6/10
robicsek2 2010 aug. 20. - 09:42:56 6/10
(369/549)
KIcsit fogd már vissza magad! ÉN nem mondtam senkinek hogy bunko tehát ne a nekem szánt üzenetbe írd azt amit nem ís írtam. Inkább meny és nézd meg mégegyszer a filmet ha olyan tökéletes.
10/10
Zsóficicáá 2010 aug. 20. - 01:10:31 10/10 Előzmény robicsek2
(368/549)
Nem Eryn a bunkó. ***moderálva*** -.-
Nem volt benne felesleges mozdulat. Egy se.
Ez a film így volt TÖKÉLETES!!
Eryn-nek meg igaza van és üzenem neki: jófej.
6/10
robicsek2 2010 aug. 19. - 20:43:29 6/10
(367/549)
JA ezért kellet huzniuk az ídöt a hosszu idómitó mozdulatokkal :)
Talán ha lejebb csökentik maradt volna idö másra is :)))
NA meg ha hüeben követik a történetet azt is meg lehetet volna oldani.
HA nem változtatnak meg pár jelenetet kedvük szerint. Pusztn azért mrt szerintük nagyobb duranás egy cgi sárkány mint egy öregember akit ugy hivnak ROku :))
5/10
Blaine 2010 aug. 19. - 18:19:40 5/10
(366/549)
Nem, én az Avatar filmért ültem tûkön. :D Az, hogy végeredményben ez lett belõle, az már fõként a rendezõ hibája.
2/10
Aang 2010 aug. 19. - 17:00:59 2/10
(365/549)
Ja! Ez az! Eryn adatlapja alapján 26 éves, de úgy beszél, mint egy 12-15 éves lázadó kis pukkancs. :DD Azt védi foggal-körömmel, amihez személyesen semmi köze! Ez egy fórum, mindenki elmondhatja a véleményét, a negatívat is. Aztán meg lehet beszélni.
8/10
Viktor6665 2010 aug. 19. - 15:13:00 8/10
(364/549)
Szerintem sokkal jobb mint az avatár, arra szavaztam egy 6-ost, ez egy 8-as:)
6/10
robicsek2 2010 aug. 19. - 14:22:02 6/10
(363/549)
Egyet értek. AM a MOzdulatokrol volt szó az Avatár sorozatban is elég sokat törödtek a mozdulatokkkal ott is elöször aszem valami mester van mitodomén mutatta be a mozdulatokat (A Jutyubon látam pár részletet a hogyan készült az Avatár sorozat ból.) és azt ülteték át rajzba, de azok ezerszer jobbak voltak. ÉS nem volt enyi felesleges mozdulat.
offtopic
twillight 2010 aug. 19. - 13:51:23
(362/549)
Te képes volt "egy évet tûkön ülni" egy Shyamalan-filmért?
5/10
Blaine 2010 aug. 19. - 13:43:55 5/10
(361/549)
Elõször is moderáld magad, mert senki nem kötött beléd vagy szólt hozzád, így nem hiszem, hogy szükséges már az elsõ mondatodban bunkónak lenned.

Másodszor pedig, miért ne lehetne a színészi játékot kritizálni egy filmben? Az egész arról szól, hogy az alakításukkal, minél jobban elvarázsolják a nézõt, és a történet részeseként érezhesse magát az ember.

Harmadszor, szépek voltak a mozdulatok, ezt senki nem vitatja, csak feleslegesen sok, és funkciótlan. Ettõl nem lesz jó a film.

Végül pedig, szerintem mindenki aki látta a sorozatot, és beült megnézni a filmet, az végig reménykedett, hogy lesznek olyan pillanatai a filmnek, amiért megérte több mint egy évet tûkön ülve várnia. Nálam nem jött el ez a pillanat, és sok ismerõsömnél sem, és elhiheted, hogy nekünk fájt a legjobban.
twillight 2010 aug. 19. - 13:41:53
(360/549)
Most ez hogy jött ide?

