Téma: Az útvesztõ

Tihanyi Ádám 2015 febr. 12. - 00:05:31 Előzmény meridian74
(114/154)
Így van, nem szólom le a trash filmeket. Én is néztem már meg kissé ittasan a Terminátor: Nincs megváltás c. produkciót a barátommal és jókat vidultunk azokon a semmitmondó jeleneteken :)
ninelivesgod 2015 febr. 03. - 15:39:34
(113/154)
Mivel ez egy sci-fi nem értem, hogy miért kell belekötni abba, hogy mi valóságos meg mi nem, nyilvánvaló, hogy az egész egy fikció és nyilvánvaló, hogy jó pár dolog nem valósághû benne, de ennek a mûfajnak nem épp ez a lényege? Most kössünk bele a Harry Potterbe, hogy hogy repülhet a seprûn.

SPOILERT tartalmaz

Nekem tetszett a film, bár valóban eléggé kiszámítható volt több helyen is. Például mikor Albyt nem tudták kihozni az útvesztõbõl egyértelmû volt számomra, hogy Thomas be fog menni, az is egyértelmû volt, hogy õk lesznek az elsõk, akik túlélnek egy éjszakát az útvesztõben, az is egyértelmû volt, hogy Thomas fogja elhozni a megoldást és végül kijutnak, de ettõl függetlenül szerintem jól megoldott film és számomra nem volt unalmas egy cseppet sem. Én várom a folytatást.
10/10
Bernhard Bálint 2015 febr. 01. - 19:53:25 10/10
(112/154)
Ha nem útvesztõ lenne a címe, nem a könyvet akarták volna vászonra vinni még el is menne. Ez a "megfilmesítés" egy szinten van az Eragonnal. Csodálom, hogy lesz második része. Látvány egyébként rendben volt, abban kitett magáért a stáb. Azért kíváncsian várom a második részt... Ha másért nem, jót mosolyogni a könyv átírásán!
Randomness 2015 jan. 19. - 18:24:02
(111/154)
Egy karakterrel *sem tudtam azonosulni,
Randomness 2015 jan. 19. - 18:22:02 Előzmény stupek2
(110/154)
Érdekes dolgokba kötöttél bele. Szerintem az óriás bio-robot pókok is messze elrugaszkodnak a valóságtól! Meg egyáltalán, hogy mûködött az útvesztõ?! NINCS IS ILYEN!!444!!!4!4! Látszik, hogy hollywoodi, nem értenek ezek semmihez. NEM VAGYOK SZARKASZTIKUS44!!! De komolyan!

(Sarcasm off)
Hagyjuk már abba ezt a szõrszálhasogatást. Nem igaz, hogy a film itt veszti el a hitelességét, és ez zökkentene ki VALAKIT a történetbõl. A szereplõinkkel elég sok dolog történt (pl agymosás), hogy egy videóüzenettel megvezessék õket. Igen a pókok valószínûleg biorobotok voltak, és a szereplõk nem tettek errõl említést. És?

Persze nem a filmet védem, nekem sem tetszett annyira. Egy karakterrel nem tudtam azonosulni, a kis srác halála nem fogott meg annyira (nem is ismertük meg igazán) és az is fura volt, hogy 3 év alatt nem tettek semmit a kijutás érdekében (mondjuk ezt a filmben is említik). Lényeg a lényeg: Egyszer megnézhetõ, ha valaki nagy fanatikus többször is akár.

