tudja értelmezni a dolgokat. Sajnos nagyon sok buta ember van a mai világban, akik nem értékelnek egy olyan filmet amin gondolkozni is kell, vagy nem csak nézni, hanem látni is :) Sokan csak azt látták ugráltak, meg "keleti harc mûvészet". Kicsit többrõl szól azért. Várom a következõt, remélem lesz folytatása!
5/10
kovika74 2010 okt. 25. - 23:20:00 5/10
(432/549)
Mint egy rosszul elfuserált távol keleti harcmûvész film. Ez jut eszembe elõször mikor az utolsó léghajlító címû filmet megnéztem. Ilyen filmeket látni olcsó kereskedelmi csatornák (már a kutyának se kell) mûsorain. Nem csodálkoznék, ha ez a film is ott kötne ki hamarost. Meg is lepõdtem, hogy a színészek nem ázsiai harcmûvész gyerekek különbözõ harcmûvész fokozatokkal. Sokat dob a film bevételi rátáján, hogy 3D-be dobták piacra, mert így nem tuti a bukás. Szerény véleményem szerint hasonló sorsa jut mint az Arany iránytû címû film, hogy talán még sem kellene belõle a több epizódot forgatni.
Látvány: a 3D segítségével 10/9. A látvány részét nem érheti kritika, azt pazarul odatették, még a film hangulata is átjön.
Sztori: 10/3. Kismillió hatszázezredik látványos távol keleti harcmûvész film egy kis fantasy gyermekmesével vegyítve.
Összességében: 10/5. Megnézhetõ 1x a látvány kedvéért, és hogy megtudjuk mit nem lesz érdemes megnézni a jövõben, ha lesz. :)
nagy cerka 2010 okt. 23. - 00:07:43
(431/549)
Am talán azért érdekelne a 2. rész, mert a 2. évadban van a kedvenc részem, amit most inkább nem említenék.
nagy cerka 2010 okt. 23. - 00:05:32
(430/549)
Ha már a pontozásnál tartunk: 4/10