norton15 2009 máj. 23. - 11:23:09
(83/303)
Jó, igazad van.:) De részben mégis. Mert mégsem városban nevelkedett fel, hanem a mohikán indiánok között. Teljesen más kultúra.
norton15 2009 máj. 23. - 10:47:20
(82/303)
Ha a regény jó, és ha a film teljesen visszaadja a regényt, akkor az szintén jó.

Ez a bajom, hollywoodis fordulat. A regényben Sólyomszem sosem szeretett volna bele Corába, mert õ egy ilyen karakter, magányos vadász, és harcos. A neveltetése is megakadályozza, hogy csak úgy bárkibe beleszeressen. Attól hogy romantikus író, attól nem feltétlenül esik szerelembe mindig mindenkivel minden egyes regényében...

"Manapság, viszont nem kell olyan hõs, akinek nem fér az életébe egy röpke kufirc!"

Szomorú. Egy romantikus hõs, mint amilyen Sólyomszem, nem ilyen hõs.
9/10
szingh 2009 máj. 23. - 10:30:31 9/10 Előzmény norton15
(81/303)
Igen, vannak adaptációk, melyek simán visszaadják a regényt, és ettõl még nem biztos, hogy jó filmek! És vannak olyan filmek, melyek a regény alapján készült forgatókönyvet adják vissza, és jók! S természetesen az elõbbi két példából egyenesen következik még két eset, melyeket az ismertetett példák alapján könnyû összerakni. A szerelemmel, pedig nagyon sok romantikára hajlamos egyént megnyert magának (engem is). JFC-tõl sem áll messze a romantika (talán azért sem, mivel romantikus írónak skatulyázza be az utókor). A tökéletes, hibáktól, sallangtól mentes hõs zsánere semmivel sem kevésbé idegesítõ romantikus manír, mint az Általad említett holivúdi giccs! Ezért is lehet ifjúsági regény. Annak idején én is imádtam! Manapság, viszont nem kell olyan hõs, akinek nem fér az életébe egy röpke kufirc!
norton15 2009 máj. 19. - 00:11:18
(80/303)
Angol tiszt lánya volt, ha jól ugrik be. Volt egy húga is, Alice. Akit meg nagyon sajnálok, és kihagytak, az a énekmester.:)
norton15 2009 máj. 19. - 00:06:03
(79/303)
No azért vannak olyan adaptációk, amelyek simán visszaadják a regényt. Itt az a baj, hogy "elamerikaisították", beletettek néhány feleslege hollywoodi fordulatot, pl hogy Sólyomszem beleszeret Corába... Ne már. Ezt leszámítva jó adaptáció, de ez baromi felesleges volt. A könyv mindmáig nagy kedvencem.:)

Kár, hogy csak ez lett újonnan feldolgozva, mert ez a regény csupán az egyik nagy indiánkönyv második része. Az elsõ a Vadölõ, második Az utolsó mohikán, majd a Nyomkeresõ, a Bõrharisnya, és végül A préri. Egyedül A préri nem tetszett különösebben, a Bõrharisnya még nagyon jó lett.
nostr 2009 máj. 19. - 00:01:43 Előzmény oncogito
(78/303)
valamint Cora nem egy angol tiszt lánya volt. hanem franciáé.
9/10
szingh 2009 máj. 18. - 22:01:21 9/10 Előzmény oncogito
(77/303)
Érdekes ez a folytonos összehasonlítgatás a regénnyel. Maga a regény csupán az alapötletét adja (a gerince) a filmnek. Ha a könyvet akarod, olvasd el! Annál, mint ahogy az elme vetíti számodra, senki és semmi nem tudja jobban visszaadni. A film egy másik mû. Elfogulatlanuk kellene élvezni!
A filmrõl: talán minden idõk legjobb adaptációja. Csodálatos képek, remek színészek, parádés zene, fantasztikus történet. Egyszóval: nem rossz!
oncogito 2009 máj. 18. - 13:11:17
(76/303)
Kár, hogy a könyvhöz képest teljesen más a történet.
Nem Sólyomszem, hanem Unkasz szerelmes Corába, azon kívül nem Csingacsguk, hanem Sólyomszem öli meg Maguát, valamint eszük ágában sincs senkit máglyán elégetni (indiánoknál nem szokás az ilyesmi, csak a "civilizált" inkvizíziónál) hanem Magua asszonyának akarja elrabolni.
Talán csak a cím a közös a könyvvel... :-/
Egri Marika 2009 máj. 17. - 23:52:09
(75/303)
Valóban sirnivaló a zenéje, de nem semmi a szinészek játéka sem. A DDL amikor megkapta a filmforgatókönyvet, akkor forgatás elõtt beköltözött egy erdõbe, több hétre ,hogy ténylegesen át tudja élni Sólyomszem szerepét. Valahol itt van az igazi filmmüvészet.Szivesen
megörökitenám a zenáját, de sajnos amatör nick vagyok, igy nem tudom mit kellenne csinálnopm, hogy nekem is meglegyen.
Sárkányölõ 2009 máj. 17. - 12:41:42
(74/303)
Nem szeretem amikor valaki szuperlatívuszokban beszél egy filmrõl, tipikus elfogult az olyan vélemény. De meg kell hagyni ez a film odabasz rendesen. Mint akciófilm se rossz, bár visszafogottabb a maiakhoz képest, a film készítésének idején valszeg durvának számított nagyon. Ami igazán erõssége a filmnek az a vizuális-audió hatás. A látványvilága. Tulajdonképpen az egész film egy nagy hatásvadászat, de sikerül is neki :) Aki komoly akcióra vágyik vagy nagy párlapcsolati romantikát vár az csalódni fog a filmben a dicsérõ hozzászólások után. De aki szereti a romantikus filmeket, és nem a szerelem értelemben, az be fog pisilni a gyönyörtõl. Gyönyörû tájakon, élethû kosztümökben (laikus szemmel nézve), az egyik legjobb filmzenei aláfestéssel hihetetlen jó jeleneteket fog látni.

