duckshoot 2010 szept. 04. - 15:38:09
(287/387)
.
LaciG 2010 aug. 11. - 15:02:26 Előzmény SteelDog
(286/387)
Igaz, amit mondasz, de a Batman: kezdõdik nem folytatás. Nem az eredeti sorozat 5. része, hanem egy új, Chris Nolan feldolgozás.
Ja és a 4. rész egy sz*r, legalábbis szerintem.
SteelDog 2010 aug. 01. - 02:21:41
(285/387)
A 3. és a 4. résszel kezdték csökkenteni Batman renoméját: folyton új arcok, gyenge sztori, túlszínezett Gotham City és fõleg túltechnologizált Batman (jó, a 4. rész azért nem volt rossz).
Ez az 5. feldolgozza Batman gyökereit, s annak mutatja be, ami valójában: a Denevérember az igazi arc és Bruce Wayne az álarc. Egy folyton önmarcangoló, önnön sötét démonaival küzdõ hõs, aki valahol erõszakosan tesz igazságot.
A film logikusan építi fel a hõs személyiségét, moivációját és mindazt, ami körülveszi: a világjárása során szerzett tapasztalatokat, az õt segítõ embereket, na és persze hogyan épült ki a Denevérbarlang és tett szert a technikai felszerelésre. Sõt még azok mûködése is érthetõen bemutatásra kerül, nem csak egyszerûen 'van'.
Pazar szereplõgárda, nagyon jól kitalált történet és jól megrendezett jelenetek. A filmzene külön figyelmet érdemel, nagyon hangsúlyos, ami szerintem ritka (a legtöbbször ott van felesleges háttérzajnak, bármilyen jó is).
Gary Oldman-t ebben a filmben szerettem meg, pedig általában rosszfiúkat játszik. Dícséretére legyen mondva, mindkétféle szerepben meggyõzõ és illik is rá a figura. A többi színészt is jól választották ki, de fõleg személyiséget és motivációt kaptak a fõhõshöz hasonlóan õk is. Ezáltal még egy dolog kijön a filmben az eredeti Batman-mitológiához: hogy hõsünk küzdelmében nem csupán saját magára támaszkodik.
A superhero-moviek-k dícséretesen kivételes, zseniális példája. Congratulations C. Nolan, a folytatáshoz is!
10/10
peti2006 2010 júl. 31. - 19:39:10 10/10
(284/387)
Az utóbbi évek legjobb akciófilmje, mely feltámasztotta Batman legendáját.
Az eredeti Batman klasszikus, így az annak méltó folytatása (elõzménye).
9/10
zoli28 2010 júl. 11. - 08:18:52 9/10 Előzmény lilcso
(283/387)
Lilcso: Érdekes, nekem a Batman Kezdõdik jött be nagyon, utána a Sötét Lovag csalódás volt.
offtopic
lilcso 2010 júl. 05. - 01:13:20
(282/387)
hmm... én a színészi játékokban találtam elég mûvészetet ;)

heath ledger (nyugodjon békében) tényleg lélegzetelállító. jack nicholson jokerét még 10 évesen se tudtam komolyan venni (ezzel nem a színészi teljesítményét minõsítem, mert egyébként zseniális színész), de ledger jokere tényleg valami rejtélyes pszicho- és szociopata egyben, számító de közben kiszámíthatatlan, akinek az indítékát nem ismerjük, lényegében A GONOSZ. a film elején mikor még sokkolt a színen, csodálkoztam, hogy batman milyen hamar szembeszállt vele, gondoltam, hogy õ hogy nem fél???!!! XD

bevallom igen, most rájöttem, hogy az elõzõben kicsit lassúak és unalmasak voltak számomra az akciójelenetek, ráadásul sokszor hosszúak is voltak mindehhez, itt most nem ez volt, pedig aztán én igazán nem az akciójeleneteket nézem fõ szempontként, de ez nagyon össze volt rakva.
örültem azért, hogy volt jó sok párbeszéd is, az elõzõben azokat sem túlozták el (mind mennyiségre, mind "minõségre"), de ugye itt is fõleg a joker miatt ütöttek.