Az Avatar-nál volt egy alap amibõl építkezni lehetett. Kellett az Avatar kiolvasztása a jégbõl, kellett a végén a csata, kellett az Avatar találkozása a tûz népével, aminek kapcsán a tüzes srác akkor már mentse meg az Avatart hogy ne csak valami gagyi mellékszereppé silányuljon mint a Titánok harcában ezek szerint Pegazus (az a szárnyas ló neve).

E mellett az eredeti anyagban apró falvakban való tökölés, nyuszikkal ugrándozás a mezõn és végenincs teázás Iro részérõl ami van. Azt rakták volna be?
Meg aztán eksõn se lehet folyton, mert ez egy film. A feszültség ívét a film hosszában kell kibontani, egyre fokozni az élményt és a konfliktust (ezt zseniális módon megoldották szerintem) - míg a sorozatban minden részben - azaz 20percenként nyomhatnak valami robbanást.
Szóval más mûfaj, és én nem érzem az adaptációban a hiányt.

De persze ízlések és pofonok.
twillight 2010 aug. 19. - 11:22:22
(359/549)
Fejleszteni mindíg lehet. De nekem ez is elég volt 7/10-hez (erõs közepes).

A rajzfilm persze sokkal jobb szerintem is, de nincs miért fanyalognom a filmen sem. Remélem nem fullad be, és megcsinálják a másik két Könyvet is.
twillight 2010 aug. 19. - 10:54:46
(358/549)
Nem, nem olyan hosszú amilyennek akarják.
Kapj eszedhez: a sorozat egyes szezonjai mondjuk 20*20 perc = 6 óra (stáblista nélkül). Ebbõl kell csinálni 90-120 perc hosszú filmet (+ stáblista).
Egyszerûen nem fér bele hogy vakarjuk a tökünket és fûszálat rágcsálva sütkérezünk a napon. Így mivel ez adaptáció egyszerûen módosítottak a hagsúlyokon, mert muszály volt. (Ráadásul a forgatókönyv "töredezettsége" miatt még így is panaszkodtaka filmváltozatnál, ami a sorozatnál, amibõl heti 1 részt adnak, nyilván nem tûnik föl.)
Így is maradt benne épp elég ahhoz hogy Aang-os film legyen, és hogy "yo"-nak titulálhassuk.
2/10
Aang 2010 aug. 19. - 09:35:04 2/10
(357/549)
"Nincs idõ rá egy filmben"? Olyan hosszúra készítik, amilyen hosszúra akarják nem? És akkor belefér a többi fontos dolog is nem? A Harry Potter is 2,5 órás nem? Szerintem ebben az idõtartamban már izgalmasabb lenne, kitérhettek volna olyan részekre is, mint a szórakozás, hülyéskedés, poénok, meg tudom is én. Hát annyi minden volt a rajzfilmben.
2/10
Aang 2010 aug. 19. - 09:25:49 2/10
(356/549)
Én óriási Avatar rajongó vagyok, szabály szerûen imádom a rajzfilmet, mert nagyon komoly és ha már felhoztad tanító jellegû. Ez valóban így van, iszonyú sok bölcsesség elhangzik, de csak a mesében. Megint van egy negatívum sajnos, akár tetszik, akár nem, nincs benne sok érzelem, nincs a filmben megindító jelenet, tanító beszólás, semmi a világon. Másfél évet vártam kõ keményen a filmre, azt hittem sose lesz 2010 július. Tehát nekem aztán igazán ne mondd, hogy csak a negatívot veszem észre, a színészekre meg aztán igazán nem mondtam semmit. Mindössze azt, hogy nem adták vissza a rajzfilm lényegét, bár ez nem a színészek hibája. De ami igaz az igaz, el kell fogadni: nem lett olyan jó sajnos a film.
twillight 2010 aug. 19. - 09:23:17
(355/549)
1.) 3 részre tervezik: Minden könyv egy rész.
2.) A rajzfilmsorozatbeli "humor" valójában a könnyed játszadozás amit a karakterek mûvelnek a fõküldetés mellett. Erre egy filmben nyilván nincs idõ, így máshová tolták a hangsúlyokat. Na és? Ettõl nem lesz feltétlen rosszabb.
3.) Zukon nem látszik a szenvedés, ugyanis nem szenved. Sarokba állította apucit és nem ismer más életet (egyelõre) - errõl szól a karaktere.
4.) Most legyen a filmnek története, vagy egy sima BruceLee filmet akarsz amiben 1.5 órán keresztükl egyfojátban csak "Liiiiiiinda!" felkiáltással ütnek?
5.) Na azért korántsem egyik pillanatról jutottak minden kaland nélkül az északi sarkra! Te is azért ültél be hogy fikázhass mi? Odafigyelni meg smafu.