Végül egy utolsó gondolat: Érdekes, hogy ennek nem csaptak akkora hype-ot, mint az éhezõk viadalának, pedig nem rosszabb.
6/10
sanderb 2015 jan. 19. - 15:39:59 6/10
(109/154)
Ezek a filmek olyan korosztályhoz szólnak, amelynek én már nem vagyok tagja. Ettõl függetlenül lehetett volna jó is, de tudatosan, vagy épp anélkül nem ügyeltek a dramaturgiára. Én az ehhez hasonló filmeknél csak attól tudok hasra esni. Mármint, ha a történetvezetés klaffol logikailag. 10/6
Anteris 2015 jan. 19. - 12:02:59
(108/154)
Mondjuk abban biztos vagyok, hogy a következõ részben már teljes mellszéllességben fog nyomulni a képernyõn. Ez az a filmtípus amibe aztán rohadtul nincs szükség nõi szereplõre de hát az üzletpolitika ugye...
Anteris 2015 jan. 19. - 12:01:16
(107/154)
ebben a filmben egy valami rohadt felesleges elem volt: a csaj! Nagy szerencsénkre nem raktak bele csajért versengõs részeket, mert fel is rúgtam volna a tévét...
Anteris 2015 jan. 19. - 11:58:30 Előzmény stupek2
(106/154)
" olyan nincs , hogy egy kapcsoló felkapcsolása után EGYENKÉNT- EGYMÁS UTÁN kapcsolódnak be a lámpák, ez csak a hatás kedvéért ilyen"

ez a legtöbb filmben így van, miközben nettó baromság az egész, mint mûszaki ember röhögökis rajta mindig. Jó oké, fénycsövilágítás, legyen mágneskapcsolós vezérlésük, na de armatúrapáronként egy darab, és mind akkorát szól mint valami õskori szétvert vasmagú szar, há mi van itt kérem?? ja és persze méterenként idõvezérelve, na hággyámá...
feketevipera 2015 jan. 18. - 19:37:25
(105/154)
Bevallom, számomra csalódás volt a film, még õsszel láttam, akkor itt, a porton eleinte thrillerként hirdették, ezért is gondoltam, hogy nem kaszabolás lesz benne, de kb. az lett. Elég hosszú volt ez így, ráadásul ez a tipikus amcsi tömegtermék, amit ha az átlagember megnéz, az a gondolata támadhat, hogy hû, milyen elgondolkodtató filmet láttam, holott szerintem errõl szó sincs. Úgy gondolom, nincsenek benne fontos társadalmi problémák, bármennyire is ezt vélik belelátni sokan, és bármennyire is úgy érzik, hogy ez egy komoly, elgondolkodtató alkotás lenne. Limonádé tucattermék, nyakon öntve valamivel, ami némi apró gondolatmorzsát is tartalmaz, hogy a tucatemberek elhiggyék, ma is áldoztak az értelem oltárán. Azon már annyira nem is lepõdtem meg, hogy miután végigültem a bõ két órát (és még pénzt is kiadtam a mozijegyre), csak szaporodtak a kérdések, és még jó pár bõrt le fognak húzni errõl az egészrõl, ez se nagy újdonság. Egyszer megnéztem, de valószínûleg a folytatást már nem fogom, annyira azért nem kötött le.
6/10
Atis88 2015 jan. 17. - 23:18:18 6/10
(104/154)
Ez nagyon az éhezõk viadalára meg a beavatottra hajaz. Ráadásul azokhoz képest nem is nagyon hozott semmi újat, még a történetben sem. Legalább is ami ezt a részt illeti nem sok minden derült még ki.
Talán majd a folytatásban jobban felvilágosítják a nézõt, hogy mi is ez az egész tulajdonképpen. 6/10.
borkasztik 2015 jan. 17. - 11:48:56 Előzmény stupek2
(103/154)
Nézd újra filmet mert nem értetted meg.
borkasztik 2015 jan. 17. - 11:47:24
(102/154)
tegnap este néztem meg és szerintem egészen kis korrekt film lett a maga kategóriájában. Engem lekötött. Voltak zavaró tényezõk amiket elsõsorban a fiatal színészek bele nem élt vagy esetlen szerepjátékához tudnám kötni, de eléggé kiszámíthatatlan és annak ellenére hogy bizonyos eseményeket ki lehetett következtetni, nekem okozott meglepetéseket és hagyott nyitott kapukat bennem, ami arra ösztönöz hogy tovább gondolkozzak rajta.

Szóval én nagyon jól szórakoztam, ha kedvenc nem is lesz de simán megérte megnézni és még akár késõbb is ha nincs más.
10/7
iemjoy 2015 jan. 15. - 23:09:07
(101/154)
Szerintem jó film az elején is leköt a közepén is leköt, és a vége sem az már várom, hogy vége legyen, szerintem lehetett volna hosszabb is, eltudja vinni az ember fejét egy ilyen világ.
Színészek... én annyira nem szeretem ezeket a fiatal arcú színészeket, de érthetõ, hogy ilyen karakterek játsszák szerintem nem zavaró.
Képi világ teljesen jó, zene nem észrevehetõ csak úgy van.

