1/10
megint 2011 aug. 22. - 11:25:07 1/10
(469/549)
Õszintén szólva nem értem, hogyan kaphatott ez a film önmagához képest ilyen magas értékelést. Szerény véleményem szerint maximum egy 1-est érdemelne, de még nyugodtabb lennék, ha bevezetnék a mínuszos kategóriát, és azzal "jutalmaznák" ezt a borzalmat. Erre nincs jobb szó. Életem legrosszabb filmélménye volt, csak azért ültem be rá, mert lekéstük a másik filmet, és a társaság rávett, de iszonyatosan megbántam. A történet nulla, de ami kiderül belõle, az is egy nagy katyvasz, a cselekmény lapos, a színészek elrettentõek...a 3D-s megvalósítás pedig elképesztõen silány. Ugyan nem láttam az eredeti sorozatot, de teljesen biztos vagyok benne, hogy ez a rettenet csak a szégyent hozza arra és a sztori rajongóira is.
Lényeg: Ha még nem láttad, ne nézd meg, mert rosszabb, mint bármely középkori kínzóeszköz! Az ember azt hinné, hogy a Marabunta-Gyilkos hangyáknál nincs rosszabb, erre itt van ez a borzadály, amin még nevetni sem lehet egy jót...-.-
2/10
Schade 2011 aug. 07. - 23:48:38 2/10
(468/549)
Ez a film számomra nagy csalódás volt (tekintve, hogy rajongója vagyok a sorozatnak). Mielõtt megnéztem a filmet, kíváncsi voltam a közvéleményre, ezért megnéztem a kommenteket itt. A negatív vélemények még kíváncsibbá tettek, ezért elmentünk anyukámmal, és megnéztük "mûvet". Bár ne tettük volna (kiváltképp 3D-ben)! A parázsló NICKELODEON-felírat még tetszett, de mikor meghallottam Katara hangját a bevezetésben kiábrándultam. Borzalom! Tudtommal õ 14 éves, nem 6! A filmmel töltött másfél óra kész unalom volt. A dialógusok értelmetlenek, sok az ismétlés, és rengeteg fontos dolgot és szereplõt kihagytak. Tudom, 1,5 órába nehéz 20 részt besûríteni, de annyi értelmetlen jelenet, hogy azok helyett nyugodtan beilleszthettek volna valami értelmeset.
A szereplõgárdát a lehetõ legrosszabbra válogatták össze, a bõrszínek összekeverését már ne is említsük... Talán Jackson Rathbone (nem vagyok Twilight-fan!) és Dev Patel nem voltak olyan rosszak, de a többiek... A szinkronokkal ugyanígy! Számomra a legirritálóbb Katara volt mint színészileg, mint szinkronilag. (Ez külön szíven ütött, tekintve, hogy a kedvenc karakteremrõl van szó.) Látszott a színészeken, hogy nem élik át a szerepüket ezért - nekem - nem jöttek át rendesen, és ez a rendezõ hibája (is).
A történet gyönyörû, különleges és magával ragadó, nem értem, hogy szúrhatták el így. Meg még az, hogy az üstökös érkezését kitolták 3 hónapról 3 évre... Ezzel egy jelentõs dolgot rontottak el, mert az egésznek az a lényege, hogy Aang minél elõbb elsajátítsa a másik három elemet.
Nekem nagyon szembetûnõ volt az érzelemhiány: szinte semmi poén Sokkától, nincs az a testvéries csipkelõdés Sokka és Katara közt, és hol van Aang szerelme Katara iránt? (Egy plátói szerelmet kellett volna beékelni a történetbe, és már meg is vagyunk, nem kell ide nagy dráma; ezt könnyen meg lehetett volna oldani.)
A "megoldhatatlan"-nak titulált problémákat majdnem el is felejtettem! Pl.: Az oldalszakáll. Véleményem szerint egy álszakállal sima ügy lett volna :) Sokan - köztük és is - hiányolták Iroh nagy pocakját. Számítógépes programokkal ez gyerekjáték :) Katara egyedi frizurájánál ugyanaz a helyzet, mint a szakállnál. Vízidomárlányunk hajkoronája valóban bonyolult kihívásnak tûnhet, ám némi póthajjal már nem is olyan nehéz. Tudom, ez nem olcsó mulatság, de ha már annyit költöttek a hírverésre, és a film sem a legjobb (szépen szólva), legalább hadd legyenek benne a "védjegyek".
