10/10
Zsanett93 2008 jún. 14. - 10:56:42 10/10
(1781/29121)
Köszi!:)
1/10
Android666X 2008 jún. 14. - 08:18:59 1/10
(1780/29121)
Amiket írtál, azokkal tökéletesen egyetértek. Amúgy én néha látom, hogy hirdetnek castingot ezekre a bk-ra meg a jóban rosszbanra és nem hiszem hogy csak képzett színészeknek. Akár én is elmehetnék, de nem megyek. Egyrészt nem érdekel, másrészt nekem rohadt sokba kerülne Pestre feljutni.
1/10
ELog 2008 jún. 14. - 06:20:20 1/10
(1779/29121)
Azért ebben van ám egy-két túlzás. :) Pl., hogy általában olyanok kapják meg a szerepet, akik valamilyen színjátszással kapcsolatos képzésben részesülnek. Az összes gyerekként bekerült szereplõre ez helybõl nem igaz. A 40-50 éves alkalmi szereplõkre ugyancsak nem igaz. Tehát ez csak egy nagyon szuûk rétegre teljesülhet, akik éppen abban a korban vannak, hoyg ilyen képzésben részesülhetnek, és rájuk is csak korlátozottan. A casting, ahogy mondod, azért casting, hogy bárki elmehessen oda. Megfordítva a dolgot, olynok is, akiknek semmi közük a színjátszáshoz. És ha elég rátermettnek látszanak egy szerepre, a válogatást végzõk hülyék lennének, ha nem õt alkalmaznák, hanem egy nszini növendéket, bár az nem éppen ideális megjelenésû, habitusú, bármilyen egyéb tulajdonságú az adott karaktert eljátszani. Azt gondolom, nem kéne megfilozofálni a válogatást. Egyszeráen az van, hogy ez egy stílus, olyanokkal eljátszatni szerepeket, akiknek közük nincs az elõadói pályához. Nagy játékfilmeket is rendeznek meg úgy, hogy csak amatör szereplõk vannak benne. Másrészt, ami nem lényegtelen, ez így sokkal olcsóbb. Egy ilyen volumenû sorozatnál ez lényeges szempont.

A másik tulzás a vidéki színészek alkalmazása. Na ne már! :) Nehogy arról legyek meggyõzve, hogy egy mûsor rendezõjét producerét jobban érdekli saját mûsora minden határon túli sikerénél az, hogy bemutatkozási lehetõséget biztosítson ismeretlen színészeknek! :)

Másfelõl, visszatérve a castingra, azért az mûködhet úgy is (és biztosan mûködik is), hogy adott szerepekre megvannak a jelöltek, vagy legalább az, hogy erre hivatásos színész kell, és a többire tartanak válogatásokat.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 14. - 05:59:11 1/10
(1778/29121)
"Nem szereted a TV-t,nem szereted a Barátok köztöt,megvan a véleményed mindenkirõl aki nézi,és ezt még közzé is teszed egy rajongóoldalon,valyon mi vezérelhet,ha nem rosszindulat!?" - Azért van még a rosszindulaton kívül más lehetõség is, hidd el. :)
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 14. - 05:51:57 1/10 Előzmény Android666X
(1777/29121)
Arra próbáltam célozni, hogy a szemlélet, amivel megfogalmazódott, eleve alkalmatlanná teszi arra, hogy túlzott hatásokat kifejtsen.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 14. - 05:49:11 1/10 Előzmény Android666X
(1776/29121)
Praktikus okokból is célszerû igyekezni elkerülni az elvakultságot. Nem életképes. Aki külön tudja választani az érzéseit a valóságtól, az egy idõ után (általában) nem veszi komolyan az elvakultságból keletkezett véleményeket. Mármint a tartalmukat.
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 14. - 05:44:33 1/10 Előzmény Android666X
(1775/29121)
Igen, a neved alapján. Gondoltam, talán az írásbeliséged is ebbe az irányba teljesedik ki, mert talán nem véletlen a névválasztás. Ill. még most is ezt gondolom, de akkor ezek szerint az írásra másfajta érdeklõdés motivál. :)
1/10
ELog 2008 jún. 14. - 05:36:48 1/10
(1774/29121)
"Miért is ne kívánhatnának egy sorozat szereplõi kellemes ünnepet?" - Kívánhatnak, csak nem ennek a sorozatnak a szereplõi. Illetve kívánhatnak õk is (szólásszabadság van :) ), csak akkor válik morbiddá a dolog.

