Téma: Az útvesztõ

meridian74 2015 jan. 04. - 06:18:44 Előzmény Mikkamakkamocska
(94/154)
*** SPOILER ***

Abban egyetértünk, hogy baromság az, hogy egy világégés után majd heveny vírusjárvány közepette elképzelhetetlen az, hogy egy ilyen komplexumot felépítsenek. Egy totális világpusztulás után az egész informatikát például el lehet felejteni, mert áram sem nagyon lesz, ami a gépeket, ráadásul itt egy egész komplexumot mûködtessen... inkább reálisabb ilyen helyzetben egy MAD Max, vagy egy Éli Könyvében felvázolt helyzet, ahol az emberek egymást is zabálják, olykor-olykor.

De ez egy sci-fi - így sztem az alapötlete a filmnek nem ZS kategóriás -, és ki tudja milyen távoli jövõben játszódik, és kit tudja akkor milyen lehetõségek lesznek az energia elõállítására... bár akkor nem a kerozinnal mûködõ helikopterekkel szálltak volna el a legvégén.
Zahire69 2015 jan. 03. - 15:52:22 Előzmény ADIZS
(93/154)
A történet mondjuk nem túl bonyolult, viszont a szereplõk egész jók benne, nem játsszák túl a szerepüket.
9/10
jerome86 2015 jan. 02. - 14:04:45 9/10
(92/154)
Jó kis film! Nekem nagyon bejött! :)
Várom a folytatást.
10/10
ADIZS 2015 jan. 02. - 00:13:04 10/10
(91/154)
Pozitív csalódás volt. Azt hittem, hogy agyatlan tini sci-fi lesz... és hát végül is valamilyen szinten az is volt, de lekötött, végig izgalmas volt. Szerintem jobb ez a része a leendõ sorozatnak mint az Éhezõk viadala. Kicsit Kocka beütése is van.
8 pontot adnék rá 10-bõl, de mivel a kommenteket nézve sokan röhejesen alul pontozták, kap egy 10-est. Aki erre a filmre 1 pontot nyom, az nem tudom, hogy hogy a fenébe gondolja a 10 pontos skálát.
Querelle 2014 dec. 31. - 20:17:31
(90/154)
Köszi ! Nagyjából-egészébõl én is így gondolom !
Zahire69 2014 dec. 31. - 19:29:51
(89/154)
Hagyjátok már a fenébe ! Az év utolsó napján is ez a fontos ? Nem tudta, hogyan kell használni a SPOILER-t , akkor nem tudta.Majd jobban megnézi legközelebb.Ha meg balf@szozott lényegében igaza volt, mert itt mindketten úgy indítottatok, hogy idióta, meg szerencsétlen.Mit vártatok ilyen hangvétel után ? Jaj, bocsi, de sajnálom szánom - bánom ? Miért nem lehetett ezt normálisan megírni neki? Mondjuk úgy, hogy ez most hiba volt, de legközelebb figyelj oda...
offtopic
ssppaann 2014 dec. 31. - 12:42:10
(88/154)
Nem csak errõl van szó. Alapvetõ dolog(nak kéne lennie) hogy tudod használni a spoilert, de nyilvánvaló, hogy ez neked már nagy dolog :D ki is itt a balfasz? :D nem csak a végkifejlet megírása számít spoilernek. Legközelebb figyelj oda, mert biztos lesz még pár "balfasz" aki be fog szólni, teljesen jogosan...:D
9/10
unbekannt24 2014 dec. 29. - 19:55:12 9/10 Előzmény gregmech
(87/154)
10/9 Tetszett a film, végig lekötött. A végétõl picit többet vártam volna, nem részletezte eléggé (pl. mi történt a többiekkel). Remélem folytatni fogják.


***SPOILER***
@gregmech: Szerintem úgy, hogy a tisztáson maradhatott még több ebbõl a kulcsból, hisz elõtte éjszaka pár siratóval végezhettek.
Querelle 2014 dec. 28. - 19:24:26
(86/154)
***SPOILER PÓTOLVA***
Egyetértek, hogy tinilányoknak jobban tetszik, de miben hasonlít Az éhezõk viadalára ? Ott elég egyértelmû, hogy miért rohangálnak össze vissza, itt a film végén derül ki, hogy kísérletrõl van szó ( még akkor is , ha sejtjük a megoldást ) ?
6/10
Viktor6665 2014 dec. 27. - 22:20:55 6/10
(85/154)
Tinilányok biztos élvezik ezt a filmet, én már kicsit kinõttem belõle. Az Éhezõk viadalára emlékeztet, csak attól kicsit gyengébb.
Sadenal 2014 dec. 27. - 18:42:16
(84/154)
Egész jó kis film volt, várom a következõ részt.