nah, ez jó nagy offtopic, mindenesetre ezt a részt már szívesebben megnézném többször :))
lilcso 2010 júl. 04. - 23:57:30
(281/387)
nah, megnéztem a sötét lovagot is... tudom, ez nem az a topic, de az - a batman beginszel ellentétben - odaba..ott... durván :))) az 10/10 de ugye másik topic...
lilcso 2010 júl. 04. - 18:07:28
(280/387)
persze, másodjára már tudni fogom, hogy mire számítsak, de az mi is pontosan?
igazából elsõre se volt konkrét elképzelésem, csak gondoltam, azért illene látni, meg pl. a pókember az tetszett. de egészen más a 2 film.
olyan filmeket amúgy se szeretek többször megnézni, amiben csavar van, mert mikor már tudod, mi lesz a vége, akkor nem ugyanolyan izgalmas (pl. a téglát vagy a viharszigetet hiába imádtam, nem nézném meg többször), itt ez pláne érvényesül, hiába nem vagyok batman-fan, azt még én is tudom, hogy Gotham mindig megmenekül :D

már mikor elkezdtem a filmet, tudtam mi a vége, tehát ez a része nem annyira izgatott. mondjuk nem is igazán jött át a Gothamhez való kötõdése bruce-nak -- miért kellett mindenáron megmenteni? persze, az észérveket tudom, de Master Wayne nem igazán gyõzött meg róla, hogy õ annyira szerette volna, inkább csak kötelességnek tûnt. felõlem aztán meg is mérgezhettek volna mindenkit, a fõszereplõk úgyis megmenekülnek, a többi városlakóhoz meg nem kötõdtem, mint nézõ, hogy annyira féltsem õket a pusztulástól.

jó pont volt ellenben Cillian Murphy -- scarecrow-ként nagyon nagyon beteg volt. na õ speciel adott egy plusz élményt a filmhez.
batman ugye nem annyira, a fentebbi okok miatt, katie holmes lecserélésére kíváncsi vagyok, szerintem õ jó volt rachel szerepére, egészen entellektüel arca van, simán ki lehetett belõle nézni, hogy ilyen jogi munkákat végez, plusz a lelki fröccsök is olyan naturálisnak hatottak tõle XD


összegzésként, komolyan nem látom a közeli jövõben (1 év minimum), hogy még egyszer megnézzem, plusz még a 2,5 órás játékidõ is eltántorítana, de tény, hogy egy képregény adaptációhoz képest rendesen össze van rakva, ennél többet talán még a fanok se kérhettek volna.
lilcso 2010 júl. 03. - 21:13:09
(279/387)
kezdetnek leírom, hogy nem vagyok képregényfan, egyik "man"-tõl se ájulok el, de azért láttam a filmeket...

a Batman Beginst épp most, és hát én nem annyira értem, hogy miért van a 100. hely környékén az imdb top250-jében...
persze, minden technikai része király, a látvány, a vágás, minden nagyon profi, a zene is, de maga a sztori engem nem annyira nyûgözött le, nem igazán érdekelt, hogy Gotham megacity megmenekül-e a gonosztól a végén (nyilván igen) és megmondom õszintén kicsit soknak éreztem a 2,5 órás játékidõt.

lehet, hogy mindennek a magyarázata az, hogy nõnemû egyed vagyok, de ez van... többet vártam tõle...

ui. az mondjuk plusz pont, hogy nem kevertek bele sok romantikát, meg Alfrednek voltak vicces beszólásai, de ennyi.

6/10 többször nem is nézném meg.
10/10
Cerberosz 2010 máj. 30. - 16:56:42 10/10
(278/387)
Ó hatalmas rendezõ leborulok nagyságod elõtt s kritikus pennám lábujjaid elé helyezve dicsõítem munkásságodat!!!

Az új Batman filmek királyak. Eme 1.rész fasza..de a második (Joker) még rátesz egy lapáttal.

Fordulatos, titokzatos, sznob, de mocskos, amennyire kell! OLÉÉ!