"Mitõl morbid ez és miért is ne gondolhatnák komolyan?" - Attól, hogy olyan a jelenség, mint amikor valaki vizet prédikál és bort iszik (az ismert közhellyel élve), csak egy fokkal rosszabb.

"Nem Barta Zsolt édeleg Claudiával, hogy jajj drága naccsasasszony hogy cuppantsak a dekoltázsába így az ünnepek alkalmával és legalább ma ne szólogassunk be egymánsak.... hanem Rékasi Károly, Ábrahám Edit, és a többi karaktert megszemélyesítõ képzett és végzett színész, színészpalánta kíván minden jót a maga és a többi készítõ nevében." - Ez egyfelõl értelmezés kérdése. Ha magánemberként kívánnának minden jót, akkor mért nincs ott még néhány más színész, akik nem játszanak a sorozatban. Biztosan nem csak a Barátok közt szereplõinek van akkora lelkük, hogy gondoljanak egy egész ország boldogságára. ;) Szóval semmi kétség, a sorozat szereplõi a sorozat keretei közt fejezik ki jókívánságaikat. Márcsak annál is inkább, mivel ezt meglehetõsen egyértelmûvé teszik a mondandójukkal, ami olyasmiképpen hangzik, hogy ~legyen boldog, békés karácsonyuk, barátok közt~ vagy valami ilyesmi. A sorozatra utalás benne van, ez biztos. Másfelõl már a saját és más készítõk nevében kifejezett kívánság is elég morbid, mert mondjuk, hogy a színész nem tehet róla, azt játszik, amit elé raknak (nem teljesen így van, de hitelezzük meg nekik), viszont pont azok nevében (is) kivánják kívánnivalóikat, akik azt a szinvonalat megteremtik, amely méltatlan minden ilyen tartalmú kívánsághoz. Tételezzük fel, hogy én lopok, csalok, hazudok, átverek mindenkit, ahol lehet. Nem morbid, ha ezekután a tisztesség, erény, becsület szükségességét propagálom másoknak?