7/10
Querelle 2014 dec. 27. - 10:08:04
(83/154)
Jól elkészített film, az egyszer nézõs kategóriából.A cselekmény lineáris,mondhatni primitív, mint ahogy lényegében a végkifejlet is sejthetõ.Legalábbis én sejtettem, hogy valami ilyen dologról lesz szó.Még egyszer biztosan nem nézem meg.Nem mintha rossz lenne. De sem a cselekmény, sem a színészi játék, sem a filmezés, sem a zene nem hagyott mély nyomot bennem.Gondolom folytatása is lesz, mert a néni a film végén eléggé szájbarágósan közli, hogy jöhet a következõ szint.
9/10
johnny63 2014 dec. 26. - 23:05:44 9/10
(82/154)
Egész jó film. Hetek óta próbálom magam rászánni, hogy megnézzem. Ma sikerült és lekötött, az az nem úgy mint a Transformers, amit fél óra után meguntam, majd unalmamba a mobilommal játszottam. :D
Kíváncsian várom a folytatást.
7/10
Rahar 2014 dec. 25. - 02:09:10 7/10
(81/154)
A film végig lekötött, fenntartotta az érdeklõdésemet. Érdekesnek találom az in medias res kezdést.
A cselekményvezetés végig feszes, nem voltak üresjáratok. Bár két logikai hibát találtam benne, persze lehet, hogy kiderül majd a következõ részekben, hogy mégsem azok.
A színészek játéka számomra fogadható volt, nem volt semmi extra, egyedi, különleges, kimagasló, de rossz sem volt.
A kameraállások jók, a képi megvalósítás igényes. Néhány éjszaki felvétel nagyon jól meg lett csinálva, bár az szoftverfejlesztõk munkáját dicséri.
Nekem nagyon tetszik a film végi csavar, erre nem számítottam, bár én úgy ültem le megnézni, hogy nem tudtam, hogy ez egy könyvadaptáció.
***SPOILER***
Tartok tõle, hogy a negatív kritikát megfogalmazók egy része nem értette meg a film végét. Emiatt tartják érthetetlennek, összecsapottnak, illetve egyszerûen hülyeségnek a történetét. Valójában nem szabadultak ki, csak a kísérlet egy másik helyen folytatódik tovább. Ettõl persze a nézõ nem lesz okosabb, mert csak az derült ki, hogy az elhangzó magyarázat (Nap túlmelegedés és ismeretlen járvány) egyszerûen nem igaz, illetve még az sem teljesen biztos, hogy ez nem igaz.
Erõs késztetést érzek, hogy elolvassam könyvben, úgy hátha többet tudok meg.
7/10
Rahar 2014 dec. 25. - 01:51:08 7/10
(80/154)
Azon ritka alkalom ez amikor a negatív értékítéletet alkotóktól különbözik a véleményem. Teljes mértékben elfogadom, hogy vannak olyan személyek akiknek nemhogy nem tetszik, de kifejezetten idegesítõ. Ez teljesen egy érzelmi dolog, azt viszont nem tudom elfogadni, hogy ehhez adnak számukra ésszerû, számomra irracionális magyarázatot. Elõttem már egy fórumozó társ jelezte, hogy egy regényfolyam elsõ kötete került feldolgozásra. A több köteten átívelõ történeteknek van egy olyan jellegzetessége, hogy nem fogja senki megtudni belõle a teljes igazságot, az elõzményeket és a következményeket. Tehát akinek olyan igénye van, hogy mondják meg a végén, hogy ki volt a gyilkos, az inkább nézzen bûnügyi sorozatokat, mert ezen film nem fogja kielégíteni az ilyen vágyait.
Írta valaki, hogy õ mindent tudod, hogy mi fog történni, én ezt alapjában véve egyszerûen nem hiszem el, mert a film utolsó 1 percében elhangzó dolgokra azért kíváncsi vagyok, hogy ki számított és alapvetõen ez a lényege a filmnek.
***SPOILER***
Amikor végighallgattam a fehér ruhás nõ felvételét, akkor igencsak felháborodtam, ezért vártam ennyit, hogy kiderüljön végre, hogy mi van a háttérben, erre kiderül, hogy annyira primitív a forgatókönyv, hogy a Nap túlmelegedett, majd utána egy járvány ütötte fel a fejét? Ez maga a ZS filmkategória szintje. De aztán csak kiderült, hogy ez csak a kísérletben résztvevõk megvezetésére és a kísérlet második fázisba lépésének az elõkészítését szolgálta. Tehát nagyon valószínû, hogy ezek az állítások teljesen alaptalanok.
5/10
kobax 2014 dec. 23. - 17:58:13 5/10
(79/154)
Volt szerencsém végigszenvedni.
Egész érdekesnek tûnt a sztori, még az a "greaver" is elment (fogalmam sincs minek fordították, eredetiben láttam).
Aztán a végén, kb. 10 perc alatt sikeresen agyonb***ták egy totál sablonos, "nesze semmi, fogd meg jól" fordulattal.
Jah, és persze jól az ember képébe vágják (ennél érthetõbb nem is lehetne), hogy lesz ám következõ rész is..!
Köszi; a magam részérõl nem kérem...
5/10
3/10
androcles 2014 dec. 21. - 18:45:04 3/10 Előzmény MachineMagic
(78/154)
Ez a film 10/10 nálad? Szerintem akkor nem ugyanazt láttuk....ez a filmnek nevezett valami szerintem az év egyik legnagyobb csalódása (mondjuk volt sok sajnos)!
1/10
MAXGOLD 2014 dec. 21. - 10:27:29 1/10
(77/154)
Teljesen egyet ertek veled!
Addig a pontig meg elvoltam, amig el nem kezdtek futkarozni a sikolto(vagy mi)
elol.meg azt is megkockaztatom, hogy addig elveztem a filmet.
Na de utana szepen helyre lettem teve.egy pillanat alatt elerte a "B" kategoriat,es megallas nelkul folytatta a zuhanast.
A vegere pedig egy szokasos logikatlan katyvasz lett "nesze agyatlanok nezzetek ezt a szart" mottoval.
Banom hogy vegigkinlodtam...
Az pedig kulonosen aggaszto hogy ez az osszecsapott szemet ekkora bevetelt produkalt.
Akkor ugyan miert keszitenenek minosegi filmet?
8/10
gregmech 2014 dec. 19. - 03:15:14 8/10
(76/154)
Engem lekötött a film, szerintem egy 7-8as közé simán beleillik. Viszont:

1.) olvasgatva a kommentelõket, a fele nem normális
kifejtve: idézem - 'James Dashner lélegzetelállító izgalmakkal és titkokkal átszõtt trilógiájának elsõ kötete a Carta Young sorozat elsõ darabja.' - trilógia elsõ darabja. segítek: TRILÓGIA; ELSÕ DARABJA!
Tehát ha az elsõ könyvben (filmben) nem kapod meg a válaszokat, akkor ennyire le kell hurrogni? Csináljanak akkor 3perces filmeket, amiben bemutatják a szereplõket, a helyszínt, aztán mindenki meghal. Kész. Csupa izgalom.

2.) A színészi játékkal szerintem nincs akkora hatalmas probléma, fiatal korukhoz képest szerintem tûrhetõ.

3.) A csajszi, hogy miért került bele: lásd 1.) pont

4.) tény, hogy akadnak benne logikai hibák pl.:

-----***SPOILER***-----

Mikor kijutnak az útvesztõbõl a sirató iránytûjével, az egy három szintû ajtót nyit, majd egy kódzáras írisz-kapun mennek át. Mikor beütötték a kódot, elõször a 3 kõkapu csukódik le, majd az írisz is bezárul. Kérdés: hogy ment utánuk a számomra igen unszimpatikus úriember (Gally), aki lelõtte pici dagit véletlenül?

-----***SPOILER VÉGE***-----
MachineMagic 2014 dec. 17. - 22:56:13
(75/154)
Ahogy elnézem, itt egyes kommentelõk citromba haraptak és igen meg vannak savanyodva. Na meg tuti nem a film által megcélzott korosztályba tartoznak. Nincs semmi gond ezzel a filmmel, sõt, épphogy végre nem az az átlagos sci-fi... Nekem 10/10, ajánlom mindenkinek! Nem hiába 7 csillag feletti az értékelések átlaga, a rossz filmeket nem épp így értékelik.