Erynnel értek egyet: nagyon jó kis film ez.
2/10
Aang 2010 aug. 19. - 09:19:31 2/10
(354/549)
Arra meg te nem gondoltál, hogy ez egy feldolgozás. A forrás pedig a rajzfilm és egy csomó mindent kihagytak, ami nagyon fontos lett volna és valóban a film 80%-a értéktelen.
10/10
Eryn 2010 aug. 19. - 09:14:52 10/10
(353/549)
Komolyan mondom ennyi györkér embert mint itt...ti csak a negatívumokat vagytok hajlandóak észrevenni tisztelen a kivételnek. Az eszetekbe sem jut hogy mire tanít a film, milyen gyönyörûek a formagyakorlatok ti csak az értéktelent veszitek észre, abban lelitek örömötöket ami elborzaszt :( A színészek teljesítményébe belekötni..szánalmas.
A film nagyszerû volt, majdnem nem néztem meg a negatív kritikák miatt de örülök, hogy nem hallgattam rátok - mi lenne ha észrevennétek a szépet, jót az értéket, hogy a mesék tanítanak a legjobban? Nem menõ, mi? ...
2/10
Aang 2010 aug. 19. - 09:13:43 2/10
(352/549)
Tegnap néztem meg a filmet és nagyon nagyot csalódtam. Sok panaszt hallottam a filmrõl, de senkinek nem hittem, de most már én se vagyok úgy oda a filmért.

Hol van az a rengeteg remek elem, amit a rajzfilmkészítésnél alkalmaztak? Pl.: Sokkának a humora, Iroh is nagy fej volt a rajzfilmben, sokat lehetett rajta is nevetni sokkal viccesebb volt. Persze 1-2 vicces elemet azért tettek bele: Katara Sokkát fagyasztja meg véletlenül a tûzidomárok helyett. Az tetszett; meg Appa leengedi a farkát és Sokka felkiált, hogy 'meg akar enni'. Nem a poénok poénja, de legalább van benne valami. Csak túl kevés. Továbbá Zukonak a nagy szenvedése sem látszik annyira, nem fordítottak túl nagy figyelmet Aang tanulására sem és hirtelen, egyik pillanatról a másikra eljutottak az Északi-sarkra. Semmi kaland, izgalom nincs az utazásuk során. Legalább 2,5 óra kellene mindhárom részre, hogy tükrözni tudja a rajzfilmet, vagy mondjuk lenne 3 rész, csak több epizód azokon belül, mert ez így nagyon tömör és élvezhetetlen.

2/10 a pontozásom. :(
6/10
robicsek2 2010 aug. 18. - 23:59:10 6/10
(351/549)
A mese fos?? :)))))) Képzeld el hogy ez a fos mese még akkor is többet érne ha csak 1 Évada lenne. Ha egy kicsit idösebb leszel majd lehet változik a véleményed, nem biztos de lehet. AM ha a mesét fosnak tartotad akkor mégis mi vitt rá hogy megnézd a belölle készült filmet ?
10/10
Zsóficicáá 2010 aug. 18. - 23:23:02 10/10
(350/549)
Ja igen igazatok van. Ti biztos jobban el tudtátok volna játszani. Hmm.
Igen Jackson játszik az Alkonyatban. És mibajod vele??
Tudom és mindenki jól alakított. Egyáltalán nem Jackson miatt jó. Hanem maga a film a jó. A rajzfilmje az egy f_s. Már bocs...
Am sztem meg ne tudjátok már jobban hogy nekem miért jó a film oké??
Jézusom -.-
Nem érdekel mit gondol a fiad. Akkor sztem õ se látott még jó filmet. De mind1.

Akkor is király a film. Nem érdekel de tökre nem hogy ki mit gondol!!!!!!!!