Állítólag a DVD-s, hosszabb verziót kerülni kell, mint Gyurcsánynak a hazugságvizsgálót, mert el van rontva a vége de nagyon.
10/10
Mina20 2009 márc. 15. - 13:55:16 10/10
(73/303)
Csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni...amikrõl írsz a végén,azok csak apró nüanszok.Ezt a filmet nem a történelmi vonatkozásai miatt szeretjük...Igaz mérföldkõ volt akkoriban h végre igazi indiánokat kezdtek szerepeltetni.Asszem a Farkasokkal táncoló megtettte a hatását hollywoodban..De elõtte röhej volt minden õslakos ábrázolás...és azért itt is megfigyelhetõk a régi hozzáállás maradványai,ugyanis Uncast és Chingachgookot durván mellõzék a sztoriból.Muszáj nekik újra-meg-újra fehér emberek románcát erõltetni, ott is ahol eredet. nem ez lenne a lényeg.Egyébként nincs bajom D.D-Lewis-szal csak szívesebben néztem volna Uncast...olyan szép!:)
10/10
pee.7 2009 márc. 15. - 02:22:07 10/10
(72/303)
Elfelejtettem szólni a film ellen xD.1 Joseph Brant fõnök a filmben akinek a táborát látták 1757ben még cska 16 éves volt úgyh ez kissé necces.2 a filmben nézzétek meg az indián vs angol harcot, lesz benne egy hosszú szõke hajú rambó aki 5 mpercre beszalad a képbe xD. Aztán az az Unkasz bábú amit ledobnak a hegyrõl elég siralmas xD. És nem jók a vágások pl.: rosszabb minõségûek és a vízesés kissé merész. A másik pedig:2 változat Amerikai s Európai: a különbség ég és föld.... az Amerikai remekül sikerült, viszont a magyarnál kivágtak rengeteg izgalmas részt+ amikor az indiánoknak fordít franciára Hayword õrnagy, ott a magyarban hülye benyögései vannak. De ezektõl eltekintve a Film a 10 es skálán 21es :D, mert minden eredeti benne(környezet,emberek,itt indiánok:Dnem vmi kifestett bohóctársulat akik úgy ugatnak mint a kutya, zene díszlet, fõszereplõk, és a romantikus nem túl nyálas stori). 1 etlen dolog ami még a számlájára írható: Végre egy film ami beválallja a szörnyû de igaz valóságot, és nem teljes Happy Enddel zárul:).....
10/10
pee.7 2009 márc. 15. - 02:08:45 10/10
(71/303)
Zárásképp: A film remekmû, még ha nme is ragazkodik a knyvhöz, ami tényleg inkább könyvnek jó, mint filmnek. 1dolog: Miért nem kapott 10 oscart? Ez a jelenkor egyik legnagyobb Amerikai alkotása, és nem tudom észre vettétek-e, de a film azért is tér el a könyvtõl, mert ad az egésznek egy szabad Amerikai nemzeti büszkeséget: John Cameron és a Mohawkok, akik elszántan védelmezik szeretett hazájukat mind a francia mind az angol hadsereggel szemben, vagy Jack Winthrop és a gyarmati militia desertálása az elnyomó angol hadsereg kényszer sorkatonaságából. Vagy Montcalm márkit(létezõ személy), aki majd a gyarmati sereggel szövetségre lép és az Angolokat kiûzve segít kivívni az amerikai nemzet függetlenségét: a filmben elengedi a katonákat békében . Igen, ez mutatja meg hogy Amerikából kihunyt a nemzet, mert ha élne benne akkor ez a film 10000nél is több jutalmat kapott volna. Ez a film remek, és ha amerikai (tisztes amerikai:nem hispano vagy afro vagy ázsiai) lennék, akkor büszkén vallanám magaménak e film szellemi örökségét, mert valahol talán ez kéne h legyen az az Amerika, melyet 1757ben az Amerikai honatyák megálmodtak.:)