"...képzett és végzett..." - Jó párosítás. :) Ma Magyarországon nem annyi színész van, ahánynak ez a végzettsége (és ez persze nagyjából minden szakmára igaz). Hanem jóval kevesebb. Mert azt a képzettség határozza meg. Hogy ez a képzettség a színészeinknél milyen abba ne menjünk bele nagyon mélyen, mert az eredmény siralmas lenne. Egyszer már a Szomszédok címû híres teleregény kapcsán, ill. abban Komlós Juci játéka alapján kifejtettem a dolgot elég részletesen. A lényeg az, hogy szerencsétlen eljátssza az összes eszközével (mozdulatok, arcjáték, hanghordozás, szöveg) külön-külön a szerepet (azt is, ahogy tudja), aztán megpróbálja ezeket szinkronba hozni. Nagyon durva. És egy - tudomásom szerint - többszörösen kitüntetett "színmûvészünkrõl" van szó. Vagy maradjunk Rékasi Károlynál. Abban az elfuserált Eddie Murphy filmben ami Magyrországon is játszódott (már a címére sem emlészem), Neki is volt egy néhény másodperces szerepe. Valami biztonsági embert alakított. El kellet kísérnie valakit, valahova "hátra". Na, ahogy azt megoldotta, az megérdemli a közröhely jelzõt. Sikerült olyan szintre emelnie a szerepet, mintha a film legfontosabb fordulata lenne, hogy ezt a hallatlanul fontos problémát hogyan oldja meg. Nem pedig úgy, hogy az jöjjön le, ami a biztonsági ember lényege, miszerint akkor végzi jól a munkáját, ha szinte észre se lehet venni. Barta Zsoltot jól játssza, ezt elismerem. De ha igazi nagy színész, pláne színmûvész lenne, nem követne el ilyen bakit, mint ebben a filmben, mert ez nem lenne megengedhetõ saját mércéje szerint. Ahogy pl. néhány évvel ezelõtt Antonio Banderas egy Friderikusz showban mutatott be olyan felolvasást József Attilából, hogy azóta is élmény számomra. Mert azt gondolom, egy színésznek nem az a lényeg, hogy hol kell játszania, és mekkora a szerep, hanem az, hogy jáétszania kell. És ugyancsak a Friderikus showban Eszenyi Enikõ egy olyan ájulási jelenetet mutatott be, hogy a végén már majdnem kirohantam a szobából, ugyanis nem tudom elviselni a kínos jeleneteket. Vagy Mácsai Pál (azt hiszem) a Szarajevó kávéházban. Beszél, kozepesen halk, normális hangon. Aztán minden átmenet nélkül elkezd ordítani, vagy még inkább üvölteni. Ilyen átmenet nélküli váltásokat elmebetegek produkálnak, és ezt nem képletesen értem, hanem szó szerint. Tehát Mácsai Pál vagy nem tud különbséget tenni normális és abnormális reakció között, vagy nem érdekli, vagy nála az a természetes, hogy ilyeneket össze lehet keverni egy szerepben. És Õ valóban Magyarország egyik legképzettebb színésze, de legalábbis az élvonalba tartozik. Na, ezeket tessék szíves lenni összeadogatni, és utána beszéljünk a színészeink képzettségérõl. Sajnos ugyanis úgy néz ki a dolog, hogy egy átlagos képességû amerikai gyerekszínész a világot jelentõ deszkák (nem tudom, ennek a szófordulatnak mi a filmes megfelelõje) alá játssza a legjobb színészeinket is, ritka kívétellel. Amely kívétellel én spec. még nem találkoztam, de legyen betudva annak, hogy nem tartom magam olyan mûveltnek, hogy ettõl ez még ne létezhetne.
párduckata 2008 jún. 13. - 21:29:44
(1773/29121)
Már meglett, azt mondta, hogy váratlanul elájult és bevitték a kórházba.
párduckata 2008 jún. 13. - 21:27:49
(1772/29121)
spontaneitás
10/10
Zsanett93 2008 jún. 13. - 21:20:20 10/10 Előzmény ninane
(1771/29121)
Én nem láttam a tegnapi részt, mi történt Kingával, hova tûnt?
8/10
ninane 2008 jún. 13. - 12:39:28 8/10
(1770/29121)
Én meg azt nem értem, hogy mi ez az utálkozás újabban András és Zsolt között. Igaz lemaradtam egykét részrõl, én még ott tartok, hogy Zsolt megszólta Bandika frizuráját, hát mit mondjak tényleg elég lányos :)
8/10
ninane 2008 jún. 13. - 12:35:45 8/10
(1769/29121)
Azt gondolod, hogy nem az igazat mondta az eltûnésérõl? Vagy pedig nem láttad a tegnapi részt :)
cherry baby 2008 jún. 13. - 08:19:09
(1768/29121)
hova tûnt Kinga???? szerintem a volt pasija rabolta el...
10/10
Zsanett93 2008 jún. 12. - 17:17:08 10/10
(1767/29121)
Szerintetek hova tûnt Kinga???
1/10
Android666X 2008 jún. 12. - 14:13:55 1/10
(1766/29121)
1. A véleményemet írtam le, nem értem mi ebben a rossz.
2. Ez egy fórum amiben VÉLEMÉNYT lehet nyilvánítani és NEM rajongói oldal (olyanra nem megyek).
3. MÁsok is elég keményen kritizálnak titeket rajongókat, de a fórum pont erre van.

Ennyi. Részemrõl lezártam a témát.
1/10
Android666X 2008 jún. 12. - 13:42:44 1/10
(1765/29121)
Akkor mondd meg nekem, miért nevesincs embereket válogatnak bele ilyen "mûsorba" akiket az utcáról hívnak be? Akár én is bekerülhetnék, de ennél értelmesebbnek tartom magam.
1/10
Android666X 2008 jún. 12. - 13:41:42 1/10
(1764/29121)
Hát igen, hála az égnek nem.
1/10
Android666X 2008 jún. 12. - 13:15:00 1/10
(1763/29121)
Színitanoda. Ja igen. Ahol két hónap alatt kiképzenek és utána már színésznek mondod magad. Ne nevettess légyszi!
1/10
Android666X 2008 jún. 12. - 12:15:37 1/10
(1762/29121)
Képzett színészek? Hol? Náluk még egy ötéves is jobban játszik.