*Spoiler*
Szerintem történetileg nem igazán vannak komolyabb buktatók és reálisan felfogható az egész rengeteg filmet nézek, néztem már, sok olyat is ami 2,3 at kapott és közel sem mondható annyira szarnak és volt olyan amit sztároltak és a hajam égnek állt. Simán meg ér 7 pontot ez is.
A labirintus hatás nem rossz, azt is értem, hogy így lerajzolták volna az útvesztõt, de hogy ennyire ne érdekeljen valakit a kiút mint azt a gyereket a családi üzelmekbõl az szerintem vicces...
Az, hogy ez egy teszt teljesen sejthetõ volt bejátszások meg úgy az egész film felvezetésébõl, a vége igazából irreleváns szerintem ahogy minden kinézett simán elképzelhetõ egy felmelegedés vagy egy apokalipszis a videó egyszerûen ahhoz kellet, h a következõ tesztre kapjanak némi ízelítõt, hogy újra le legyenek tesztelve.
Az Albi megszólalása irigysége talán hagy maga után kérdéseket mit miért mondott Thomasnak, de majd kiderül.
Így azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy ezek egy kapszulában vannak mint a matrixban és simán tesztelik az elméjüket.
*Spolier vége*

Szval szerintem nem sz*r film nézhetõ valóban nem értem aki rossznak tartja, mert az inkább ne nézzen filmet vagy kizárólag barátok köztöt, mert abban minden felfogható...
Zahire69 2015 jan. 09. - 19:00:20 Előzmény grace08
(100/154)
Na arra már nem vagyok kíváncsi ...
8/10
gregmech 2015 jan. 08. - 02:37:40 8/10 Előzmény unbekannt24
(99/154)
----------***SPOILER***----------


és a zónák számainak pontos sorrendje? :D


----------***SPOILER VÉGE***----------
grace08 2015 jan. 07. - 10:17:07
(98/154)
Látom nem értetted a film végét.

Spoiler!!!

A fehér ruhás nõ nem hal meg, az egész story az emberiség kipusztulásáról egy nagy kamu. A végén beszélnek róla, hogy ez volt a teszt elsõ része. Nyilván a következõ részben fog kiderülni, hogy miért is zárták be õket.
5/10
stupek2 2015 jan. 07. - 09:57:43 5/10
(97/154)
Ez az ERÕD a BUNKER az ALIEN és a KOCKA filmek elegye. Több marhaság van benne: pld videóüzenet, ahol az üzenõ az üzenet közben meghal, de akkor ki továbította az üzenetet. Ha nincsenek emberek, mitõl van villany, ha már villanyról beszélek, olyan nincs , hogy egy kapcsoló felkapcsolása után EGYENKÉNT- EGYMÁS UTÁN kapcsolódnak be a lámpák, ez csak a hatás kedvéért ilyen. Arra sem jönnek rá, hogy az üldözõ lények robotok, holott ott a kezükben a vezérlõegység.
Persze az életüknél is fontosabb a demokrácia, mindent megszavaztatnak, még azt is, hogy meneküljenek-e.
3/10
hammer 2015 jan. 05. - 11:20:27 3/10
(96/154)
Elég gyenge volt.
offtopic
meridian74 2015 jan. 04. - 06:31:22 Előzmény Tihanyi Ádám
(95/154)
Na, azért a trash filmeket ne fikázzuk már ;) Egy jó kis Tromaville produkciót mindenkinek ajánlok.

Egy igazi kis csiszolt gyémánt a Tromaville 2006-os "Poultrygeist: night of the chicken dead" produkciója, ahol elementáris erõvel vág agyon a '80-as évek horrorfilmek stílusa, effektjei.

Nézzétek meg, de semmiképpen sem egyedül, csakis haveri társaságban, sörözve... :D

http://www.imdb.com/title/tt0462485/