10/10
pee.7 2009 márc. 15. - 01:54:49 10/10
(70/303)
Aztán a szereplõk: nem kell gondolom felsorolnom õket... A lehetõ legtökéletesebb színészi alakítás amit elvárhat az ember. Mind a Mounro lányok Duncan Uncas Magua Csingacsguk v Nataniel szerepét tökéletesen játszották. Minden elismerés. Aztán: a zene.... Elõttem ezt már remekül megfogalmaztátok :D.Minden benne van, ami benne kell hogy legyen. A film hangulata a kevés beszéddel: ennél jobb nem lehetne.Én ennek a filmnek nagyon sokat köszönhetek: Rühelltem olvasni, amíg meg ne mszereztem a filmet. Aztán mikor már 1000szer megnéztem xD úgy gondoltam: ideje elolvasni a eredetit.Hála neki már túl vok az Indián nagykönyvön Coopertõl :D Folytatáslént: A könyvtõl rettenetesen eltér a film. Azonban a film javára váljon: korhûbb képet ad mint Cooper a maga Uff olásaival mivel tele van vele a könyv xD. Persze ettõl még az az eredeti és ez így van jól.A másik pedig, hogy a könyvben Maguaegy részeges gyáva alak, akit saját népe ûz el, és valljuk be az Indiánok nem nagyon voltak gyávák. Azonban(szerintem) sokkal jobb egy Wes Studi féle nagy Huron harcos, mint egy gyáva alkoholista szenilis vén fasz.... xD
10/10
pee.7 2009 márc. 15. - 01:40:45 10/10
(69/303)
Na hali mindenki!Elõre szólok h én 3 kommentet minimum írok annyira szeretem a filmet.:D Nos: A kedvencem.Tudom kívülrõ (habár kevés a szöveg:D).A legjobb film amit láttam. már egészen kis koromtól kezdve amikor nem volt még net és nem volt meg, mindig megnéztem a filmet ha ment a tvben.!4 éves korom óta el tudott ragadni az a varázslatos hangulat ami ebben a filmben meg van. Nagyon ritka az ilyen. Szerintem a mai napig 1edül álló. Micheal Mann nagyot alkotott. És nem utolsó megemlékezni a dízslettervezõrõl sem (Elsa Zamparelli), aki szintén utólérhetetlenül korhû volt. Az indiánok ruhái egyszerûen megdöbbentõk. h nem csak bõrbe bújtatták, hanem jellemezve az akkori viszonyokat európai ruhákat adtak rájuk, és mellette persze mokkaszint viseltek és ezüst ékeszereket. A francia és angol katonák ruhái is tökéletesen megfeleltek. Aztán az efekt tervezõ(Wolf Kroeger). Nem tudom megfigyeltétek-e h a film nem egy zöld háttér mögött lejátszódó 300, ahol mindent számítógéppel biggyeztettek oda, hanem egy (majdnem :D)tökéletes efektekkel tarkított remekmû, ahol hajlandók voltak kifüzetni a rengeteg statisztát, a jelmezt+ gondolom láttátok h a Wiliamm Hanry erõd fel volt fából építve, ami minden pénzt megért.
10/10
pee.7 2009 márc. 15. - 01:19:23 10/10 Előzmény sandros5000
(68/303)
Ez nem vesztern basszus :D ne légy hülye;). Ez tök más kor :D
10/10
Mina20 2009 márc. 14. - 21:02:12 10/10
(67/303)
10/10
Mina20 2009 márc. 14. - 20:24:51 10/10
(66/303)
és a párja.
10/10
Mina20 2009 márc. 14. - 20:17:20 10/10
(65/303)
kedvenc:)