10/10
9/10
zoli28 2010 máj. 30. - 09:19:20 9/10
(277/387)
Nem gondoltam volna, hogy egy Batman-film ennyire jó is tud lenni, de ez tényleg jó volt. Christian Bale - szokásához híven - nagyot alakított.
Ezek után nagyon kíváncsi vagyok, mit tudott kihozni a Terminator 4-bõl.
G-x 2010 ápr. 25. - 13:25:51
(276/387)
Nagyon igényes akciófilm mind a kettõ. Az operatõr mindkét részben Oscar-jelölést kapott. Ja és a párbeszédek nem túl hétköznapiak néhol egész választékos szövegek vannak. Ez is nagyon jó talán Joker miatt tetszik sokaknak(ahogy nekem is) jobban a 2. rész. 9/10
9/10
eming 2010 márc. 16. - 07:46:26 9/10
(275/387)
Jó film, szerintem elõször választottak jól fõszereplõt. Christian Bale tökéletes Batman szerepére.
Naphinel 2010 márc. 13. - 16:17:44
(274/387)
Érdekes film volt. Mivel most is sikerült két részletben megnézni, voltak dolgok, amiket nem értettem. :(

Ennek ellenére tetszett, izgalmas, és Bruce is nagy változáson megy át. Kicsit olyan, mintha Batmanként lenne önmaga, Bruce Wayne csak egy álarc. :)
suti_88 2010 márc. 13. - 14:48:46
(273/387)
Azt tudjátok, hogy Ra's Al Ghul-on és a Madárijesztõn kívál még szerepelt benne fõellenségként Dr. Zsasz is. Õ volt az a kopasz ott a szigeten, akinek a testét vágásnyomok borították. Csak most tûnt fel.
duckshoot 2010 márc. 13. - 13:50:26
(272/387)
Mindörökké Batman!
10/10
Silvana 2010 márc. 13. - 13:33:54 10/10
(271/387)
Aki soha nem látta, vagy akinek fogalma sincs a mélyebb értelmérõl, a személyiségfejlõdésrõl például, az nem is tudhatja, hogy miért jó a magyar cím. Kifejezõ. Nem ám a csihi-puhi a lényeg.
ÉS mindenki AZT gondol, amit akar. Csak pozitívan :-)
offtopic
Marcipáncica_ 2010 márc. 13. - 12:26:25
(270/387)
Most megy! Film+!
Dr_Loreley 2010 márc. 12. - 20:33:17 Előzmény VKP
(269/387)
Bár a filmet nem láttam, sosem érdekelt különösebben, ezért véleményt nem tudok róla alkotni, de a fordítás ragadta meg a figyelmem! Ez már nem is meglepõ, hogy köze nincs a magyar fordításnak az eredeti jelentéshez :)
9/10
VKP 2010 márc. 09. - 01:48:03 9/10
(268/387)
Kedves filmrajongók!
Zárójelben megjegyzem, hogy nem tudom ki volt az a nagyon okos, aki "begins" szót "kezdõdik"-nek fordította, a jóval logikusabb "kezdetek" fordítás helyett...
Azt gondolom, hogy sok vélemény elhangzott, pro és kontra.
De ha megnézitek az IMDB-n, több, mint 253.000 szavaztak, és jelenleg 8,3 -as értékelést kapott a filmrajongóktól...
Ráadásul minden idõk legjobb 250 filmjébõl a 106. helyezett!
Míg az 1989-es Tim Burton rendezésû 7,6-on áll.
Azt gondolom, hogy a maga idejében mindkettõ nagyot ütött!
De az 1989-es mára már kicsit idejét múlta.
Mindenki jól játszott benne, bár azt gondolom, hogy az egy kicsit 80-as évek feelingû volt, ami mostanság már inkább kicsit "gagyibbnak" hat.
Szerintem a Michael Keaton kicsit komolytalan volt Batmannek.
A Jack Nicholson egy jóval nagyobb formátumú színész, amit fémjelez a 3 oscar díja is, és ha jól emlékszem, a Batmanért is jelölték...
De annak ellenére, hogy nagyon jól játszotta a maga Joker szerepét, szerintem a Heath Ledger féle alakítás simán lemossa õt!
Na remélem ez a 21. századi Batman történetek a Christopher Nolan rendezésében ugyanilyen mestermûvekként fognak folytatódni.
Remélem így lesz, mert akkor még sok igényes, mély mondanivalóval, tartalommal lévõ részt élvezhetünk!