Pozitívumok: - a zene szerintem kifejezõ
- a táj is nagyszerûen fest
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Tudom, hosszúra nyúlt a mondandóm, de köszönöm, hogy végigolvastad.
További szép napot,
Gilly
10/10
rei 2011 jún. 08. - 16:51:21 10/10
(467/549)
Nekem nagyon tetszett :-)
4/10
vlad90 2011 máj. 29. - 09:32:31 4/10
(466/549)
Elsõre egész tûrhetõ filmnek tûnt, még a hiányzó színészi játék és beleélés ellenére is. Akkor 6/10-re értékeltem volna.
De megismerkedtem az alapjául szolgáló rajzfilmsorozattal, és rájöttem, hogy túl nagyvonalú lettem volna.
Egyszerûen kivágták az elsõ évad háromnegyedét, sok a történet szempontjából a késõbbiekben nagyon fontos részlettel.
Remélem nem a maradék két évad megfilmesítésén törik a fejüket. Gyakorlatilag teljesen értelmetlen volna, vagy még jobban át kellene írni, mint ezt.
Az értékelésem végül is 4/10. De lehet, hogy még így is túl nagyvonalú voltam.
mR.csokifagyi 2011 márc. 26. - 09:03:59
(465/549)
ez a film számomra nagyon nagy csalódás volt:(
A színészek és az egész történet gagyi volt,
az egész erõltetett. Aki nem látta a rajzfilmsorozatot (mert ugye abból készült a film)annak gondolom elviselhetõ volt.
Én végignéztem a mesesorozat mind a három évadát(talán nekem ezért csalódás ez a film )
ui:és a tûzidomárok maguktól is képesek tüzet csinálni nem egy fáklyából vagy ilyesmi
10/10
Kendy 2011 márc. 20. - 16:10:11 10/10
(464/549)
Nekem nagyon tetszett ez a film!
:)
Szerintem szuper mese volt!
:)

Ahogy sejtem lesz majd folytatás is.
Legalábbis bízom benne.
2/10
andesz89 2011 márc. 16. - 15:25:41 2/10
(463/549)
szenvedés volt számomra ez a "film".a párbeszédek nevetségesek voltak,mintha egy 3 éves írta volna.annyira szájbarágósra és erõltetettre sikerült.olyan dolgokat akartak megmagyarázni ami egyértelmû volt,fontosabb dolgokban meg üresjáratokat hagytak.a fõszereplõ gyerek rohadt idegesítõ volt,persze a többiek is elég amatõren játszottak.a látvány és a zene ami ért valamit.sajnálom h ennyi pénzért amennyiért csinálták,simán összedobhatak volna több minõségi filmet is, persze nem shyamalan rendezésében.õ sajnos évek óta csak ilyen harmadgyenge filmeket készít.remélem nem lesz 2.rész!
10/10
Black Adam 2011 márc. 06. - 12:23:29 10/10
(462/549)
Nagyon tetszett a film ez a málnás mizéria, meg egy rakás szemét.
8/10
zz76zz 2011 febr. 28. - 09:17:15 8/10
(461/549)
Nekem tetszett. Az Aranymálnát végképp nem érdemelte meg. :(
1/10
cmom 2011 jan. 30. - 21:46:59 1/10 Előzmény Mr. D
(460/549)
ijen fostalicska csoki filmet mar reg lattam el lett recskazva az egesz....
Mr. D 2011 jan. 24. - 22:28:20
(459/549)
9 ízben is esélyes az idei Arany Málnán. Meg is érdemli, A király nevében óta nem láttam ennyire pocsék "filmet", Shyamalan ezzel örök idõkre aláásta azt a maradék kis filmes tekintélyét is.
1/10
Findzs 2011 jan. 16. - 12:34:39 1/10
(458/549)
Hát nekem is sikerült megnéznem és azt kell mondjam rég láttam ilyen szar megfilmesítést.
Uwe Boll színvonal.
A rajzfilmbõl 10 perc többet ér mint az egész film.
Erõltetett karakter megformálások gyenge színészek.
Még a sztorit se volt képes hûen követni Shyamalan, egyre gyengébb filmeket csinál.

Csalódás volt számomra, de annak jó lehet aki nem látta a rajzfilm sorozatot.
10/10
GAgyiXyXy 2011 jan. 14. - 13:21:57 10/10
(457/549)
Nekem is tetszett. Könnyed, szórakoztató, látványos.
barbarossa86 2011 jan. 05. - 22:05:20 Előzmény Atis88
(456/549)
Ízlések és pofonok. :) A Gyûrûk ura a kategóriájában mérföldkõnek számít....
2/10
Butterfly1986 2010 dec. 26. - 19:51:01 2/10
(455/549)
Szerintem borzasztó volt, mint fantasy:) Viszont vígjátéknak elsõ osztályú:) Mi tesómmal könnykicsordulósan kacagtunk a filmen. A végére a hasunk is megfájdult. Szavak nincsenek rá:D Mivel ennek egy érdekes, izgalmas filmnek kellett volna lennie, ezért 2/10. A 2-õt azért adom, mert fantasztikusan jót szórakoztunk rajta:)
6/10
arspell 2010 dec. 21. - 23:24:22 6/10 Előzmény h.tibi91
(454/549)
Izgalmas 103 perc ?! Ha ebben a sztoriban, világban izgalmakat akarsz nézd meg a rajzfilmet. Bárhonnan le tudod tölteni, akár youtube-on is meg tudod nézni mind a 3 évadot. És ha ez a (inkább hagyjuk milyen) adaptáció tetszett, akkor a sorozattól beszarsz. Ég és föld a kettõ. összezsúfoltak másfél órába 20 részt. Olyan fontos dolgokat hagytak ki, hogy nem is értem mikor és miképpen tudják majd pótolni. Természetesen, ha lesz folytatás.
Részemrõl 3/10, egyszer nézhetõ. Szerencsésnek érzem magam, hogy ismerem az eredeti, színvonalas, izgalmas sztorit és így nem vágom rá rögtön, hogy ez egy SZAR film.
Így csak azt mondhatom, hogy iszonyatosan el lett rontva!
8/10
h.tibi91 2010 dec. 18. - 23:59:15 8/10
(453/549)
Remek adaptáció, jó megvalósítás. Egy a fantasy világát kedvelõ filmõrültnek kitûnõ szórakozás lehet, bár azért tegyük hozzá, hogy a Nickleodeon logo nem véletlenül jelenik meg a film elején, hisz talán kissé gyermeteg lehet. A mesét nem ismerem, így nem is láttam, de ettõl függetlenül tartalmasan és izgalmasan telt ez a 103 perc. A látványvilág magárért beszél, bár sajnos nem volt szerencsém egy 3D vetítéshez.
Nem csak a valóvilág és a barátok közt helyett ajánlott. Mindenképpen tartalmas és izgalmas szórakozást ígérõ filmnek lehetünk tanúi.
8/10
Tennis boy 2010 dec. 11. - 12:11:42
(452/549)
A mesét én se láttam, de nekem a film 1szeri 1 estés idõeltöltésnek tetszett.

Bár nem lesz 1 klasszikus az tény.
1/10
Destroyer55 2010 dec. 11. - 11:49:55 1/10
(451/549)
hát, én nem láttam a rajzfilmet, de ez a film így önmagában is csalódás volt. nem ezt vártam tõle... :S
7/10
Sadenal 2010 dec. 07. - 23:23:59 7/10
(450/549)
Shyamalan utolsó filmje...eddig. Hát nem is tudom. Az effektek tényleg jók voltak benne, de úgy veszem észre, mintha kezdene egyre igénytelenebb lenni a rendezõ. A Falu óta...Nem értem mi lehet a baj, de annyira engem sem fogott meg....Talán azért lett így lepontozva az imdb-n is, mert sokan a rajzfilmsorozatot elõbb látták és a film csalódás volt utána....

7/10